فرمول یک ایران – مدیر فراری، متیا بینوتو با توجه به تأثیر بروزرسانی های اخیر ارائه شده برای SF1000، پس از کسب امتیاز در سوچی گفت که تیم در مسیر درستی قرار دارد.

چارلز لکلرک در مسابقه روز یکشنبه توانست در مکان ششم از پرچم شطرنجی عبور کند و نشان می دهد که فراری به آرامی در حال طی کردن مسیر پیشرفت است. مدیر تیم گفت:

اگر بخواهم آخر هفته را در یک جمله خلاصه کنم، می گویم که پیشرفت حاصل شده است، حداقل در مقایسه با مسابقات قبلی.

ما توانستیم از نظر رقابتی بودن و نتایج مسابقه پیشرفت کنیم. پیشرفت های آیرودینامیکی که ما به سوچی آوردیم از نظر بهبود عملکرد آنچنان اساسی نبودند، اما از نظر توسعه خودرو، در مسیر درستی قرار داشتند.

وقتی فاصله ها در میانه جدول بسیار کم باشد، جبران رده ها زیاد طول نمی کشد. ما باید این روند را در مسابقات آینده در نوربرگرینگ نیز ادامه دهیم.

متیا بینوتو طرح پیست سوچی را یکی از عوامل موفقیت در روسیه دانست:

فکر می کنم ما در سوچی از نظر ویژگی های پیست، تعادل بهتری پیدا کرده ایم.

پس بیایید امیدوار باشیم که در آینده، حداقل هر دو راننده مان بتوانند برای رده های بهتری رقابت کنند.

20 دیدگاه

 1. DR3 FA14

  13

  2

  خب اگه وتل رنو ها رو اروم نمی‌کرد لکرک پشت اوکون در می اومد
  تازه اگه اتفاقات دور اول هم نمی افتاد لکرک پاینتر از این بود
  واقعا فراری کی به روزهای خوبش بر‌می‌گرده؟

 2. ّFerrari

  12

  1

  هنوز پیشرفتی صورت نگرفته .
  هنوزم پسرفته !!
  از SF16H –> Sf70h –> SF71H –> Sf90 –> Sf1000 دقیقا میشه بگی پیشرفت کجا بود ؟
  پیشرفت یعنی اینکه از تیمی با ماشینی که میتونستیم قهرمان بشیم برسیم به ماشینی که دوام و پایداری و تیم 6 جدوله و دوباره ی مسیر صعودی (که اونم ..) برگردیم که معلوم نیست کی باشه به تیم مدافع عنوان قهرمانی ؟
  هنوز هم پسرفته .

 3. iman88

  11

  1

  هر پیشرفتی هر چقدر کوچیک پیشرفته و شایسه حمایت.اصلا بحث “رده ای” که تو ریس بدست اومد نیست.بحث توان رقابت با ماشینهاییه که مدتهاست توان رقابت باهاشونو نداشتیم.تو موجلو با الفا و ویلیامز رقابت میکردیم و حتی ازشون شکست میخوردیم تو این ریس تونستیم الفا تاوری و یه رنو یه ردبولو شکست بدیم .سب تونست 10 دور رنوها رو دفاع کنه و اگر تو استارت ساینز برا دومین ریس متوالی گند نمیزد به استارتش سب بعد از دور اول میتونست پشت چارلز باشه.چارلز هم سریعتر از اوکون و الفاتاوری بود.ماشین پایدارتر بود و هر دوراننده به پیشرفتش (حالا هر چقدر کوچیک)اشاره کردن.تو ریس های بعدی هم قرار باقی پکیجی که اماده کردن رو مرحله به مرحله پیاده کنن.مثل دیفیوزر جدید که قراره تو المان معرفی بشه.به هر حال هر تغییر کوچیکی برای طرفدارای تیم یه دنیا ارزش داره و میتونه امید رو بهشون برگردونه.

  • Mekaeel

   3

   0

   ایمان حرفات جالب بود ولی یه چیزی رو نباید فراموش کنیم این مسابقه استرول و ساینز از مسابقه کنار رفته بودن، آلبون جریمه شده بود و نوریس هم که اول مسابقه افتاد آخر این چهار نفر همشون رقیب لکلرک بودن و شاید اگه درگیری اوکون و کویات نبود، اوکون هم از لکلرک رد میشد و البته این که سب تونست جلوی اوکون دفاع خوبی داشته باشه بیشتر به تجربه سب و گندکاری اوکون برمیگرده دیدیم که ریکاردو چقدر راحت سبقت گرفت
   به نظر من فراری دوتا راننده تاپ و بسیار عالی در اختیار داره و سال بعد هم همین طوری خواهد بود ولی متاسفانه این ماشین قطعا نمیتونه به اون ها اجازه رقابت رو بده و باید دست به دعا باشیم که راننده هامون بتونن یه کاری بکنن یا رقیبا از مسابقه کنار برن

   • iman88

    2

    0

    بله میکائیل متوجه منظورتون میشم.اما ساینز ابتدای مسابقه رده از دست داد و تو پیست سوچی برگردوندن رده اونم بین ماشینهایی که اختلاف نزدیکی با هم دارن کار فوق العاده دشواریه.واشتباهشم که دیگه شاهکار خودش بود.نوریس و البون هم زوری از پس راسل بر اومدن و اینا هم تو استارت رده از دست دادن.اتفاقا در حین ریس، تایمشون رو کنترل میکردم یا برتری نداشتن نسبت به چارلز یا اگر داشتن خیلی کم بود.تو این ریس تو میدفیلد فقط ریسینگ(اونم فقط پرز رو میشه با اطمینان گفت چون لنس با اپدیتهای جدید تو تمرینها و کوالی مشکل داشت)و دنی ریک از چارلز سریعتر بودن.کویات هم تو استینت دوم سریعتر بود اما خوب لاستیکش یه درجه نرمتر بود.در کل میکائیل همون اول کامنت گفتم بحث رده ای که بدست اومد نیست.به قول شما همه این ماشینها میتونستن روز فراریو خراب کنن و فراری اصلا امتیاز نگیره.اما نکته مثبتش اینجا بود که فراری سرعت رقابت و حتی شکستشون رو داشت.حقیقتش مسئله ای که ذهن منو بیشتر درگیر کرده اینه که شاید پیشرفتی که تو سوچی داشتیم صرفا به خاطر خاصیت پیست سوچی ،گرمی هوا و لاستیک نرم بوده.وگرنه جدا از اتفاقاتی که تو این ریس افتاد سرعت ما واقعا رقابتی بود.حالا المان رو پیش رو داریم، پیستی که فراری باید عملکرد خوبی توش داشته باشه و اپدیتهای جدید هم برای این پیست داره.در حال حاضر فقط میشه منتظر موند

 4. Hassan Mohebbi

  6

  0

  اگه اقای بینوتو به ارشیو مسابقات امسال یه نگاهی بندازه میبنه تو اول فصل پشت ردبولا بودیم الان پشت الفاتوری هستیم. الان دو سه مسابقه دیگه بگذره کنار ویلیامزیم یا شایدم پایین‌تر.
  شما اگه اپدیت بلد بودین بدین نیم فصل دوم ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ اپدیت میدادین. الان اون ماشین نیاز به یه اصلاح اساسی داره نه اپدیت.

 5. Hamed

  3

  0

  ریس پیس ظاهرا یه مقداری بهتر شده نسبت به چنتای ریس قبلی باید آپدیتای آینده رو هم دید
  به نظرم با توجه به ریسای باقیمونده تو تقویم هنوزم اندک کورسوی امیدی به سومی جدول سازنده ها هست به شرط اینکه هردو راننده تو تمام ریسا حداکثر امتیاز ممکن رو دشت کنن سخته ولی نشدنی نیست قطعا رنو مک لارن و ریسینگ پوینت هم امتیاز از دست میدن

  • iman88

   2

   0

   ما همیشه فکر میکنیم اشتباهات و نقص هایه فنی مختص فراریه.تو ریس قبل مکلارن چند امتیاز از دست داد؟ساینز دو ریس پشت همو دی ان اف شده.(غیر از چیزی نزدیک به 30 امتیاز که قبلش از دست داده بود)تو کوالی ماشین لنس مشکل پیدا کرد و تو هر دو ریس گذشته هم دی ان اف شده(منظورم این نیست که مقصر بوده)اما اینطورم نیست که همیشه حریف بهترین عملکرد رو داشته باشه.اپدیتهای ریسینگ هم که ظاهرا اون نتیجه مطلوب رو نداشتن.

 6. behrang 1350

  2

  0

  واااااای ….. ببینید ما طرفدارهای فراری چقدر باید زجر بکشیم …. تیمی که در سه سال گذشته در اکثر مسابقات سکو میگرفته الان از ششمی خوشحاله!!!!!!! اونهم بقول دوست عزیزمون در غیاب استرول و ساینز ….. واقعا ما گناه داریم یکی به داد فراری برسه

دیدگاه خود را بیان کنید