فرمول یک ایرانوالتری بوتاس پس از ناکامی در مرحله تعیین خط فرمول یک روسیه می گوید که متوجه نمی شود که چطور لوئیس همیلتون در مراحل پایانی تعیین خط موفق به ساخت چنین زمانی شد.

لوئیس همیلتون مرحله تعیین خط پر فراز و نشیبی را داشت ولی والتری به مراتب مرحله آرام تری را داشت ولی موفق به کسب پول پوزیشن نشد، آنهم در پیستی که اصولا عملکرد خوبی را از خودش نشان می داد و بیان کرد:

برای من، خبر خاصی نبود. خیلی برایم سر راست بود. فکر می کنم که خیلی خوش شانس بودم که تمام آن چیزی که داشت رخ می داد روی من تاثیر نگذاشت.

مرحله اول، دوم از طرف من خیلی خوب بود. خودرو خوب بود و برخلاف مرحله سوم، به نظر می رسید که سریع است. مرحله سوم چالش برانگیز بود.

در دور اول، احساس نمی کردم که تایرهایم عملیاتی هستند. پس از پیچ آخر و شروع دور، من به شدت کنترل خودرو را از دست دادم و بنابراین من همان لحظه در مسیر رسیدن به پیچ دو چند دهم ثانیه را از دست دادم.

در پیچ دو من یک بیش فرمانی عظیمی را داشتم و تایرها در آخر دور عملیاتی شدند. بنابراین من منتظر دور دوم بودم. هیچ اشتباهی در کار نبود و شاید در پیچ دوم یک قفل کردن کوچک و کمی عریض طی کردن در کار بود.

اما به واقع، من واقعا درک نمی کنم که چرا نتوانستم با زمان لوئیس در مرحله سوم برابری کنم. این احساس وجود نداشت که من دارم چسبندگی بیشتری را نسبت به مراحل قبلی به دست می آورم. فکر می کنم که حتی مرحله دوم بهتر بود.

بنابراین واقعا یک سری علامت سوال هایی برای من وجود دارد که واقعا چه اتفاقی رخ داد؟

بوتاس در پایان با شوخ طبعی و اشاره به مستقیمی طولانی در لحظه شروع مسابقه بیان کرد:

شاید من داشتم بازی می کردم و می خواستم که از رده سوم کار را شروع کنم…

11 دیدگاه

 1. بیژن

  6

  3

  بوتاس جان از ورشتپن هم کندتر بودی انتظار داشتی لوئیز هم مثل تو تایم بزنه ورشتپن پول پوزیشن رو بگیره ؟
  یا نمیدونی هنوز باید تو کیو ۳ تمام تمرکز و دقتت رو بزاری ؟
  عوض تمرین ها یکم تو مسابقه و کیو ۳ با تمرکز بالاتر برونی خیلی قوی تر خواهی شد.
  جدیدا یاد گرفته لاستیک سرد ،تهش کج بود و فلان بود و بهمان بود
  دور اوت لپ واسه گرم کردن و شارژ باتریه بوتاس جان

 2. javad

  6

  1

  یه سوالی برای من مطرح شده که چرا تایم راننده ها پله پله بهتر میشه تو تعیین خط؟!
  اینا که سه جلسه تمرین دارن تا قبل از تعیین خط، پس چرا؟!

  • iman88

   6

   0

   با هر دوری که راننده ها تو پیست میزنن سطح گریپ پیست بیشتر میشه.وقتی هم چسیبندگی بالاتر بره طبیعتا تایم بهتری میتونن بزنن.عوامل دیگه ای هم مثل بالا رفتن دمای پیست و سطح ریسک پذیری و فشار راننده ها تو مراحل مختلف و پیدا کردن ریتم مناسب هم تاثیر گذاره.
   دوستان اگر چیزی رو از قلم انداختم لطفا اشاره کنید.

   • سامان

    0

    0

    سطح گریپ تو سه جلسه تمرین بالا نمیره روزه تعیین خط میره بالا؟؟؟:))

  • سامان

   0

   0

   به خاطر چشم و همچشمی.فلانی تایم بالا زد من بهتر از اون میزنم.اون یکی پول پوزیشن گرفت این یکی میگه مگه از رو نعشم رد شه.در حالی که در تمرین یه بیخیالیه خاصی هست

 3. behrang 1350

  8

  0

  هیچ علامت سوالی نیست بوتاس جان ……. لوییس از تو بهتره و در تمرینها و مراحل اول و دوم تعیین خط تو رو بازی میده و در مرحله سوم کار رو تموم میکنه ….. دقت کنید در خیلی مسابقات این کار رو میکنه

  • Mehdi64

   1

   0

   كاملا موافقم چند دور شل میکنه اینا برنده بشن و موقع پول پوزیشن کارو تموم میکنه بعدشم نمیدونم چرا یه عده تلاش کردن لوییز رو نمیبینن تو مونزا وقتی پنالتی گرفت تفاوتش رو همه دیدن بوتاس یه رده ام. نتونست بگیره.

 4. iman88

  4

  3

  سوال این نیست چرا لوئیس با ماشین برابر از تو انقدر سریعتر بود! سوال اینه که چطور با ماشینی که حداقل نیم ثانیه سریعتر از ردبوله از مکس کندتر تایم زدی؟
  درمورد تیتر دیروز هم به نظر من تیتر مناسبی بود.شکست یکی از مرسدس ها بازم شکست مرسدس محسوب میشه.در واقع هر نتیجه ای غیر از یک دو برایه مرسدس شکسته و راننده ای که این کارو کرده کار بزرگی کرده.کاری که مکس بارها تو این فصل انجام داده.

 5. Ali n

  0

  0

  واقعا حیف این صندلی که دست بوتاس هست و کسایی مثل رایکونن و ریکاردو حتی سایتز و راسل صندلی غیر رقابتی دارن و یا حتی حیف که کسایی مثل ماسا، باتن و آلونسو نمیتونن به این صندلی برسن.
  تو این که شوماخر و همیلتون راننده های بزرگی هستن شکی نیست ولی اگه به جای باریچلو کسایی مثل مونتویا و هکینن بودن یا جای هم تیمی های همیلتون کسایی که گفتم بودن. شاید این دوتا اینقدر رکورد عجیب و غریب نمیزدن.
  فقط باید گفت ای کاش و افسوس از این محافظه کاری مدیر های تیم ها.

دیدگاه خود را بیان کنید