فرمول یک ایران والتری بوتاس راننده مرسدس گفته است که می‌خواهد در تعیین خط عملکرد بهتری داشته باشد و این در حالی است که در تمرین های دیروز سریع‌ترین راننده پیست بود.

والتری بوتاس در تمرین دوم فرمول یک روسیه 0.267 ثانیه از لوئیس همیلتون سریع‌تر بود و با این وجود راننده فنلاندی احساس می‌کند که میتوانست سریع تر باشد:

ما دور های نسبتا زیادی را به ثبت رساندیم اما در آخرین دور سریعم نتوانستم تمام سکتور ها را به خوبی رد کنم. پس هنوز جای پیشرفت هست.

در واقع امروز شرایط خیلی سختی داشت و به همین دلیل شاهد اشتباهات دیگران بودیم.

به نظر می رسید که من به خصوص در دور هایی که بنزین کمی داشتم، نمیتوانستم پشت ماشین را به خوبی کنترل کنم.

پس این موضوع باید بررسی شود. بیشتر شبیه رانندگی رالی بود تا فرمول یک و فکر نمی کنم که این سریع ترین راه برای دور زدن پیست باشد!

همان طور که گفتم، تنظیمات و زمان زیادی وجود دارد که میتوان بهبود داد. سکتور یک و دو حس خوبی دارند اما در مورد سکتور سه نگرانم. اگر بتوانیم درست عمل کنیم مطمئنم که میتوانم زمان را بهتر کنم.

لوئیس همیلتون در سکتور سه عملکرد خوبی دارد

البته رقیب او در تعیین خط، لوئیس همیلتون هم حرف های مشابهی زده است و به نظر می رسد که این دو راننده انتظار دارند که فردا زمان های نسبتا سریع تری را به ثبت برسانند. همیلتون در این باره گفت:

فکر نمی کنم که امروز به اندازه کافی خوب بوده باشم. شروع خیلی خوبی نداشتم. ما در پیچ اول با لاستیک های سافت قفل کردم. پس از آن با لاستیک هارد دور زدم که لاستیک کاملا نابود شد. به همین دلیل تمرین اول خوب نبود.

پس از آن در تمرین دوم شروع بهتری داشتم. کمی در سکتور های اول و دوم باید بهتر باشم اما سکتورسه خوب بود. هنوز کارم تمام نشده است و در حال انجام است. بعضی موارد در مورد رانندگی و تنظیمات جای بهبود دارد.

این مشابه قدم به قدم حرکت کردن است. اگر در تمرین اول بهبود نداشته باشید باید تمرین دوم را از انتها شروع کنید.

به هر حال فکر میکنم که ماشین عملکرد خوبی دارد. امشب باید خیلی تمرین کنم اما این اصلا چیز جدیدی نیست.

لوئیس همیلتون با وجود عملکرد ماشین و خودش، از فاصله ای که در میان رانندگان بود متعجب شد:

من از دیدن آن فاصله خیلی تعجب کردم. احتمالا شرایط برای افرادی که عقب تر هستند، بدتر است. فردا پیست چسبندگی بیشتری خواهد داشت و رقابت احتمالا نزدیک تر خواهد شد.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید