فرمول یک ایران – با وجود اینکه چارلز لکلرک خودش مسئولیت تصادف فرمول یک ایتالیا 2020 را به عهده گرفته است، نیکو روزبرگ معتقد است که این برخورد نتیجه عملکرد “خیلی خیلی سخت” ماشین است.

چارلز لکلرک پس از آنکه برای یک لحظه کنترل پشت ماشین را از دست داد، نتوانست کنترل ماشین را به دست بگیرد و با دیواره پیست در پارابولیکا برخورد کرد.

خوشبختانه این برخورد سنگین به لکلرک آسیبی نزد و او صرفا جراحت سطحی داشت. اما ماشین کاملا نابود شد و برای مدتی پرچم قرمز باعث شد که رقابت برای دقایقی متوقف شود.

پس از آنکه چارلز لکلرک از مرکز درمانی پیست بیرون آمد، مسئولیت تصادف را به عهده گرفت:

من کنترل ماشین را از دست دادم.

این اشتباه من بود. واقعیت این است که رقابت سختی داشتیم و بعد از آن فکر می کردم که ماشین سیفتی برای ما بدشانسی است که البته بدشانسی نبود.

من با لاستیک های هارد خیلی مشکل داشتم. من سعی کردم فشار بیاورم اما در پارابولیکا کنترل ماشین را از دست دادم و تصادف کردم.

این صرفا یک اشتباه از سمت من بود. رانندگی کردن خیلی سخت بود که به تصادف هم ختم شد اما نباید بهانه آورد، اشتباه از سمت من بود.

با این وجود، نیکو روزبرگ احساس می کند که چارلز لکلرک نباید تمام مسئولیت را قبول کند و SF1000 ماشینی است که رانندگی با آن خیلی خیلی سخت است:

خصوصا عملکرد ماشین من را ترساند.

او پس از پیچ شروع به شتاب گرفتن کرد و همه چیز تحت کنترل بود تا اینکه یک دفعه او کنترل پشت ماشین را از دست می دهد، کنترلش میکند، اما در نهایت دوباره آن را از دست می دهد.

رانندگی با ماشین فراری به نظر خیلی خیلی سخت است.

از نیکو روزبرگ، قهرمان فصل 2016 فرمول یک سوال شد که آیا به نظرش این ماشین غیر قابل رانندگی است یا خیر:

این دقیقا همان کلمه ای است که من یاد گرفته ام که به کار نبرم چون این را از من نقل قول میکنید و قضیه بزرگ تر از چیزی که هست به نظر خواهد آمد.

اما رانندگی با این فراری خیلی خیلی سخت است.

تصادف لکلرک با دیوار به معنی حذف شدن دومین ماشین فراری از دور رقابت بود. قبل از او سباستین فتل هم به دلیل مشکلات ترمز عقب مجبور به کناره گیری از رقابت شد.

در حال حاضر تا فرمول یک ایتالیا 2020 ، فراری با 61 امتیاز در جایگاه ششم جدول قهرمانی فرمول یک است. مرسدس با 281 امتیاز اول.

35 دیدگاه

 1. ALEX-ALBON

  13

  3

  نوجه کردین تا امروز متیا صداش در نیومده؟
  خودش میدونه خب که چه شاهکاری ساخته.. فقط دعا کنیک لکرک یا فتل و ب کشتن یا نقص عضو نندازه.. این بابا نمیدونم چیکارست که هنوز باقدرت سر این پست مهم نگهش داشتن

  • رضا red horse

   1

   0

   سکوت بینوتو منو یادم اندک مسئولینی میندازه که هرچه عمق فاجعه تومجموعه تحت مدیریتشون بیشترمیشه،یاسکوت میکنن یا فقط از روند بهبودی صحبت میکنن وامید واهی میدن!!!!!!!! البته جناب بینوتو فقط سکوت میکنن….
   درسته که موتوفراری پارسال خیلی ازضعف ها رو تومسیر مستقیمی کاورمیکردولی شاسی ماشین و دانفورسش دیگه حداقل کارایی رو ازخودش نشون میداد،ولی امسال این ماشین علاوه براینکه ازلحاظ موتوری تعطیله،توزمینه شاسی و دانفورسم هیچ حرفی براگفتن ندارن،
   یادمه که ۲۰۱۷ فراری شاسی و دانفورس قوی داشت ولی ضعف موتور توان رقابت حداکثری بامرسدس روازشون میگرفت، برخلاف ۲۰۱۹ که عکس این موضوع اتفاق افتاد، هرچندکه مشخص شد موتور۲۰۱۹فراری چه داستانی داشته..
   خلاصه که جناب بینوتو یه دسته گل خیلی گنده رو به آب داده،وباسکوتش داره رو مخه ماهوادارا بدددددددددد رژه میره
   به امید خانه تکونی اساسی فراری و مارانلو
   فورزا اسب سرخ ایتالیایی،تاابد توقلبه ماخونه داری…
   یهو چه بیتی شد🤪🤪🤪🤪
   یه پاشاعربودم ،خبر نداشتم.خخخخخخ

 2. Shabneshin

  14

  0

  به نظر میاد واقعا این خودرو مشکل اساسی داره.برام سخته قبول کنم موتور قدرتمند پارسال تمام معایب شاسی و دیگر قسمتها را پوشش میداد.چون موتورقدرتمند نیازمند شاسی و قسمتهای جانبی قدرتمندی است که توان کنترل و ایستادگی زیر چنان فشار زیادی که موتور تولید میکنه داشته باشند.
  باید معلوم بشه (شاید البته) چه بلایی سر این ماشین آوردن که اینقدر کنترلش سخته، زود خراب میشه و در مقابل هیچ قدرت، سرعت و دانفورسی هم تولید نمیکنه

  • Hamed

   2

   0

   جالبه فتل اخیرا تو مصاحبه اش گفته اتفاقا ماشین 2020 نسبت به پارسال از بعضی جنبه ها بهترم شده
   همین حرف داره به ما میگه فراری چه قدرت عجیبی رو تو موتورش از دست داده حالا چقدر میتونن ریکاوی کنن خدا میدونه

   • Kenzo

    3

    0

    بین ۶۰_۱۰۰ اسب از قدرت فراری کم شده!
    دلیل اینکه می‌بینید انقد تو ایتالیا و مونزا ضعیف بودن همین کم بودن قدرت موتور و بهره وری ائرودینامیکی(نسبت دونفورس به درگ) پایینشون بود
    موقع ساخت این ماشین فکر میکردن موتور فوق العاده قدرتمندشونو دارن
    برا همین هرچقد تونستن دونفورس اضافه کردن و چندان بهره‌وری ائرودینامیک براشون مهم نبود
    الان زارت وسط داستان گیر کرده ن

   • Hamed

    2

    0

    آره دقیقا
    موقعی که داشتن شاسی 2020 رو توسعه میدادن دستشون تو موتور هنوز باز بود بر اساس همون تصمیم گرفتن شاسی 2020 دانفورس بیشتری تولید کنه حتی قرار بود موتور امسال قدرتمند تر هم باشه و تو پیستایی مثل مجارستان فرانسه (که لغو شد) و چنتای دیگه که پارسال ضعیف تر بودن هم شانس برد داشته باشن و برای پیستایی مثل اسپا کانادا و مونزا هم پکیج low دانفورس شون رو بیارن و رنده کنن
    الان اون برنامه ها که بهم خورد هیچ پکیج امسالشون بدبختانه ایرودینامیک بهینه هم نداره خیلی درگ تولید میکنه حالا خودتون حساب کنید رو این شاسی ضعیفترین موتور امسال رو هم داشته باشی

 3. ALEX-ALBON

  6

  5

  هر ریس ک شروع میشه یه اتفاق بدتر میوفته واسه ماشینا..خدا ریس بعدی و بخیر کنه.. من اگه جای سباستین بودم از همین الان از رانندگی برای این فراری انصراف میدادم باور کنین چیزی رو از دست نمیده فتل با اینکار.
  حتما باید یک ثانحه اتفاق بیوفته تا یه فکری به حال این ماشین و مدیر بردارین؟

  • Mahmood.gh

   3

   0

   محمد ماشینشون ب معنای واقعی کلمه افتضاحه
   درسته امسال ب امید موتور قبلی امدن رو چسبندگی خودرو کار کردن ولی حق استفاده از اون موتور ندارن
   درباره چسبندگی ک گفتی تو این پیست تمام تیمها سیع میکنن دانفورس تا اخرین حد ممکن کم کنن حالا ماشین افتضاح در نظر بگیر ک دانفورسش بسیار بسیار کم شده و بعد از سیفتی کار بود اون اتفاق و لاستیکش هم هارد احتمالا با لاستیکی ک ب دما نرسیده بود با سرعت تو پیچ با ماشین بدون دانفورس

 4. Amir Bagheri

  6

  0

  سلام.
  مطمئناً طراحان پیست مونزا، جوانب احتیاط رو رعایت میکنن و قبل از برگزاری گرندپری، مورد تایید فیا قرار میگیره. ولی شاید بهتر بود فضای بیشتری رو توی اون پیچ به اون شن‌ها اختصاص بدن تا سرعت راننده، قبل از برخورد به دیوار کم بشه. شایدم سرعت(تندی لحظه‌ای چارلز هنگام لیز خوردن!) زیاد بوده.

 5. داریوش

  6

  0

  امسال که از دست رفت ( و البته سال بعد )
  امیدوارم حداقل برای راننده ها مشکلی پیش نیاد
  ماشین مرسدس هیولا نیست , در حقیقت ماشین فراری هیولا هست
  قطعا قضایایی هست که بینوتو هنوز سر کارش هست وگرنه تا حالا اخراج شده بود
  به امید 2022

 6. ....kh:n....

  6

  1

  افتضاحترین عملکرد اس اف۱۰۰۰در اسپا ومونزا بود بقیه پیستها کمی بهتر خواهند بود…
  تیم برای اینکه توی مستقیمی ها تایم زیادی را از دست ندن کمترین داونفورس عقب وجلو را انتخاب کردن درواقع راندن ماشین توی پیچها مثل رانندگی باسرعت زیاد روی برف میمونه.

 7. REZA.M

  16

  4

  واقعا؟چطور اون موقع که فتل کنترل ماشین رو از دست میداد ماشین بد نبود حالا بد شده؟
  حرف ما هم از اول همین بود این تراکتور فراری اصلا بالانس نداره.گریپ عقبش وحشتناکه.و رانندگی رو برای هر دو راننده سخت کرده.البته شرایط برای فتل خیلی سخت تره (به خاطر سبک رانندگی)پارسال هم همینطور بود و حتی اواخر سال ۲۰۱۸ هم وضعیت شاسی فراری واقعا خوب نبود اما امسال خیلی خیلی بد شده.
  چرا فتل ۲۰۱۷ اسپین نمیشد؟
  برید سبقت فتل از همیلتون توی مکزیک ۲۰۱۸ رو ببینید توی محدوده ترمزگیری عقب ماشین فتل خیلی جابجا میشه و میاد بالا ( اصطلاح درستش رو دقیقا نمیدونم)
  شک نکنید این فراری با این مدیریت مزخرف این بینوتوی ………تا ۱۰ سال دیگه هم رقابتی نمیشه.

 8. Kamran Schlageter

  6

  1

  سلام دوستان من کاربر جدید هستم خوشحالم که تو جمعتون وارد شدم ممنون از فرمول یک ایران دمتون گرم طرفدار سرسخته مرسدسم خواستم اول معرفی کنم زنده باد همگی دوستان کسی میدونه بینوتو چرا همچنان سرکارش باقی مونده حیفه این تیم ک مدیرش ایشون باشه مرسدس جذابیت و از بین نبرده این عملکرده ضعیفه تیمی چون فراریه که باعث شده مسابقات خسته کننده باشه امیدوارم تیما بتونن خودشونو نزدیک کنن ب جا اینکه هوادارای فرمول بگن مرسدس نباشه جذابتره

 9. mehdi vettel

  12

  6

  نه دیگه
  ماشین فراری فقط برا لکلرک خطرناکه و مشکل داره وگرنه موقعی که سب تو سیلوراستون کنترل ماشین رو از دست میده و اسپین میشه تقصیره فتله

  فقط نمیدونم اون آلونسو فن های آنتی فتل که بعد از سیلوراستون شروع به تیکه انداختن کرده بودن الان چرا ازشون خبری نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟
  لکلرک به راحتی میتونست تو این مسابقه جز پنج نفر اول باشه با توجه به اتفاقات پیش اومده ولی اشتباهش کلی امتیاز رو از فراری گرفت

  • iman

   9

   14

   Vettelمشخصه خیلی انتظار این لحظه رو داشتی که یه دستاویز دیگه برای اشتباهات دو سال گذشته وتل پیدا کنی،کلا شما دو ساله کارتون شده همین،استدلال پیدا کردن برای اشتباهات وتل،خدا را شکر که امسال بینوتو خوب بهانه ای دستتون داده.ادامه بده،موفق باشی

   • ّFerrari

    9

    2

    یعنی ایمان شما میفرمایید
    sf1000 برای شارل مشکل داره
    sf1000 برای سب مشکلی نداره و مشکل خوده سب وتل هست ؟!

   • FJ

    3

    1

    حرص نخور ،خدا رو شکر سب داره از فراری میره و ازسال بعد قهرمانی های سریالی فراری شروع میشه به همه ثابت میشه همش تقصیره سباستینه .
    با SF2000 به سوی قهرمانی 😏😏😏😏😏😏😏

  • Sam

   7

   9

   ن دیگ هروقت سب امتیاز نمیارع از فراری امتیازات زیادی گرفتع نمیشع ولی شارل اوت میشه خیلی از فراری امتیاز گرفتع میشع برو خداروشکر کن شارل ت فراریع مگرنه همین دو سکو و ی ردع ۴ رمی نمیگرفتید

  • FJ

   0

   0

   نه آقا مهدی *.مشخصه که وقتی فتل اوت میشه تقصیر خودشه ،وقتی لکلرک اوت میشه تقصیره ماشینه .
   واقعا درسته نظرات، به هر حال برنده دو گرندپری معلومه که راننده بهتری از چهار قهرمان جهانه 😏😏😏😏😏😏🙃🙃🙃🙃

 10. pmohamadaminq

  1

  0

  یه سوال از ادمین های عزیز سایت
  الان ماشین فراری مشکل درگ داره یا موتور؟
  اخه گفتن تو آپدیت بعدی موتور اوضاع مثل اینکه خوب شده.
  و اینکه گفتن شاسی رو نمیشه برا سال بعد عوض کرد.
  اگه موتوره شاید بشه سال دیگه اوضاع بهتر شه ولی اگه درگه که…
  فقط باید گریست

 11. سباستین رایکونن

  0

  0

  خداروشکر سالم هستن من واقعا ترسیدم لکلرک یه بلایی سرش اومده باشه ولی به گفته متیو بینوتو کبیر وضعیت فراری فاجعه نیست هنوز باید منتظر بدتر از این هم باشیم فقط خداکنه اسیب جسمانی نبینن راننده ها

دیدگاه خود را بیان کنید