مجله خودرو ایران – مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت که تولید انبوه گیربکس شش سرعته دستی با ۹۵ درصد ساخت داخل از شهریور ماه آغاز خواهد شد و همچنین گیربکس نیمه اتوماتیک AMT تا آخر سال 99 تولید می شود.

در بازدید نایب رییس مجلس شورای اسلامی و  نماینده مردم مشهد و کلات و هیات همراه از خطوط کاری محصولات و مرکز تحقیقات محصولات ایران خودرو،  مدیرعامل گروه صنعتی ایران ‌خودرو اذعان کرد که مطابق با برنامه ریزی های این شرکت، ارتقای موتورهای حال حاضر محصولات این شرکت، تولید موتور سه سیلندر و عرضه خودرو با گیربکس‌ های جدید شش سرعته دستی تولید داخل و نیمه اتوماتیک AMT در دستور کار قرار گرفته است.

تولید انبوه این نوع گیربکس های شش سرعته دستی با چاشنی 95 درصد ساخت داخل از شهریور 99 آغاز می شود که تجهیز محصولات ایران خودرو به این نوع گیربکس در مقایسه با گیربکس‌ های پنج سرعته فعلی دست کم 2.5 درصد کاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت.

فرشاد مقیمی، مدیر عامل ایران خودرو درباره گیربکس و موتور های جدید گفت:

مطابق با برنامه ریزی های ایران خودرو، ارتقاء موتور های جاری به همراه تولید موتور سه سیلندر و عرضه خودرو با گیربکس های جدید در سال جهش تولید در دستور کار قرار گرفته است.

موتور EF7 پلاس حداکثر ظرف یک سال آینده به بازار خواهد آمد که هدف آن کاهش مصرف یک لیتری سوخت در هر 100 کیلومتر محقق خواهد شد.

تا آخر سال نمونه اولیه موتور سه سیلندر تولید خواهد شد. تولید انبوه گیربکس شش سرعته دستی با 95 درصد ساخت داخل از شهریورماه امسال آغاز خواهد شد و نمونه اولیه گیربکس نیمه اتوماتیک AMT نیز تا آخر امسال تولید خواهد شد.

طراحی و تولید گیربکس DCT اتوماتیک ساخت داخل در دستور کار قرار دارد که در بازه زمانی دو ساله تمام نیازهای مشتریان را پاسخ خواهیم داد.

روزانه به طور متوسط سه هزار دستگاه خودرو دارای کسری قطعه را تکمیل و تحویل مشتریان می‌دهیم.

ثبت نام بدون محدودیت ایران خودرو

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم مشهد و کلات و هیات همراه در بازدید از خطوط تکمیل کاری محصولات و مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین ایران خودرو،  در جریان آخرین طرح های توسعه‌ ای و نوآوری های این گروه صنعتی قرار گرفت.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمایت دولت و مجلس از بومی سازی قطعات با فناوری پیشرفته تاکید کرد و با اشاره به این که محصولات خودروسازان داخلی از نظر کیفیت قابل رقابت همتایان خارجی است، درباره شیوه فروش خودرو توسط خودروسازان تصریح کرد:

توجه به ظرفیت و توان ساخت داخل، منجر به خودکفایی در صنعت خودرو میشود. با عرضه خودرو در بورس و در نظر گرفتن مالیات برای ما به ‌التفاوت قیمت بازار و کارخانه می توان زمینه واقعی سازی قیمت خودرو در بازار را فراهم کرد.

در حوزه طراحی داخلی سازی قطعات اقدامات خوبی انجام شده است و باید ثبت نام خودرو بدون محدودیت انجام شود.

تخصیص ارز و قانون گذاری در حوزه تامین تسهیلات مانند استمهال مالیات، بدهی و حل مشکل قیمت گذاری از جمله درخواست خودرو سازان از مجلس است.

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید