فرمول یک ایران – تغییرات مربوط به پیچ سرعت بالای بکتس در پیست سیلورستون ممکن است دلیل پنچری لاستیک های مرسدس و مک لارن باشد.

لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و کارلوس ساینز همگی لاستیک جلو سمت چپ خود را در دور های نهایی فرمول یک بریتانیا 2020 از دست دادند.

اما در این میان استبان اکون راننده تیم فرمول یک رنو بود که بیشتر از بقیه به این مورد اشاره کرد:

ما بریدگی ها و مشکلات متعددی را در تمرین ها دیدیم که معمولا وجود نداشتند. این درست است که سیلورستون شاید یکی از سخت ترین پیست ها برای لاستیک ها در پیچ سرعت بالا و جدول است.

استبان اکون معتقد است که تغییرات خروجی پیچ 13، بکتس، ممکن است علت این مشکلات باشد:

موارد جدیدی هم در خروجی پیچ 13، مگتس، بکتس و چپل وجود دارد. حالا دیگر جدولی نمانده است. به همین دلیل شما روی گل ها می‌روید و پس از آن هم دوباره روی جدول ها قرار می گیرید و این ممکن است به لاستیک ها آسیب بزند.

نمی‌دانم که دلیلش بقایای کربن است یا اینکه پیست به لاستیک ها فشار می‌آورد یا سوراخ ها یا ماشین های جدید علت آن هستند. ما بدون شک در پیچ 18 دور بیشتری را طی می‎‌کنیم. اما ما تا به امروز آسیب ها و بریدگی هایی تا این حد را ندیده بودیم.

تامین کننده لاستیک های فرمول یک، پیرلی به همراه فیا در حال بررسی علت این موضوع هستند. در سال 2013 هم طی اتفاقی مشابه چندین خودرو پنچر شدند و فصل 2017 هم هر دو خودروی فراری در دور های پایانی پنچر شدند.

ماریو ایزولا مدیر بخش موتور اسپرت پیرلی گفته است که پنچری های سه سال قبل فراری ممکن است توضیحاتی در مورد اتفاقی که چند روز قبل رخ داد داشته باشند:

من این موضوع را با جزییات کامل بررسی می کنم چون مشخصا اتفاقی که قبلا رخ داده است می تواند کمک کند. مخصوصا در مورد فصل 2017 چون که ما از همین سایز استفاده می کردیم. اگر به سال های قبل تر برگردیم که لاستیک ها کوچک تر بودند، ارتباط کمتری پیدا خواهیم کرد. اما با سایز و نوع مشابه، می‌تواند کارآمد باشد.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید