Register

سه + یک =

A password will be e-mailed to you.

فرمول دو نیز به مانند فرمول یک بالاخره آماده بازگشت به پیست ها شده است. پس از شرایط سخت پیش آمده ناشی از شیوع ویروس همه گیر کرونا، فرمول2 آماده است که دهه جدیدی را آغاز کند.

رانندگان و قوانین جدیدی هستند که نیاز هست اینجا باهم با آنها آشنا شویم…

نحوه برگزاری مسابقه فرمول دو

فرمول دو، دو مسابقه را در هر آخر هفته برگزار می کند. مسابقه فیچر در روز شنبه و مسابقه اسپرینت در روز یکشنبه!

مسابقه فیچر تقریبا یک ساعت+یک دور به طول میانجامد. از لحاظ قرار گیری و تعیین خط هم به مانند فرمول یک می باشد. به برنده مسابقه 25 امتیاز می رسد. مسابقه فیچر یک پیت استاپ اجباری را دارد که در آن باید حتما تایرهایی را متفاوت با تایرهایی که با آن مسابقه را شروع کردید روی خودرو قرار دهید و به ادامه مسابقه بپردازید.

مسابقه اسپرینت، یک مسابقه کوتاه تری به میزان تقریبی 45 دقیقه می باشد که در روز یکشنبه برگزار می شود. جایگیری رانندگان در این مسابقه نیز با معکوس شدن رده 8 راننده برتر مسابقه روز شنبه می باشد. یعنی کسی که در مسابقه روز شنبه در رده هشتم کار تمام کرد، در مسابقه روز یکشنبه کار خودش را از جایگاه پول پوزیشن شروع می کند.

خودرو های فرمول دو

شاسی دالارا F2020 برای سومین سال پیاپی هست که به عنوان تامین کننده در این مسابقات حضور پیدا می کند. البته امسال یک تفاوت بزرگ دارد و آن هم این است که قرار است از تایرهای 18 اینچی استفاده شود. احتمالا فرسایش تایر کمتر خواهد شد و چسبندگی بیشتری در برخی نواحی وجود خواهد داشت.

البته این مسئله نکات منفی خودش را نیز دارد از جمله وزن اضافه تر و ترمز گیری سخت تر. اما البته همه این ها در ابتدای فصل کاملا مشخص خواهد شد و مهندس های تیم ها به دنبال رسیدن به پاسخ سوالات خود از جمله چگونگی بالانس و تعادل چرخ هایشان هستند.

جک آیتکن - فرمول دو (فرمول2)

جک آیتکن – فرمول دو

رانندگان

رقابتهای فرمول3 فصل 2019 شامل رانندگان با استعداد بالایی بود که هفت نفر از آنها به مسابقات فرمول دو راه پیدا کردند. قهرمان این مسابقات یعنی رابرت شوارتزمن با تیم پریما و شش نفر دیگر به ترتیب مارکوس آرمسترانگ و کریستین لوندگارد با ای آر تی، جِهَن دراوولا و یوکی سِنودا با کارلین، پدرو پیکه با چروز ریسینگ و فلیپه دروگوویچ با ام پی موتوراسپورت از این لیست هستند.

تقویم مسابقات فرمول دو 2020

شرایط پیش آمده ناشی از ویروس همه گیر کرونا، تقویم مسابقات را تحت تاثیر قرار داده است. تا به الان هشت مسابقه که دو تا مسابقه دوگانه در اتریش و سیلورستون می باشد تایید شده است.

تمامی این هشت مسابقه به همراه مسابقات فرمول یک و فرمول سه برگزار می شود و با توجه به شرایط امکان وفق پذیری نیز دارد.

ورود به فرمول یک

فرمول دو آخرین مرحله پیش از رسیدن به ملکه موتوراسپورت یعنی فرمول یک می باشد اما این دو چه تفاوت هایی را باهم دارند، رانندگان فرمول2 در این مورد می گویند:

مارکوس آرمسترانگ:

یک نسخه سرگرم کننده تر از فرمول دو می باشد. شما یک مسابقه فرمول2 می بینید و مطمئن نیستید که چه کسی برنده خواهد شد. اگر بخواهیم منصف باشیم در این مسابقات هرکسی می تواند برنده باشد.

دَن تیکتوم:

خودرو ها خیلی به هم شبیه هستند و بنابراین فاصله بین تیم ها و رانندگان کم هست و بنابراین مسابقات نزدیک تری شکل می گیرد.

گوان یو ژونگ:

فرمول دو سخت است اما خب قدمی است که ما باید برای رسیدن به فرمول یک طی کنیم.

امسال با توجه به اینکه هفت نفر از فرمول سه به فرمول2 ارتقا پیدا کردند، احتمالا یکی از هیجان انگیزترین سالهای فرمول دو را مشاهده خواهیم کرد.

4 دیدگاه

 1. Saeed

  2

  0

  آقای حسینی ی سوال و ی درخواست

  سوال اینک میک شوماخر و تیم پریما رو برای این فصل چطوری میبینید؟
  درخواست هم اینک اگ امکانش هست لینک پخش فرمول دو و سه رو هم قرار بدید با تمرین و کوالی??

  • سید علی حسینی

   3

   0

   سلام، والا ماشیناشون رو ندیدیم توی مسابقه چطورین، ببینیم چ خبرن بعد متوجه میشیم چندچندن، پخش زندش هم اگر امکانپذیر باشه انجام می دیم حتما ولی نمیتونم قول بدم واقعیتش

 2. hirsa_f1

  2

  0

  ادمین عزیز ببخشید این مسابقات رو کجا میشه دید به صورت زنده ؟

 3. Akbar (Ghasemi)

  1

  0

  فرمول دو محشره
  چند سالیه گهگاهی دنبالش میکنم و واقعا از نظر رقابت درون پیست هیجان انگیزتر از اف۱ هست