فرمول یک ایران – در حالی که همه ی فرمول یکی ها خود را برای آغاز گرندپری مجارستان به بوداپست رسانده اند سائوبر از تغییر مالکیت تیم خبر داد. شرکت سرمایه گذاری سوئیسی به نام لانگبو فایننس به طور کامل تیم سائوبر را از موسس آن پیتر سائوبر خریدند و پیتر نیز از کل فعالیت ها در تیم بازنشست شد.

سائوبر که فصل پیش را در تقلای مالی گذراند و حقوق کارکنان خود را نیز با تاخیر داد تا به اینجای فصل نیز موفق به کسب امتیاز نشده است.

بعد از شایعات زیاد بالاخره سائوبر اعلام کرد که در روز سه شنبه با شرکت لانگبو فایننس به توافق رسیده است. شرکت لانگبو که توسط پاسکال پیچی رهبری می شود اذعان کرد که به دنبال ایجاد ثبات در مجموعه و آماده کردن پایه ای برای آینده ای موفق و رقابتی هستند.

پیتر سائوبر بازنشسته می شود و جای خود را به پیچی میدهد در حالی که مونیشا کلتنبورن همچنان به کار خود در نقش مدیر تیم ادامه خواهد داد.

پیتر سائوبر به رسانه ها چنین گفت

مونیشا کلتنبورن و من امروز با افرادی قرارداد بستیم که می تونن آینده ی تیم فرمول یک و مجموعه ی سائوبر رو تامین کنن.

خوشحالم که شجاعت داشتم و شش سال پیش تیم رو به قصد نگه داشتنش تو هینویل و دادن جایگاهی مناسب سائوبر در فرمول یک باز خرید کردم.

کلتنبورن اضافه کرد

خوشحالیم که با لانگبو فایننس به توافق رسیدیم و آینده ی سائوبر رو در اوج موتوراسپورت تضمین کردیم.

مالکیت جدید برای کارمندان و شرکای ما، تامین کنندگان وفادار به ما، مجموعه و موتوراسپورت سوئیس مفیده.

خیلی از گروه لانگبو ممنون هستیم که به توانایی ها و ظرفیت های مجموعه ی سائوبر اعتماد کرد و ما آماده ی آینده ای هیجان انگیز هستیم.

نام کمپانی سائوبر و تیم سائوبر تغییر نخواهد کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید