فرمول یک ایران – راننده شماره یک تیم ردبول، مکس ورشتپن معتقد است در صورت داشتن خودروی برابر با لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک می تواند دو دهم ثانیه سریع تر از آن ها رانندگی کند.

در حال حاضر ردبول در جدول قهرمانی سازندگان فرمول یک بعد از مرسدس و فراری که در نیم فصل دوم ۲۰۱۹ بازگشتی فوق العاده داشته در رتبه سوم قرار دارد.

ناامیدی در تیم ردبول در حال شکل گیری است و مکس ورشتپن احساس می کند دور پول پوزیشن چارلز لکلرک در سنگاپور نشان از این دارد که او هنوز از تمام پتانسیل رانندگی خود استفاده نکرده است.

وقتی از مکس ورشتپن درباره سریع تر بودن از لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک پرسیده شد، این گونه پاسخ داد:

من شخصاً بر این باورم که اگر با خودروی آن ها رانندگی کنم دو دهم ثانیه سریع تر خواهم بود.

وقتی آن دور [پول پوزیشن لکلرک در سنگاپور] را دیدم دوباره با خودم فکر کردم، “خب، پس می توانم در پیست سریع تر دور بزنم.” من نمی خواهم مغرور به نظر برسم اما شما به عنوان یک راننده مجبورید فکر کنید که سریع ترین هستید.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن - موناکو 2019

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن – موناکو 2019

وی همچنین احساس می کند که در بعضی مواقع با خودروی فصل ۲۰۱۹ ردبول بیش از حد توان آن رانندگی کرده و اکنون در شرایطی است که امیدی به کسب عنوان قهرمانی فصل ۲۰۲۰ ندارد.

راننده هلندی در این باره گفت:

من فکر می کنم واضح است که امسال بالاتر از حد انتظار عمل کردم.

مردم اغلب فکر می کنند، “ردبول آن قدرها هم بد نیست. آن ها در سطح بقیه تیم ها هستند”. اگر چه از نظر من، ما اکثر اوقات با این تعریف فاصله داریم.

قبل از سنگاپور، من احساس می کردم که می توانیم برای عنوان قهرمانی فصل بعد رقابت کنیم. ولی در حال حاضر همچین اعتقادی ندارم.

به عنوان یک تیم باید تلاش کنیم تفکرمان را از آن چه که داشته ایم فراتر ببریم. ما آن جایی که باید باشیم نیستیم و هنوز قدم هایی که برای رقابتی شدن در فصل بعد نیاز داریم را برنداشته ایم.

مکس ورشتپن هم اکنون با سه امتیاز کم تر از چارلز لکلرک در جایگاه چهارم جدول قهرمانی فصل ۲۰۱۹ فرمول یک قرار دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

50 دیدگاه

 1. Amin

  0

  12

  هر دم از این باغ…میرسد
  طرف با ی مقایسه مسخره اومده میخواد اثبات کنه
  خب سوال اینه چرا مسابقه ای نفر مقابلت اشتباه داشته رو ملاک قرار دادی؟
  میتونی دور پول سنگاپور پارسال لوئیز رو برا مقایسه در نظر بگیری ک تو شبیه ساز و بازی هم کسی نتونست تایم لوئیز رو بزنه

  • yas

   9

   0

   خود لوییس هم ۱۰ بار دیگه هم بره لپ بزنه، نمی‌تونه اون تایم رو بزنه. اون یه تایم ویژه و خاص بود که هم لوییس و هم تیم مرسدس تعجب کردن از این دور تمیز و بی نقص.

   • Fastboy 44

    7

    0

    دقیقا
    مثل تایمی که آیرتون بزرگ تو موناکو 1988 زد
    بهترین دور تعیین خط تاریخ
    روحش شاد….

   • قلندر

    6

    0

    عزیزم سوال پرسیدن درباره لویس و شارل نه فتل ( البته یعنی فتل سریعتره که نپرسیدن دیگه😂)

  • yas

   4

   5

   اولا که ربطی به سب نداشت این حرف مکس. چون سب امسال پل زیادی نزده.
   مکس شاید با ماشین برابر بتونه از همه سریعتر باشه. شاید اون با دیدن آنبورد رانندگان به این نتیجه رسیده.
   با پیش فرض‌هاتون در مورد حرفای مکس قضاوت نکنید.
   پ ن: من در حال حاضر فتل فنم و هیچوقت از مکس خوشم نیومده ولی همیشه عادلانه قضاوت کنیم.

 2. Amir MH

  9

  3

  همیلتون w10 رو بیچاره میکنه و این تایمارو میزنه تازه ماشینی که خودش تو دولوپ شدنش کاملا دخیله رو چه سندی مکس این ادعا رو میکنه برام جالبه.. ولی در کل تلاشش و برای جلب کردن نظر توتو ولف تحسین میکنم. کلا چند وقت یکبار یه ادعای اینجوری داره مکس.

  • INDECENT

   4

   13

   آره باو اینکه از آخر شروع کنی هشتم تموم کنی به چشم اومدن نیست که ، اینکه چهارم شروع کنی سوم تموم کنی به چشم اومدن نیست که ، اینکه نهم شروع کنی چهارم تموم کنی به چشم اومدن نیست که … به چشم اومدن یعنی وقتی نمیتونی از همتیمیت رد شی به هم تیمی بگن بزن بغل تا عزیز دل از کنارت رد شه : ) یا هی تو رادیو نق بزن لاستیک ندارم با این لاستیک تا سر کوچه هم نمیشه رفت ماست گرفت : ))

   • akbar

    10

    0

    دوست عزیز از اخر شروع کردن و هشتم تموم کردن(با توجه به این که شما با یه ماشین یرتر دارید تیم های میانه رو پشت سر میزارید)مراتب راحتتر از سوم یا چهارم شروع کردن و اول تمام کردنه چون شما مجبورید با مرسدس یا فراری رقابت کنید.

   • Mohammad44

    9

    0

    دوست عزیز برای طرفداری از یه راننده لازم نیست دلایل بی ارزش بیاری دیگه با ردبول از آخر شروع کنه اگه اتفاق خاصی نیفته حداقل باید ششم بشه اگه از ششم بالاتر بیاد تازه اون موقع میشه تحسین برانگیز مثل سب تو آلمان 2019 یا لوئیس تو بریتانیای 2018(با توجه به تصادف اول مسابقه). نه اینکه بیاد هشتم بشه و مفتخر باشید.

   • امید نورمحمدی

    1

    0

    از آخر شروع کردن و دوم تموم کردن ولی شاهکاریه در حد خودش… اونم توی روزهایی که مرسدس کولاکه و همتیمی بچه پولدارت هم بقول لوییس تمام انرژی تیمو جذب خودش کرده…
    سباستین فتل در فصل 2019 در هوکنهایم با این همه تکنولوژیهای جدید و ناوبری های صدم ثانیه ای و راننده های درجه 1 و بی مهری گاراژ از آخر شروع کرد و دوم تموم کرد…

 3. Silver Arrows

  9

  1

  همه این صحبت‌ها زمانی ثابت میشن که رنگ واقعیت بگیرن. یعنی ورشتپن با یک مرسدس یا فراری رانندگی کنه و در حال حاضر هم چنین چیزی امکان پذیر نیست. اما در هر صورت این صحبت‌ها به پرسنال برندینگ این راننده کمک خواهند کرد! هر روز بولدتر از دیروز…

  • yas

   6

   6

   با موتور هندا از فراری و مرسدس سریعتر باشه؟؟
   مسابقات رو اصلا می بینید؟؟؟
   گاهی فکر میکنم برخی از دوستان برای سرگرمی کامنت میذارن.
   مکس بدبخت داره با اون ماشین دست و پا میزنه. تا اینجاش هم غیر از استارت‌هاش عالی کار کرده

   پ ن:من کاملا آنتی مکس هستم میتونید از بقیه بپرسید

   • امید نورمحمدی

    1

    1

    یاس جان گرامی… صددرصد باهات همسو هستم… منم با مکس راحت نیستم ولی درست مثل خودت فکر میکنم

 4. INDECENT

  2

  8

  خیلی خوبه که آدم خود باوری داشته باشه ، خود غرور هم اصلا چیز بد نیست .
  ولی متاسفانه بد شانسی های مکس دقیقا مصادف شد با پیشرفت فراری ها برای همین یمقدار از لحاظ روحی افت کرده مکس .
  بنظرم مکس با اینجور مصاحبه ها میخواد خودشو تهییج کنه و بشه همون مکس نیمه ی اول فصل .

 5. بیژن

  6

  2

  بالاتر از حد انتظار رو خوب اومد اینکه فراری خوب نبوده و تونستی دوتا مسابقه رو ببری نمیگن بیشتر از حد انتظار چطور الان که فراری خوب شده حتی کمتر از البون امتیاز کسب کردی به نظر من سال بعد البون بمونه تو ردبول خیلی بهتر از مکس عمل میکنه اونوقت ببینم چی داری برای گفتن خیلی ادعا داره این بشر.

  • INDECENT

   4

   14

   لذت میبرم از این ترسو کینه ای که مکس تو دلتون ایجاد میکنه : )
   اینکه میگید آلبون بیشتر از مکس امتیاز جمع کرده در صورتی که اصلا شرایط و اتفاقاتی که افتاد ( که دست مکس هم نبود ) رو در نظر نمیگیرید ( میبینیدا ولی بخاطره کینتون خودتونو میزنید به اون راه ) نشون از همون ترس و وحشتتون هست که برا من یکی خیلی لذت بخشه .
   نترسید فعلا 44 خوش شانس تو مرسدس میتونه با ماشین بهتر قهرمانی بیاره

   • Morteza

    7

    1

    آخه الان چه ربطی داشت به لويیز که اینطوری میکنی

   • Fastboy 44

    8

    4

    Gentlemen a short view back to the past two years ago a member told us!!
    “دوران وتل و همیلتون تمام شده!”
    😂

   • بیژن

    2

    0

    از راننده ای که خود زنی میکنه بترسیم اخه ؟ بعدشم وقتی طرفدار بهترین راننده باشی بقیه باید بترسن همیلتون و سب 😎من اینجا یه حرفی زدم شما سال بعد اگه البون تو ردبول موند عملکردش رو ببین راننده بی ادعا و فوق العاده ایه حرفش رو تو پیست میزنه

  • نیما

   7

   3

   مکس دوست نداری اکی ولی خب چرا اینطوری حرف میزنی؟
   واقعا از چه راهی رفتی که به این نتیجه رسیدی که البون می تونه از مکس بهتر باشه نمیدونم !!!

   • yas

    4

    4

    ای قربونت دهنت. نمیدونم دوستان چطور راننده‌ی تاپی مثل مکس رو با یه راننده‌ی گرید ۲ مقایسه میکنند. چه از مکس خوشتون بیاد و چه نیاد، مکس آینده‌ی این ورزشه.
    به نظر من هم شارل یکی میشه مثل آلونسو که دوران خودشو با اخلاق ناسازگارش تموم میکنه.
    ولی مکس میجنگه و حقشو میگیره. مثل خیلیا. مثل سب، مثل لوییس…
    شاید بینشون تفاوت اساسی باشه ولی مدمکس میتونه ادامه اونها باشه. کاریزماشو هم داره

 6. Reza.MC

  10

  2

  دو ماه پیش:
  مکس: من بهترین راننده فرمول یکم. حتی با همین ماشین تنها رقیب جدی لوییس واسه قرمانیم.
  ردبول: هوندا بهتر عمل کنه مرسدس رو به چالش میکشیم. فراری که کشکه.
  مرسدس: وات د فاز؟
  دو روز پیش:
  مکس: ماشین لوییس رو بدین به من از خودمم جلو میزنم.
  ردبول: ما نمیتونیم حتی به مرسدس برسیم فراری که دیگه هیچی.
  فراری: خخخخخخخ.

 7. THE MINDBLOWER

  8

  3

  اگه میگفت میتونم سریعتر باشم میشد گفت شاید باشه ولی اینکه میگه میتونم دقیقا یا تقریبا ۰.۲ سریعتر باشم نشون میده که این حرف خیلی بی‌اساس گفته درست مثل یه طرفدار متعصب.
  شخصا بعید میدونم بجز سب و بیشتر جاها(نه همه‌جا هنوز) لکرک مکس کسی هنوز بتونه تو تک‌دور با لوییس رقابت کنه(لوییس همیشه تو تک‌دور عجیب‌غریب بوده و هست پس مکس این یکیو اشتباه گرفته).

 8. Muhammad-sv#5

  8

  1

  واقعا ضایع ترین مصاحبه ی تاریخ موتور اسپورت بود .. هیچ یک از کسانی که بیش از سه تا قهرمانی آوردن به خودشون اجازه ی همچین جوک هایی رو نمیدن .. مثل بچه ی دو ساله رفتار میکنه

 9. محمد

  3

  1

  در اینکه لوییس و سب و مکس و چالرز و دنی و کیمی بهترین راننده های الان هستن شکی نیست. ولی اینکه مکس با اطمینان میاد میگه من از بقیه سریع ترم یا بهترینم رو نمیدونم رو چه حسابی میگه. شاید بخاطر اعتماد بنفس دادن به خودشه ولی بنظرم کار اشتباهی میکنه. کسی میتونه بگه بهترینه که حداقل یکی دو تا قهرمانی جهان آورده باشه و دستاوردی داشته باشه ولی کسی که هنوز قهرمان نشده باید هنوز رو توانایی هاش کار کنه چون اگه این ذهنیت رو داشته باشه که بهترینه دیگه رو توانایی هاش کار نمیکنه تا خودشو بهتر کنه. امیدوارم مکس و چالرز و نوریس و راسل و اکون رو توانایی هاشون کار کنند تا آینده فرمول وان رقابت های جذابی ببینیم.

 10. Shahrokh_LH_44_SV_5

  3

  2

  فکر میکنم مکس اگه توی تک دور همون ۲ دهم سریعتر باشه باز هم خیلی خیلی کار داره…اداره کردن حدود ۶۰ دور مسابقه و از همه سخت تر اداره کردنه یک فصل زمانی که داری واسه قهرمانی میجنگی…دیگه اون ریسکها رو نباید کرد.نمونه روشنش کاری که لوییس میکنه…که منتقدین زیادی هم داره اما لوییس داره فصل رو اداره میکنه تا به نتیجه برسه

 11. david7

  5

  1

  یه کامنت بیربط ولی لازم
  دوستان لازم نیست تو هر کامنتی که میزارید قسم و آیه بیارید که من طرفدار این و اون نیستم یا از فلانی بدم نمیاد که این نظرو میدم و ازین حرفا
  هر کسی نظری داره، یکی منطقی نظر میده، یکی احساسی، یکی طرفداری … و اینکه چیزی که خودمون فک میکنیم درست و منطقیه از نظر بقیه شاید چرند باشه
  پس نظرتون و بگید حالا یکی خوشش میاد، دنبال لایک و دیسلایک نباشید

 12. امید نورمحمدی

  2

  0

  واقعا کی گفته دوران لوییس و سب تموم شده؟! هیچ اثری از این موضوع دیده نمیشه! الانم همین دوتا هستند که هنوز رقابتی وجود داره… همین شارل جوان ما اگر سب نبود که اصلا هیچی…
  حتی یدونه تمرین هم نبوده پشت سر سب نباشه و سب براش کلاس رانندگی نزاشته باشه… چه برسه به تایم گیری و مسابقه… توی روسیه هم که نتونست پابپای سب بیاد و سب گوش به حرفهای مزخرف گاراژ نکرد هر دور حداقل 0.2 ثانیه عقب میموند و همش گریه میکرد که این چرا رفت؟!
  لوییس که دیگه اصلا نیازی به توضیح نداره و همین فصل ششمین قهرمانی جهانشو جشن میگیره…
  من نمیدونم رفقا از کجا و چیو نگاه میکنند؟ شایدم سرشون توی گوشیهاست و فقط صدای گزارشگرو میشنوند که اینجوری قضاوت میکنند…

 13. امید نورمحمدی

  2

  0

  من حرفشو درباره لوییس قبول ندارم ولی درباره لکلرک صددرصد باهاش موافقم و شک ندارم بیشتر هم ازش سریعتره.
  داستان همیلتون فرق داره. اون کلاس رانندگیش بالاتره و اصلا آوردن اسمش کنار لکلرک کار بچه گانه ای بود بنظرم

دیدگاه خود را بیان کنید