فرمول یک ایران – جوز و مکس ورشتپن هر دو نگران شرایط فعلی ردبول هستند و نظرات منفی در رابطه با فعالیت های اخیر تیم داشتند.

تیم ردبول از زمان بازگشتش از تعطیلات تابستانی و گرندپری اسپا، نتوانسته فرم قبلی خود را پیدا کند. جایگاه سوم در سنگاپور تنها نتیجه امیدوارکننده ای بوده که مکس ورشتپن به دست آورده است. به جز نتیجه سنگاپور، در باقی موارد تیم ردبول نتوانسته با  فراری و مرسدس برابری کند و پنالتی های دریافتی هم کمکی به بهتر شدن نتیجه نکردند.

پدر مکس، جوز از دیدن این شرایط خوش حال نیست و امیدی به بهتر شدن در کوتاه مدت هم ندارد. او به فکر رقابت قهرمانی در 2020 است:

ما باید نزدیک تر می بودیم اما شرایط از چیزی که فکر می کردیم سخت تر است.

این بسیار خسته کننده است. در رقابت های قبل تابستان شرایط به خوبی پیش می رفت اما پس از آن پیشرفتمان نسبت به بقیه کمتر بود.

مکس نمی تواند آن را تغییر دهد. ما به تیم وابسته هستیم. ماشین کمی ضعیف است، موتور کمی ضعیف است. پیشرفت های زیادی در هر دو مورد نیاز است تا بتوانیم در فصل آینده برای قهرمانی تلاش کنیم.

مکس ورشتپن - آلمان 2019

مکس ورشتپن

گرندپری ژاپن برای هوندا حکم رقابت خانگی را دارد و گرفتن نتیجه مناسب می تواند بسیار دلگرم کننده باشد اما مکس ورشتپن پیش بینی می کند که ماشین نسبت به رقبا، کند خواهد بود.

با بررسی گرندپری های قبلی، به نظر می رسد که در ژاپن نیم ثانیه از بقیه کندتر خواهیم بود.

مشخصا ما همه چیز را به کار می گیریم تا فاصله را کمتر کنیم اما نمی توان در دو هفته فاصله نیم ثانیه ای را جبران کرد.

انتظار می رفت که بتوانیم با بقیه رقابت کنیم اما در حال حاضر این شرایط را نداریم. ما باید سخت تلاش کنیم تا فاصله را کمتر کنیم، در غیر این صورت فصل آینده را هم از دست می دهیم.

با این مصاحبه جوز و مکس ورشتپن، واضح است که آن ها از وضعیت راضی نیستند. جزییات قرارداد میان تیم و مکس مشخص نیست اما می دانیم که بخشی از آن به قدرت موتور هوندا ربط دارد و با مناسب نبودن قدرت موتور، مکس می توانست از تیم جدا شود.

شاید ناراحتی پدر و پسر به این خاطر است که چنین بخشی فقط تا تعطیلات تابستانی صادق بوده است و حالا او باید با تیم بسوزد و بسازد!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

20 دیدگاه

  • محمدرضا

   1

   1

   بزن بیرون لامصب،داری خودتو الاف اینامیکنی .دوره قهرمانی ردبول بعداز رفتن سب ب پایان رسیده. اونا همون رده سوم یادوم نهایتش بهت بدن
   بروفراری یا مرسدس،حییففففففففففه یه همچین استعدادی اینجوری زمانشوازدست بده

 1. امین

  3

  8

  من مقایسه میکنم پارسال که با رنو اونهمه دی ان اف داشتن امسال اوضاع موتور خوب بوده.بعد برد هاش اونهمه تعریف و تمجید الان که چندتا مسابقه آقا خوب نتیجه نگرفته موتور هوندا شده گاری؟؟
  انصافاً این وشتپن شخصیت قهرمانی نداره و همینطور لکلرک. البته این نظر منه.
  هروقت مکس رو میبینم یاد خراب کردن مسابقات فراری و فتل اونم تو حساسترین مقاطع فصل تو رقابت قهرمانی میوفتم.

 2. E46-M3

  7

  3

  چقدر سخته که راننده خوب ماشین خوبی نداشته باشه و نتونه پابه پای رقیب هاش بره،یک نمونش فتل که چند ساله به پای فراری که خودم طرفدارشم میسوزه،و همچنین مکس که انصافا راننده خوبیه،به امید روزی که همه راننده های خوب با ماشینهای برابر مسابقه بدن تا حرف و حدیثی تو قهرمانیشون نباشه

 3. Farid

  3

  3

  مکس ۲۰۲۰ هم ردبول خواهد بود و ۲۰۲۱ به همراه راسل میرن مرسدس . ۲۰۲۱ سباستین هم برمیگرده ردبول .کنارش هم یکی از راننده های اکادمی ردبول رو میزارن . فراری هم بعد از رفتن سب با لکلرک و یکی دیگه از راننده های اکادمیش ادامه میده

 4. josef6565

  4

  5

  اون موقع که زد خواهر و مادر فراری رو در هم آمیخت باید بابا جونش بهش می گفت که تیم های فرمول یک به خصوص فراری ممکنه بعدا به دردشون بخورند. الان احتمال اینکه فراری این گل پسر رو بگیره خیلی خیلی کمه. من فکر می کنم اگه قحطی رانننده هم پیش بیاد باز هم نرن سراغ مکس مگر اینکه دو گزینه بیشتر نداشته باشند: 1- مکس 2- لنس استرول ( گروژان ضعیف شده با غنای پایین!!).
  به هر حال تربیت فرزند فقط شامل طرفداری و پشتیبانی نمیشه و گاهی اوقات شامل تنبیهات غیر بدنی و رفتارهای پس زننده و آموزش مفاهیم زندگی هم میشه.
  مرسدس یه تیم چند ملیتی با راننده یک ملیتیه چون تماما بر قهرمانی انگلیسی ها تاکید دارند پس مرسدس غیرممکنه و فراری رو هم که خودش خراب کرد. ولی جدا اگه فراری دست از تعصبات بیهوده برداره و مکس رو در آینده به خدمت بگیره شاید شوماخر خودش رو پیدا کنه.

  • just.jeep

   4

   2

   داداش شما بهتر نیست بجای دلسوزی به حال مکس و ایده مرسدسی شدن مکس یه نگاهی به فراری و پیچیده شدن نسخه فتل توسط لکرک بندازی؟اگه سال ۲۰۱۸ لکرک راننده فراری بود با اون ماشین هیولای فراری مطمئنا رقابت بر سر قهرمانی تا پیست اخر ادامه داشت.اما فراری که تمام امیدشو به فتل بسته بود چیزی نصیبش نشد.چون فتل یا اسپین میشد یا توی دیوار بود.بهتره اول در مورد واقعیاتی که اتفاق افتاده نظر بدیم نه در مورد آرزوی فتل فنا که رفتن همیلتون از فرمول یک هستش.

 5. بهروز

  5

  0

  ردبول داشت جای فراری رو میگرفت، بخشی از امتیازاتو به خاطر هم تیمی ضعیف از دست دادن، اما بعد از تابستون دیگه اونقدر رقابتی نیستن مخصوصا تو سرعت مسابقه ای، چرا واقعا؟ فراری و مرسدس رو به پیشرفت بودن یا ردبول درجا یا عقب گرد زده؟

  • Amin

   2

   4

   از نیم فصل ب این ور فقط فراری پیشرفت خوبی داشته
   و مرسدس و ردبول میشه گفت درجا زدن
   آلمان ک شرایط مسابقه تغییر کرد
   اتریش هم باز مرسدس مشکل داشت وگرنه تو اون یکی مسابقات ک ردبول برتر از فراری بود نسبت ب مرسدس برتری نداشت البته مجارستان تقریبا برابر بودن
   فراری اگه نیم فصل اول اشتباه نمی کرد ب راحتی قهرمانی رانندگان و تیمی رو داشت
   میشه گفت مرسدس و طرفداراش شانس آوردن
   ک مغز اونا خیلی خوب کار نکرده بود

 6. siamak

  2

  0

  پاراگراف آخر خبر یعنی اینکه اگر احتمالآ فتل قصد جدائی از فراری رو بکنه ، ممکنه با خالی شدن صندلی مکس امکان بکارگیری اش توسط ردبول فراهم میشه ! اگرچه این جابجائی رو در شرایط فعلی ( فائق اومدن فراری بر مشکلات فنی اتومبیلش و در مقابل افت ردبول ) به هیچعنوان به نفع سباستین نمیبینم .
  اگرهم مکس در ردبول ماندگار بشه که دیگه انتقال سب به این تیم یه اشتباه و سوء تفاهم محضه !
  چون وقتی نتونه با چارلز در فراری به تفاهم برسه ، قدر مسلم با مکس لجباز و برتری طلب هم نباید انتظار همکاری نزدیک و تفاهم کامل ازش داشت !

 7. M.e.h.d.i

  4

  2

  هرجای دنیا باشی نمی تونی از واکنش فرار کنی
  روزی که دنیل با ناامیدی ردبول رو به خاطر مکس ترک کرد
  خرابی پی در پی
  گیربکس
  موتور
  ترمز
  و….
  حالا نوبت مکس شده

دیدگاه خود را بیان کنید