فرمول یک ایران – تیم فورس ایندیا نیز درباره ی قانون دردسرساز منع راهنمایی رادیویی صحبت کرده است و آن را “چرند” خوانده است.

دلیل انتقاد مطلع شدن نیکو روزبرگ درباره ی مشکل گیرباکس در بریتانیا اما تصادف سرجیو پرز در اتریش به دلیل مشکل ترمز بود. راننده ی آلمانی مرسدس بعد از مطلع شدن از مشکل گیرباکس و نحوه ی تعمیر آن توسط مهندس خود -تونی راس- ده ثانیه جریمه شد.

این تصمیم بیش از پیش تیم فورس ایندیا را از این قانون ناامید کرد زیرا در مسابقه ی قبلی آن ها از مطلع کردن سرجیو پرز درباره ی مشکل ترمز منع شدند.

مدیر ارشد فورس ایندیا، اوتمار ژافنایر به سایت Motorsport.com چنین گفت

به نظرم چرند محضه که شما می تونین درباره ی مشکل گیرباکس به راننده خبر بدین اما نمی تونین درباره ی مشکل ترمز چیزی بگین.

ترمز شما رو نگه می داره و گیرباکس شما رو پیش می بره به نظرم اگه نتونین حرکت کنین خطرناک نیست اما اگه نتونید بایستید تو دردسر افتادین.

قانون منع راهنمایی رادیویی جدیده اما باید رویکرد واضحی درباره ی اینکه اگه نقضش کنیم چی میشه ارائه بشه و ما همه الان داریم درباره ش یاد می گیریم.

و البته که بعضی چیزها رو مثل مشکل ترمز باید به راننده گفت.

یادم میاد که چند وقت پیش قوانین با خودمون گفتیم بیاین قوانین تعیین خط رو تغییر بدیم و بهترش بکنیم! اما دیدیم که نحوه ی جدید درست نبود و اون رو به حالت قبلی برگردوندیم شاید درباره ی قوانین دیگه ای هم باید همچین رویکردی داشته باشیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  • مهدی

   0

   0

   واقعا هم همینطوره . این قانون واقعا غیر منطقیه . فرمول یک یه مسابقست و همه باید به دور از مسائل و مشکلات اینچنینی با هم مسابقه بدن . اینکه ماشین لوئیس همیلتون دچار مشکل بشه و راننده های دیگه راحت ازش عبور کنن چه جذابیتی داره ؟
   تازه یادمه قبلنا که این قانون نبود مکالمات رادیویی بیشتر بود و تماشاچیان تلویزیونی مثل من از جزئیات بیشتری خبردار می شدن و خیلی بهتر بود …

دیدگاه خود را بیان کنید