فرمول یک ایرانوالتری بوتاس می گوید که گزینه های دیگری را هم مد نظر داشت تا در صورت پیوستن استبان اکون به مرسدس، بتواند در فرمول یک بماند.

والتری بوتاس تعطیلات تابستانی اش را در شرایطی آغاز کرد که تکلیف فصل 2020 او مشخص نبود و با هیچ تیمی قرارداد نداشت. این موضوع راننده 30 ساله را تحت فشار قرار داده بود و او در حال بررسی گزینه های روی میز بود.

در نهایت مرسدس تصمیم گرفت تا والتری بوتاس را برای چهارمین فصل پیاپی در تیم نگه دارد. تیم قرار است پنجشنبه همین هفته و در آستانه گرندپری بلژیک این موضوع را رسانه ای کند.

با وجود این قرارداد، والتری بوتاس خیالش راحت شده است اما این تعطیلات تابستانی اصلا برای او خوشایند نبود:

راستش را بخواهید، با فرارسیدن تابستان و نداشتن قرارداد در این ورزش، هر اتفاقی ممکن بود.

مشخصا، تیم ها در انتخاب رانندگانشان مطالب بسیاری را مورد بررسی قرار می دهند و بعضی موارد انتخاب ها را متمایز می کنند. در ضمن شرایط میان من و استبان را هم همه می دانستند. پس من مجبور بودم تا آخر هفته منتظر بمانم.

من به این موضوع فکر می کردم و گزینه های دیگر را زیر نظر داشتم. چون شما هرگز نمی خواهید در این ورزش قراردادی نداشته باشید.

پس واضح است که من سعی می کردم مسیر های دیگر را امتحان کنم تا اینکه کم کم شرایط مساعد شد و متوجه شدم که بهتر است در همین مسیر بمانم و همان طور که گفتم این من را بسیار خوش حال می کند و دیگر نیازی به فکر کردن روی چنین موضوعی را ندارم و می توانم روی کار تمرکز کنم.

والتری بوتاس - اتریش 2019

والتری بوتاس – اتریش 2019

والتری بوتاس در جواب این سوال که او با چه تیمی وارد مذاکره شده بود گفت:

من هرگز اسم تیم یا اشخاصی که با آن ها مذاکره می کردم را افشا نمی کنم تا اعتماد میان من و آن ها حفظ شود پس نمی توانم چیز بیشتری بگویم.

اما در کل، من منتظر مرسدس بودم اما می خواستم مطمئن باشم که گزینه های دیگری هم وجود دارند. اما همه چیز به خوبی پیش رفت. من و تیم خوش حالیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. MAXAD

  11

  19

  پس وقتی بوتاس رو برای فقط سال بعد تمدید کردن، احتمالش زیاد هست که همیلتون برای 2021 دیگه در فرمول یک نباشه، یا حداقل در مرسدس نباشه.

   • Mehdi

    10

    0

    همه اتفاقات داره میگه که توتو میخواد یک جانشین خوب برای همیلتون بیاره وبا رد کردن اکون به رنو که بامکس بده داره میگه که مکس رومیخواد وحتی گفته بود سال 2017میخواستیم جای نیکو رزبرگ مکس روبیاریم که نشد شک نکنید مکس سال2021یا2022بامرسدس قرارداد میبنده اگرم نگاه کنید مکس باراننده های مرسدس زیاد درگیر نمیشه ولی بافراری چرا حتی مکس تواینستا صفحه مرسدس رو فالو کرده که بی ربط نیست

   • Arash

    6

    0

    واقعا مهدی !
    عجب ولی باید این فصل و فصل بعد رو صبر کنه
    هر وقت لوییس رفت بعد اوکی میشه
    ولی هر تیمی هم مثل مرسدس بود اگر بر فرض راننده ش برای فصل بعد میبود تمام تمرکزش روی اون راننده بود مخصوصا لوییس با شرایط فعلی قهرمانی هاش ولی الان برای توتو مهمتر از مکس کیه ؟! لوییس البته باید مهمتر باشه
    چون اصلا از کجا معلوم مکس بتونه با مرسدس قوی ظاهر بشه البته بر فرض میگم وگرنه استعدادشو داره احتمال بود یا خطا از اب در میاد یا درست
    همه چی الان پنجاه پنجاه هست 50 درصد خوب ظاهر شه و 50 درصد هم نتونه

   • amirali

    1

    2

    mehdi
    لوییس گفته فعلا قصد نداره بازنشست بشه احتمالا مرسدسم تا زمان بازنشستگیش نگهش داره.من خودم فکر نمیکنم مکس آینده ای تو مرسدس داشته باشه چون همه مثل ردبول نیستن که فقط نازشو بکشن

 2. mohammad-shumi

  3

  2

  ظاهرا مرسدس از قهرمانی این فصل وفصل بعد مطمعن هستش و میخواد با اینکار دل لویس هم نشکنه و 7 قهرمانی بیاره و با شوماخر مساوی بشه. به نظرم مرسدس تو 2021 سراغ ورشتپن میره و راننهد اول تیم میشه.

  • amirali

   1

   1

   با توجه به اخبار و اینکه همیلتون گفته به این زودیا نمیره فک نمیکنم مکس زودتر از 2023 بیاد مرسدس و تازه با وجود اکون یا راسل شاید راننده دوم هم بشه نه اول

دیدگاه خود را بیان کنید