فرمول یک ایران – قهرمان جهان چهار دوره از رقابتهای فرمول یک، سباستین فتل، معتقد است که با توجه به هزینه های فعلی کارتینگ و مسابقات نوجوانان، هرگز به فرمول یک نمی رسید.

فتل گفته است که اگر امروز رقابت را شروع می کرد، هرگز به فرمول یک نمی رسید چراکه هزینه های رقابت در مسابقات نوجوانان و کارتینگ به شدت بالاست. راننده فراری اضافه کرد که تعداد رانندگان آلمانی روز به روز کمتر می شود چراکه رانندگان جوان با توجه به هزینه های بسیار بالای رقابت، نمی توانند پیشرفت کنند.

سباستین فتل در مصاحبه ای قبل از رقابت هوکنهایم این نگرانی را مطرح کرد اما او تنها کسی نیست که نگران وضعیت فعلی رقابت و هزینه های مربوط به آن است:

فکر می کنم در حال حاضر این هزینه برای بسیاری غیر قابل پرداخت و به شدت گران است.

آلمانی ها در رابطه با خرج و مخارجشان افراد حساسی هستند و متاسفانه رقابت های نوجوانان که با کارتینگ شروع می شود و با دسته های مختلفی ادامه پیدا می کند، به شدت گران هستند.

من و نیکو هالکنبرگ در کارتینگ با هم رقابت می کردیم و فکر می کنم گذشته ما شباهت زیادی به هم دارند. فکر می کنم اگر امروز ما را در شرایط مشابهی قرار می دادند، حرفه ما خیلی زود به آخر خط می رسید چراکه پول لازم برای این رقابت ها را نداشتیم.

پس در کل، برای اینکه بچه ها – پسر و دختر – بتوانند مسابقه بدهند باید هزینه های این ورزش به میزان قابل توجهی کمتر باشند.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - کانادا 2019

سباستین فتل و لوئیس همیلتون – کانادا 2019

سباستین فتل اشاره کوتاهی به جریمه گرندپری کانادا 2019 کرد و آن را دلیلی برای کم شدن طرفداران فرمول یک دانست؛ به خصوص در آلمان:

طرفداران آلمانی افراد منصف، ناظر و صادقی هستند. پس شاید اتفاقاتی که در ورزش ما پیش آمد به افزایش طرفداران آن کمکی نکرده باشد.

سباستین فتل در نهایت به مایکل شوماخر اشاره کرد و اینکه او با درخشش در فرمول یک به عادی شدن فرایند و توجه بیشتر کشورش به فرمول یک کمک کرد:

این عادی است که بیشترین انگیزه مربوط به زمانی بود که مایکل پیروزی های متعددی را به دست آورد چراکه او اولین آلمانی بود که توانست قهرمان جهان شود. اولین بودن انرژی و توجه بیشتری به همراه دارد اما همان طور که هالکنبرگ گفت، فکر می کنم اتمسفر گرندپری آلمان 2018 ثابت کرد که این ورزش هنوز طرفداران بسیاری دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. Amin

  18

  59

  هنوز رو کانادا گیر کرده …
  فتل بعد از برخورد مکس و کیمی سوزوکا پارسال:مکس از پیست رفت بیرون و ب طور خطرناک برگشت،باید جریمه بشه
  فتل بعد از کانادا امسال:ما اینجا هستیم تا رقابت کنیم،بگذارید آزاد باشیم این جریمه ها از طرفداران فرمول یک کم میکنه

  • Akbar (Ghasemi)

   34

   24

   ورود ناایمن مکس رو دیدی یا فقط شنیدی؟!!
   به نظرت فضایی که واسه کیمی و همیلتون موند یکی بودن؟!!
   واسه مکس اکثرا موافق جریمه بودن و واسه فتل اکثرا مخالف…
   اصلا کاری به راننده هایی که درگیر این موضوع بودن هم نداریم
   قضاوت های بقیه رو میگم

  • امید نورمحمدی

   23

   5

   با احترام به سعدی و با احترام به حافظ!!! مقایسه دو پدیده متفاوت با مشخصات بی ارتباط قابل قیاس نیست. شاید داستان ریکیاردو و همیلتون تو موناکو را بشه یکم (اونم یکم) با کانادا مقایسه کرد ولی قصه ای که شما تعریف کردید اصلا ارتباطی به موضوع نداره!
   شما میگی (برخورد مکس و کیمی ) یعنی سب نفر سوم بوده. چه ربطی به سب و لوییس داره که نفر سومی وجود نداشته و همیل کاملا پشت سر سب بوده و ….
   خیلی بی ربطه!!!

   • Amin

    20

    21

    چ ربطی ب حضور یا عدم حضور نفر سوم داره؟؟؟؟فتل کلا خیلی دوست داره رو صحنه ها نظر بده و صحبت کنه حتی موناکو امسال هم بعد برخورد بوتاس و مکس تو پیت هم نظرشو گفت،بهتره راننده مورد علاقت یکم رو نظراتش پابرجا باشه و هرسال حافظ و سعدی رو ب چالش نکشه!

   • Arash

    0

    1

    Amin
    همین همیلتون جونه شما هی نمیاد از فراری صحبت می‌کنه فراری فلانه پکیج فراری فلانه خوده فراری فلانه ماشین فراری فلانه ؟؟؟؟؟ هی نمیاد درباره این و اون میگه یکم پست های قبلی سایت رو نگاه کنی میبینی که اظهار نظر میده کی هی مانوور میده ؟؟
    کلا شما توی همین دو سه تا پست آخر کلا یک چیزی رو باید بگی اونم نه ربطی به اون پست داره تازه بدون منطق هست پست رو هم به حاشیه می‌بری !!!!
    اومده درباره هزینه ها صحبت کنه
    یک نگاهی هم از دیدگاه مردم آلمان شخصیتشون گفته
    بعد کامنتای جناب Amin درباره کیمی اینجوری کرد و مکس اینجوری کرد عجب 😐

   • Ahmad VETTEL

    17

    5

    Amin:
    یعنی درک تفاوت حرکات کامیکازه وار مکس(البته تا پارسال)با صحنه کانادا اینقدر مشکله؟

 2. Amir5

  26

  0

  خیلی هزینه ها بالاست راست میگه وفقط بعضی ها میتونن به فرمول یک برسن که پولشون تموم نمیشه من یادمه که یه راننده فکنم ویتالی پتروف بود که به علت مشک مالی نتونست موفق شه واز فرمول یک رفت نفر بعد هم فیلیپه نصر بود

 3. THE MINDBLOWER

  21

  16

  من بابای سبو بیشتر از خودش دوست نداشته‌باشم کمتر دوس ندارم.
  هربرت(اگه اشتباه نکنم) فوق‌العاده خجالتی و دوس‌داشتنی هستش.
  جالبه نه سب و نه لوییس هیچکدوم از خانواده مرفهی نمیان.
  جفتشون لیاقت چیزایی کا بهش رسیدن رو دارن.

دیدگاه خود را بیان کنید