موتوجی پی ایران – پیت بیرر، مدیر موتوراسپورت کی تی ام اذعان کرد که موتورسوار تیم موتوجی پی اش، یوهان زارکو با چشمان اشکبار خواهان پایان دادن به قراردادش با این تیم بوده است.

موتورسوار فرانسوی قراردادی دو ساله را با کی تی ام امضاء کرد اما این کمپانی اتریشی در روز گذشته اعلام کرد که زارکو در پایان فصل جاری از این تیم جدا خواهد شد. با این جدایی در جلسه احساسی هفته جاری در ردبول رینگ اتریش موافقت شد و مدیر کی تی ام این تصمیم زارکو را قابل درک توصیف کرد اما بسیار ناراحت است:

این اتفاق اصلا تصمیم ما نبود. یوهان در عصر شنبه به نزد من و مایک لیتنر آمده و خواستار جلسه با ما شد. ما کمی غافلگیر شدیم چون وقت غیر عادی برای ملاقات بود.

او جلوی ما نشست و بسیار ناراحت بود و اشک از چشمانش جاری شد و گفت که در این لحظه دیگر نمی تواند با شرایط خودش را وفق دهد و می خواهد از قراردادش با تیم خارج شود. فضای زیادی برای صحبت اضافی نبود. تصمیم او بسیار محکم، واضح و البته ناراحت کننده بود.

ما در آن لحظه بسیار ناراحت شدیم اما ما نیز خواستار این بودیم که برای بیرون آمدن او از این وضعیت، کمک کنیم. به عنوان یک شخص و آدم، طوری که اون آنجا نشسته بود…تماشای آن صحنه ظالمانه بود. از طرفی دیگر، از دید ورزشی همه چیز قابل درک بود. او خود را با ما درون یک دره دید که نمی توانست از آن خارج شود و او حالا می خواهد همه چیز را از نو بسازد.

یوهان زارکو - کی تی ام ردبول

یوهان زارکو – کی تی ام ردبول

زارکو نیز اظهار کرده است که ترک کی تی ام تصمیم سختی برای او بوده اما او هنوز توانایی رقابت برای سکو را داراست و به مجله موتوژورنال گفت:

می خواستم به خالص ترین روش آنرا انجام دهم؛ اول از همه به قراردادم با کی تی ام پایان دهم و سپس بعد از آن نگاهی به فرصت ها داشته باشم.

شروع مسابقه از ردیف جلو در برنو نشان داد که هنوز هم سریع هستم. می خواهم که در موتوجی پی بمانم و در حال کار برروی آن هستم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

21 دیدگاه

 1. McLaren F1

  7

  2

  احتمالا یه نیم نگاهیم به صندلی لورنزو داره
  راستی *** یکشنبه گفت لورنزو به یاماها و دوکاتی پیشنهاد همکاری داده
  لطفا اگه خبری شده تو سایت اعلام کنین

  ——-
  ادمین:
  چنین چیزی صحت نداشته و تنها خبر همین بوده؛ http://f1iran.com/93509

  • Ezk1980

   9

   6

   همیشه همینه استعداد های جدید قهرمان رو کنار میزنن اگه قهرمانان سابق میتونستن کاری کنن که قهرمان فعلی به جایی نمی رسید و اونام سابق نمیشدن ، خود روسی به مارکز جوان باخت نه قهرمانان سابق ، استایل مارکز زیادی تهاجمیه ، زارکو‌ شبیه ترین استایل موتور سواری به مارکزه ولی خب تا موتور برابر نداشته باشن نمیشه با قطعیت نظر داد

   • Akbar (Ghasemi)

    4

    0

    منتظر چشمان اشکبار تو هم بودم
    زارکو مارکزو اذیت کرده؟!؟!
    و دیگر هیچ 😁
    دگتر مواظب باش حین جراحی…
    اقا من خودم زارکو رو قبول دارم اما نه تا حد مارکز دیگه!

  • جنون سرعت

   5

   2

   Kh.n دوست عزیز باور کن دوستمون ezk درست میگه زارکو یکی از موتورسوارهاییه که خیلیا میترسن موتور سرعتی بیفته زیر پاش
   اصلا دور از انتظار نیست که موتور رقابتی بش بدن و خیلی از بزرگان رو به چالش بکشه.واقعا سبک موتور سواریش فوق العاده تهاجمیه و سالای قبل که یاماها بود خیلی راحت میشد تشخیص داد اشتیاق وحشتناکی برای درگیری با موتور سوارای اصلی داره
   واقعا تماشای رانندگیش لذت بخشه

  • Kh.n

   5

   2

   لورنزو که سه تا قهرمانی جهان داره الانم که الانه ندونس دنده بالا میخوره یاپایین بنده خدا خودشو ناقص کردو رفت بد قلق ترین موتور برای سواری هونداس شما ببینید غیراز مارک کدوم هوندا سوار میاد توی پنج تا…..

   • NavasaN

    5

    3

    یه موتور KTM بدید به مارکز ببینیم چکار میکنه.زارکو و اسپارگارو با موتوری دارن سواری میکنن که خود تیم اونو امتحانی میدونه از یه رده پنجم که اسپارگارو آورد در حد قهرمانی جشن گرفتن.زارکو چه تو بخوای چه نخوای جزو ۵ تا استعداد برتر و آینده ی موتو جی پی هستش.مارکز شانس بیار زارکو نیاد هوندا.

 2. Kh.n

  2

  4

  زارکو کجاش بااستعداه آخه برید مصاحبه ولنتینو آمریکای ۲۰۱۸ رو بخونید….
  میگه زارکو هنوز نمیدونه سوار موتور موتوجی پی شده ،فکر میکنه سوار موتو۲ هنوز
  هرسبقتی که گرفت یه برخورد توش داشت استرالیای ۲۰۱۸ فکر میکنم هم خودشو سرنگون کرد هم موتورمارکز روترکوند.اونم توی ۳۲۰کیلومتربرساعت.
  استعداد باید به مارکز بگی با اولین یا دومین فصل ورودبه موتوجی پی ۱۰برد پیاپی تو۱۰پیست ابتدایی فصل که خودش یه رکورده هنوز بدست میاره
  اونم سالی که لورنزو و روسی وپدروسا هرسه شون رقابتی بودن.

  • NavasaN

   4

   2

   اشکال کارت اونجاس که فکر میکنی نظر شخصیت در مورد زارکو درسته.در حالی که من و شما اصلا کارشناس اینکار نیستیم و کارشناسی موتو جی پی زارکو رو با استعداد میدونن.در ضمن اینم باید بگم مارکز تا پارسال رکورد دار زمین خوردن توی پیست بود (به استناد پست های همین سایت)اما هوندا بهش فرصت داد و نتیجه گرفت.باید به زارکو فرصت داد

   • Akbar (Ghasemi)

    4

    3

    همه ی موتورسوارای موتو جی پی با استعدادن
    بحث ما رو اغراق دوستانه

دیدگاه خود را بیان کنید