فرمول یک ایران – درست در ساعت 8:59 دقیقه صبح 13 آگوست سال 2008 بود که شاید دردناکترین خبر حال حاضر فرمول یک منتشر شد؛ دینو توسو مدیر ایرودینامیک تیم رنو در گذشت.

دینو توسو که از صنایع هوا و فضا به موتوراسپورت در سال 1995 با تیم ب ام و جی تی راه یافت، در سال 1997 توسط تیم جوردن گرندپری به یکباره خود را در فرمول یک دید. سپس او در سال 2000 به همراه مایک گسکوینی به تیم رنو رفت و تا پایان عمر کوتاه خود نیز در این تیم ماند. کسی که به گفته تیم رنو یکی از اصلیترین دلایل بردهای رقابت های قهرمانی جهان رانندگان و سازندگان در سال های 2005 و 2006 تیم رنو بود. او در سال 2005 برترین مهندس ایرودینامیک سال معرفی شد. در سال 2004 خبری نگران کننده در تیم رنو منتشر شد؛ دینو توسو دچار بیماری کشنده سرطان شد… دینو در سن 39 سالگی در صبح چهارشنبه درگذشت.

نام و یاد او همیشه در خاطره ها می ماند. تیم فرمول یک ایران نیز برای به جاودان ماندن نام وی در بین دوست داران فرمول یک در ایران این ویدیو را تقدیم به شما عزیزان می کند.

  دانلود فایل ویدیویی
این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. محمدرضا

  21

  0

  خداخوبان رو آسمونی میکنه،بین سی تاچهل سالگی برترین مهندس آیرودینامیک میشه،فقط استعداااااااادخالص،واقعا افسوس داره،امیدوارم کسی داغ عزیز نبینه،(خدارحمتش کنه،همه درگذشتگان رو بیامرزه)

 2. آریو رابتسون

  13

  0

  مردان و زنان بزرگ هرگز نمیمیرند تا ابد تا زمانیکه تاریخ فرمول 1 وجود دارد، نام او زنده است، چون آثارش زنده است، میراثش زنده است، و تیم رنو بخاطر او و امثال او زنده است.
  یادش گرامی باد.

   • aryan261

    1

    0

    از سایت بازم نتونستم ببینم.
    ولی از لینک آپارات که لطف کردید دیدم.
    فوق العاده عالی و الهام بخش بود.
    لطفا از این سبک ویدئوها زیاد کار کنید.
    خیلی عالی اید.
    ممنون:)

دیدگاه خود را بیان کنید