فرمول یک ایران – خبرها حاکی از آن است که عربستان سعودی یک پیشنهاد فوق العاده وسوسه کننده در اختیار لیبرتی مدیا قرار داده است تا در آینده ای نزدیک در ریاض میزبانی مسابقات فرمول یک را به عهده گیرد.

بنا به گزارش های شنیده شده، عربستان سعودی مبلغ 60 میلیون دلار حق میزبانی مسابقه فرمول یک را به لیبرتی مدیا پیشنهاد داده است، مبلغی که مطمئنا منجر می شود لیبرتی مدیا نسبت به پاسخ احتمالی به مقامات سعودی هوشمندانه عمل کند.

ظاهرا عربستان سعودی می خواهد برای سال 2030 میزبان مسابقات فرمول یک باشد. این کشور نفت خیز در برنامه های جدید اقتصادی و توسعه طلبانه ی خود به پادشاهی محمد بن سلمان قصد دارد که علاوه بر میزبانی مسابقات فرمول ای که از سال 2018 شروع شده است به مسابقات فرمول یک هم توجه کند و برای آن برنامه ریزی کند.

ریاض در ابتدای سال میزبان مسابقه “قهرمانان یا ROC” و اولین مسابقه فرمول ای این فصل بود. مسائل زیادی هستند که می توانند باعث شود که ریاض نتواند میزبان مسابقات فرمول یک باشد، همچون عدم رعایت حقوق بشر و دیگر مسائل اجتماعی در این کشور، اما مطمئنا لیبرتی مدیا به پول اهمیت بیشتری می دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. mahdavi3d

  3

  1

  جدای از مسائل سیاسی و حقوق بشری، عربستان سعودی یکی از اعضای سازمان تجارت جهانی است و درب آن کشور به روی رقابت خودروسازان باز است. ظاهرا برنامه های تشویقی نیز در این زمینه دارند…

 2. pejman

  3

  1

  عربستان با دمای بالای هوا میتونه برای ماشین مرسدس مشکل ایجاد کنه اما باز اونجا هم فراری نمیتونه برنده مسابقه بشه
  درسته که حرف از ۲۰۳۰ داره زده میشه اما اگه شرایط فعلی تا اون موقع ادامه پیدا منه واقعا زیبا نیست خخخخخ