موتو جی پی ایرانالکس رینز، موتور سوار تیم سوزوکی بعد از درگیری و رقابت پیش آمده با مارک مارکز در طی تعیین خط گرندپری جمهوری چک، مارک را به عدم احترام به بقیه رانندگان و نیرنگ بازی متهم کرد.

برخورد مارکز و رینز در مرحله دوم تعیین خط (Q2) انجام شد، درحالیکه مارک پیچ ۵ را عریض طی کرد و رینز و جک میلر او را تعقیب می کردند. میلر بدون درگیری از مارکز عبور کرد اما مارک اجازه عبور به الکس را نداد. در پیچ ۷ این دو نیز به یکدیگر برخورد کرده و تا مرز حادثه پیش رفتند زیرا رینز به هر نحوی قصد داشت از سمت داخل عبور کند. مارکز پشت رینز ماند و همراه او حرکت کرد و در ورود به پیچ ۱۳ و قبل از ورود به پیت لین، از سمت داخل اقدام به سبقت گیری نمود. بعد آن مارکز عمدا آرام حرکت کرد تا رینز رد شود. مارک بعد آن با آرنج به آرامی به رینز زد و هر دو کنار هم وارد پیت شدند.

در ادامه کار در تعیین خط، مارک مارکز با اختلاف ۲.۵ ثانیه پول پوزیشن کسب کرد و الکس رینز ششم شد. درباره اتفاقات پیش آمده با مارکز، رینز گفت:

رفتارهای او نیرنگ بازانه است. او لاستیک خشک در اختیار داشت و بسیار سریع بود و قطعا از هر کس دیگری یک قدم جلوتر بود اما هیچ احترامی برای بقیه موتورسواران قائل نیست و فقط بدون توجه به آنها، راه خود را می رود.

در پیچ ۵ او پیچ را عریض طی کرد و من و میلر پشت او بودیم. در این هنگام بود که پشت سر خود را نگاه کرد و من و جک را دید. اجازه داد جک رد شود و بعد به مسیر مسابقه ای (ریسینگ لاین) رفت و به من اجازه عبور نداد. من مثل او خیلی سریع نبودم اما داشتم فشار می آوردم و در پیچ ۷ دوست داشتم وارد خط خود شوم و یک مقدار به من فضا داد و هنگام عبور برخورد کردیم اما از نظر من قطعا تقصیر وی بود چرا که وقتی کند حرکت می کنید، باید فضا را برای عبور بقیه باز کنید، اینطور نیست؟ در پیچ آخر به سختی ترمز کرد تا از من رد شود.

بعد از ورود به پیت لین هم من جلوتر بودم و داشتم مسیر مستقیم می رفتم و جایی نبود کنار من باشد. اما باز هم می خواست به هر نحوی سبقت بگیرد و به من حتی ضربه زد. من جای او بودم گاز را قطع می کردم چرا که اینجا پیت لین است!

الکس رینز و ولنتینو روسی - اسپانیا 2019

الکس رینز

وقتی از رینز پرسیدند که آیا ممکن است هدف مارکز ترساندن او باشد، گفت:

بله ممکن است. اما همه مارک را شناخته اند و همه هم می دانند چه استعدادی دارد. اما اتفاق مشابهی در تمرین اول با ماوریک وینالس رخ داد. مارکز دوست دارد با بقیه بازی کند و ذهن آن ها را درگیر کند اما من چنین آدمی نیستم و خونسردی و آرامش خود را حفظ می کنم.

من برای قهرمانی با او می جنگم و تلاش دارم مثل خود او با وی رفتار و ذهنش را درگیر کنم. ۸۰ امتیاز جلوتر از من است ولی شاید ترسیده!

مارکز در مصاحبه بعد از تعیین خط فرصت پاسخ به حرف های رینز را پیدا کرد و هرگونه درگیری را رد کرد. او گفت:

پیچ ۵ را عریض طی کردم و وقتی پشتم را دیدم جک بود و او از من رد شد اما چون او با لاستیک های خیس در تمرین چهارم سریع بود، با او حرکت کردم. سپس پیچ ۷ را نیز کمی عریض طی کردم و مقداری فضا بود و او از من رد شد و برخوردی هم داشتیم. اما طبیعی است و خاصیت مسابقه است.

بخش خنده دار آن وقتی بود که وارد پیت لین شدیم و او سر راه من بود و فضا برای عبور نمی داد. نمی دانم از قصد بود یا نه. برای من اصلا مهم نیست و یک لحظه هم به آن فکر نکردم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. E46-M3

  22

  13

  همه ما میدونیم مارکز در حال حاظر بهترین موتور سواره ولی به خاطر این کارهاش که اولین بارم نیست که انجام میده محبوب ترین نیست و نخواهد شد

 2. NavasaN

  24

  16

  مارکز دفه اول نیس که این رفتارها رو میکنه.البته حق داره.منم اگه ببینم بهترینم تو جهان ولی هر جا رو نگاه میکنم مردم با پرچم فسفری نشستن سعی میکنم خودمو یجوری مطرح کنم…😁😎😎😎😎😎

  • Hassan Mohebbi

   11

   4

   دوست عزیز Kh.n، چند چندی؟
   چطور نوبت همیلتون که میشه میگی این محبوبیت هست که مهمه. حالا نوبت مارکز که میشه مگی رکوردا مهمه و ثبت میشه نه محبوبیت.
   من در عجبم
   این نوع طرفداری درست نیست.
   من مارکز رو به عنوان یه استعداد قبول دارم، همینطور همیلتون رو ولی طرفدار هیچ‌کدوم نیستم و به خاطر همین اخلاقشون هست که طرفدارشون نیستم. با احترام به طرفدارای هر دو تاشون.
   ولی با این کامنتت دیگه حق ندارین تو فرمول یک بیاین بگین وتل محبوب‌تره و رکورد مهم نیست. اگه تو موتوجی‌پی رکوردا ثبت میشه و مهمه، همین هم در فرمول یک صادقه. پس همیلتون هم نسبت به رکوردهاش قابل احترام هست و کار بزرگی انجام داده. خواهشا دیگه نیاین بگین مارکز با همیلتون فرق داره. چون اگه معیار محبوبیته پس در هر دو رشته محبوب‌ها ماندگار میمونن و اگه معیار رکورد هست در هر دو رشته رکوردداران ماندگارن. هر معیاری تو موتوجی‌پی براتون مهم هست پس باید در فرمول یک هم مهم باشه.
   ببخشید طولانی شد🙏

   • Kh.n

    2

    5

    اگر شما یه کامنت از بنده پیدا کردی که در مورد محبوبیت همیلتون حرف زده باشم من ۵۰۰۰ تومن شارژ رایگان برات میفرستم🙄

   • Kh.n

    2

    6

    هیچ کجا هم نگفتم سباستین محبوبتر از همیلتون هست اگه گفتم آدرس صفحه را بگو بهم.تاریخ خواهد نوشت همیلتون ۵یا۶یهnقهرمانی.
    وتل ۴ قهرمانی
    شوماخر ۷قهرمانی والی آخر….
    تمام…

دیدگاه خود را بیان کنید