فرمول یک ایرانچارلز لکلرک، راننده تیم فراری اعتراف کرد که دومین اشتباه او در دومین مسابقه پیاپی بعد از آلمان، قابل پذیرش نیست. وی هنگام عبور از پیچ آخر به دیواره پیست برخورد و بال عقب و دیفیوزر دچار آسیب شد. خوشبختانه آسیبی که به ماشین وارد شد به حدی نبود که وی را از ادامه تعیین خط بازدارد و به مرحله دوم تعیین خط (Q2) رفت و در نهایت چهارم شد و جلوتر از هم تیمی خود قرار گرفت.

برخورد او وقتی مهم تر به نظر می آید که به یاد آوریم مسابقه قبل هم وقتی که در موقعیت خوبی برای پیروزی بود به دیواره پیست برخورد کرد. چارلز گفت:

خیلی خوش شانس بودم که توانستم بازهم به رقابت ادامه دهم. از تیم تشکر میکنم که ماشین را تعمیر کردند و توانستم به کار خود ادامه دهم. اشتباه غیر قابل بخششی بود، هفته پیش هم اشتباه غیر قابل قبولی کردم اما این یکی بدتر بود مخصوصا وقتی که در دیوار گیر می افتادم.

اشتباه در چنین موقعیتی در تعیین خط خوب نیست و باید دلیل آنرا پیدا و روی آن کار کنم. در مرحله سوم تعیین خط (Q3) اوضاع براین بسیار خوب بود، درست است که نیم ثانیه عقب تر بودم اما چنین نتیجه ای را تصور نمی کردم.

رقابت مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - گرندپری بریتانیا 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک 

لکلرک در مرحله دوم تعیین خط (Q2) این فصل نیز مشابه چنین اشتباهی را مرتکب شد که عواقب بیشتری برای او داشت اما وی معتقد است که اشتباهات قابل قیاس نیستند. راننده موناکویی افزود:

مقداری تفاوت دارند به خصوص که در باکو اوضاع سخت تر بود. در شروع دور سب را جلوی خود داشتم و می دانستم مقداری داونفورس از دست می دهم اما چنین اشتباهی قابل قبول نیست و باید روی آن کار کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. Arash

  5

  3

  سید اینترنتم تا متنو نوشتم میخواستم ارسال کنم قطع شد کله متن به فنا رفت ولی یک چندتا مورد از اون یادم موند بگم
  1.چارلز جوون هست و میتونه اینده خوبی رو برای فراری رقم بزنه چون فراری یکی از راننده های تاپ 21 سال فرمول یک رو در تیم داره ولی فراری باید تغییر کنه با این وضعیت فقط فقط تاسف
  2.سیدجان خبری هست مبنی بر تمدید قرارداد چارلز چون گفته شده قراردادش تموم شده با فراری نمیدونم مدیر برنامه هاش یا پدرش بود که گفته بود باید فراری با چارلز قرارداد 4 یا 5 ساله + افزایش حقوقش بدن خبری هست سید ؟
  3.البته چارلز هنوز نشناخته طرف حسابش چه موجوداتی هستن اینا اصلا درست بشو که نیستن هیچ تازه ادعا دارن ما بهترین ماشین فصل رو به راننده اول مون دادیم و انتظارات هم بیشتر دیگه بقیه شو خوده طرفداری فراری و البته سب میدونم پس ………………………. چون این به این متن هم ربطی نداره که گفتم ولی همین اتفاق اگه برای سب میفتاد باید منطقه رو ترک میکرد چون عمرا اگه ماشینشو درست کنن بینوتو بیشتر از اینکه مدیر فنی یک تیم باشه دشمن یک راننده هست راننده اول ما ولی ماشین مطابق با راننده دوم ما عجب موجودات عجیبیه هستن؟!
  4.همین اتفاق اگه برای سب میفتاد رسانه های ایتالیا کله سب و آلمانی ها رو تخریب میکردن این ایتالیایی ها یک موجودات خبیثی هستن که فقط کافیه اشتباه کنی اونم مخصوصا سب چند سال طول میکشه تا این رسانه ها دست از تخریب بردارن حالا خوبه سب قهرمان چهار دوره متوالی فرمول یک هست و اونا هم ازش انتظار دارن سب با این گاراژ و استراتژی بتونه اشتباه نکنه و همیشه پول پوزیشن و قهرمانی رو بدست بیاره بخدا اگه ربات هم باشی همون ربات هم هنگ میکنه

دیدگاه خود را بیان کنید