موتوجی پی ایرانمارک مارکز می گوید حقیقت اینکه او نسبت به فصل های گذشته موتوجی پی، تصادف کمتری را داشته است به دلیل مشخصات موتور فعلی هوندا و حالت ذهنی اوست.

مدافع عنوان قهرمانی در فصل گذشته، 23 بار زمین را لمس کرده بود که این آمار بیشتر از هر موتور سوار دیگری بوده و با کال کراچلو و جک میلر در رده دوم، 6 تصادف فاصله داشت. در 2017 نیز به همین ترتیب او پیشتازی را در دست داشت و 27 بار نقش بر زمین شد و سه تصادف با کراچلو در رده دوم اختلاف داشت. اما در 2019 آمار کاملا متفاوتی را شاهد بودیم و با گذشت نه مسابقه، او فقط شش بار زمین خورده و یک مسابقه را از دست داده که آن نیز در گرندپری آمریکا بوده، در حالی که پیشتاز مسابقه بوده است.

اگرچه موتور 2019 هوندا ثابت کرده که برخلاف گذشته، برای راندن سخت تر و رام نشدنی تر شده اما مارکز می گوید که یک انجین قدرتمند و برخی مشخصات متفاوت به او کمک می کند که برروی موتور بماند:

به نظر می رسد که ما امسال برخی نقاط از شاسی را از دست دادیم اما در برخی نقاط نیز برتری کسب کرده ایم. این همان نقطه حیاتی برای من است و ما آنرا تقویت کرده ایم.

ما همچنین انجین قویتری را در اختیار داریم، پس همین قدرت بیشتر به ما این اجازه را می دهد که در بخش ترمزگیری کمی بی خطرتر عمل کنیم.

مارک مارکز - فرانسه 2019

مارک مارکز – فرانسه 2019

مارکز همچنین افزود که متمرکز بودن نیز یکی از دلایلی است که باعث شده از تصادف ها نجات پیدا کند:

اگر شما تمرکز زیادی بر روی موتور داشته باشید، می توانید بسیاری از تصادفات را تبدیل به سیو کنید. من امسال تصادف کمتری داشتم اما اگر سیوهای من را شمارش کنید…به همین دلیل است که حوادث کمتری دارم.

شما باید بسیار متمرکز باشید و روش سوار شدن بر هوندا اینگونه است و پس از آن باید حد و مرزها را پیدا کرده و سریع ترین باشید. تجربه و جو تیم نیز از جمله چیزهایی است که کمک می کند.

آمار تصادفات موتوجی پی 2019

1- یوهان زارکو، کی تی ام – 11

2- جک میلر، پرامک دوکاتی – 10

3- جوان میر، سوزوکی – 9

4- فرانچسکو باگنایا، پرامک دوکاتی – 8

5- الکس رینز، سوزوکی – 7

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. McLaren F1

  18

  19

  دو دلیل داره
  اول اینکه سال به سال با تجربه تر میشه
  دوم اینکه با اختلاف قابل توجهی بهترین موتور داره مثل وضعیت مرسدس تو فرمول یک پس نیازی نداره با حداکثر توان مسابقه بده

 2. NavasaN

  17

  5

  به نظرم همون طور که مارکز خودش گفت این موتور باعث میشه پیشتاز باشه در اکثر تایم مسابقه.در واقع معمولا اکثر زمین خوردنها توی درگیری ها پیش میاد که مارکز چون پیشتازه قاطی درگیری ها نیست.از طرفی فاصله امتیازی هم داره با بقیه و ریسک نمیکنه واسه اول دومی.تقریبا همون حالتی که همیلتون توی فرمولا داره.اما باید دید مارکز وقتی وسط درگیری ها باشه آیا این تمرکزی که ازش حرف میزنه رو داره یا عین همیلتون تو آلمان اشتباهاتش زیاد میشه

  • حسام

   16

   6

   تا دلت بخواد مسابقه داریم که مارک پیشتازی رو از دست میده و بازم سکوی اول بوده،مقایسه فرمول با موتوجی پی اشتباهه اما بازم دوستان مثال میزنن و جالب اینکه مستقیم میرن سراغ همیلتون که کمترین نقش رو داره و اون هیولای مرسدس بیشترین نقش

   • NavasaN

    6

    2

    دوست من مقایسه فرمول ۱ و جی پی مثل مقایسه ی پینگ پنگ و فوتبال نیس .این دوتا ورزش قطعا با هم شباهت ها و رابطه های زیادی داره…مخصوصا توی درگیری ها و نوع رانندگی.وگرنه واسه تست فراری f1 نمیومدن دنبال روسی و توتو ولف نمیگفت دوست دارم فلان ماشینمونو روسی تست کنه.حالا جالبه خود مارکز داره از قدرت انجینش تعریف میکنه باز بعضیا میخوان بگن نه اینجا موتو ۲ هستش و همه چی یکسانه.

   • NavasaN

    6

    1

    در ضمن همه چی رو صفر یا صد نبینید.من نمیگم مارکز نمیجنگه.میگم با توجه به بیشترین تایم پیشتازی که داره کمتر درگیره و آمار زمین خوردنشم کمتره.دویتسیوزو هم گفته بود که اختلاف امتیاز زیاد شده و نگرانه که مارکز درگیر نمیکنه خودشو و جذابیت کم میشه.

  • NavasaN

   6

   3

   دوست عزیز هدف من مقایسه ی همیلتون و مارکز نبس.میتونه هر اسمی جای اینا باشه.منظور شرایط مسابقه ای هست که وقتی چه ماشین و چه موتور پیشتاز هست و قاطی درگیری ها نیس هم تمرکز راحت تره و هم لاستیک دیرتر خراب میشه و هم تصادف کمتر میشه.این مسئله ی بدیهیه که دفاع کردن ریسکش از حمله کردن کمتره.در مورد شرایط امسال مارکز و همیلتون باید گفت که با توجه به قدرت موتور و فاصله امتیازی ای که انداختن حتی احتیاج به دفاع هم معمولا پیدا نمیکنن چه برسه به حمله.پس طبیعیه اشتباه و تصادف هم کمتر میشه

 3. Amin

  14

  7

  شاید اختلاف لوئیز و باقی راننده های زیاد نباشه و نزدیک ب هم باشن اما قطعا مارکز تو ی سطح دیگس!حتی بهترین های موتوجی پی(مثل روسی ،لورنزو،دووی یا ….)هم نزدیک سطح مارکز نیستن

دیدگاه خود را بیان کنید