فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون بعد از گذشت 10 مسابقه و کسب 7 برد در مسابقات فصل جاری و داشتن اختلافی 39 امتیازی با هم‌تیمی خود، والتری بوتاس، می‌گوید که رقابت او با والتری مسئله‌ای شخصی نیست و وی فقط می‌خواهد برنده باشد.

در طول مسابقات این فصل، بوتاس نزدیک‌ترین رقیب همیلتون بوده و با شروع بسیار خوبی که در ابتدای فصل داشت، هنوز شانس قهرمانی را برای خود زنده نگه داشته است.

اما شروع خوب بوتاس در دو مسابقه‌ی ابتدایی با 7 برد همیلتون در مسابقات بعدی جواب داده شد، تا راننده‌ی بریتانیایی خود را برای کسب ششمین عنوان قهرمانی جهان خودش مصمم‌تر نشان دهد.

همیلتون در مصحبه با سایت ریسر گفت:

در نهایت هیچ مسئله‌ شخصی بین ما نیست. شما به آخر هفته می‌روید و تلاش می‌کنید تا فشار لازم را بیاورید و در صدر باشید.

من با این تصور که باید اختلاف خودم را زیاد کنم یا هرچیزی مشابه این، به سیلوراستون نیامدم. من نیاز دارم تا راه خودم را برای رسیدن به برد طی کنم، اینکه چطور اینکار را انجام دهم و هر آخر هفته [و در هر گرندپری] این مسئله متفاوت است، اما تا به حال این قوی‌ترین سالی بوده است که به یاد دارم.

مسئله‌ای که شاید برای بوتاس و رقیبان دیگر همیلتون که قصد به چالش کشیدن او را دارند، نگران کننده به نظر می‌رسد این است که لوئیس روشی امن اما نزدیک به مرز برای رقابت در پیش گرفته است.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - فرانسه 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – فرانسه 2019

وی ادامه داد:

فکر می‌کنم به اندازه پارسال آرام و راحت هستم. فکر می‌کنم هر سال شما کمی با خودتان، متدهایی که بکار می‌برید و شرایطی که پشت سر میگذارید راحت‌تر می‌شوید.

امسال تعیین خط‌ها [برای من] خارق العاده نبوده‌‌ و هنوز به حد اعلا نرسیده‌اند، هنوز باید کارهایی انجام دهیم اما به نسبت [تعیین خط‌ها]، مسابقات قوی و خوب بوده‌‌اند، به جز مسابقه‌ آخر [در اتریش].

من هنوز مراقب ماشین هستم. اگر به تمرین اول نگاه کنید، من سه دور کمتر از والتری زدم و در تمرین دوم شاید یک دور بیشتر. همیشه از این موضوع آگاهی دارم.

اعتماد من به ماشین بسیار بالاست و می‌دانم چه قابلیت‌هایی دارد، پس حدس می‌زنم تجربه سال گذشته باعث شده که بیشتر اعتماد داشته باشم و به ماشین کمی بیستر فشار بیاورم.

بودن در چنین رقابت نزدیکی باعث می‌شود که نیاز داشته باشم تلاش کنم تا کمی بیشتر به ماشین فشار بیاورم و اگر ماشین به حد کافی قوی نیست باید تلاش کنیم تا قوی‌تر بشود.

اما بچه‌ها دارند در حداکثرها و مرزها کار می‌کنند و من نیز در حال انجام همین کار هستم. در نهایت شما می‌خواهید تا به نقطه‌ای برسید که در چنین شرایط نزدیکی، عملکردی ایمن داشته باشید و فکر می‌کنم این کاری است که در حال حاضر دارم انجام می‌دهم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. MrdTheGreat

  31

  2

  رقابت نزدیک 😃😃
  تنها چیزی که تو این فصل وجود نداره رقابت نزدیکه
  اختلاف پکیج مرسدس با سایر تیم ها بسیار زیاده میشه گفت رقابت نزدیک بین فراری و ردبول هست عملا
  فصل جذابی نیست متاسفانه اینکه وتل رو در رقابت نزدیک با همیلتون نمیبینیم جای تاسف داره برای فراری
  امیدواریم حداقل بوتاس بی نقص عمل کنه تا نیم فصل دوم رقابت بیشتری رو شاهد باشیم

  • ToHidden

   25

   6

   منم قبول دارم بعضی مسابقات این فصل و چند فصل قبل خسته کننده بوده، ولی دلیلشو به بردهای یک نفر ربط ندید. ما شوماخر هم داشتیم که 5 فصل پشت سر هم قهرمان شد ولی اون موقع کسی اعتقاد نداشت که مسابقات کسل کننده است. این سیاست فرمول 1 هست که راه اشتباهی رو رفته و گند زده به مسابقات، نه مرسدس که به سمت موفقیت رفته. هر تیمی دوس داره قهرمان بشه پس تیم و شخص نباید سرزنش بشه. 🙏🙏

 2. Farid_Lambo

  23

  2

  یه تیم فوق العاده با مدیریت فوق العاده همراه با یه ماشین فوق‌العاده که کاملا بهش اعتماد داره و میتونه ازش کار بکشه. با.وجود اینا و خاطر آسوده بایدم همچین عملکردی ازش ببینیم غیر از این بود باید خرده گرفته میشد.امیدوارم که سب هم همچین شرایطی داشته باشه

  • Amin

   8

   19

   “بهترین ماشین ماله ماست
   بهترین راننده ها ماله ماست
   قهرمانی هم ماله ماست
   میرسم جلو هرچی مرسدس هست و له میکنیم.”
   کامنت ferrari4ever بعد از افتضاح فتل تو آلمان پارسال!!!
   بالاخره فتل تو این شرایط بوده یا نه🤔

 3. Shabneshin

  2

  0

  طرفداری هم لیاقت میخواد؟
  من متوجه نمیشم دوست عزیز.یه چیز کاملا شخصی و سلیقه ایست.شما نمیتونین سلیقه شخصی و علاقه کسی را تحقیر کنید.یه جوون مثلا هجده ساله که تازه با فرمول یک آشنا شده وبه هردلیلی طرفدار یک تیم است،حتی ویلیامز رده آخری، باید مورد نکوهش قراربگیره که لیاقت دیدم فرمول یک نداره!؟

 4. HamidFTN

  9

  1

  ((اعتماد من به ماشین بسیار بالاست و می‌دانم چه قابلیت‌هایی دارد، پس حدس می‌زنم تجربه سال گذشته باعث شده که بیشتر اعتماد داشته باشم و به ماشین کمی بیستر فشار بیاورم))

  دقیقا همینجاست که فراری گند زده
  ماشین این فصل هیچ اعتمادی به راننده هاش نمیده

دیدگاه خود را بیان کنید