فرمول یک ایرانجنسن باتن به لوئیس همیلتون هشدار داد که جذابیت اسکودریا فراری و پیوستن به قرمزها می تواند پایان دوران حرفه ای او را رقم بزند.

همیلتون در فصل 2013 از مک لارن به مرسدس پیوست و تا به الآن توانسته چهار قهرمانی دیگر را به عنوان قهرمانی سال 2008 خودش اضافه کند و مدعی اصلی شکست هفت قهرمانی مایکل شوماخر باشد. با توجه به موفقیت هایش با مرسدس بسیاری این سوال را مطرح کرده اند که قدم بعدی راننده 34 ساله می تواند چالشی جدید و رانندگی با اسب رقصان مارانلو باشد، چیزی که آرزوی هر راننده ای است.

هم تیمی سابق او، باتن اذعان کرد که انجام این کار اشتباه بزرگی خواهد بود:

من مطمئن هستم که هر راننده ای می خواهد برای فراری رانندگی کند اما هیچ راننده ای که در تیم برنده قرار دارد، چنین احساسی برای رفتن به تیمی که رقابتی نیست، نخواهد داشت.

این حرکت شجاعانه و البته غیر معمولی است، اگر به فراری برود.

جنسن باتن-لوییس همیلتون

جنسن باتن و لوییس همیلتون

باتن همچنین به هموطنش توصیه کرد که تا پایان دوران حرفه ایش با مرسدس بماند و او حتی می تواند رکورد شوماخر را بشکند:

لوئیس اگر با مرسدس بماند، در پایان دوران حرفه ایش می تواند ده قهرمانی داشته باشد. اما اگر به فراری برود، می تواند به پایان دوران حرفه ایش نزدیک شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

47 دیدگاه

  • بهروز

   14

   24

   شایدم بره فراری و تیمو ماشینو از این وضعیت خارج کنه، راننده سر به زیر مثل وتل که به قول دوستان بهانه گیر نیست و ایراد نمیگیره به درد تغییر ماشین و فشار گذاشتن روی مهندسا نمیخوره، کسی مثل همیلتون با همین به قول دوستان غر غر کاری میکنه مهندسا بیشترین تلاشو کنن تا اون چیزی که رانندشون میخوادو روی ماشین پیاده کنن، نه که هرچی گذاشتن جلو راننده هیچی نگه

 1. Kh.n

  63

  13

  نه بابا ما اینجا دوستانی داریم که میگن اگه لوییس بره فراری میتونه با فراری هم همین راه را ادامه بده.وپشت هم قهرمان شه.
  وتله که رانندگی بلد نیست….

   • Mohammad44

    23

    8

    من به شخصه طرفدار لوئیسم ولی این دلیل نمی شه برا تخریب سباستین هر چیزیو بگیم.همه می دونن که ماشین ردبول تو اون چند سال از همه بهتر بود و ماشین امسال فراری اصلا رقابتی نیست. بعد شما میای میگی گاری ردبول. در ضمن وقتی که طرفداران سبستین بحث ماشین پیش می کشن ما میگیم خودرو بخش جدایی ناپذیر قهرمانیه و خودرو ردبول هم تو اون 4 سال برتر بود.مطئنم اگه همچین پاسخی رو بیان نکرده باشید ولی تو دلتون اینو گفتید. بعد حالا میایید و می گید گاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. محمد.ج

  39

  8

  جالبه ها.
  این جایگاه عجیب و غریب فراری توی چنین ورزشی چیز عجیبیه.
  اصلا نمیخوام درباره ی همیلتون حرف بزنم. به نظر منم اگر همیلتون به فراری بیاد برای دوران حرفه ای خودش شاید یه اشتباه به حساب بیاد. اصلا شاید هم هیچوقت نیاد و این حرفها فقط شایعه سازی رسانه ای باشه.

  اما میبینیم توی دوران افول عجیب و غریب تیم فراری باز هم این تیم جذاب ترین تیم فرمول یک هست.

  • Silver Arrows

   36

   6

   سبقه تاریخی و قهرمانی‌های این تیم در فرمول یک، از علل این موضوع هست. فراری به نوعی ریش سفید این ورزش هست؛ و البته چنین جایگاهی رو مرسدس بنز در کل دنیای خودرو داره…

 3. Mehrdad

  37

  2

  اشتباه فتل رو هیچ راننده ای نباید تکرار کنه
  دلم به حال لکلرک هم میسوزه اونم دیگه قهرمانی تو خواب باید ببینه
  این حرف رو من میزنم که عاشق فراری هستم به عشق این تیم فرمول یک دیدن رو شروع کردم
  اما این فراری مثل سیاه چاله میمونه نابودت میکنه
  گاراژ به کل تعطیل
  فضایی درون تیم و حتی کشور ایتالیا فشار زیادی به راننده میاره
  تیم نابوده ولی حمله میکنن رسانه ها و طرفداران ایتالیایی به راننده
  انتظار دارن راننده معجزه کنه!
  به امید برگشت فتل به ردبول…

 4. REZA.M

  39

  24

  “لوئیس اگر با مرسدس بماند، در پایان دوران حرفه ایش می تواند ده قهرمانی داشته باشد. “قطعا با این غول مرسدس میتونه 5 بار دیگه قهرمان بشه.10 قهرمانی که در برابر 7 قهرمانی شوماخر هیچ ارزشی نداره.و حتی در برابر قهرمانی های سایر راننده ها هم هیچ ارزشی نداره.

  • just.jeep

   0

   48

   اما ۴ قهرمانی فتل به اندازه همه قهرمانی های بقیه رانندگان می ارزه.درسته فصل بعدش ریکیاردو با خاک یکسانش کرد اما مهم این بود که در این‌چهار سال تونست بر هم تیمی بزرگش وبر پیروز بشه.اما همیلتون‌چی.فقط سال اول تونست بر آلونسویی که دوسال قبلش قهرمان جهان بودو شکست بده که اصلا ارزشی نداره.امسال هم عیار فتل در مقابل لکرک مشخص میشه.

   • iman

    11

    13

    Just.jeep کنایت کاملا صحیحه ولی باید بگم که همیلتون نتونست آلونسو رو شکست بده بلکه مساوی شدن هم امتیاز هم تعداد پودیوم ولی خوب برای سال اولش دستاورد بزرگی بود

   • REZA.M

    1

    27

    فتل چهار بار قهرمان جهان شده و توی اون 4 سال ماشینش رقابتی بوده نه دامینیت مثل ماشین همیلتون.
    در مورد 2014 هم قبلا کریستین هورنر به اندازه کافی توضیح داده.در مورد همیلتون:میشه بگی همیلتون چطور آلونسو رو شکست داد؟امتیاز ها برابر بود یا نه؟در ضمن اون سال همیلتون حمایت کامل رو از طرف تیم داشت.همیلتون از اولین سال حضورش توی اف وان ماشین برتر و رقابتی داشته(از 2014 دامینیت بوده ماشینش).فتل سال 2008 با ماشین ششم جدول یه برد و پل پوزیشن بدست اورد.همیلتون از این کارا کرده؟میتونی یه مورد مثل این رو در مورد همیلتون بگی؟در ضمن بهتره بدونی اگه فتل ماشین مناسب سبک رانندگیش رو داشته باشه لکلرک کند تر از اونیه که بخواد حتی توی یه مسابقه بالای فتل تموم کنه.

   • REZA.M

    16

    1

    iman
    “کنایت کاملا صحیحه”
    شما نمیخوای ابوظبی 2010 و یا برزیل 2012 رو فراموش کنی؟
    واقعا دردناک بود نه؟

  • iman

   8

   17

   Reza.mحرفت در مورد ابوظبی و برزیل مضحکتر از ا نه که نیاز به جواب داشته باشه، اتفاقاتی که در حال حاضر داریم میبینیم و 2014 کاملا گویاست و نیازی به توضیح نداره، خیلی مضحکه هر وقت کسی اسم ناندو رو میاره شما از حرصتون سریع ابوظبی و برزیل رو مثال میزنید در حالیکه هر کس کمترین اطلاعاتی از فرمول یک داشته باشه میفهمه اون چهار سال به قدری اختلاف ردبول با فراری فاحش بود که اون ماشینو وبر هم میتونست راحت قهرمان کنه، حالا باز زیر پست بعدی بنویس ابوظبی و اینتر لاگوس تا بازم همه رو به خنده بندازی

   • REZA.M

    1

    20

    کسی که داره بقیه رو به خنده میندازه شمایی نه من.واقعا فکر میکنی وبر میتونست اون ماشین رو قهرمان کنه؟در حالی که در سال 2010 وبر سوم شددر حالی که فتل 3 بار DNF شده بود و وبر دوبار و الونسو فقط یکبار-در سال 2011 سوم شد(سب-وبر و آلونسو هرکدوم یک بار DNFشدن) -در سال 2012 ششم شد و در سال 2013 هم سوم شد.خب حالا حرفای کی خنده داره؟

  • iman

   8

   16

   بازم میگم حرفت مضحکه و خنده دار چون وبر راننده دوم بود وسب راننده اول و تحت حمایت کامل تیم ، هر بی اطلاعیم میدونه اون چهار سال هر راننده حتی درجه دومیم میتونست با اون ردبول و اون تیم خیلی راحتتر و قاطعتر قهرمان بشه گواهشم از سال 2013 به بعد که عملکرد فتل مشخصه، بعد از اون شکست همه جانبه از راننده ای مثل ریکاردو اونم زمانی که راننده اول و عزیز دردانه تیم بود

 5. david7

  0

  19

  اگه بخواد بره هم صبر میکنه تا جایی که این ماشین دامینیت هست قهرمان میشه، به رکورد مایکل که رسید اونوقت میره، حس میکنم گوشه ذهن لوییس به عنوان یه حسرت میمونه اگه نره فراری،
  فراری یه فرق اساسی با بقیه تیم ها داره و اون عشق و علاقه ایتالیایی ها به این تیمه، کلا خونگرم ترین مردم تو اروپا هستن، و همه چی براشون با عشق و علاقه معنی میشه،بقول جرمی کلارکسون بهترین ماشین اونیه که با مهندسی آلمانی و italian passion شور و اشتیاق ایتالیایی ساخته بشه. و به نظرم این طرفدارا بودن که بیش از تاریخچه فراری اونو بولد کردن، که البته همه جا همینه، شما یه تیم فوتبال میبینی کلی قهرمانی داره ولی طرفدار نداره، ازون ور یه تیمی قهرمانی نداره ولی بخاطر طرفداراش همیشه تو دیده و بولد میشه، فراری برای خیلیا یه بته، و خیلیا فرمول 1 رو با ماشین قرمز فراری به یاد میارن، واسه همین خیلی از راننده ها دوس دارن واسه فراری رانندگی کنن، یجور dream come true هستش.
  ولی به مرسدس نمیرسه 😀

   • david7

    7

    7

    بهترین سوپر اسپرت ساز تاریخ؟! شدیدا مخالفم، البته نظر شخصیه دیگه
    نظر شخصی خودم اینه که مرسدس بهترین و برترین کمپانی ساخت ماشین هست، تو هر زمینه ای هم فعالیت کرده بهترین بوده، شما project one رو ببین، با بقیه سوپرکارها و هایپرکارها مقایسه کن، 10 و 12 و حتی 16 سیلندر کجا 1.6 لیتر V6 کجا، موتور برگرفته از فرمول یک مرسدس…
    کاری که مرسدس میتونه بکنه ولی فراری نه
    Best or nothing
    همین شعار کافیه تا تفاوتها مشخص بشه

   • محمد

    2

    7

    در جواب david7: داداش چرا اطلاعات غلط میدی؟ فراری نتونسته موتور فرمول وانو رو سوپر اسپورت بزاره؟ پس فراری f50 چیه؟ موتور فراری f50 توسعه یافته از موتور فرمول وان فراری 641 سال 1990 هست. کاری که الان مرسدس داره انجام میده فراری 24 سال قبل انجام داده. تازه بزار پروجکت وان بیاد بعد راجع بش صحبت کنیم فعلا که نتونسته استانداردهای آلایندگی اروپا رو پاس کنه 🙂 باز اگر مکلارن یا پورشه ادعای بهترین سوپر اسپورت ساز تاریخو داشته باشن حرفیه ولی مرسدس چه سوپر اسپرتی ساخته که دنیای سوپر اسپرت ها رو متحول کنه؟ کدوم مدل بنز تونسته تحولی که فراری f40 (به ادعای خیلی از کارشناسای خودرو و مجلات بهترین سوپر اسپورت تاریخه) یا مکلارن f1 یا پورشه 991 تو دنیای سوپراسپورت ها ایجاد کردند رو ایجاد کنه؟ تو کدوم بازه زمانی مرسدس تونسته مدل های افسانه ای مثل 250gto یا فراری انزو یا لافراری تولید کنه؟ برنده بیشترین تعداد جایزه بهترین موتور سال تو تمام رده ها کدوم کمپانبه؟ کدوم کمپانی به ازای کمترین حجم موتور بیشترین بازده رو از موتورهای v8 و v12 میگیره؟ کدوم کمپانی اولین بار از شاسی خودروی فرمول وان توی خودروی خیابونی استفاده کرد؟ کدوم کمپانی اولین بار سیستم بازیابی انرژی رو روی سوپر اسپورتش استفاده کرد؟ کدوم کمپانی سریعترین زمان تعویض دنده گیربکس دو کلاچه رو تو خودروهای خیابونی داره؟

  • آریو رابتسون

   3

   10

   دوست گرامی خونگرم ترین مردمان اروپا اسپانیایی ها هستن و بعدش یونانی ها هستن.
   اما در مورد ایتالیایی ها، شما اصلا فراری را کنار بگذاراون بحثش کاملا جداگانه است.

   در بین اروپایی ها این ملت ایتالیا یکی از نچسب ترین ملت ها هستن.
   ملتی هستن فوق العاده ادم فروش، و زیراب زن.
   اصلا معروف هستن ایتالیایی ها به زیر اب زدن.

   شماها فقط از دور نگاه میکنید و فراری را میبینید.
   همین فراری را ببینید، تاریخش را بررسی کنید، پر از
   زیر اب زدن، کودتا کردن است. جدیدترینش همین کاری که بینوتو کردش. رسما زیراب مدیر قبلی را زد. کودتا کرد.
   فوقالعاده هنر دوست و هنرمند هستن. تاریخشان گواه بر این است.
   همانطور که وین پایتخت موسیفی سمفونیک جهان است، ونیز و فلورانس، و بعدش ناپل و رم نیز پایتخت رنسانس و هنر معماری و نقاشی جهان هستن.
   ایتالیا اگر بِتهُوْوِن را داشت، دیگه تکمیل بود.درست است که داوینچی افسانه ای را دارد. پسری که وقتی فهمید، فرزندی از رابطه ای نامشروع است، اینقدر حالش دگرگون شد که از ان به بعد لئوناردو، اتفشانی از نوابغ و استعداد شد که همینطور به بیرون فوران میکرد. نه فقط در هنر نقاشی نابغه بود، بلکه در طراحی تجهیزات نظامی نیز یک اعجوبه ای
   بی همتاست. خیلی از تجهیزات نظامی که الان درست میشود را لئوناردو دران زمان طرحش را کشیده بوده. همانندطرح یک تانک.

   اما با این حال بتهوون همچنان یک نابغه ای باور نکردنی است.
   آلبرت انیشتین نابغه فیزیک در تمام تاریخ، اینگونه بتهوون را تشریح میکند تا بهتر او را شناخت.

   او میگوید:
   اگر داوینچی با چشمانی کاملا بسته میتوانست مونالیزا یا شام اخر را نقاشی کند، اون موقع چه نامی برایش میگذاشتید. همان را برای بتهوون بگذارید. اهنگسازی که کَر بود ولی سمفونی والس را طوری ساخت که مردم برای اینکه بفهمد دارن تشویقش میکنن به سمتش اشیا پرت میکردن، او زمان نواختن از خود بیخود میشد.

   ببخشید طولانی شد. اما در اخر خواستم بدانید ایتالیایی ها برعکس تصور شما ادمهای خونگرمی نیستن. در
   اروپا هر موقع بخوان به ملتی زیر آب زن و نامرد اشاره کنن ایتالیاییها بهترین مثال هستن.

   اما در ذوق هنری و هنرپروری و شاهکارهای طراحی شان هیچ شکی نیست.

   بدرود.

 6. E46-M3

  -1

  26

  فراری شناسنامه فرمول یکه،همه آرزوشونه که واسه فراری رانندگی کنن،متاسفانه فراری این روزها حال و روز خوبی نداره ولی مطمئنم این روزهای بد زیاد طول نمیکشه،فتل هم فعلا جای دیگه نمیره و با فراری قهرمان میشه

 7. JBjb

  1

  18

  فراری سالهاست حال و روز خوشی نداره، نه فقط این روزها

  فوت مارکیونه یک سال قبل، باعث شد عیان بشه چقدر این تیم از درون داغونه، اختلافات بین مدیران فنی و اجرایی و بالادستی هاشون رو معلوم کرد که حتی علیه هم فعالیت می‌کنند.

 8. McLaren F1

  1

  28

  قهرمانی داریم تا قهرمانی
  قهرمانی ای که قبل از شروع رقابت ها قطعی شده باشه رو نمیشه با قهرمانی امثال شوماخر سنا پراست لائودا مقایسه کرد.
  همیلتونم این خوب میدونه
  امیدوارم بیاد فراری و به تمام دنیا ثابت کنه قهرمانیاش بخاطر ماشین نیست

  • just.jeep

   10

   15

   از مکلارن(شما بخون فراری)چخبر؟قهرمانی مکلارن در دوهه قبل فقط با مرسدس بوده و رانندگانی مثل همیلتون.موندم دلیل جنابعالی بابت اینهمه نفرت از مرسدس و همیلتون چیه؟جز اینکه فراری فن هستید.

   • Saeed

    1

    5

    شما خودت تا حالا چن کامنت درباره جیپ گذاشتی؟!

    منم دوس دارم اطلاعاتم پیرامون آفرود زیادتر بشه

 9. Amir MH

  16

  13

  از نظر شما بله جذابترینه بله ولی از نظر شخص من نیست و کلا من چند وقته این سایت و دنبال میکنم و تازه دیروز عضو شدم این عدم احترام به طرفدارن مرسدس و همیاتون به شدت تو این سایت زیاده و من متوجه شدم تو ایران اینجا هم نمی‌تونیم به نظرات هم احترام بذاریم هر طرفدار تیم مرسدس اینجا کامنت بذاره قطعا دیسلایکاش بیتشر لایکاشه

  • محمد.ج

   0

   13

   اخوی میگی چند وقته دنبال میکنی اما تازه عضو شدی.
   خب اگه خوب دنبال کرده بودی میبینی که این نفرت (به قول شما عدم احترام) یک چیز دو طرفه هست. البته فقط بین یه چهار پنج تا طرفدار همیلتون با پنج شیشتا طرفدار فتل.
   بقیه دنبال این چیزا نیستندو منطقی و البته کمی هم متعصب هستند. و البته خصوصیت طرفداری اینه که همیشه طرفدار تیم و شخص مورد علاقت باشی. و کل کل هم کنی.
   حالا اگر میبینی پستهای طرفدارای فراری و یا فتل بیشتر از پستهای طرفدارای همیلتون و مرسدس لایک میخوره دلیلش جایگاه فراری هست که بی بدیله و در همه دنیا هم طرفدار زیادتری داره تا جایی که کمپانی برگزار کننده ی فرمول یک حاظره به این تیم باج بده در خیلی جاها.
   همینقدر بدون که فعلا دنیای فرمول یک دو بخش داره.
   یا تو طرفدار فراری هستی و یا تو طرفدار فراری نیستی.
   و جالب اینه که بخش اول بیشتر هستند.

  • Hassan Mohebbi

   1

   11

   دوست عزیز امیرجان ما طرفدارا ربطی به اون تیم و اون راننده نداریم. برای مثال طرفداری پرسپولیس و سپاهان که به هم بی احترامی کردن تو اون مسابقه شما باید از این دو تیم بدت بیاد؟ قطعا نه.
   عدم احترام به طرفداری لوئیس یا وتل یا هر راننده‌ای بر میگرده به کامتای خودش که یا مسخره داره میکنه یا کاملا بی منطق کامنت گذاشته یا یه جورایی داره راننده‌ی رقیب و طرفداراش رو تخریب میکنه.
   همین این پست و پست قبلی رو بخون متوجه میشی که کیا بیشتر بی‌احترامی میکنه و کامنتاش فقط شکلک خنده‌ست.
   من طرفدار کیمی هستم اگه یه پست بی منطق بگذارم قطعا دیسلایک بیشتری می‌خورم و اگه یه کامنت منطقی، لایک بیشتر و ربطی به کیمی یا تیمش یا فراری نداره.
   یه چیز دیگه هر کسی میتونه لایک و دیسلایک بده و حتما نباید عضو سایت باشه از بیرون هم میتونن بدن.
   من از طرف خودم ورود شما رو به جمع عاشقان سرعت تبریک میگم.

  • Hassan Mohebbi

   1

   11

   مگر اون که توتو هم همراه خودش ببره فراری و ماشین مرسدس رو رنگ قرمز بزنن جای ماشین فراری قالب کنن.

   خارج کل کل بگذار ششمیش رو بگیره تا برسه هفتمی و هشتمی؛ من خودم به ولتری تو نیم فصل دوم امید دارم ولی باید از پس توتو و تیم بر بیاد.

 10. iman

  10

  18

  سال گذشته ماشین فراری خصوصا نیم فصل اول حتی برتر از مرسدس بود و مطمئنا اگر اون اشتباهات نبود میشد همیلتون رو به چالش کشید، نه اینکه چهار مسابقه به آخر قهرمانی مسجل بشه، اطمینان دارم اگر مثلا مکس یا آلونسو سال قبل راننده فراری بودن لوئیز به این راحتی قهرمان فصل نمیشد

  • JBjb

   1

   18

   چرا این ادعای نادرستت رو هنوز دوست داری تکرار و تکرار کنی؟ در مورد 50 سال پیش که حرف نمی زنی در مورد همین فصل پیشه و اگر واقعا فصل قبل همه ی مسابقات رو دیده باشی و تحت تاثیر جوسازی های اون فرد متوهم لایو گذار نبوده باشی، باید دیده باشی که ماشین مرسدس توی 13 مسابقه از 21 مسابقه توی تعیین خط ها سریعترین ماشین بود خط جلو گرفتند و توی 15 مسابقه از 21 مسابقه ماشین مرسدس توی سرعت مسابقه ای سریعترین ماشین پیست بود یا سرعت مسابقه ای برابر با رقیبش تو اون ریس داشته. 2 تا از این ریس هایی که مرسدس سریعترین نبود موناکو-مکزیک بود که پول پوزیشن و بالاترین سرعت مسابقه ای این دو پیست توی 2018 در اختیار ردبول بود و 2 تا ردبول برنده شدند.

   اگر از فصل پیش چیزی یادت مونده باشه و جوسازهای سازمان دهی شده و مغرضانه افراد خاص علیه فتل باعث فراموشیت نشده باشه، فصل 2018 یه سری اتفاقات رخ پشت پرده و خارج از پیست رخ داد که باعث سریعتر شدن مرسدس و کند شدن فراری شد:

   1- نیم فصل اول فصل قبل بین فراری و مرسدس رقابت خیلی نزدیک و پایاپای بود ولی دلیلش بهتر شدن ماشین فراری نبود ( ماشین فراری 2018 سال قبل مثل همین امسال بود که توی بحرین کانادا اتریش شانس برد داشت) دلیل این نزدیکی رقابت مشکل داشتن پیرلی با تایر ها در نیم فصل اول بود که توی همون نیم فصل اول پیرلی توی 3 مسابقه ( اسپانیا-فرانسه-بریتانیا) اومد تایرها رو مطابق میل مرسدس تولید کرد ارائه کرد که باعث شد توی هر سه مسابقه پول پوزیشن ها رو مرسدس بگیره و سریعترین ماشین مسابقه باشه و غیر از بریتانیا که به دلیل استارت خوب فتل، مرسدس باخت بقیه رو براحتی مرسدس برد.

   * *امسال هم حتما دیدی دیگه که پیرلی کلا لاستیک ها رو مطابق میل مرسدس تولید کرد و داد نصف تیم ها رو درآورده و جذاب بودن مسابقات رو از بین برده.**

   2- از شروع نیم فصل دوم فیا اومد یه سری سنسور گذاشت توی ماشین های فراری چون ماشین فراری متهم کرده بودند به داشتن چیزی غیرقانونی تو ماشین و از قضا با گذاشتن سنسور ها فراری جای مرسدس، شروع کرد به رقابت با ردبول!

   3- آپدیت های خود فراری توی نیم فصل دوم که عمده شون از سنگاپور آوردند و باعث کندتر شدن ماشین های فراری شد که در آخر هم بهش اعتراف کردند. از سنگاپور که فراری کلی اپدیت کف و آئرو آورد ولی کندتر شد تا آخر فصل 2018 دیگه حتی یک پول پوزیشن هم نگرفتند.

   4- مرسدس هم توی نیم فصل دوم مشکلش با تایر ها رو با رینگهای جدیدی که ساختند حل کرد و سریعترین شدند حتی توی سنگاپور(!) و همه دیدند وقتی که فراری از رینگ های مرسدس شکایت کرد به فیا و مرسدس از ترس توی آمریکا و مکزیک از رینگ ها استفاده نکرد هر دو مسابقه رو مرسدس واگذار کرد.حتی سکوی2 هم نتونستند بگیرند. اما بعد مکزیک رینگ های مرسدس قانونی اعلام شد و مسابقه های باقی مونده رو بردند. مرسدس و ردبول همیشه یکی از نقطه قوت هاشون توسعه و آپدیت های عالی در طول فصل بوده برخلاف فراری که تو این مسئله خیلی بده ربطی هم به دوران هیبرید و 2014تا الان نداره قبل از اون هم سالهای زیادی تو این مسئله فراری مشکل داشته.

   • JBjb

    1

    7

    مشکل داشتن پیرلی با تایر ها در نیم فصل اول= مشکل داشتن مرسدس** با تایر ها در نیم فصل اول

   • iman

    10

    11

    Jbjbاخوی شما مثل اینکه چشمتو میبندی و هر جای کامنتو که دلت میخواد میخونی و بعم هر حرف نادرستی که به نظرت میرسه رو مینویسی یا تعصب به یه راننده چشماتونو بسته، من گفتم نیم فصل اول فراری سزیعتر بود و گفتم اگر اشتباهات کمر شکن نبود میشد رقابت کرد و نه اینکه همیلتون چهار مسابقه مونده راحت قهرمان بشه، اول درک کن من چی گفتم بعد جواب بده، بعدم کی به شما دو سه نفر اجازه داده هر کس مطلبی در مورد راننده مورد علاقه شما نوشت بهش حمله کنید و هی دیسلایک بدید، شما نظر خودتو بگو کاری به دیگران نداشته باش

  • REZA.M

   1

   11

   2010 و 2012 بدجوری رفته روو مخت
   نیم فصل اول-فراری توی استرالیا عقب تر از مرسدس بود که با اون سیفتی کار و رانندگی بی اشتباه فتل و به لطف اشتباهات همیلتون فتل اول شد.توی بحرین با وجود اشتباه گاراژ فراری فتل ابروشون و خرید و نذاشت مرسدس ببره.توی چین اشتباه استراتژی فراری در اول و آخر مسابقه برد رو از فتل گرفت و آخر مد مکس اون روز بد رو برای فتل کامل کرد.در باکو فتل ریس رو به استراتژی بی نقص مرسدس و سیفتی کار باخت-توی اسپانیا ماشین مرسدس کاملا برتر بود و ماشین فراری در حد ماشین ردبول هم نبود.موناکو ماشین ردبول برترین ماشین پیست بود-کانادا رو سب برد-فرانسه ماشین مرسدس برتر بود-اتریش ماشین مرسدس برتر بود-توی سیلوراستون ماشین مرسدس برتر بود ولی فتل برد-آلمان بارون و مجارستان هم بارون(حتی مسبب تصادف آلمان هم ماشین فراری و ضعفش توی بارون بوده.دو دور قبل از تصادف فتل همین اتفاق برای کیمی هم افتاد و بوتاس ازش سبقت گرفت ولی اونجایی که کیمی رفت بیرون گراول و دیوار نبود)
   در ضمن هرجا فراری برتر بود مرسدس با اختلاف ناچیز پشت سرش بود ولی وقتی مرسدس برتر بوده فراری بعضی وقتا پشت ردبول بوده!

   • iman

    7

    8

    Rezaآقا تو خیلی خوبی و اصلا شیرینکاریای فتل تو این یکسال برای تو و همفکرات تو مخی نیست، یه جوری میگه بارون تو آلمان و مجارستان مثل اینکه یه لکه ابر فقط رو ماشین فتل حرکت کرده، آقا شما لازم نیست جواب دیگران رو بدی و سرت به کار خودت باشه، هر کسی حق داره تا جایی که توهین به شخصی نکرده باشه نظرشو بنویسه و به کسی نیومده که بخواد جواب دیگران رو بده، خداحافظ شما

 11. HamidFTN

  9

  3

  مدیران سایت یه زحمتی بکشین که نفرات فقط بتون با یه IP یه اکانت درست کنن
  مثل بعضی از این دوستان که چند تا اکانت دارن و میان اینجا نظرات بی منطق میزارن

 12. Behzad

  5

  0

  درسته دست آوردهای همیلتون و فتل و قهرمانان قبلی بسیار با ارزش هست اما دلیلی وجود نداره که جوانان و تازه کاران از اونها بهتر نباشند.
  فراری در صورت ترک فتل بهتره به فکر جوانانی چون نوریس و آلبون و مکس و پسر شوماخر و… باشه و از دل همینا قهرمان آینده بیرون خواهد آمد اگر ساختار تیمیشون درست بشه.

 13. Behzad

  3

  0

  خبر خوبی که منتشر شده احتمال بازگشت aldo costa به تیم فراری هست و گرفتن پست فنی متیا.
  آلدو تا سال گذشته در تیم مرسدس بود و انتخاب درستی که باید اول فصل صورت میگرفت.

 14. Hamed

  1

  4

  همیلتون رو یکی از دو راننده برتر فعلی میدونم ولی شخصا دوس ندارم همیلتون رو تو لباس فراری ببینم اگر بیاد که باید ازش حمایت بشه ولی امیدارم هیچوقت سمت فراری نیاد درسته خودش دوس داره برند فراری ولی کلن اون تیپ راننده ای نیست که با ساختار اسکودریا فراری جور باشه همیلتون حواشی خارج از فرمول یکش زیاده جدا از اون همیشه تو سنگر رقبای سنتی فراری بوده سر همین رسانه های انگلیسی بشدت هواشو دارن بیشتر به همین خاطر دوس ندارم این باند انگلیسی و رسانه های پشتشون وارد داستان فراری همیلتون بشن چون تو تمام سالهای فرمول 1 نشون دادن دشمنای قسم خورده فراری هستن و حتی به خاطر همیلتون بیان تظاهر به حمایتم بکنن آزار دهندس
  راسی behzad امیدوارم خبرت راست باشه آلدو کاستا تا الان نقش مهمی تو موفقیت مرسدس داشته و اون زمانم با بی مهری از فراری کنار گذاشتنش

 15. نیما

  6

  0

  من جای همیلتون بودم به حرفش گوش می کردم مخصوصا تو دوره تسلط مرسدس
  خود باتن یه راننده بود در سطح خیلی بالا و فاصله کیفی زیادی هم با لوئیس و فتل نداشت ولی فقط یک بار قهرمان دنیا شد چون اکثر دوران حرفه ای خودشو تو تیم های داغون گذروند
  فک کنم حدود 15 تا برد داره که اگه بزاری جلوی 80 تا لوئیس و 52 تا فتل می بینید انتخاب اشتباه چه تاثیری می تونه داشته باشه

دیدگاه خود را بیان کنید