فرمول یک ایرانوالتری بوتاس که در گرندپری بریتانیا 2019 به مقام دوم رسید، بیان کرد که در این مسابقه بدشانس بوده است و همچنین نبرد اوایل مسابقه ی خود و لوییس همیلتون را نبردی سخت اما عادلانه دانست.

بوتاس که مسابقه را از پول پوزیشن آغاز کرد، به خوبی توانست در برابر حملات همیلتون ایستادگی کند و اگر چه در برخی لحظات دو راننده بغل به بغل یکدیگر رانندگی می کردند و همچین جایگاه آن ها نیز در مواقعی تغییر می کرد اما در نهایت بوتاس توانست رهبری مسابقه را حفظ کند.

بوتاس در دور شانزدهم مسابقه برای تعویض تایر های خود به منطقه سرویس مراجعه کرد اما در همین زمان لوییس همیلتون در پیست ماند و سپس در دور 20 به صورت تصادفی و شانسی خودروی ایمنی به پیست فراخوانده شد. این مورد به همیلتون اجازه داد تا بدون از دست دادن زمان پیت استاپ خود را انجام دهد و در نهایت جلوتر از بوتاس به پیست بازگردد. بوتاس گفت:

روز مسابقه احتمالا روز شانس من نبود اما کار دنیا این گونه است. لوییس مشخصا با حمایت های فراوانی که در سیلورستون داشت، خیلی خوب رانندگی کرد. نبرد خوبی در اوایل مسابقه داشتیم. واقعا از آن لذت بردم و این دلیل بودن ما در اینجاست، مسابقه ی سخت و منصفانه.

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - فرانسه 2019

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون

بوتاس لبخند زنان در ادامه گفت که احتمالا فشار خون توتو ولف هنگام نبرد او و همیلتون در اوایل مسابقه بسیار بالا بوده و استرس زیادی داشته است:

مطمئنم که توتو (ولف) به اندازه ی من و لوییس از این نبرد لذت نبرده است. بعد از این که اولین پیت استاپ را انجام دادم، احساس کردم که فاصله ام با لوییس را تحت کنترل دارم و در حال کم کردن آن هستم. من منتظر پیت استاپ لوییس بودم که خودروی ایمنی به پیست آمد.

او در ادامه توضیح داد که تفاوت استراتژی او و لوییس به این دلیل بود که استراتژی دو پیت استاپ از قبل برای او تعیین شده بود و این که استفاده از تایر مدیوم در پیت استاپ اول اشتباه بود:

به دلیل استفاده دوباره از تایر مدیوم در پیت استاپ اول، دیگر قادر به تغییر استراتژی خودم نبودم و این بدین معنی بود که باید دوباره در اواخر مسابقه برای تعویض تایر به پیت می رفتم که این اشتباهی از طرف خودمان بود.

فکر می کردیم که استراتژی دو توقف سریع ترین و بهترین راه حل ممکن خواهد بود اما در حقیقت یک توقف نیز امکان پذیر بود. احساس می کنم که سرعتمان در مسابقه و همچنین تعیین خط خوب بود بنابراین رویه مثبتی داشتیم و همچنین برای تیم از این که توانستیم حداکثر امتیازات ممکن را بگیریم خوشحال هستم. فاصله ی ما با تیم های پشت سرمان شگفت انگیز است و از این نظر خیلی به خودمان افتخار می کنم. هنوز هم مشتاق و تشنه ی پیروزی هستم بنابراین منتظر مسابقه ی دو هفته بعد می مانم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. mehdi vettel

  16

  3

  فاصله ی ما با تیم های پشت سرمان شگفت انگیز است و از این نظر خیلی به خودمان افتخار می کنم.

  دیگه حرفی باقی نمیمونه
  سال دیگه هم با توجه به اینکه تیم های روی قوانین سال 2021 تمرکز کردن برا مرسدسه

 2. iman88

  10

  4

  امیدوارم رقابتشون تا اخر ادامه پیدا کنه .هرچند لوئیس معمولا تو همچین شرایطی فاصله رو مدریت میکنه و بی گدار به اب نمیزنه.اگر از دو تیمه متفاوت بودن میشد امیدوار بود که چند ریس این شانس داره چند ریس اون. اما وقتی همتیمی باشی تو هر پیستی که شانس داشته باشی رقیبتم همون اندازه شانس داره.وقتی هم 40 امتیاز عقب بیوفتی جبران کردنش خیلی خیلی سخته.ماشین مرسدس هم نه تو موتور نه تو اجزائه دیگه، ماشینی نیست که بشه به خراب شدنش امیدوار باشی و احتماله اینکه تویه ریس مشکل پیدا کنه خیلی کمه.حتی تو اتریش هم باوجود مشکل جدی که داشتن یه 3 و 5 دشت کردن.حالا اگر همین مشکل رو موتور فراری داشت وسطه مسابقه ذوب میشد!!تیمایه دیگه هم که انقدر باهاشون فاصله دارن که نهایت تو دو یا سه تا مسابقه دیگه بتونن باهاشون درگیر بشن.خلاصه تو بقیه فصل فقط میشه به رقابت فراری و ردبول دل خوش کرد.

 3. Hassan Mohebbi

  17

  13

  خنجری که ولتری تو دور آخر از لوئیس و تیم خورد داش فرمون از پسرای اق‌منگل نخورد.
  ما باید خیلی ساده باشیم که اون سریعترین دور رو پای مهارت لوئیس بگذاریم، نمیگم لوئیس مهارت نداره چون فردی که ۵ بار قهرمان شده قطعا مهارت داره ولی این‌که با لاستیکای یک ثانیه کندتر و کهنه‌تر بیای فستس‌لپ بزنی و این‌که درست بگذاری دور آخر که هم‌تیمیت نتونه دیگه کاری بکنه؛ یخرده جای تامل داره. همچنین این‌که تیم میتونست به ولتری بگه لوئیس داره برای فستس‌لپ تلاش میکنه تو ام اگه میخوای تلاش کن. یخرده هم که قدرت به لوئیس دادن برای فستس لپ که اگه به ولتری هم می‌گفتند و می‌دادند قطعا با لاستیکای سافت میتونست شانس خودش رو امتحان کنه. تک امتیاز ارزشی نداره ولی ای کاش شاهد چنین چیزایی نبودیم.

 4. Ferrari7

  12

  8

  حالا اگه همین استراتژی بوتاس و برای لکلرک استفاده میکردن دوستان میگفتن لکلرک و دارن ازبین میبرن بازم چالرز و فدای سب کردن و از این جور حرفها ………
  حالا اگه صداشون در اومد؟
  آدم خوبه موقع نظر دادن فکر این روزها رو هم بکنه که حرفی برای گفتن داشته باشه هرچند بازم یه چیزی واسه گفتن پیدا میکنن

   • iman88

    7

    2

    تو این استراتژی اگر سیفتی کار نمیومد، تو 6 ماشینه اول هیچکس بیشتر از سب، از استراتژی ضرر نمیکرد.اگرم منظورتون اینه که فراری صبر کرد تا بعد از مکس پیته چارلز رو انجام بده،بازم مجبور بود که صبر کنه تا ببینه مکس میره پیت یا نه.اگر چارلز رو میوردن پیت و مکس نمیومد با وجوده اختلافه سرعتی که مکس نسبت به فراری ها داشت اخرش همون یه ذره شانسی هم که چارلز داشت تا جلویه مکس تموم کنه رو هم از دست میداد.حداقل تو این مسابقه استراتژی چارلز هیچ مشکلی نداشت.و استراتژی سب با خوش شانسی بخاطر اومدن سیفتی کار به سودش تمام شد.در غیر این صورت زمانه زیادی رو نسبت به چارلز و مکس و حتی گسلی از دست میداد.

 5. iman88

  8

  6

  اینها درسته عضو مرسدس هستن اما هرکدوم تیمه مخصوص به خودشون رو دارن با مدریت و مهندسینه متفاوت.هرکدوم از این تیمها برایه پیروزی تلاش میکنن.ومصلما یه سری چیزها رو از هم مخفی میکنن.نمیشه انتظار داشت توتو وقتی پایه منفعته تیم وسط نیست به بوتاس بگه لوییس فلان نقشه رو داره،حالا یه فکری به حالش بکن و برعکس استراتژی هایه بوتاس رو برایه لوییس رو کنه.اتفاقی که تو دور اخر افتاد دیگه بالا تر از اتفاقی نبود که تو فرانسه افتاد.اونجا به صراحت به لوییس دستور دادن لاستیک نداری که برا فستس لپ ریسک کنی و حریفتم لاستیکه دو درجه نرمتر و نو داره وبه دنبالش مود خاصی هم در اختیارش نذاشتن.اما همیلتون این ریسک رو کرد.اینجا این بوتاس بود که باید فکر اینجاشو میکرد که لوییس دور اخر اونم تو ریس خونگیش احتمالا شانسش رو برا رکورد پیست امتحان میکنه(اونم وقتی سابقه این کارو داره)که بنظر من پیش بینیه اینو کرده و میدونسته لوییس دور اخر اینکارو میکنه اما امکانش رو نداشته با لاستیکه سافته کهنه دوره سریعتری رو بزنه.که واقعا هم بعیده بتونی با سافته کهنه دوره سریعتری از سافته نو بزنی.تازه تیم هم مثل فرانسه دلش نمیخواد به خاطر یه امتیاز راننده اش همچین ریسکی کنه اونم رو لاستیکه سافته کهنه که احتماله از بین رفتنش خیلی بیشتر از هارده کهنه است.

دیدگاه خود را بیان کنید