فرمول یک ایرانسباستین فتل، راننده فراری پس از نتیجه ناامید کننده در تعیین خط گرندپری بریتانیا گفت که نمی توانست در رده های بالای استارت مسابقه قرار گیرد.

فتل مسابقه سیلورستون را پایین تر از راننده های مرسدس و ردبول و البته هم تیمی اش در رده ششم شروع خواهد کرد، در حالی که چارلز لکرک توانست تا آخرین لحظه خود را یکی از مدعیان پول پوزیشن بریتانیا نشان دهد. فتل گفت:

من فقط در تقلا بودم تا پتانسیل خودرو را بیرون بکشم اما نتوانستم احساس خوبی داشته باشم و از نتیجه خوشحال نیستم.

در سمت گاراژ من همه چیز خوب پیش نرفت و من در تلاش بودم تا در روز شنبه احساس خوبی را با خودرو پیدا کنم اما در آن زمان نمی توانستم در رده های بالا باشم.

برای مسابقه مرسدس باید مدعی باشد اما ما رقابت برابری با ردبول خواهیم داشت.

چارلز لکلرک و سباستین فتل - بحرین 2019

چارلز لکلرک و سباستین فتل

لکلرک اما یک نتیجه کاملا متفاوت با فراری خود رقم زد و با فاصله بسیار اندک 0.079 ثانیه ای نسبت به والتری بوتاس، باید مسابقه را از رده سوم آغاز کند. او نیز اذعان کرد:

با دوری که به ثبت رساندم، بسیار خوشحالم. به نظر من می شد در سکتور آخر کمی بهتر عمل کنم اما زیاد نبود.

در کل از عملکردمان و نزدیک بودن به مرسدس خوشحالیم و انتظار چنین چیزی را نداشتیم و فکر می کردیم که بیش از این در تقلا باشیم. ما از تمرین اول با جلوی خودرو در تقلا بودیم اما برای تعیین خط کمی کمتر شد.

تعیین خط خوبی برای ما بود و به رده های بالاتر امید داریم، اما رده سوم نهایت توان ما برای تعیین خط بود.

19 دیدگاه

  • mershari

   37

   16

   قبول کن بوتاسم با تنظیمات برابر با همیلتون خیلی سریعتر از اونه
   همین انقدرم از محبوبیت همیلتونتون ک سطح بییندهای فرمول یک تو این مدت به پایین ترین سطحش رسیده با مرسدس یه راننده درجه دو از فرمول دو هم مدعیههه دیگه اسم نبرم…

  • داریوش

   14

   7

   برای ما مهم نیست که فتل سریعتر هست یا لکلرک
   مهم اینه که فراری قهرمان بشه ، فتل دوست داریم اما قهرمانی فراری شده آرزوی ما
   امیدوارم همه ی آزمون و خطا های این فصل ( که از دست رفته ) موجب سربلندی سال آینده بشه

  • Seb the great

   20

   4

   همین الان اگه جای فتل با بوتاس عوض شه فتل با اختلاف 100 امتیاز همیلتون رو ناک اوت میکنه
   چون تعلیق نرمی که مرسدس داره خیلی خوب مچ میشه به سبک رانندگی فتل در حالی که لوییس با این تعلیق نرم نمیتونه رانندگی کنه

  • محمد.ج

   7

   5

   چیه؟ فتل شده خاری توی چشمای تو که طرفدار همیلتونی؟ اگه همیلتون از نظر شما بهترین راننده ی جهان هست پس چرا انقدر دنبال اثباتش هستید؟ چرا همش دنبال این هستید که همیلتون رو از زیر سایه ی مقایسه با فتل بیرون بیارید؟
   .
   جالب اینجاست که با اینکه فتل 5 فصله قهرمان نشده و این فصل هم احتمال قهرمانیش تقریبا نزدیک به صفر هست بازم طرفدارهای همیلتون از طرف فتل احساس فشار میکنند و احساس میکنند که همیلتون داره با فتل مقایسه میشه و توی این مقایسه داره کم میاره. وگرنه نیازی نیست طرفدارای همیلتون صبح تا شب و زیر هر خبری دنبال اثبات برتری همیلتون و بیرون آوردن همیلتون از زیر بار فشار مقایسه با فتل باشند.
   .
   واقعا این رفتار طرفدارهای همیلتون با اعتقادشون متضاد هست.

 1. Sobhan

  34

  9

  فدای سرت قهرمان با کمی شانس یه نتیجه خوب میگیری.
  هر اتفاقی ممکنه توی مسابقه بیفته.
  کی فکر میکرد همیلتون آلمان ۲۰۱۸ از شانزدهم استارت بزنه واول بشه.

 2. محمدرضا

  34

  3

  Lewis.44عزیز به طور قطع به یقین نمیشه گفت که کدوم راننده از کدوم سریعتره. به ماشین پیست شرایط راننده و تیم و…چیزایه دیگه بستگی داره ولی چیزی که الان مبرهنه اینه که لکرک الان درتقلایه کمتری هست نسبت به فتل باماشینه فراری . والان سریعتره . خیلی محتمله که این شرایط برعکس بشع و فتل از لکرک سریعتر باشه

 3. Sobhan

  38

  10

  خب ولتری هم از همیلتون سریعتره.
  الان توتو ولف توی استارت با یه دگمه کلاچ ولتری رو یه نیم ثانیه نگه میداره تا لوییس رد بشه مثل کاری که چین کردن با ولتری.

 4. 5red16

  35

  5

  “در سمت گاراژ من همه چیز خوب پیش نرفت”
  اوج انتقاد قهرمان از گاراژ و تیمش
  واقعا داره حیف میشه این پسر
  مقایسه کنید با دیگر راننده ها که رادیو میسوزونن تو پیست بس که غر میزنن

 5. Mr.Abed

  27

  5

  این که چه اتفاقی داره برای فتل میوفته داره تبدیل میشه به یه کابوس واسه همه اونا که دوسش دارن ولی از یه چیز اطمینان دارم ،اینکه میگن اعتماد به نفسش کم شده یا روحیش خرابه و این حرفا یه شوخی بیشتر نیست آخه کدوم قهرمان جهانی بخاطر پنالتی تو یه مسابقه میاد 3تا مسابقه خودشو خراب کنه؟گاراژ فراری واقعا شفاف عمل نمیکنه شاید بخاطر اینکه هنوز خودشونم نفهمیدن مشکل از کجاست این سه مسابقه اخیر فتل همش با ماشین در تلاشه تا تو یه فرم ثابت بمونه اینکه واقعا یه عده نمیخوان قبول کنن ماشین مشکل داره واقعا عجیبه شما ببنید مرسدس تو اتریش مشکل داشت و چقدر عملکرد راننده ها فرق داشت،ماشین فتل به Q3 تعیین خط اتریش نرسید از تمرین جمعه تا همین دیروز هم تو تمرین یه دور خوب میزد دور بعد تایم از دست میداد به نظرم نباید با وضعیت فعلی انتظار معجزه داشت وقتی ماشین مشکل داشته باشه فرقی نداره کی پشت فرمونه عملکرد خوب نیست همون جور که مثالای دیگه رو همین الانم داریم جلومون مثل دنیل ریکاردو جورج راسل ،مگنسن که دیروز دور اول حذف شد و….

 6. REZA.M

  22

  6

  ماشین فتل ستاپ خوبی نداره.و اولین بار در طول فصل نیست.توی بحرین هم همین اتفاق افتاد..دلیلش هم اینه که مهندسای فتل رو دادن به لکلرک.مهندس هایی که چند سال همراه با فتل بودن و خیلی خوب میدونن چه ستاپی مناسب سبک رانندگی فتله.

 7. Amir5

  14

  5

  من باز هم میگم که فتل باماشین ۲۰۱۹ فراری مشکل داره تنها دلیل اینه وگر نه فتل از همیلتون هم بهتره سال هاست که همیلتون باماشین قویتر از فتل قهرمان میشه وما میگیم که همیلتون فوق العاده است ولی نسبت به فتل اینطور نیست برابر هستن پس اگر فتل هم ماشینی برای قهرمانی ( منظورم ماشین برابر باهمیلتون داشت) اون وقت میتونیم بگیم که کی بهتره پس در حال حاضر قضاوت ومقایسه نکنید

دیدگاه خود را بیان کنید