فرمول یک ایران – مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر اذعان کرد که در حال حاضر سطح رانندگی مکس ورشتپن از راننده ی تیم مرسدس و 5 بار قهرمان جهان یعنی لوییس همیلتون بالاتر و بهتر است.

راننده هلندی با رانندگی فوق العاده ی خود در گرندپری اتریش 2019 موفق شد اولین پیروزی فصل خود و همچنین تیم ردبول را کسب کند و در جدول رانندگان نیز در رده سوم پشت سر دو راننده ی تیم مرسدس، همیلتون و والتری بوتاس قرار گیرد.

در حالی که در قرارداد مکس ورشتپن با تیم ردبول، بندی مبنی بر امکان جدایی او از تیم وجود دارد و ردبول نیز به شدت در تلاش است تا مانع این اتفاق شود، کریستین هورنر بیان کرد که او کمی پس از مسابقه ی اتریش به این نتیجه رسیده است که ورشتپن بهترین راننده ی حال حاضر فرمول یک می باشد. هورنر در رویدادی رسانه ای پیش از برگزاری گرندپری بریتانیا 2019 گفت:

در شرایط فعلی او (بهترین است). اگر شرایط و فرم فعلی رانندگی را در نظر بگیریم، مسلما طی 12 ماه گذشته او بهترین راننده ی جهان بوده است.

من این موضوع را با دلیل و مدرک برای شما اثبات می کنم. او در بهترین و قوی ترین خودرو قرار ندارد اما هنگامی به نتایج او از گرندپری کانادای سال گذشته و همچنین عملکردی که در این مسابقات داشته است نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که او در این مدت تقریبا هیچ اشتباهی مرتکب نشده و بهترین عملکرد را داشته است.

این موضوع طبیعی و مشخص است که نسل بعدی در حال شکل گیری می باشد. لوییس تجربه ی بسیاری دارد و هنوز هم سریع است اما او در اتومبیلی است که بهترین بوده و عملکرد فوق العاده ای دارد. مکس در حال کسب تجربه است و به زودی یکی از بهترین ها می شود. برای این ورزش فوق العاده است که در آینده ببینیم که چگونه این ها (راننده های جوان) با یکدیگر رقابت می کنند.

هورنر همچنین بیان کرد که اگر مکس و همیلتون در اتومبیلی برابر باشند، قطعا مکس ورشتپن عملکردی بهتر از لوییس هملتون خواهد داشت و در نهایت بالاتر از او قرار خواهد گرفت.

مکس ورشتپن و کریستین هورنر - چین 2019

کریستین هورنر و مکس ورشتپن

از گرندپری کانادای سال گذشته تاکنون، 24 مسابقه انجام شده است که ورشتپن در این مسابقات 3 پیروزی و 10 سکو کسب کرده و همچنین مسابقه ای را پایین تر از رده ی پنجم به اتمام نرسانده است.

کریستین هورنر اعتقاد دارد از زمانی که دنیل ریکاردو به رنو منتقل شده، ورشتپن نیز واقعا تغییر کرده است. او در این باره گفت:

دنیل شخصیتی بزرگ همراه با حس شوخ طبعی فوق العاده بالایی دارد و مکس در خارج از خودرو کمی در سایه ی دنیل قرار داشت. از زمانی که دنیل رفت، مکس نقش راننده ارشد تیم را بر عهده گرفت و همچنین متوجه شد که با برعهده گرفتن این نقش چه مسئولیت هایی بر گردن او نهاده می شود.

سطح بلوغ و جهت و اهداف مکس واقعا تغییر کرده و این مورد کاملا با او عجین شده است.

درگیری مکس ورشتپن و استبان اکون

درگیری مکس ورشتپن و استبان اکون

همان طور که بالاتر نیز گفته شد، ورشتپن در 24 گرندپری گذشته مسابقه ای را در رده ای پایین تر از رده ی پنجم به اتمام نرسانده اما لازم به ذکر است که برخی از این مسابقات با جدال ها و درگیری هایی همراه بوده است. گرچه هورنر می گوید که او این جنبه از راننده اش را دوست دارد و همچنین مشتاق است تا او چنین رویه ای را حفظ کند:

او پر شور، پر از هیجان و احساساتی است. اگر قضیه ی او با استبان اکون در گرندپری برزیل سال گذشته را به یاد آورید متوجه این موضوع می شوید. در آن مقطع بسیاری او را (به دلیل رفتارش با اکون) سرزنش کردند و به او هشدار دادند اما او از این که خود را این گونه نشان دهد هیچ ترسی ندارد.

اما آیا این مورد چیز اشتباهی است؟ من ترجیح می دهم راننده ای داشته باشم که چنین شور و آتشی از هیجان در درون خود داشته باشد.

این ورزش التماس می کند تا رانندگان بیشتری همانند مکس ورشتپن داشته باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

56 دیدگاه

 1. just.jeep

  30

  26

  😁😁😁😁😁😁😁جوک سال.با یه گل بهار نمیشه.پارسال که کلا تو باغ نبود.امسال یه پیست برنده شدی.اونم ضعف فراری و مرسدس.واسه نگه داشتنش توی ردبول به هر دری میزنه.

 2. McLaren F1

  32

  22

  در اینکه مکس فوق العادس و در شرایط برابر لوییس شکست میده هیچ شکی نیست اما ورشتپن باید در رقابت برابر با اکون آلبون لکلرک راسل و نوریس خودش ثابت کنه به عنوان بهترین

  • lewis.44

   24

   38

   فعلا که مکس تو شرایط نابرابر با موتور ضعیفتر فتل رو شکست داده ….لکلرک هم که دیگه نباید بگیم با موتور برابر ولی استراتژی نابرابر چیکار داره میکنه …..

  • Mohammad44

   12

   9

   McLaren F1
   یعنی شما معتقدی اکون راسل و نوریس و لکلرک از همیل بهترند؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! (این سئوالی که پرسیدم طیق نظر خودتون بوده چون در بهتر بودن مکس از همیل شکی ندارید بعد میایید و میگید که باید با این راننده ها رقابت کنه یعنی شما فکر می کنی که ممکنه مکس نتونه اونا رو شکست بده؟) اگه یه درصد شک داشته باشم که لوئیس نتونه مکسو شکست بده اما مطمئنم که می تونه نوریس و لکلرک و اکون و آلبون رو شکست بده. اگه سباستین و لوئیس رو هم سطح در نظر بگیریم (ناگفته نمونه خیلیا و احتمالا شما معتقدی لوئیس با ماشین برابر به گرد پای وتل هم نمی رسه که البته این نظر شخصی شماست و من اونو قبول ندارم) و با در نظر گرفتن اینکه وتل با اینکه تو اوج نیست و شیرین کاری های فراری تونسته لکلرکو شکست بده پس لوئیس هم می تونه. دیگه نوریس و اکون و راسل بمانند. این برداشت من از دیدگاه شما بود اگه اشتباه بود مرا آگاه کنید

   • McLaren F1

    6

    5

    خیر
    اگر دقیقتر میخوندین متوجه منظور من میشدین
    نسل جدید از نسل قدیم سریعتره و شکی نیست
    ورشتپن باید برای بهترین بودن با راننده هایی که اسم بردم خودش ثابت کنه
    راننده ی مورد علاقه ی من و نظر شخصی خودم در بهترین بودن ماتادوره
    دوست عزیز بهتره تا وقتی متوجه مطلبی نشدیم زود قضاوت نکنیم
    همینطور اظهار نظر

 3. REZA.M

  36

  12

  بهترین راننده جهان هیچ پل پوزیشنی نداره.توی بعضی پیست ها ماشین ردبول در حد ماشین های مرسدس و فراری بوده و حتی بهتر هم بوده ولی ایشون نتونسته پل بگیره.سنگاپور 2017-مکزیک 2017-موناکو 2018-مکزیک 2018
  هورنر هم خیلی هیجان زده شده.هیچ راننده ای با یه برد بهترین راننده جهان نمیشه.

  • THE MINDBLOWER

   14

   2

   رضا هورنر یه انگلیسی هستش و خوب میدونه چی رو کجا باید بگه مثل زمان سب که واقعا حمایت عالی‌ای داشت.
   هورنر چیزیه که فراری بهش نیاز داره صب کن تا روزی که ردبول به مرسدس بده اونوقت هورنر و ولف هم و تیکه‌پاره میکنن.هنوزم توجیهش واسه حمله مگس به اکون یادمه.کلن دوسش دارم هورنر رو.

   • REZA.M

    8

    1

    من در مورد تعیین خط گفتم نه مسابقه-
    در ضمن توی موناکو مقصر نرسیدن ماشین به تعیین خط خودش بود.توی مکزیک 2017 هم در شرایطی برد که فتل و همیلتون توی رقابت نبودن.مکزیک 2018 رو هم با کمک استراتژیست های فراری برد.در شرایطی که سب دوری 0.5 از مکس سریعتر بود فتل رو بردن پیت.😡

   • iman88

    2

    2

    تعیین خط صرف نظر از مسابقه اصلی هیچ ارزشی نداره.
    ارزش کار وقتیه که بتونی از از اشتباهات دیگران و فرصتهایی که برات فراهم میشه بیشترین استفاده رو ببری.و این شرایط برایه همه اتفاق میوفته.یه جا شانس اول برد از مسابقه خارج میشه یه جا پیشتاز اشتباه میکنه یه جا هم تیم.مهم اینه که بتونی از این فرصتها بیشترین استفاده رو ببری.مخصوصا وقتی که در اکثر مواقع شانس برابری برایه پیروزی بر رقیبات نداری.
    در ضمن بدشانسی برایه همه هست و فقط مختص راننده هایه فراری نیست مثل اون راننده ای که همون اول فصل تو 7مسابقه 5 تاشو به خاطر انواع و اقسام مشکلات موتوری dnf میشه وعملا از رقابت فصل خارج میشه.

   • pejman

    5

    2

    رقابت رو بی پل پوزیشن بردن تازه سهت تره و فکر میکنم پل نزدن مکس برگرده به مود های موتوری و موتور ضعیفترش نسبت به فراری و مرسدس که همیشه پل دست اوناست ردبول همیشه تو موتور کم داشته تو دوران هایبرید و نتایجشو با مدیریت لاستیک و عملکرد شاسی گرفته پس طبیعیه که پل پوزیشن نداشته باشه مکس راننده مورد علاقه بعدی من خواهد بود احتمالا

  • INDECENT

   7

   1

   پول پوزیشن = یک دور بهترین باشی تو چند دور ( بدون رقابت )
   قهرمانی = یک مسابقه ی حدود 2 ساعته رو بهتر باشی ( رقابت با همه )

   من ترجیه میدم مکس هیچوقت پول نگیره ولی بتونه قهرمان شه . لکلرک پول گرفت ایندفعه چی شد ؟
   4 تا ماشین بهتر از ماشین مکس هست به طور کلی ، همون مکزیک که پول نگرفت ولی قهرمان شد . کودومش مهمتره ؟ پول یا قهرمانی ؟

 4. david7

  20

  0

  به نظرم این اوج پختگی افرادی مثل هورنر و توتو ولف رو نشون میده، که در شرایط مختلف به بهترین نحو از راننده هاشون حمایت میکنن. هرچند حرفای هورنر و مارکو و ولف زیاد قابل اعتنا نیست چون بیش از هرچیزی بوی طرفداری و سیاست میده(مثه حرفای مارکو و هورنر که میگن دنیل از ترس رفت) اما به نظرم بهترین تاثیر رو روی راننده میزاره و اعتماد به نفسشو زیاد میکنه.
  چیزی که امسال تو مکلارن هم میبینیم.

 5. iman88

  18

  3

  مهم نیست که چند تا برد و کلا پدیوم داره .مهم نیست که تو مسابقاته اخیر (بدون در نظر گرفتن مسابقات پارسال)تو 9 مسابقه حداکثر نتیجه ای که میتونسته با توجه به توان ماشینش بگیره رو گرفته.مهم نیست که تو 8 مسابقه اول تقریبا تو تمامشون بی اشتباه بوده و تو تنها مسابقه ای که اشتباه تاثیر گذار داشته تونسته اخرش نه تنها برنده بشه بلکه همتیمیشم لپ کنه.
  هیچ کدوم از اینها مهم نیست مهم اینه که پل پزیشن نداره
  راستی امسال فراری ها چند تا پل پزیشن داشتن و چندتا برد بدست اوردن؟

 6. mehdi vettel

  19

  0

  اگه بخوایم منصف باشیم خدایی تو یک سال گذشته با اختلاف بهترین راننده فرمول یک بوده
  از عملکرد درخشانش تو برزیل و اتریش بگیرید تا تقریبا بی اشتباه بودنش تو تمامی مسابقات

  من خودمم همیشه جز کسایی بودم که از مکس انتقاد میکردم ولی تو یک سال گذشته بی‌نظیر بوده

  • Mohammad44

   5

   10

   آقا مهدی اینکه در سال گذشته بی اشتباه بوده درست ولی این دلیل نمی شه بهترین باشه. اشتباهات راننده ها تابعی از شرایط تیمی و فردی شونه مثلا یکی از دلایل تاکید می کنم یکی نه عامل همه اشتباهات سباستین تیم نامنسجم و یا در سال گذشته به دلیل فشار رقابت قهرمانی جهان و انتظار رسانه ها از اون به عنوان چهار دوره قهرمان جهان باشه و همینطور همیلتون ولی هیچ کدوم از این فشار ها در سال جاری روی مکس نبوده چون نه کسی ازش انتظار قهرمانی داشت و نه تیم بدی داره. در ضمن لوئیس هم تو آلمان 2018 یا سیلوراستون 2018 با این که در تعیین خط و ابتدای مسابقه دچار مشکل شد ولی آلمانو برد(با وجود اعتراض برخی نمیشه عملکرد بی نظیرشو تو آلمان انکار کرد) و سیلوراستون هم دوم شد چه طور اون موقع کس نگفت همیل بهترینه و از این حرفا. اگه بگیم ماشین خوبی داشت خب مکس هم تو مسابقاتی که برده مناسب ترین ماشین اون پیست رو در اختیار داشته در کل ماشین مسلط بخش انکارناپذیر و ضروری موفقیت یه راننده به علاوه مهارت هستش

   • mehdi vettel

    16

    0

    محمد جان در کل چیزی که باعث این همه تعریف از مکس در یک سال گذشته شده به خاطر برد هاش نیست بلکه به این خاطر هست که بهترین نتایج ممکن رو با این ماشین گرفته

    ولی در کل قبول دارم که هنوز مکس رو ندیدیم که میتونه تو فشار برا قهرمانی جهان هم بی اشتباه باشه یا نه

   • Shabneshin

    5

    0

    بادرود.
    بافرمایش شما موافقم.به طورقطع مکس راننده بسیارفوق العاده ایست واین رانشون داده.اماگفتن این حرف که اوبهترین راننده فرمول یک درحال حاضراست،آنهم بلافاصله بعدازمسابقه اطریش ،باعث میشوددرمورد علت گفتن آن تأمل کرد.خودرومرسدس ازدیدیک آماتورمثل من هم دراین مسابقه کاملابی دفاع بود.فراری ها به نظرمن اشکال استراتژیک داشتند وبااین اوضاع اول شدن آنقدرهاهم نیازبه تعریف ندارد.هرچندبازهم عرض میکنم مکس راننده ای عالی است که درآینده بیشترازاو خواهیم شنید.ضمن اینکه دردیگررشته هاهم دیده ایم:یک ورزشکارباعملکردی بی نظیر دریک تیم متوسط یاخوب،پس ازانتقال به تیمهای درجه یک آن رشته وقرارگرفتن درفشارهای مختص این تیمها(همانطورکه به درستی اشاره کردید)قادربه نمایش حتی نیمی ازتوانایی خودنیستند

 7. alonso87

  15

  5

  شکی درش نیست ورشتپن ولکلرک رانندگيشون عالیه اما یه راننده جوون هم داره چراغ خاموش خودشو جلو می کشه و مطرح میکنه به نظر من راسل هیچ کمی از این دوتا نداره وميتونه هردورو شکست بده

  • iman88

   10

   1

   راننده هایی مثل راسل اوکون یا نوریس باید حداقل یه فصل با راننده هایه بالایه جدول رقابت کنن تا حده تواناییهاشون، بویژه ضعف هاشون مشخص بشه.اینجاست که کوچکترین نقطه ضعف ها بزرگترین عواقب رو به همراه دارن.یه راننده ممکنه میانه جدول بتونه عالی عمل کنه اما وقتی وارد رقابت برایه سکو با بهترین راننده ها میشن کوچکترین ضعف ها میتونن کاری با یه راننده بکنن که این فصل دارن با گسلی میکنن.و این تو راننده هایه جوون فوق العاده شایع تره.و اگر اینجا شکست بخورن ممکنه فرصت دوباره ای تو تیمهایه بزرگ نصیبشون نشه.
   راسل عملکرد فوق العاده ای تو مسابقاته پایه داشته اما تا الان در سطح اول موتو اسپورت که بهترین راننده هایه دنیا توش حضور دارن فقط با کوبیتسایی رقابت داشته که دست کم تو این چند سالی که من ف 1 رو دنبال میکنم با اختلاف یکی از بدترین راننده هایه کل مسابقات بوده و مطمئنم اگر تو تیمی بود که برا امتیاز میجنگید تا الان جوابش کرده بودن.
   خلاصه اینکه برایه مقایسه این راننده ها باید صبر کرد تا حداقل یه مسیرمشترکی رو تجربه کنن و بعد درموردشون نظر داد.

   • pejman

    2

    1

    حرفتون راجب جواب کردن راسل صد در صد اشتباهه هیچ راننده ای با این ماشین ویلیامز نتیجه جز نتایج راسل نمیگیره سرعت مسابقه ای ویلیامز رو با نتایج مقایسه کنی متوجه حرفم میشی و شک نکن تو یه تیم بهتر حتما نتایج بهتری میگرفت یکم بد شانس بود که بخاطر مرسدس مجبور بود بره ویلیامز و نتونست به تیمای دیگه بره بنظرم تازمانی که مرسدس مثه فراری و ردبول تیم دوم رسمیش درست عمل نکنه نمیتونه از راننده هاش حمایت کنه و بهترین عملکرد تو این زمینه رو ردبول با تورو روسو داره

   • iman88

    2

    0

    پژمان جان
    همونطور که THE MINDBLOWER فرمودن
    کوبیتسا رو گفتم جایگزین میکردن نه راسل.راسل با در نظر گرفتن ضعف ماشینش عالی بوده و من کاملا با شما موافقم.
    عملکردی که امسال ویلیامز داشته برایه تیمی که موتور قهرمانه 5 دوره اخیرو در اختیار داره فاجعه است.یکی از پرافتخارترین تیمهایه تاریخه ف1 که تا همین چهار پنج ساله پیش جزء سه تیمه برتر بوده رو تبدیل کردن به بدترین تیم دورانه هایبرید.این وسط هم یه استعدادی مثل راسل باید تو اولین ساله حضورش تو ف1، بدون هیچ توانی برایه رقابت ته جدول هرز بره.

 8. Amir5

  11

  18

  به نظر من بهترین راننده جهان فتل هستش شکی‌نیست که مکث خوبه ولکلرک وحتی نوریس ولی کویات وساینز و گروژان بهتر از مکث هستن تنها راننده ای که فتل رو با ماشین ضعیف تر شکشت داد‌ رومن بود ولی به حقش نرسید و در حال حاضر در هاس رقابت میکنه کویات هم خیلی سختی دید ولی کارلوس هم نباید تو این جایگاه باشه وگسلی تو اون ماشین

 9. Kh.n

  10

  0

  اصلا نمیشه با قطعیت گفت کدوم راننده عالیه و……
  راننده هایی که قهرمان شدن ماشین خوب داشتن تیم خوب و……
  چرا هی اصرار داریم بگیم راننده مورد علاقه من بهتر از همه است.
  همه این راننده ها خوبن خدایی حالا اگه چنتا رو فاکتور بگیریم.

 10. iman

  2

  18

  در اینکه مکس در حال حاضر ماهرترین راننده فرمول یکه من شکی ندارم، ولی برای قهرمان جهان شدن یه سری فاکتورای دیگه هم لازمه که کم کم تو اون زمینه ها هم مکس داره به بلوغ میرسه، صندلی فراری و سکوی قهرمانی جهان در لباس فراری برازنده بهترین راننده فعلی دنیاست، به امید اومدن مکس به اسکودریا سال آینده

 11. Kh.n

  5

  4

  ماندن درردبول بهتر از رفتن به این تیم داغون فراری برای قهرمان شدنه.
  این فراری کامل باید dnaیش را عوض کرد فراری باید از مهندسین انگلیسی وآلمانی وکشورهای دیگه بهره بگیره.
  ازقدیم گفتن همه چیز راهمگان دانند.
  تیمی که هرمسابقه اشتباه استراتژیستی داره وضعش خیلی بدتر ازاین حرفهاس.
  درپایان هم بگم هیچوقت هیچوقت دو یا چندراننده شرایط کاملا برابری را نخواهند داشت که بگیم کی بهترینه وکی بدترین.
  وستپن اگر یه همتیمی تاپ داشته باشه هیچوقت نمیتونه اینقدرخوب وباثبات باشه.
  گسلی هم راننده خوبیه ولی تیم ردبول بسیار بسیار زیرک هستن شاید انواع ستاپ راروی ماشین گسلی امتحان میکنن وبهترین تنطیمات را به مکس میدن.
  یجورایی دارن گسلی را فدای مکس میکنن.
  ماکه از همه چیز خبر نداریم اگر گسلی واقعا بدبود مطمعن باشید فورا عوضش میکردن اصلا مارکو رحم نمیکنه بهش.

 12. ...m6...

  3

  7

  پ توقع دارین هرنر کیو بگه؟ رانندش به خاطر ضعف تیمای دیگه برده اینم ول نمیکنه….بایدم بگه رانندش بهترین راننده جهانه😂😂 لوئیس بی نقصه و بهترین نتیجه رو میگیره….و لوئیس بهترین راننده جهان و مورد تایید و تحسین بزرگانه….☝زنده باد لوئیس کبیر

  • Seb the great

   4

   1

   درسته هر بردی همیشه یه چیزیایی دست به دست هم دادن که اون شخص قهرمام شده
   همین اتریش شاید اگه فتل تعیین خط رو از دست نداده بود فراری برده بود
   یا تو المان 2018 لوییس هیچ سبقتی نگرفت از 6 نفر برتر
   سب رفت تو دیوار
   اب و هوا مکس رو گیج کرد پس هر بردی یه چیزی دست به دست هم داده

 13. ...m6...

  2

  6

  خدایی چطور روتون میشه بگید اگه همتیمی لوئیس شه اونو شکست میده چطور روتون میشه؟ شایدم علم غیب دارید😂😂حاجی ولمون کن لوئیس هم فست بویِ هم اینقدر میتونه با اطلاعات و هوش بالاش هر گوشه موشه پیست تایم کسب کنه که نگو و نپرس همر تایمم که هس….کلا اینطور ادعا کردنا غلطه

 14. Ferrari7

  5

  1

  این حرفها رو میزنه که مکسو در مقابل لوییس قرار بده و لوییس و تحریک کنه تا شرایط رو مثل ۲۰۱۶ جلوه بده تا مرسدس بیخیال مکس بشه تا شرایط ۲۰۱۶ پیش نیاد فقط همین مطمئن باشید

  • pejman

   3

   2

   ردبول رو یه تنه مکس داره میکشه هورنر هم میخواد از دستش نده چون اگه مثه دنی ریک اینم بره ردبول از مکالارنم پایینتر قرار میگیره و کسی با ثبات رو نمیتونن بجاش بیارن مگه فتل برگردن ردبول که اونم تو همین سطح توی ردبول ظاهر میشه اما رفتن مکس به مرسدس دقیقا تکرار ۲۰۱۶ میشه که امیدوارم این اتفاق فعلا نیوفته

  • محمد

   2

   0

   ماشینی داشته ک در حد پُل زدن باشه؟ وقتی دو چهارتا راننده هستن ک ماشینایی بهتر از تو دارن چجوری میخای پُل بزنی؟ الان همیلتون هنر میکنه با مرسدس هر مسابقه پُل بزنه؟ فقط کافیه بوتاس رو شکست بده. مکس فقط دوجا امکان پُل زدن براش مهیا بوده، یکی موناکو 2018 ک تصادف کرد و به تعیین خط نرسید، یکی ام فک کنم مکزیک 2018 که با صدم ثانیه به ریکیاردو باخت.

 15. daniel65

  2

  0

  کسی نیست به هورنر بگه با یک گل بهار نمیشه.واقعا نمیفهمم معیارش واسه بهترین بودن چیه.در حالی ک بهترینش تو این چها سال حتی یک بار هم پول نزده.ورستپن راننده خوبیه ولی بهترین نیست.توی چین پارسال همچین نظری نداشت

  • محمد

   1

   0

   ماشینی داشته ک در حد پُل زدن باشه؟ وقتی دو چهارتا راننده هستن ک ماشینایی بهتر از تو دارن چجوری میخای پُل بزنی؟ الان همیلتون هنر میکنه با مرسدس هر مسابقه پُل بزنه؟ فقط کافیه بوتاس رو شکست بده. مکس فقط دوجا امکان پُل زدن براش مهیا بوده، یکی موناکو 2018 ک تصادف کرد و به تعیین خط نرسید، یکی ام فک کنم مکزیک 2018 که با صدم ثانیه به ریکیاردو باخت.

دیدگاه خود را بیان کنید