فرمول یک ایران – توتو ولف مدیر تیم مرسدس اگرچه درباره حضور و مذاکره با مکس ورشتپن سخنی به میان نیاورده اما اکنون شانس حضور وی را صفر نمی داند. دکتر هلموت مارکو در ابتدای هفته در مصاحبه ای بیان کرد بندی در قرارداد مکس وجود دارد که به او اجازه خروج را می دهد.

ورشتپن تا پایان سال ۲۰۲۰ با ردبول قرارداد دارد اما بندی در قرارداد وی اجازه خروج را به او می دهد. خروج ردبول از جمع ۳ تیم برتر یا ناتوانی در کسب پیروزی می تواند شانس چنین جابجایی را بیش از پیش سازد. اگر چه مارکو از دزدیده شدن راننده اش واهمه دارد اما توتو ولف این اطمینان را داد که هنوز با ورشتپن مذاکره ای صورت نگرفته است.

توتو گفت:

با مکس صحبتی نکرده ام. دوست دارم مانند گذشته و با همان سیستم عمل کنم و ابتدا راننده های خود را ارزیابی کنم و سپس قبل از ورود به مذاکره جدی با هرکس دید و نگرش آنها را بدانم.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن

با توجه به قرارداد داشتن لوئیس همیلتون، ورود ورشتپن می تواند ترکیب عجیب و ترسناکی باشد. لوییس از هم تیمی بودن با والتری بوتاس استقبال کرده و از این امر خوشحال است اما هم تیمی شدن با مکس را نیز خوب و فوق العاده می داند.

وقتی درباره پیوستن ورشتپن به مرسدس از همیلتون سوال پرسیده شد او گفت:

مردم علاقه دارن شایعه و حرف هایی بزنند اما بار اولی است که این را می شنوم.

تیم با من و والتری خوشحال است و شرایط خوبی داریم. ممکن است مکس از گزینه ها باشد، نمی دانم اما اگر چنین چیزی جدی باشد به نظرم فوق العاده خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

86 دیدگاه

  • آریو رابتسون

   4

   42

   پادشاه، همیشه سریع است. همیلتون نبوده که به خودش لقب سریع بودن را داده دیگران بودن که فهمیدن سریع است.
   مکس هنوز یک پول پوزیشن ندارد . در صورتی که دانیل با همان ماشین ردبول بدست اورد.
   بزرگش میکنید

   • Akbar (Ghasemi)

    6

    1

    دکتر وارد میشود😁 😁 😁 😁 😁
    دانیل از تکیه کلام های اوست

   • امید نورمحمدی

    2

    0

    ب لقب پادشاه برای همیلتون موافق نیستم که البته شما هم در پاسخ به دوست دیگری به آن اشاره کردید ولی با بقیه نوشته شما 100% موافقم. مکس و ردبول فصل قبل به دری زدند که یک پول پوزیشن بگیرند و رکورد سب از بین بره و بیوفته دست مکس. از چند مسابقه قبل از مکزیک دورخیز کرده بودند که نشد و ریکیاردو با ماشین ضعیفتر تونست پول پوزیشن بگیره.
    کلا درباره مکس بزرگنمایی خیلی خیلی زیادی شد و همین هم بهش ضربه زد. شاید اگر انقدر زیر فشار رسانه ای و طرفدارها نبود نتایج بهتری میگرفت.

 1. Mahmood.gh

  40

  8

  اوه اوه اوه چ شود مرسدس چ جنگی بشه بین رانندهای مرسدس
  ولی من خودم ترجیح میدم سب بیاد
  هم راننده خیلی بهتریه هم لیاقت رقابت واسه قهرمانی سال داره
  سب حقش قهرمانی دوباره هست ک فراری این حق ازش گرفته

  • Kiarash_Ferrari

   37

   2

   واقعا دمت گرم حقیقت رو گفتی مرسدس اگه سباستین رو بیاره تو اسمش عالی میشه با اینکه من خودم طرفدار فراری هستم ولی سب باید قهرمان بشه که فراری داره جلوشه میگیره و حقشو داره ضایع می‌کنه تو باید والتری بوتاس رو با سب عوض کنه اون موقع مرسدس محشره

   • THE MINDBLOWER

    34

    1

    اینکه مرسدس سب و لوییس رو هم‌تیمی کنه غیر ممکنه.نشدنی بهترین کلمه هست.

   • Ferrari7

    10

    3

    قهرمانی با فرراری ارزش دیگه ای داره
    و آرزوی هر راننده فرمول یک هست
    حتی همیلتون اگه فرراری ماشین رقابتی داشت مطمئن باش با اولی پیشنهاد فرراری می آمد فرراری.
    چه جور طرفدار فرراری هستی که حاضری هیچ کس نه والتری بشه راننده فرراری؟

   • Mahmood.gh

    11

    1

    فراری 7
    مسئله اینه ک این فراری قهرمان بشو نیست
    فقط این وسط رانندهاش دارن نابود میشن
    ماشین خوب هم اماده کنن گاراژ نمیذاره قهرمان شن

   • Ferrari7

    6

    2

    محمود جان حرفت درسته ولی یکدفعه دیدی از نیم فصل یا شاید فصل بعد ماشین رقابتی دادن و استراتژیست‌ها هم بالاخره کار یاد گرفتن بعد این همه گند زدن
    البته این کارمون شده هرساله میگیم به امید سال بعد پارسال ولی خیلی حیف شد

  • Mahmood.gh

   4

   0

   فراری 7 خودتم میدونی نیم فصل فراری درست بشو نیست
   ک من ب عنوان مرسدس فن دوس دارم فراری با قدرت برگرده
   چون قهرمانی بی رقیب ارزش نداره
   باخت باهیجان ترجیح میدم تا برد راحت
   چون واثعا خسته کننده شده سالی دوتا ریس خوب فقط
   منتظر یکشنبه ها بودیم ک لذت ببریم و هیجان حس کنیم ک امسال بخصوص شده ی خط مستقیم

   • Ferrari7

    2

    0

    محمد جان حرفت درسته حرف حساب جواب نداره

   • Ferrari7

    2

    0

    ببخشید بجای محمود نوشتم محمد عذر میخوام

 2. MERC

  24

  22

  اکون و راسل دست کمی از مکس ندارن, من که لزومی به آوردن همچین راننده ای نمیبینم
  مرسدس ماشین برتر رو داره, فقط باید انتخاب کنه کی رو میخواد قهرمان کنه
  چرا مرسدس باید چنین لطفی به مکس یا فتل کنه؟ در حالی که راننده های جوونی که روشون سرمایه گذاری زیادی کرده توی صف هستن؟

  • iman88

   18

   4

   در همیشه رو یه پاشنه نمیچرخه.مکلارن روز به روز داره پیشرفت میکنه ردبول هم با هوندا بدجور داره خط و نشون میکشه .فراری هم هر چقدر گند بزنه بازم فراریه و دانش و منابع کم نظیری در اختیارشه.ممکنه همین فصل اینده رقابت سختی بین این چند تیم در بگیره اونوقت فکر کردید اوکون و راسل میتونن از پس راننده هایی مثل مکس و فتل وحتی لکلرک بر بیان و تو شرایط نزدیک اونارو شکست بدن.استعداد راننده هایه جوون رو هیچکس بهتر از تیمهایه بزرگ و استعداد یاباشون نمیتونه ارزیابی کنه.شک نکنید اگر این دو تا راننده در حد مکس بودن الان یکیشون تو ویلیامز و یکیشون بدون صندلی فصلو پشت سر نمیذاشت و توتو مجبور نمیشد به هردری بزنه تا براش صندلی جور کنه.نمیگم راننده هایه خوبی نیستن و شاید در شرایطی مثل امسال بتونن مدعی باشن(البته اگر شرایط همینطور باقی بمونه)اما در حد رقبایه قهرمانیه راننده هایه بزرگ…

   • MERC

    9

    2

    نحوه مدیریت راننده ها توی ردبول و مرسدس یه جورایی نقطه مقابل هم هستن
    دلیل اینکه راننده های ردبول به سرعت به شهرت میرسن و همه یه حساب دیگه ای روشون باز میکنن اینه که به همون اندازه ای که بهشون سخت میگیرن و شرایط بالا اومدنشون رو پر چالش میکنن, به همون اندازه بهشون فرصت میدن که خودشون رو نشون بدن و اثبات کنن
    ولی توی مرسدس برعکس وقتی استعدادی رو پیدا میکنن, همه جوره ازش حمایت میکنن و مسیر بالا اومدنشون رو ساده, ولی از طرف دیگه فرصت کمی برای اثبات خودشون و بالا اومدن توی تیم اصلی رو بهشون میدن
    شک نکنید اگه راسل یا اکون مال ردبول بودن, الان همه نمیگفتن آینده فرمول1 نوریس, مکس و لکلرک هستن و این دوتا رو نادیده نمیگرفتن

   • امید نورمحمدی

    1

    0

    شما از زد و بند و پشت پرده غافل نشو. همینکه استرول تیم داره خودش نشون میده چه خبره…

  • Hassan Mohebbi

   21

   1

   اوکن خوبه ولی به نطر من یخرده پایین‌تر از مکس هست.
   ولی به شخصه از این که اوکن رو بازیچه کردن و به امید صندلی اوردنش تو مرسدس و الان میخوان بدنش رنو خیلی ناراحتم، چون اینده ورزشی اوکن رو تحت تاثیر قرار میده.
   در کل نه مکس میاد مرسدس نه سب میاد. تو تیمی که برای قهرمانی میجنگه دو راننده خوب نمیگنجه. یا بوتاس میمونه اگه قهرمان نشه، یا یکی میاد که از لوئیس پایین‌تر باشه. بخاطر همون جمله‌ی قابل تاملی که خودت گفتی.

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   خداکنه… اینجوری عیار هردو مشخص میشه… البته امکان اینکه دو راننده درجه یک توی یک تیم بزرگ باشن خیلی کمه. 2016 مرسدس و ولف کم دردسر نداشتند و انتخاب بوتاس بجای نیکو خط مشی تیمی مثل مرسدسو نشون میده.
   در حال حاضر فقط فراری بدون برنامه و گیج داره کار میکنه و مدیرانش نمیدونن فردا صبح هنوز هستند یا یکی دیگه قراره جاشونو بگیره. وقتی ثبات و شرح وظایف وجود نداشته باشه موفقیت رویاست. حتی ویلیامز هم دارای استراتژی بلند مدت و مشخصه. بررسی کنید ببینید فراری از 2010 تا الان چه کارها کرده! چیدمان راننده هاش چقدر بد بوده. ناندو و سب با این همه تفاوت دیدگاه و سبک رانندگی نتونستند به موفقیت برسند. تیمی که به راننده 21 ساله اش دستور تیمی میده و راننده در مقابلش همونجا موضع میگیره و بحث میکنه نمیتونه قهرمان بشه. دوم شدنهای فراری هم بخاطر سب و ضعف دیگرانه تا لیاقت تیم فراری.
   یکی از دوستان به دانش تیم فراری اشاره کرد. منکه هیچ نکته علمی توی 10 فصل اخیر فراری ندیدم. فقط در حال بزرگنمایی و قایم شدن پشت نامهای بزرگی مثل رایکونن و ناندو و سب بودند…

 3. miladhammer44

  7

  63

  کی میگه پوستشومیکنه ….یه بارمسابقه برده اقایseb the great دیگه ول نمیخوادبکنه لوییزمثل سب نیست که کیمی راشرط تمدیدقراردادش بکنه ولی لوییز بزرگ ازهیچ کس واهمه ای نداره وگفته فوق العاده میشودهم تیمی شدن بامکس …وسب شماخواب اومدن به مرسدسو ببینه وبایدرفته رفته باf1خداحافظی کنه…..تمام صدبارگفتم اگه احساس کنم با لوییزتوهینی میشودعکس العمل متقابل راباان خواهم کرد…شم هم فراری وفتل فنادرسته توسایت زیادین ولی زیادی همیشه باعث برتری نیست خواهشاازمنطق خارج نشین

  • THE MINDBLOWER

   26

   1

   بدیهی است که برای تیم های تراز اول فقط می تواند مرسدس، فراری و ردبول را در نظر بگیرد. اما در حال حاضر حضور در اینجا [مرسدس] که بعید است. من فکر نمی کنم این اتفاق بیافتد.
   لوییس بزرگ که از هیچ کسی واهمه نداره اینو راجب دنی ریک گفت.

  • DR.Abs

   13

   1

   “صدبارگفتم اگه احساس کنم با لوییزتوهینی میشودعکس العمل متقابل راباان خواهم کرد”

   آرزوم اینه هیچ جای جهان و در هیچ رشته ای یه stan مثل شما وجود نداشته باشه

  • حسام

   13

   1

   میلاد همیل فن
   خوب که خودتم میدونی قهرمان اصلی فرمول W10 مرسدس هست و همیلتونم فقط یک خوش شانسه که در زمان مناسب تو خودروی مناسب هست مثلا مونده بود مکلارن احتمالا فصل قبل خداحافظی میکرد و میرفت سراغ مدلینگ و فروش لباس زیر،،،برای همینه که میگی فتل خواب مرسدس رو ببینه چون قهرمانیش قطعیه الان اگه همیل نبود بوتاس قهرمان فرمول بود

   • مهدی کوپایی

    3

    7

    اگر اینطور باشه که شما می گی
    سب هم توی اون چهار سال با غول ردبول
    و مایکل شوماخر هم با سوپر ماشین فراری ۵ سال قهرمان شدن

 4. Sebvettel5

  23

  2

  من نظرم اینه که مکس نمیاد مرسدس مکس واسه فراری نقشه ریخته و یه چیز دیگه‌ای هم هست مکس الان تشنه رقابت و قهرمانیه و نمیذارن بیاد مرسدس چون مطمئنن لویز رو شکست میده منظورم این نیست که لوییز بده نه ولی خب مکس یا مثلا لکرک اینا جونن فقط انگیزشون قهرمانیه پس شکست دادنشون کار اسونی نیست.
  پس احتمال اومدن سب به مرسدس هستش چون دوتا رقیب قدیمین و میشه گفت انگیزشون زیاد بالاپایین نیست اگه سب بیاد مرسدس بنظرم دیگه دنبال قهرمانی نیستن یه جوری حیثیتیه داستان تلاش میکنن فقط همو تو پیست شکست بدن و فرمول یک اونجا زیبا میشه.
  از اون طرف مکس با لکرک رقابت میکنه و برا فراری خوبه چون میتونن امتیاز جمع کنن به شرط اینکه قبلش توجیه بشن که گند بالانیارن تو درگیری تو رقابت.
  این فقط یه نظر بود همین.
  ول در آخر ارزو دیدن سباستین فتل بزرگ رو تو مرسدس دارم و ارزو دیدن رقابت تو ماشین برابر با رقیب قدیمی😈😈😈😈
  ❤seb5❤

  • Mohammad44

   13

   10

   دوست عزیز دوستانی که میگن مکس پوست لوئیز رو میکنه همش به عامل جوونی و انگیزه اشاره می کنند ولی تجربه ی بالای امثال سب و لوئیز که در طی این سالها به دست اومده رو در نظر نمی گیرند. بالاخره طرف 4 یا 5 بار قهرمان جهان شده و اجازه نمیده یکی مثل مکس بیاد به راحتی شکستش بده مثال بارزش هم همین لکرک که همه میگفتن سباستینو شکست می ده ولی حالا که نتایجو مرور می کنیم می بینیم این جوون علی رغم استعداد بالاش هنوز کار داره تا به مهارت امثال سب و لوئیز برسه

   • Hassan Mohebbi

    11

    1

    دوست عزیز محمد
    من نمیدونم کی کلمه تجربه رو تو سایت جا انداخته (مگه حتما باید قهرمان شده باشی که تجربه کسب کرده باشی) مکس چهار پنج ساله تو فرمول یکه اگه تو این چند سال تجربه کسب نکرده پس به هیچ دردی نمیخوره. بعد وقتی میگیم استعداد یعنی با کم‌ترین تمرین بهترین نتایج رو بدست میاره.

    نه مکس میاد مرسدس، نه میخوان که بیاد. مطمئن باش اگر هم بیاد اون گوش حرف کن مثل بوتاس نیست و اگر بیاد اون وقت عیار لوئیس معلوم میشه چقدره.

   • Mohammad44

    3

    1

    حسن اقا من به کسب قهرمانی در جهت کسب تجربه اشاره نکردم. منظورم تعداد سالهایی هست که سب و لوئیز دارن مسابقه میدن که قطعا بیشتر از مکسه و حدود دو یا سه برابر اون هستش

   • Hassan Mohebbi

    4

    0

    اینو قبول دارم ولی مثلا ادم یه ساعت وقت صرف شام خوردن میکنه اگه این یه ساعت بشه سه ساعت وقت تلف کردنه.

   • H.farahani

    5

    1

    جناب محبی
    تجربه یعنی وقتی میتونی یه سبقت تمیز بگیری دقیقا اینکار رو انجام بدی.نه اینکه با یه حرکت خشن مسابقه خودت و بقیه رو به خطر بندازی.مکس خوش شانس بود که تو اون صحنه ماشین خودش و لکلرک صدمه ندید.مکس تو رقابت قهرمانی هم باشه بازم ازین کارا میکنه دقیقا نقطه مقابل لوییز.لوییز فقط با کسی که رقابت قهرمانی داره ریسک میکنه.یه زمان با نیکو و دو سال قبل با سب.روسیه پارسال سبقت خطرناکش از فتل رو یادتون بیارید در حالی که همون جا چقدر پشت مکس صبر کرد و کاری نکرد.
    یه نکته دیگه اینکه درسته تعداد پول پوزیشن های لوییز ارتباط مستقیم با مرسدس داره و مرهون قدرت مرسدسه(از زمان اومدن لوییز مرسدس 63 بار خط یک رو داشته.یعنی مرسدس حداقل 63 بار شانس اصلی تایم یک بود و رقبای لوییز نیکو و بوتاس بودن)ولی یادمون نره لوییز تو تعیین خط خیلی خوبه و تو این دوره کسی که پیچ یک رو داره شانس بردش بیشتره.
    نکته دیگه اینکه خود لوییز میگه این فصل اصلا عالی نبوده.دلیلش اول ماشین خوب که با عملکرد خوب و نه عالی هم میبره و دوم هم تیمی مثل بوتاسِ.مطمئن باشید اگه مکس بره مرسدس لوییز زمان خیلی بیشتری صرف تمرین و پیشرفت میکنه و وقت خیلی بیشتری تو کارخونه میگذرونه تا جزئیات اپدیت ها با نظر اون شکل بگیره و ستاپ پایه طبق میل اون باشه.
    بعیده مکس یا سب هم تیمی بشن با لوییز ولی اگر بشه برای طرفدارا عالی میشه و رقابت عالی میبینیم.مطمئن باشید هیچ کدوم از پیش برنده نیستن و لوییز فنا بدونن اون وقت فتل با این فتل بی روحیه و بی انگیزه خیلی فرق خواهد داشت.بگذریم که با این حال هم امسال خوب بوده(صد البته که عالی و صد در صد نبوده)

   • Hassan Mohebbi

    4

    0

    فراهانی جان شما یکی از بامنطق‌ترین فردی هستی که من تا حالا دیدم و من از کامنتات لذت میبرم و استفاده میکنم. ولی این‌که تا یه چیز میشه پای تجربه رو وسط میکشن خیلی جالب نیست. تجربه مهمه ولی نه اینقدر که هی بیان بلدش کنن. من بیشتر منظورم این بود.

 5. Kh.n

  15

  4

  چرا همه فکر میکنن وستپن داره با گاری مسابقه میده بابا ماشین ردبول ماشین خوبیه.
  مکس هم با همیلتون همتیمی نخواهد شد.
  فقط میخوان تمرکزش را بریزن بهم.
  هرزمان که همیلتون از مرسدس بره بهترین جایگزین برای همیلتون همین مکس هست.
  وتل هیچوقت به مرسدس نخواهد رفت.
  میاد ردبول و توی ردبول تا زمان بازنشستگی ادامه خواهد داد.

 6. Hassan Mohebbi

  18

  0

  دوستان نه مکس میاد مرسدس، نه میگذارن بیاد؛ نه میخوان که بیاد. این در مورد وتل هم صدق میکنه.

  اصلا مکس رو بیارن که چی بشه؟ یه قهرمانی تیمی و فردی میخوان که با همین ترکیب و ماشین گیرشون میاد. مگر اون که به ماشینشون در ۲۰۲۰ امید ندارن یا به این ترکیب راننده‌ها.

 7. iman

  14

  1

  شخصا بعید میدونم همیلتون حاضر باشه کنار مکس کار کنه چون باهوشه و میدونه که سالهای آخر کریرش نباید با شکست مقابل همتیمی به پایان برسه و در آینده اون تصویر اسطوره ای که به هر حال ازش ساخته شده ولو با خودروی خیلی برتر از دیگران از بین بره صادقانه احساس میکنم هیچ راننده ای در حال حاضر با ماشین برابر شانسی مقابل مکس نداره، امیدوارم مکس رو در لباس فراری ببینم

 8. Amin

  6

  40

  بچه کوچولو هایی ک تازه دارن فرمول یک میبینن بهتره بدون لوئیز تو اولین سال حضورش تو فرمول یک قهرمان دو دوره پیاپی گذشته ای رو شکست داده که طرف خودش شوماخر رو ناکام گذاشته بود!تصمیم گرفتم دیگه کامنت زیاد گذارم ولی ی عده خیلی خوشحالن و نمیذارن ساکت بمونم،مکس و فتل جلو لوئیز هیچی نیستن تاکید میکنم هیچی،فتل ک اصلا راننده نیست اون بهتره اول پیست رو بشناسه بعد بیاد پشت مرسدس بشینه، ماشین مرسدس لیاقت میخواد ک حداقل فتل نداره

  • THE MINDBLOWER

   19

   1

   شما که جز ادم‌بزرگایی باید بدونی فراری ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ در حد قهرمانی نبود و رقیب اصلی ناندو کیمی بوده.در اصل ناندو اولین قهرمان بعد شومی بوده نه کسی که شکست‌ش بده.(اگه اشتباه میگم دوستان فراری فن درستشو بگن).
   اینکه میگی مکس و سب جلوش هیچی نیستن هم درک شما از فرمول یکه که به من ربطی نداره و در ضمن ما با نظرات شما خوشحال میشیم .بیشتر کامنت بزار.

   • iman

    5

    1

    دوست من شاید قبول کنم که ۲۰۰۵ فراری در حد رنو نبود ولی ۲۰۰۶ حتی فراری برتر از رنو بود و من کاملا به یاد دارم و ناندو کاملا شوماخر بزرگ رو شکست داد و این چیزی از بزرگی مایکل کم نمیکنه،کافیه نگاهی به آرشیو فرمول یک سال ۲۰۰۶ بندازی

   • THE MINDBLOWER

    5

    0

    ممنون ایمان.
    من گفتم درباره اون سال‌ها اطلاعات کاملی ندارم و تو پرانتزم اشاره کردم بهش.منظورم اصلا کسر شان شومی یا ناندو نبود.جفتشون از بزرگای این ورزش هستن و تا اسم فرمول یک هست ازشون یاد میشه.شک نکن

  • iman

   10

   1

   Aminکسانی که ادعای بزرگی میکنن باید بدونن که لوئیز هیچوقت نتونست ناندو رو شکست بده و همون سال با وجود حمایتهای بیدریغ مکلارن از راننده انگلیسی و ماجرای رسوایی دزدی اطلاعات که تمرکز همه رو به هم زده بود هر دو هم امتیاز شدن با وجود خرابیهای بیشتر ماشین ناندو،اگر اشتباه نکنم ناندو تنها راننده ایه که تو سالهای اخیر فرمول یک از هم تیمی خودش شکست نخورد چون کسی توان شکستشو نداشت،یه نگاه به سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ شما که بزرگی بنداز که با وجود مکلارن سریعتر لوییز همیشه پشت سر ناندو بود

  • iman

   11

   1

   Aminضمنا سعی کن شما که ادعای بزرگی میکنی یه مقدار ادب رو در کامنتات رعایت کنی،اینجا جای اشتراک گذاشتن نظرات کاربراست نه الفاظ بچه گانه

   • بیژن

    4

    7

    مکس راننده خوبیه ولی بهتون میگم با ماشین برابر حریف سب ولوئیز نمیشه این دو نفر فرق داره با بقیه مکس راننده خیلی خوبیه ولی خیلی کار داره تا به گرد پای این دو نفر برسه تا لوئیز و سب تو فرمول وان هستن مطمئنم کسی نمیتونه رنگ قهرمانی سال رو ببینه
    تا زمانی که این دونفر ماشین رقابتی داشته باشن بقیه باید سماق بمکن

  • Hassan Mohebbi

   12

   0

   دوست عزیز امین، حرف از شناختن پیست نزن که قهرمانت اسم پیچ یک اتریش رو به اسم خودش ثبت کرد‌. نشون داد اونم تحت فشار که چه عرض کنم که بدون فشار هم اشتباه زیاد میکنه. فقط باید پول برنه و اون جلوها باشه و یه بادیگارد پشت سرش.
   دوست عزیز امین همین قهرمانت ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ کجا بود؟ چیکار میکرد؟ چندم میشد؟ میخوام بگم اگه تو مرسدس نبود آیا مطمئنی که اگه تو مرسدس نبود بازم چهار تا قهرمانیه دیگه میوورد؟
   تازه بگذار این فصل تموم بشه.

   • بیژن

    3

    8

    Hassan mohebbi
    یه سوال داشتم ازت شما که حرف از قبل ۲۰۱۳ میزنی مرسدس قبل همیلتون چی بود ؟
    بعدش چی شد ؟
    قبل اینکه لوئیز بیاد کجا بودن تو این چند سال به کجا رسیدن دوست عزیز و همه طرفداراری فراری و مرسدس واقعا چرا انقدر کینه و اینقدر بی احترامی و زیر سوال بردن رانندهایی که خودشون رو همه جوره ثابت کردن
    لوئیز و سب دوتا از بهترین های تاریخ این رشته ان یه خورده انصاف داشته باشین
    شما ردبول و مرسدس قبل از سب و همیلتون رو نگاه کنید
    کجا بودن این دوتا تیم اصلا در حد قهرمانی نبودن با اومدن این دونفر بعد دو یا سه سال از این رو به اون رو شدن وتیم های برتر محو شدن
    این دونفر اسطوره های این رشته ان یکم احترام بخدا چیزی ازتون کم نمیکنه💙❤

   • Hassan Mohebbi

    6

    0

    دوست عزیز بیژن اخه این چه حرفیه که میزنی؟
    از ۲۰۱۴ که قوانین موتوری عوض شد، تنها مرسدس بود که میتونست قهرمان بشه. عملا رقابتی بین تیم‌های دیگه نبود و رقیب‌های همیلتون همتیمیاش بودن.

    یعنی داریم به کجا میرسیم که پیشرفت مرسدس رو هم به لوئیس نسبت میدیم. مگه لوئیس مهندسه؟

    آقا لوئیس خوبه ولی این فصل رو نگاه کن، اگه لوئیس نبود بوتاس تو جدول امتیازی اول بود، قبول داری یا نه؟ اونم بوتاسی که همه میگن درجه دو هست. پس ماشین خیلی نقش مهمیه و واکنش ما هم به همینه که میگیم لوئیس خوبه نه اینقدر که بعضیا بزرگش میکنند.

    لطفا کامنت‌های کنایه دار و مسخره کننده بعضی دوستان لوئیس فن رو بخون بعد متوجه میشی که تازه ما خیلی منطقی و محترمانه کامنت میگذاریم.

    همون فصل ۲۰۱۳ که لوئیس و نیکو هم تیمی بودن اولین برد مرسدس رو نیکو میاره نه لوئیس. و نیکو تو ۲۰۱۴ و ۱۵ به خودش باخت نه لوئیس.
    لوئیس خوبه ولی نه بهتر از همه

   • AM PHD

    3

    0

    بیژن صورت درست سوالت اینه که مرسدس قبل هایبرید چی بود بعدش چی شد؟
    مرسدس 2014 هر کسی پشتش بود قهرمان میشد حاجی

  • حسام

   10

   0

   Amin
   بنظرت همیلتون تو قهرمانی مرسدس چند درصد نقش داره و قهرمان اصلی داستان کیه؟؟
   اگه همیلتون تو مرسدس نبود کی قهرمان بود؟؟راهنماییت بکنم فنلاندی و شمارشم 77
   سوم:چرا نمیگین لوییس بره فراری با شرایط الانش و سب بیاد مرسدس اونوقت ببینیم این بچه انگلیسی چیکاره هست؟؟

   • بیژن

    1

    3

    اقای محبی چرا این حرف رو میزنی نیکو به خودش باخت ؟
    واقعا جای تاسف داره واسه اینجور افکار مگه رزبرگ ماشین برابر نداشت ؟
    الان مگه بوتاس ماشین برابر نداره تو این سه سال چندتا برد اورده همین ماشین لوئیز رو بوتاس هم داره .
    مگه فراری پارسال ماشینش خوب نبود ؟مگه مرسدس پارسال مشکل نداشت ؟
    مگه شوماخر با فرقون قهرمان جهان شده ؟
    چندتا راننده میخوای مثال بزنم با ماشین برتر هم نتونستن قهرمان بشن ؟
    به نظر شما اینجور که معلومه لوئیز ماشین قهرمانش کرده بقیه با تلاش خودشون
    ولی اینو بدونین بهتر از سب ولوئیز نداریم تو فرمول وان در حال حاضر زمان همه چیز رو مشخص میکنه .
    همین پارسال که یادتون نرفته چطوری قهرمان شد لوئیز
    البته امار خوش گویای همه چیزه
    راننده ای که تو تمام پیست هایی که مسابقه داده حداقل یه بار برد داشته
    واقعا برام قابل درک نیست که چرا یه سری از دوستان ارزش کارایی که لوئیز و سب کردن رو میخوان پایین بیارن
    من خیلی خوشحالم تو دوره ای زندگی میکنم که میتونم رانندگی این دوتا اسطوره رو ببینم و لذت ببرم .
    سب هم تو این چند سال همیشه بهتر از هم تیمی هاش بوده و قهرمانی هاش با ردبول و عملکردش خودش نشون میده چقدر فوق العاده بوده .واقعا باید تاسف خورد برای اظهار نظر های مغرظانه واقعا متاسفم

   • Hassan Mohebbi

    5

    0

    دوست عزیز بیژن جان، لوئیس راننده خوبیه، افتخارتش هم نوش جونش ولی این که یه عده خیلی خیلی بزرگ نشونش میدن و لوئیس رو دو سه درجه از همه راننده‌های دیگه حتی شوماخر بزرگ قرار میدن این باعث واکنش ما میشه. لوئیس در کنار سب، الونسو، باتن، کیمی و حتی همون رزبرگ قرار داره و بالاتر از اینا نیست. اینا در یک سطح هستند.

    در ضمن من خیلی مغرضانه کامنت نمیگذارم کامنت همین دوستمون امین و بالاتر میلاد رو بخون، قشنگ متوجه میشی که کامنت من فقط یه پاسخ منطقی در جواب کامنت این دوستان هست.

    یه چیز دیگه بیژن لوئیس از نظر اخلاقی این قدر پایین هست که حتی حاضره تیم رو زیر سوال ببره میتونی به این صحبت جنگجالیش که میگه مهندسا ماشین من رو خراب کردن (مالزی ۲۰۱۶) اشاره کرد. حال با این منطق به نظرت امکان نداشته سال‌های قبل و بعد ماشین رزبرگ و بوتاس رو خراب کنن. همین بعد از تعیین خط اسپانیا مگه نگفت بوتاس از تنطیمات من استفاده کرده؛ این یعنی چی؟ یعنی در یک تیم بازم شرایط برار نیست.

    حرف آخر لوئیس خوبه ولی نه اینقدر که بزرگش میکنن.

  • H.farahani

   12

   0

   Amin
   خیلی جالب شد.بیایید از دیدگاه شما یه نگاه به عملکرد همیلتون بندازیم.تاکید میکنم دیدگاه و منطق شما.
   “فتل و مکس هیچی نیستند.فتل اصلا راننده نیست”این دیدگاه شماست.اگه پیش هر کارشناس و طرفدار فرمول یک بریم در بدترین حالت فتل رو هم سطح نیکو روزبرگ میدونن و خیلی ها بهتر از اون.و خیلی بهتر از بوتاس.
   قدرت ماشین مرسدس از 2014. تا 16 رو همه میدونن(طی سه سال فقط سه ریس ماشینی سریعتر از مرسدس بوده )و طبق استدلال شما وقتی کسی مثل نیکو قهرمان میشه تکلیف روشنه.امسال هم که هیچ بحثی نداریم.2017 هنوز ماشین مرسدس در کل بهتره و موتور مرسدس خیلی بهتر.در مقام مقایسه با برتری موتور فراری در 2018 بهتره رجوع کنید به سریعترین پیست ها.تو بلندترین کفی فرمول یک یعنی باکو مرسدس تو تعیین خط هفت دهم از فراری سریعتر بوده.هفت دهم فقط تو کفی.و برتری مرسدس تو مونزا 2017 نسبت به فراری.همین دو پیست خودش گواه اختلاف زیاد مرسدس با فراری هست در سال 2017.سال 2018 رو هم شرایط رو برابر در نظر میگیریم(اشتباهات بیشمار تیم فراری در قبال راننده هاش.اپدیت کذایی نیم فصل دوم 2018 که از اسپا باعث کندی ماشین شد و ریس به ریس ماشین رو کندتر کرد تا اینکه تو ژاپن برگشتن به قطعات و ستاپ سیلوراستون.یعنی شش ماه بدون پیشرفت)و رقیب ضعیفی بنام فتل که دائم اشتباه میکنه و وضعیت عالی تیم و گاراژ مرسدس که به ندرت اشتباه میکنن و یه هم تیمی خوب که تو لحظات حساس به کمکت بیاد رو هم به شرایط همیلتون اضافه کنید.
   تو این شرایط همیلتون به اماری میرسه که بر طبق اون امار لوییز رو کنار برترین های تاریخ قرار میدن.طرفدارهایی مثل شما که برترین میدونن.میشه لطف کنید و بگید این امار چه ارزشی داره وقتی بهترین شرایط رو از نظر برتری ماشین و تیم داشتی(تو هیچ برهه ای از تاریخ هیچ تیمی این همه سال ایچنین برتری نداشته.حتی فراری دوره شوماخر)و رقیبت هم تیمیتِ که یه راننده سطح دو هست و بعدا فتل که اصلا راننده حساب نمیشه.طبق منطق شما لوییز چه کار بزرگی کرده وقتی بهترین پکیج تاریخ رو داشته و بی عرضه ترین رقبا رو.یعنی اگر یه راننده خوب و نه صرفا عالی رقیب لوییز بود کارش خیلی سخت میشد و این امار رو نداشت قطعا.با این نظرات تعصبی ارزش کار همیلتون رو پایین نیارید.
   یه چیز دیگه در مورد امار بگم که اهل فن شوماخر رو بخاطر پنج قهرمانی با فراری بهترین نمیدونن.قبل از سال 2000 بخاطر کاری که از 93 تا 97 کرده بود کنار سنا قرارش میدادن.همیلتون قبل از دوره مرسدس کجای رنکینگ بهترین ها بوده؟

   • H.farahani

    5

    0

    جناب محبی
    ممنونم.شما لطف دارید.قطعا شما و خیلی از دوستان بهتر از بنده اید.ولی متأسفانه گاهی شرایط جوری میشه که میزان منطق و درستی نظر افراد به صبوری اونها وابسته میشه.

 9. masoud_f1

  3

  4

  مکس راننده سریعی هستش و خوب دور میزنه ولی موقع جدال ضعف داره مخصوصا موقع حمله عجله میکنه که اونم با یکم صبر و حوصله و البته تجربه برطرف میشه و در اون صورت هم تیمی شدنش با بهترین راننده حال حاضر اتفاق فوق العاده ایه

 10. Ali

  14

  3

  من نمیدونم چرا همه میگن با ماشین برابر و … فلانی همه رو شکست میده، اولااینو بدونید که هیچوقت دوتا ماشین برابر نمیشن به هزار و یک دلیل شاید نزدیک باشن خیلی ولی برابر به هیچ وجه چون هر راننده ای تنظیمات خاص خودشو داره مثل وتل باید عقب ماشینش پایداری لازم رو داشته باشه که سطح واقعی خودشو نشون بده یا راننده های دیگه با تنظیمات خاص خودشون اما بحث اصلی اینجاست که یه افراد خاصی همیشه دنبال کل کل و تخریب راننده ی دیگه هستن چون فک میکنن اینطوری دستاورد های اون رو کوچیک میکنن، نه فتل با یه ماشین معمولی ۴ تا قهرمانی اورده نه همیلتون و نه هیچ راننده دیگه ای
  هر راننده ای قهرمان شده صدرصد و بدون شک ماشینش بهترین شرایط رو داشته و در طول فصل ثبات و مدیریت داشته ، چیزی که ب مزاج خیلیا خوش نمیاد اینه که میگن همیلتون با یه غول قهرمان شده ، اما نمیگن که ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بوتاس همون غول رو داشته ، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ روزبرگ هم اون غول رو در اختیار داشته دلیلش اینه که طرف باهوشه لیمیت هارو خوب میدونه ، ترجیح میده مسابقه رو نبره اما امتیاز بگیره نه اینکه اول باشه اما موتور بسوزونه یا بره توی دیوار پیست فرق راننده هایی مثل همیل و وتل و بقیه بزرگان در هوشیه که دارن و نحوه مدیریته هرچقد هم مسخرشون کنین بازم نمیتونین دستاورد هاشون رو کوچیک جلوه بدین پس لطفا ب جای تخریب کردن فقط از این ورزش زیبا لذت ببرید بدون تعصب کورکورانه

 11. ...m6...

  5

  31

  مکس لوئیسو شکست بده؟؟ جوک بامزه ایی بود😂😂نه فتل میاد مرسدس نه مکس….حالا شانستون بگیره ۲۰۲۱ لوئیس بره فراری یهو فراری ماشین برتر بشه😂😂شتتتت

  • miladhammer44

   1

   4

   مکس باردبولی که حتمایه DNFتااخرسال میده به خاطراون مودهایی که بهش دادن میگیره تواتریش قهرمان شدثانیا9-10دورلاستیکاش نوبودبعدش اینایی که به من انگ بیگانه پرستی میدن یه سوزن هم به خودشون بزنن که بخاطرراننده شون هیچ حدومرزی رانمی شناسن

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   باینکه من طرفدار سب هستم و شما لوییس ولی با این نظرت موافقم. مکس نمیتونه لوییسو شکست بده که هیچ حتی به مرزشم نزدیک نخواهد شد. همیلتون و سب امروز بهترین هستند و تفاوتهاشون توی ماشین و تصمیمیه که در شرایط سخت میگیرند و صد البته گاراژ و مدیریت. برد و باخت در فرمول 1 با رشته های ورزشی متفاوته. هدفها هم برای هر کمپانی متفاوته…

   • rofia

    4

    0

    فكر نميكنم اخبار باشه بيشتر شايعه ست. چون بينوتو تازگيا گفته:
    We have two drivers, we have two contracts in place and we are very happy. For the next season our line-up is fixed and there are no reasons why it should be changed. I think things are going well in this regard

 12. Ferrari7

  12

  0

  مکس زمانی میاد مرسدس که همیلتون از مرسدس رفته باشه چون نمیخوان تجربه ۲۰۱۶ تکرار بشه اگه هرکسی جای ولف بود تیم مرسدس اون فصل از کنترل خارج میشد
  ببینید نه لوییس همیلتون راننده کوچیکیه نه سباستین هردو هم قهرمان جهان شدن هم اشتباه داشتن، سب ولوییس با هم دوستن ومشکلی با هم ندارن بارها از هم دفاع کردن، در گیری تو یکی دو مسابقه دلیل نمیشه چون جزئی از این ورزشه
  خواهشاً یه در خواست از همه دوستان خوبم دارم با طرفدارن هر دو راننده هستم تا به کسی برنخوره دلیلی ندارد طرفداران در حمایت از راننده مورد علاقشون به دیگری توهین کنن لطفا اجازه بدید توی یک فضای آرام و به دور از توهین از نظرات همدیگر لذت ببریم
  لطفاً کسانی رو که احساس میکنید توهین آمیز صحبت میکنم نه لایک کنید نه دیسلایک وجوابشون رو هم ندهید متشکرم

  • Ali

   3

   0

   Farrari7
   دقیقا درست میفرمایید تخریب کردن دو راننده ایی که قهرمان جهان هستش اونم حداقل چندین بار و لقب دادن اینکه راننده نیستن خنده دار و نشون میده بعضی از دوستان در چه حد از فرمول ۱سر در میارن. من خودم به شخصه عاشق مرسدسم و از خدامه وتل بیاد مرسدس چون اینو قبول دارم که ترکیب یه راننده تهاجمی با یه راننده ای که بیشتر با فکر کار میکنه خیلی جالبه میشه و قطعا اون فصل یکی از بهترین فصلهای تاریخ اف ۱ خواهد شد.پس بهتره به جای توهین به راننده های مورد علاقتون از مسابقات لذت ببرین و در پایان آرزو دارم فراری هرچه زودتر به مسابقات برگرده تا شاهد مسابقات فوق العاده جذاب باشیم.

 13. Ferrari7

  2

  0

  Aliجان ممنون از نظر کاملا قابل احترامت امیدوارم یک جوی داخل سایت حاکم بشه که بجای تخریب راننده رقیب واقعیت ها رو بیان کنیم در کمال احترام اینکه شما به عنوان طرفدار مرسدس از سباستین به عنوان یک راننده فوق العاده یاد میکنید واقعاً ارزشمند هست این نشون دهنده شعور و فهم بالای شما از فرمول یک هست
  و همینطور دوستانی که طرفدار سباستین هستن از لوییس تعریف میکنن به واقع درک و شعور بالایی از f1 دارن این که آدم واقعیتی که هست رو بیان کنه چیزی از ارزش راننده مورد علاقمون کم نمیکنه بلکه باعث میشه دیگران هم به راننده مورد علاقه ما وخود ما احترام بزارن چی قشنگ تر لذت بخش تر از اینه موفق باشی

دیدگاه خود را بیان کنید