فرمول یک ایران – راننده تیم نارنجی مکلارن، لندو نوریس اعلام کرد که ماشین فرمول یک مکلارن حتی بیشتر از چیزی که دیدیم هم قدرت دارد. او با وجود استفاده نکردن از تمام توان ماشین، به بهترین شرایط خود به عنوان یک راننده تازه‌کار رسیده است.

راننده بریتانیایی در جایگاه پنجم رقابت را آغاز کرد و پس از چند ثانیه در حال رقابت با لوییس همیلتون و ماشین مرسدس بود تا جایگاه سوم را نگه دارد. نوریس جایگاهش را به لوییس و کیمی رایکونن در آلفا رومئو باخت اما به جنگیدن ادامه داد و توانست کیمی را پشت سر بگذارد. با وجود تمام این فشار ها و شرایط رقابتی، به نظر می رسد که لندو از رقابتش لذت برده:

رقابت لذت بخشی بود. یک شروع عالی، توانستم پیشروی کنم و با مرسدس و فراری رقابت کنم اما به هر صورت مجبور بودم آن جایگاه ها را تحویل بدهم و به فکر رقابت خودم باشم.

آلفا در دور اول از من عبور کرد، از بیرون پیچ چهار. کار خاصی از دستم بر نمی آمد و به جایگاه چهارم و بعد پنجم رانده شدم. بعد از آن برای مدت کوتاهی مکس ورشتپن را پشت سرم داشتم.

لندو نوریس، سباستین فتل و مکس ورشتپن - اتریش 2019

لندو نوریس، سباستین فتل و مکس ورشتپن – اتریش 2019

با آرام شدن اوضاع، نوریس به خوبی با پیست و ماشین هماهنگ شد و کاری که “لازم بود” را انجام داد و با وجود گرمای شدید اتریش از لاستیک هایش محافظت کرد. کاری که تیم های برتر، مثل مرسدس اصلا قادر به انجامش نبودند:

من برای چند دور از لاستیک هایم محافظت کردم. همه چیز را تحت کنترل داشتم و بعد فشار آوردم و کاری که لازم بود را انجام دادم؛ فاصله خوبی باز کردم، تعویض لاستیک و بعد از آن هم مدیریت سرعت.

من از لاستیک های مدیوم استفاده می کردم و برای همین در مورد کار هایی که می توانستم انجام دهم یا کار هایی که لاستیک می توانست انجام دهد مردد بودم.

در دور های پایانی، پیر گسلی شروع به حمله کرد و لندو نوریس را تحت فشار گذاشت اما این راننده جوان گفت که تحت فشار حداکثری نبوده و ماشین مکلارن حتی بیشتر از چیزی که دیدیم هم توانایی رقابت دارد.

لندو نوریس - فرانسه 2019

لندو نوریس

با وجود شرایط نامساعد پیر گسلی، ماشین پشت سر لندو نوریس به هیچ وجه ماشین کندی نبوده و همین ماشین ردبول توانست با پشت سر گذاشتن مرسدس و فراری، پیروز گرند پری اتریش 2019 باشد:

در دور های آخر گسلی من را تحت فشار گذاشت. اما از لحاظ مدیریت لاستیک ها، من فقط کاری را می کردم که باید می کردم و هیچ ریسکی نکردم. هنوز قدرت بسیاری در اختیارم بود تا اگر لازم شد، از آن استفاده کنم.

از تیم مکلارن، چه در پیست و چه در شرکت بسیار متشکرم. به گرند پری خانگی‌ام بسیار امیدوارم.

مکلارن در گرند پری اتریش 2018 به جایگاه هشتم رسید که اصلا مکان مورد علاقه فرناندو آلونسو نبود و ماشین دومشان هم در جمع 10 ماشین برتر نبود. با وجود پیشتازی 0.1 ثانیه‌ای نوریس نسبت به گسلی در اتریش و اختلاف 0.001 راننده بریتانیایی با مکس ورشتپن در فرانسه؛ شاید به زودی به توان تیم چهارمی را به جمع تیم های برتر فرمول یک اضافه کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

27 دیدگاه

 1. miladhammer44

  11

  28

  خیلی خوشم میادازش یه جورایی منوجوونی های لوییزمیندازه امیدوارم بعدبوتاس بیادمرسدس وبالوییز یه تیم پرقدرت تشکیل بدن البته مرسدس اکون روهنوزداره که تکلیفش مشخص نیست…

  • خداداد مهدوی

   17

   0

   مرسدس یه 10 تا راننده تو صف داره 🙂
   و جای این امیدوار باشید مکلارن هم قدرتمند بشه تا راننده های پروشش یافته مکلارن هم وارد مسابقات بشن البته که این قدرتی که نوریس الان میگه بستگی به شرایط داره و اینجا اینطوری بوده چون نوریس هدف مقابلی نداشت و فقط باید در جایگاه خودش میمونده و وقت برای ذخیره لاستیک و انرژی داشته اما در کل مکلارن قدرت برتری داره نسبت به همه تیمای میانه رنو هم بنظر نمیرسه
   البته باید بقیه فصل رو دید و مکلارن هم راه طولانی ای داره تا به حد تیمای برتر برسه فقط مسیرش درسته
   مسیر رنو بنظر میاد کاملا غلطه

  • Seb the great

   44

   29

   من چند تا شک داشتم تو اتریش برطرف شد
   1 سب راننده لحظات سخته
   2 سب بهترین استارت زن حال حاضره
   3 لوییس لایق 5 قهرمانی نیست
   4مکس یه روز قهرمان فرمول 1 میشه
   5 دفاع جلو مکس معنا نداره

   • cfz

    22

    54

    لحظات سخت رو خوب اومدی :)))))

    دیوارها و اسپین ها هم لحظات سختش بودن

   • cfz

    18

    57

    اینکه گفتی لوییس لایق 5 قهرمانی نیست رو موافقم

    لوییس باید تا الان 7 تا قهرمانی میداشت و امسال باید 8 میگرفت

   • Silver Arrows

    13

    6

    1 نه کاملا
    2 قطعا یکی از بهترین‌های استارت هستش
    3 مخالفم. خیلی ساده قضاوت کردید
    4 اگر راهش رو درست انتخاب کنه
    5 مخالفم. برای مقابله با مکس باید عاقلانه و زیرکانه و نه برپایه احساسات عمل کرد. چیزی که مکس دوست نداره در حریف پیش روی خودش ببینه…

   • Amir-60

    30

    6

    تنها چیزی که میدونم این هست که اگر لوییس لایق ۵ قهرمانی نیست منو تو هم لایق قضاوت کردن لوییس یا سب نیستیم!!!🤭

   • McLaren F1

    20

    9

    باید ممنون ماشینش باشه
    چون هرکی سوارش باشه قهرمان فصله و فقط باید با هم تیمیش رقابت کنه که اگه اونم یکی مثل بوتاس باشه که همون اول فصل تکلیف قهرمانیش معلوم میشه

   • Mahmood.gh

    16

    47

    مکلارن جان
    ی سوال
    آیا راننده مورد علاقه شما بدون ماشین خوب میتونه قهرمان جهان بشه؟
    یعنی این دیالوگ شده تیر آخر وقتی دیگه هیچی گیر نیاد میگین ماشینش خوبه

  • Kiarash_Ferrari

   14

   1

   سلام به نظر من که طرفدار فراری هم هستم این فصل فرمول یک هم مرسدس میبره لوییس هم 5 قهرمانی حقش هست چون واقعا عالی ولی مسابقه اتریش نشون داد چقدر ماشین نقشه مهمی داری دیدید مرسدس کلا افتضاح بود حتی لوییس که 5 قهرمانی رو هم داره نتونست کاری کنه ولی من خودم به یقین میگم فراری الان توی همین فصل دو تا قهرمانی کمه کمش داشت یکی همین اتریش که مرسدس گند زد فراری بازم نتونست ببره یکی کانادا واقعا این دو تا هم حقه فراری بوده هم حقه فتل ولی با این کندی که فراری میزنه نباید زیادی ازش داشت

   • Mahmood.gh

    30

    1

    دوست عزیز متاسفانه تا زمانی ک تیم فراری اینه سب قهرمان بشو نیست
    بهش میگن بیا پیت بعد لاستیک اماده نیست
    q3 هم ک از ماشین پیاده شد
    اینا فقط واسه اتریش
    هر هفته فراری ی شیرین کاری واسه رانندهاش داره
    با وجود این تیم انتظار قهرمانی از رانندهاش واقعا بی انصافیه

 2. soroush_sh_11

  11

  20

  تیم های رویایی من برای ۲ الی سه سال آینده
  مرسدس اکون و نوریس
  فراری لکرلک و جوینانتزی
  ردبول مکس و آلبون
  مکلارن ساینز و همیلتون♡♡
  رنو ریک و هالک
  تورو روسو کویات و گسلی
  آلفا فتل و رایکونن♡
  ویلیامز بوتاس و راسل

 3. mehdi vettel

  12

  0

  مکلارن اگه تو یه مسابقه شانس بیاره میتونن این فصل پودیوم هم داشته باشن

  پارسال درسته ناندو هستم شد تو این پیست ولی خب سه تا از ماشین های برتر dnf شدن در صورتی که امسال شانس با مکلارن یار نبوده و هیچ کدوم از ماشین های برتر نه تو استارت برخورد داشتن و نه موتور سوزوندن وگرنه تا همین جای فصل هم میتونستن یه پودیوم داشته باشن

 4. آریو رابتسون

  6

  49

  اینهایی که میگن ماشین لوییس قهرمانش کرده نباید بهشان خورده گرفت چون نهایتا سه، یا چهار سال است که دارن فرمول 1 میبینن. شما نگاه کنید یک نفر از علاقمندانی که بیش از 6، یا 7 سال است که فرمول 1 را دنبال میکند همچین حرفی نمیزند.

  شوماخر با بهترین ماشین اون هم با اختلاف قهرمانی هایش را دارد.
  اینرا عزیزانی که سن و سالشان بالای 37، 38 سال است بخوبی میدانن.
  مخصوصا اون قهرمانی های پیاپی که اورد که به وضوح بهترین ماشین را داشت.
  سال 2005 رنو هم سطح شد با فراری و نیروی جوانی الونسو شکست داد میشائیل شوماخر را.
  اسم شوماخر به زبان مادریش میشائیل است نه مایکل.
  سال 2007 فراری و مکلارن تقریبا هم سطح بودن، با اینکه فراری را بعنوان بهترین ماشین فصل انتخاب کردن ولی تقریبا همسطح بودن. همینطور سال 2008 که مجددا فراری بهترین ماشین فصل انتخاب شد اما بازهم همسطح بودن. ارزش رانندگی همیلتون را این نوجوانانی که امدن دم از ماشین خوب میزنن، یا جنگندگی میتوانن بروند در اون دو سال ببینند.
  جایی که در هر دو سال همیلتون تازه وارد تا مسابقه اخر پیشتاز امتیازات بود.
  هم تیمی همیلتون آلونسو، مدافع عنوان قهرمانی بود، لوییس نفس نگذاشت بکشه در صورتیکه لوییس را اوردن تا از الونسو یاد بگیرد وتجربه کسب کند، مثل الان لکلرک. اما لوییس کاری چرد که حتی در مسابقه چین میتوانست قهرمان جهان شود.

  هیچ راننده ای در تاریخ فرمول یک نداشتیم که بدون ماشین در حد قهرمانی توانسته باشد قهرمان جهان شود.

  یک مقدار به حرفهایتان توجه کنید.

  ما راننده داریم که با داشتن برترین ماشین فصل که اتفاقا با همان ماشین قهرمان جهان شد. اما در مسابقه باژیک بدون اینکه تصادفی بکند یا مشکلی برایش پیش بیاد، LAP شده. دوستان به گسلی زیاد ایراد نگیرند. اون راننده هنوزم دارد رانندگی میکند. با برترین ماشین فصل لپ شده اون راننده. با همان ماشین و در پایان همان فصل قهرمان جهان شده.

  حداقل بروید از سال 2000 به اینطرف را مسابقه به مسابقه ببینید. اون موقع خیلی چیزها همیاد میگیرید همدیدگاهتان عوض میشود و هم این حرف کودکانه ماشینش قهرمان کرده را نمیگویید.

  بدرود.
  ادمین:
  ولکام بک داک

  • H.farahani

   39

   2

   اریو یا شفیعی یا دکتر و یا …
   اینکه بخوای از راننده محبوبت حمایت کنی هیچ مشکلی نداره و خیلی هم خوب.
   کسی که مسابقه رو میبره حتما لیاقت داشته چه برسه به اینکه قهرمان فصل بشه.
   در مورد شوماخر فقط بگم که 2002 و 2004 ماشین برتر دستش بوده.یه نگاه به عملکرد یوس ورشتاپن و جی جی لتو هم تیمی های مایکل تو 94 بندازید تا متوجه منظورم بشید.
   اما اصلیترین موضوع.وقتی قراره یه فکت بدید بهتره دقیق باشه تا همه بدونن در مورد کی و چی حرف میزنید.(البته که همه می تونن حدس بزنن)ضمنا اطلاعات غلط دادن به بقیه اصلا درست نیست.
   دوستان بدونن فتل تو اسپا 2010 لپ شد.ولی نه در حالت عادی.تو رده سوم بود که میخواست از باتن سبقت بگیره.تصادف کردن .باتن کلا رفت بیرون.فتل جریمه عبور از پیت گرفت.بعد از پنالتی دوباره رفت پیت واسه عوض کردن تایر و بال.ماشین هم کلی مشکل داشت ولی ادامه داد.جریان لپ شدن این بود.

   • miladhammer44

    1

    27

    اره دوستانی که ازلوییزتنفرداریدمن فقط شمارودعوت میکنم به دیدن مسابقه هایی که لوییزتوسالهای2007-2008به عنوان یه تازه واردبه فرمول یک اومده بودببینید حتی لوییزبعدازان نیزبامکلارن خوب بودبه اون اندازه که تو2012درسته با191امتیازو87امتیازاختلاف چهارم شدولی تواون سال ابوظبی سنگاپوربرزیل روبااینکه پیشتازبودولی یاموتورسوزوندیاتصادف کردپس به قول جمله ی معروف میشه لوییزرودوست نداشت ولی نمیشه به خاطرمهارت ونبوغش تورانندگی تحسینش نکرد….تمام

   • THE MINDBLOWER

    20

    0

    در مورد لپ شدن هم لوییس تو آلمان ۲۰۱۲ لپ شد با ماشینی که باتن دوم شد اخرش(حالا خوبه ما هم نگین که با مسا برخورد کرد و مشابقه‌آش خراب شد).

دیدگاه خود را بیان کنید