فرمول یک ایران – سیریل ابیتبول، مدیر تیم رنو می گوید که نیکو هالکنبرگ از دستور تیمی در مسابقه کانادا و ماندن پشت دنیل ریکاردو، کمی ناراحت شده است.

هالکنبرگ تنها پیت استاپ خود در مسابقه مونترال را هشت دور پس از هم تیمی اش انجام داد، بنابراین پس از سبقت مکس ورشتپن از ریکاردو، راننده آلمانی فرصت فوق العاده ای را پیش روی خودش می دید تا با لاستیک های تازه تر بتواند رده ششم را به دست آورد.

دنیل ریکاردو و نیکو هالکنبرگ - کانادا 2019

دنیل ریکاردو و نیکو هالکنبرگ – کانادا 2019

با این حال دستور تیمی رنو باعث شد تا ریکاردو با اختلاف 0.4 ثانیه ای نسبت به هالکنبرگ در رده ششم مسابقه را به اتمام برساند و ابیتبول درباره این اتفاق گفت:

دنیل کمی لاستیک های کهنه تری نسبت به نیکو داشت و چون کمی با خودروهای سریع درگیر بود، واضح است که لاستیک هایش فرم خوبی را نداشتند.

احتمالا نیکو سرعت لازم برای سبقت گیری از او را داشت اما صراحتا گفتیم که ما به این نتیجه نیاز داریم. من دوست ندارم که چنین کاری را انجام دهیم و روش تیم نیز اینگونه نیست و قصد نداریم در بسیاری از اتفاقات چنین کاری را انجام دهیم.

من می خواستم مطمئن شوم که تیم و همچنین راننده ها در کورس رقابت باقی می مانند و رقابت آن ها از هفته آینده و به زودی آغاز می شود. در این آخر هفته اما مهم بود که بتوانیم تا حد امکان به تیم چهارم که مک لارن است نزدیک شویم.

او کمی ناراحت بود و من دلیلش را می دانم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

   • SPARTAN

    18

    1

    راسل و البون خیلی جوون هستن اما این وضعیت در مورد دنی و نیکو نیست
    نیکو راننده قابل احترامیه و نیازی نیست چون طرفدار ریکاردو هستی بهش توهین کنی
    روش درستی نیست بنظرم

 1. Amir44

  14

  1

  رنو دو گرندپری هستش که ماشین خوبی داره
  تو موناکو هم ریکارد توی تایم گیری عالی بود ولی به خاطر پیت بد موقع رده از دست داد و نهم شد
  این هفته که واقعا عالی بودن ریکاردو هم خیلی جالب تونست بوتاس و چند دور پشت خودش نگه داره
  تصمیم منطقی بود که این رتبه رو برای این مسابقه نگه دارن ولی واقعا باید اجازه بدن راننده ها با هم مسابقه بدن
  از طرفی پیر گسلی خیلی بده خیییییییلی
  قشنگ ردبول و فلج کرده هم امتیاز نمیاره درست حسابی هم عملا بین راننده های پیشتاز اصلا حضوری نداره که بخوام ازش به عنوان راننده دومی چیزی استفاده کنن !

دیدگاه خود را بیان کنید