فرمول یک ایران سباستین فتل اعتقاد دارد که ماشین او به اندازه کافی سریع نیست. او مسابقه بریتانیا را با 5 ثانیه پنالتی و همچنین یکبار اسپین شدن در رده 9 ام تمام کرد.

فتل پس از پایان مسابقع امروز در رده بندی کلی فصل 2016 از رده سوم به رده پنجم سقوط کرد . او در این مسابقه بلافاصله بعد از به ثبت رساندن سریع ترین دور مسابقه با لاستیک های مدیوم در پیچ یک اسپین شد و این باعث شد که او زمان زیادی از دست دهد. با در نظر داشتن همه این مسائل او اعتقاد دارد که زمان درستی را برای پیت استاپ در نظر گرفته است :

پیت استاپ رو در زمان درستی انجام دادیم اما متاسفانه اسپین شدن من باعث شد زمان زیادی از دست بدم و جبران کردن این زمان خیلی سخت بود. متاسفانه امروز روز ما نبود, دلیلش هم ساده است ; ماشین به اندازه کافی سریع نیست .

همچنین سباستین فتل امروز 5 ثانیه پنالتی بدلیل بیرون انداختن فلیپه ماسا از پیست دریافت کرد که به اعتقاد او این پنالتی واجب نبوده است :

فک نمیکنم نیازی به اعمال پنالتی بوده باشه , چونکه ماشینم چسبندگی نداشت و خودم به بیرون پیست رفتم و از قصد ماسا رو بیرون نیانداختم. هر موقع که میخواستم به داخل بپیچم عقب ماشین سر میخورد چندین بار این اتفاق واسم افتاد, از نگاه فلیپه شاید من اونو از قصد به بیرون انداخته باشم اما من نمیتونستم ماشین رو کنترل کنم و چاره ای نداشتم .

 

17 دیدگاه

  • K.RAIKKONEN

   0

   0

   جنابعالی فعلا بهتره نگران مک لارن جونت باشی/ نگران فراری نباش 8 ساله وضعش همینه و همین حرف ها رو تکرار می کنن. اون گرسنه و تشنه ات هم فعلا 3 ساله داره نون یک ماشین هیولای کمپانی المانی و حمایت کثیف دستهای پشت پرده دو تا اتریشی سودجو به اسم لائودا و توتو وولف رو می خوره. البته من طرفدار روزبرگ نیستم و اعتقاد دارم همیلتون در کل کریرش راننده خیلی بهتری از روزبرگ بوده. اما این فصل اشتباهات زیادی داشت که باعث عقب موندگی ش تو 4 گرندپری اول شد و بعدش از گرند پری 5ام شروع کرد عقده ای بازی(به قول شما گرسنه و تشنه بودن) و کثیف کاری و نامرد بازی (به قول شما جنگ روانی) و اون دوتا اتریشی کثیف جای اینکه تو دهنی بزننش ، حمایتش کردن تا پر رو تر بشه و اخر کارشون بکشه به بیانیه صادر کردن

 1. سجاد

  0

  0

  زنده باد وتل.کاش همون ردبول میموند.واقعا از قصد نبود.وتل بدشانس ترین راننده فرمول یکه.امیدوارم روزهای خوبشو بازم ببینیم و به رکورد مایکل در قهرمانی برسه.

 2. هومن

  0

  0

  اقا رایکونن اگه شما رو ناراحت کردم عذر میخام در مرتبه اول. بعد منکه طرفدار تیم خاصی نیستم من طرفدار یه رانندم از قضا چرچیله به من چه؟ اقا علاقست مث خودتون ودیگران که به راننده خاصی علاقه دارید معمولا ادم ها به راننده هایی علاقه مند میشن که شبیه به شخصیت خودشونه البته منظورم این نیست که من ادم نامردیم واینا منظورم همون کم نیوردنو تا اخرین لحظه مبارزه کردنو ایناست که بنا به مشاهدات بنده همیلتون از قضا اینطور بوده(البته از نظر بنده). باور کنید همیلتون مانور ماروشا هم بره باز همیلتونی ام تا بازنشسته بشه اقا ماکه پدر کشتگی باراننده خاصی نداریم که .رقابته.رقابت هم اصول خودشو داره .بعد خدمتتون عرض کنم که انصافا اون چهار مسابقه اول که روزبرگ اول بود همش گند همیلتون نبود اگر در خاطر مبارکتون باشه تو دو مسابقه پی درپی(مشتی نمونه خروار) به یه مشکل برخورد مثالش چین. اگر در چارچوب قواعد اخلاقی حرف بزنیم شاید تا قبل گرند پریکس اتریش تمام برخورد های لوییز ونیکو از جانب لوییز غیر اخلاقی بود . اما بنده صد در صد معتقدم که در چارچوب فرمول یک خطایی نداشت که اگه داشت باید تاکید میکنم باید مجازات میشد از طرف فدراسیون و تیم اما نشد. اتریشم که دیگه همه دیدن کی مجازات شد.جنگ روانی نامرد بازی نیست یه بازی فکریه.همه فک میکنن بعد مسابقه وتقسیم امتیازات دیگه رقابت رفت تا یکشنبه بعدی اما باید در نظر داشت که ادمهایی مثل همیلتون که نسبت به بقیه راننده ها در فضای مجازی دوست داران بیشتری داره توی این فاصله بین دو مسابقه رقابت تنگاتنگ فکری راه میندازن مثالش خودم با دوستانم که هیچکدوم متاسفانه ایرانی نیستن.داستان اینه اقا.بازم ببخشید اگه ناراحت شدید. ما هر چیزی رو که میبینیم بیان میکنیم.

  • K.RAIKKONEN

   0

   0

   دوست عزیز ناراحتی و عذر خواهی چرا؟ ناراحتی نیست. روزبرگ شاید از همیلتون شناخت بیشتری رو ماشینهاشون داشته باشه و تنظیمات موتور مرسدس رو بیشتر مطالعه کنه و تلاش کنه به خاطر بسپاره اما تو بازی های فکری و روانی از همیلتون خیلی ضعیف تره و همیلتون تو بارسلون با وجودی که پول پوزیشن بود مثل 4 گرندپری قبلتر ش استارت بدی زد همون پیچ یک قافیه رو به روزبرگ باخت و با زدن به روزبرگ هم مسابقه رو از روزبرگ گرفت و هم وارد یک تنش و بازی روانی کردش که رسانه ها و هوادارا هم طبیعتا بهش دامن می زنن چیزی که همیلتون می خواست. اتریش که معلومه تقصیر روزبرگ بود و ترمزهاش مشکل پیدا کرده بود(همون مشکل همیلتون در چین) و باعث شد همیلتون بهش نزدیک بشه و روزبرگ خواست با دیر ترمز کردن و دیر پیچیدن در پیچ، همیلتون رو از پیست خارج کنه(کاری همیلتون توی کانادا کرد) یا بزنه(کاری همیلتون توی بارسلون کرد) و اثبات کرد زدن یا خارج کردن یک ماشین دیگر از پیست رو هم بلد نیست! همین کار رو همیلتون می خواست سر یه راننده دیگه انجام بده تمیز انجامش می داد.

  • K.RAIKKONEN

   0

   0

   و نکته اینجاست چرا همیلتون فقط به روزبرگ می زنه و چرا غیر از همیلتون راننده دیگری به روزبرگ برخورد نمی کنه؟ جواب معلومه چون صدر نشینی ها و گرند پری هایی که این دو راننده می برن به خاطر ماشین شونه هیولای مرسدس و فقط یه مرسدس می تونه یه مرسدس رو شکست بده. برا همین از همون استرالیا همیلتون و طرفدارهاش از روزبرگ احساس خطر کردن و شروع کردن به توهین و تمسخر و کوچک شمردن روزبرگ. چرا همیلتون به راننده های دیگه نمی زنه و هواداراش به وتل رایکونن الونسو باتن یا رانندهه های ردبول توهین نمی کنن و کوچکش نمی کنن؟ چون می دونن اونها هر چقدر هم که راننده ههای خوبی هستن ماشین هاشون به هیولای مرسدس نمی رسه و تنها کسی می تونه قهرمانی جهان رو از همیلتون بگیره روزبرگ ه .

   • هومن

    0

    0

    اره جدی ترین رقیب همیلتون بی شک فقط یه مرسدسی میتونه باشه از صحبت با شما لذت بردم راستی دو تا تبریک یکی برای قرارداد کیمی یکی برای عبور از فتل امیدوارم بیشترکیمی رو سکو ببینیم

   • mary

    0

    0

    موافقم و متاسف برای فرمول یکی که با این وضع ماشین های مرسدس هیجان رقابت از بین رفته

  • K.RAIKKONEN

   0

   0

   یه چیزی که یادم رفت مشکل همیلتون توی چین اگر هم پیش نمی اومد در بهترین حالت جای هفتم، پنجم می شد اختلافش با ریکیاردو که چهارم شد خیلی زیاد بود اونم بعید بود پنجم بشه چون رایکونن اخر از همه تایر عوض کرد و ماشینش سریع بود و رایکونن از چهار نفر سبقت گرفت من جمله بوتاس همیلتون ماسا از نهم اومد پنجم. در بدترین حالت 4 امتیاز تو چین به همیلتون ضرر خورد. تو روسیه هم که دوم شد و اختلافش با روزبرگ زیاد بود در حالت عادی بهش نمی رسید. اما مشکل ترمز برا روزبرگ توی اتریش بهش 20 امتیاز ضربه زد. اختلاف امتیازی که باید 31 میشد اونجا 11 شد

 3. سلمان

  0

  0

  ماشین به اندازه کافی سریع نبود ؟؟؟
  مسخره ترین جمله ای که تو عمرم شنیدم
  اسپین شدن به سریع نبودن ماشین مگه ربطی داره ؟!!!
  به قول آیرتون سنا که خطاب به آلن پراست میگه:
  به جای بالا بردن مهارتش، از بقیه شاکیه!
  یه بار آلن پراست این حرفو زده بود از فراری اخراجش کردن
  واقعا قتل چی داره که اینقد سنگشو به سینه میزنین؟
  الان رایکونن و فتل یه ماشین دارن و میبینین که رایکونن چقدر مطمئن تره
  بره رانندگی رو از بچه 18 ساله ای یاد بگیره که نفس نیکو رو گرفته بود تو مسابقه
  در حالی که هم تیمیش ریکیاردو اون پست مشتا داشت درجا میزد

 4. .ferrari،va ashegh formula one.

  0

  0

  در کل فراری همیشه سر بوده و هست ،بشترین سکو ،بیشترین قهرمانی،بیشترین رکوردا در تیم سرخ های فراری زده شده .
  شاید الان مرسدس جلو باشه ولی اینطور نمیمونه.
  فراری با ۱۶ برد رکورد دار این رشته هست
  ۱۹۶۱، ۱۹۶۴، ۱۹۷۵–۱۹۷۷، ۱۹۷۹، ۱۹۸۲، ۱۹۸۳، ۱۹۹۹–۲۰۰۴، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸
  بیشترین تعداد برد پیاپی با ۶ برد
  ۱۹۹۹–۲۰۰۴،
  بشترین تعداده نایب قهرمانی انم با ۱۶ بار._
  ۱۹۵۸.۱۹۵۹،۱۹۶۶،۱۹۷۰،۱۹۷۴،۱۹۷۸،۱۹۷۸،۱۹۸۴.۱۹۸۵،۱۹۸۸،۱۹۹۰،۱۹۹۶.۱۹۹۸،۲۰۰۶،۲۰۱۲،۲۰۱۵
  بازم بگم یا بسه.من فعلا کاری با بقیه رشته های اتومبیل رانی ندارم فقط اینو بگم ک فرمول یک فقط و فقط با اسب سرخ فراریه ک معنا میگیره.بعد تیم ویلیامز ،مکلارن،لوتوس و…
  ب امید روزهای بهتر.!؟

 5. mosi

  0

  0

  سلام دوستان چرا هر کسی متنی میذاره اصرار داره که حرف خودش درسته فقط!!!!!!!!!چرا متن های ما توأم ما کل کل هستش همیشه!!!!!واقعا من که واسم سوال هستش!!

 6. عشق فراری

  0

  0

  ماشین های مرسدس اونقدرخوبن که هرکسی رانندگی کنه بامرسدس قهرمان میشه ماشین فراری الآن آشغال شده همش تعویض گیربکس همش به هم خوردن تنظیمات ونداشتن چسبندگی کافی وپنالتی واستراتژی های اشتباه هرراننده ای روبیچاره می کنه که این موضوعات فقط بایدسرفتل بیچاره بیاد وشتاپن دربرابرفتل هیچه هروقت تونست فقط دوبارقهرمان فرمول یک بشه اون وقت شایدبشه کمی بافتل مقایسش کردباورکنیدفتل ازلحاظ مهارت سریع ترینه فقط کافیه ماشینش نقص فنی نداشته باشه وتیم اشتباه نکنه تانفس مرسدس روبگیره ماشین فتل درحدمرسدس نیست ولی ای کاش بودتاقهرمان میشدسرجیومارکیونه میگه:فتل راننده ای باقابلیت وپتانسیل بالااست مشکل ازماشین است کافی است یک ماشین خوب به اوبدهیدتاکل فصل راقهرمان شود.حالا بگیدببینم شمابهترمشکل فراری رومیدونید که نمی تونیدگاراژفراری حتی ازدور ببینیدیامارکیونه که رئیس فراریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه خود را بیان کنید