فرمول یک ایران – رئیس جمهور برزیل اعلام کرد که گرندپری برزیل از سال 2020 به جای اینترلاگوس، در پیستی در ریودوژانیرو برگزار خواهد شد که هنوز هم این پیست ساخته نشده است.

در سال ۱۹۳۸ دو فردی که در کار ساخت و ساز بودند زمینی را برای ساخت خانه هایی در نظر گرفتند، قسمتی از این زمین ها برای ساختن خانه مناسب نبود پس آن ها تصمیم به ساخت پیست مسابقه ای در آن قسمت گرفتند.

پیست اینترلاگوس

پیست اینترلاگوس

در سال ۱۹۷۰ وقتی امرسون فیتیپالدی در سطح بین المللی به موفقیت رسید خواستار یک گرندپری در کشورش شد و این پیست در سال ۱۹۷۳ میزبانی یک رقابت فرمول یک قهرمانی را به دست آورد.

بیشتر بخوانید؛ معرفی پیست اینترلاگوس

ژائیر بولسونارو در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که این انتقال از فصل 2020 فرمول یک رخ خواهد داد و قراردادی با فرماندار و شهردار ریو برای ساخت و ساز پیست جدید در ناحیه دودورو غربی به امضاء رسیده است. بولسونارو گفت:

مدیریت فرمول یک تصمیم گرفته تا گرندپری برزیل را حفظ کند اما اجرائی شدن این کار در سائو پائولو به دلیل حمایت مالی عمومی برای برگزاری رویداد و بدهی آن ها شدنی نیست.

پیست جدید در شش الی هفت ماه آینده ساخته خواهد شد. بخش هتلداری و اقتصادی ما خوشحال خواهد شد و شش الی هفت هزار شغل ایجاد می شود که برای ریودوژانیرو و برزیل خوب است.

هرمان تیلکه نیز طراح پیست جدید ریودوژانیرو خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. Saeed

  29

  3

  پس اینترلاگوس هم با تمام خاطراتش باید دفن بشه…

  از فریاد ها و غش کردن سنا تو سال 91

  تا مسابقه جنجالی سال 2003 ک تقریبا همه تصادف کردن

  تا رقابت شوماخر و آلونسو تو سال 2006

  قهرمانی 2007 رایکونن

  قهرمانی لحظه آخری همیلتون تو سال 2008

  مسابقه بشدت فراموش نشدنی برزیل 2012 و کامبک فتل از رده 24م

  و مسابقه بارونی 2016 و گریه های فیلیپه مسا

  و البته درگیری اکون و ورستپن فصل پیش

  ولی بنظرم برا احساسی ترین مسابقه کل تاریخ آخری خیلی بی معنی بود👌😂

  • H.farahani

   6

   0

   Mekaeel
   پول جناب میکاییل پول.سائوپائولو شهر تماما برزیلی هستش.برزیل هم که فعلا راننده نداره چه برسه تو رقابت باشه.ولی ریو یه شهر بین المللی که شرکتای خارجیه زیادی توش فعالیت دارن با تعداد خارجی بیشتر.پس امکان برگشت سرمایه زیاده.

دیدگاه خود را بیان کنید