فرمول یک ایرانچارلز لکلرک، راننده فراری، قرار گرفتن خودش و سباستین فتل در صدر اخبار رسانه ها را عادی تلقی کرد.

لکلرک برای فصل 2019 فرمول یک به  ترکیب اصلی تیم اسکودریا فراری اضافه شد اما متیا بینوتو، مدیر این تیم پیش از این اعلام کرده بود که فتل برای تیم ایتالیایی در اولویت خواهد بود. در سه مسابقه ابتدایی فصل نیز فراری به نفع فتل، دستور تیمی صادر کرد که همین مورد حاشیه های زیادی را پیرامون این دو راننده و تیم ایجاد کرد.

راننده 21 ساله فراری اما از مشاهده چنین جنجال هایی، شگفت زده نشده است:

من در شبکه های اجتماعی می توانم ببینم که نظرات زیادی درباره هر دوی ما وجود دارد و به نوعی، می توانم آن را درک کنم.

همیلتون و بوتاس برای چند فصل است که با هم هستند اما فراری یک راننده جوان را آورده است. در این لحظه، بسیاری از مردم در حال تماشای اولین گام من در فراری هستند. چنین چیزهای برای من عادی است.

چارلز لکلرک - آذربایجان 2019

چارلز لکلرک – آذربایجان 2019

او در بسیاری از حوادث خود را سرزنش می کند و در تصادف روز تعیین خط آذربایجان نیز خود را در رادیو “بی مصرف” خواند. از او پرسیده شد که آیا این یک روش برای دریافت همدردی از دیگران است؟ او پاسخ داد:

این چیزی که می گویید، درست نیست.

این یک واکنش طبیعی و خود بخودی بود و پیام مخفی در آن وجود نداشت. من همیشه بسیار از خودم انتقاد می کنم و این موضوع به زمان کارتینگم بر می گردد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

42 دیدگاه

 1. hamilton

  14

  46

  با مافیای فتل تو فقط باید برای پنجمی مبارزه کنی اولم باشی بینتو میارتت پنجمی کنار گسلی ……مافیا جوری امادش کرده که حذف بارسلونا رو از لیگ قهرمانان گردن گرفته …….

  • حسام

   34

   7

   مافیای منفورتون راننده باسابقه آلمانی رو کله پا کرد و عین این پسرای جلف هر روز برای روزبرگ که مرد خانواده بود حاشیه درست میکرد،بوتاس رو بیاد بیارین که رابطه ی عاطفی همیل توتو مسخره خاص و عامش کرد،حالا در کمال پررویی انتظار دارین همون فصل اول و مسابقه اول بیان بگن قهرمان چهار دوره فرمول راننده ی دوم و ی روکی نفر اول فراری هست،،حال بهم زن ترین مافیا تو فرمول یک رابطه عاطفی دونفر هست که همه میدونن،،حالا کارشون به —–نکشه،دی

   • hamilton

    6

    17

    حرفات منو یاد اون فتل فنی میندازه که میگفت من از هشت سالگی فرمول یک دنبال میکنم …..

  • Behnam380

   18

   3

   متاسفانه کامنت های شما که خیلی به ارائه اونها هم علاقمندی هیچگونه ارزش علمی و یا تحلیلی ندارن، منظورم اینه که اگر به خودت زحمتی هم ندی مشکلی برای کسی پیش نمیاد.

   • yas

    16

    5

    اختیار دارین. خیلی از دوستان منتظرن تا خبر جدید بیاد و این یارو، کامنت مضحکش رو بذاره تا بخندن و شاد بشن. مزاحم این دوستمون نشید. باعث شادی سایته. هم همیل فن‌ها و هم فتل فن‌ها

  • جنون سرعت

   18

   3

   خدایی دیگه نمیدونم چی بگم،بعضی از کامنتاواقعابچه گانه هستن،فقط میتونیم امیدوار باشیم که انشالا جلوی کامنتای بچه گانه گرفته بشه و اجازه داده نشه هر کسی با هر سنی تو این سایت ثبت نام کنه،هربار میایم اینجاhamilton هیچ حرف بامعنی و منطقی نداره بگه فقط توهین های بچه گانه به فتل

   • yas

    13

    5

    البته شاید این یارو ذاتا اینجوری نباشه. بخاطر تقسیم وظایفه. تو گروهشون که دوتا از همیل فن‌های باسابقه ادمینش هستن (همونایی که اگهبرخلاف نظرشون حرف بزنی بهت توهین میکنن و فحش میدن)، وظیفه این نوع کامنت رو به عهده این بنده خدا گذاشتن. خیلی از کامنت‌هایی که تو سایت می‌بیند مدیریت شده هستند.

 2. hamilton

  8

  35

  جون سرعت بهتره بجای اینکه ب کامنتای من گیر بدی و بگی طعنه نزنم بهتره ب فنای فتل نصیحت کنی وقتی کم میارن ب رنگین پوستی لوئیس اشاره و توهین نکنن وقتی چیزی برای کل کل ندارین چسبیدین ب توهینهای نژاد پرستانه. و رنگین پوستی همیلتون ……شما باید فرق همیلتون و فتلو تو المان ببینی که طرف چه کاری کرده که هموطناش. از اسپین شدن و شکستش خوشحال میشن و از اولی لوئیس خوشحال تر ….خواهشا دیگه از شخصیت صحبتی نکنین ….

  • Hassan Mohebbi

   31

   4

   اسمش حسام هست نه جنون سرعت. بعد هم تو این شش هفت ماهی که من کامنت های سایت رو میخونم ندیدم کسی کامنتی در مورد سیاه پوست بودن همیل بگذاره.
   دوست عزیز شما هم خیلی توهین میکنید. بعد هم دیگه انقدر متیو متیو نکن که توتو پدر دستور تیمی تو سوچی پارسال درآورد. بعد هم دوتا کلا دستور تیمی دادن استرالیا و چین من نیدونم سومیش کجا بود.

   • Fastboy 44

    4

    24

    بحرین بود که گفتن چن دور پشت سباستین وایستا
    ولی لکلرک گوش نداد

   • Hassan Mohebbi

    20

    4

    به نظرم میاد تو بحرین لکلرک گفت من میتونم رد بشم گفتند چند دور بمون او هم گفت من سریعترم گفتن با احتیاط ؛ که او هم تو همون انتهای کفی با اختلاف سرعتی که داشت عبور کرد. این دستور به حساب نمیاد یه جور کسب اجازه بود. چون تیم اختلاف سرعت لکلرک و وتل رو میدونست. اگه مثل آلمان پارسال که بوتاس پشت همیل موند اون وقت میشد دستور یا مونزا یا مجارستان.

   • yas

    17

    5

    Fastboy 44
    در مورد دستور بحرین بهتره بری ببینی دلیلش چی بوده بعد کامنت بذاری. از شما که از با سابقه‌های سایت بودین بعید بود همچین حرفی. البته خب شما همیشه از فتل متنفر بودین

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    1

    8

    خوب اگر شما امدی که کلا عوض کنی دستورات تیمی را بحثش جداست. در بحرین اصلا اینطور نبود، بهش گفتن پشت فتل چند دور بمان، و لکلرک هم اصلا توجه نکرد. اینکه لکلرکبگه من رفتم و اونا بگن با احتیاط شما چطور شنیدی نمیدانم.
    اقای عزیز اولا اسم اون عزیز اگر حسام است، شما میدانی اگر هم اون شخص ناراحت باشد از جنون سرعت گفتم نباید انتخاب میکرد. اگر هم جایی شما میبینی که نوشته باشد خسام بگو تا ما هم ببینیم.
    و در اخر ایا اینقدر درک و فهم این موضوع سخت است که فرق دستور تیمی در اواخر فصل انهم به راننده ای که بیش از 100 امتیاز عقب است را با مسابقات اول، دوم، سوم، فصل بتوانید متوجه شوید؟
    در باکو هم که بر خلاف تحلیلی که گفته شده که بنده مدرکش را هم ارسال کردم فراری بجز لاستیک نو که برای لکلرک داشت یک دست لاستیک نو دیگر نیز گرفت. یعنی دودست لاستیک نو داشت لکلرک. اگر هم کسی میخواد میتوانم هم مدرک این حرف را وهم فیلم تحلیل مسابقه را که بیشترین بازدید را هم داشته برای عزیزان بفرستم. برای همین و برای اینکه سرعت و سریع بودن لکلرک را متوجه شوید ببینید در چه دوری از مکس رد شد و فقط چند دور زمان برد تا به فتل رسید. و دقیقا همان زمانیکه لکلرک ازش در کفی رد هم میشد اوردنش داخل.
    حالا در بارسلون. اتفاقا لکلرک بیان کرده که میخواهد ثابت کند که او هم در اولویت است. با سرعتش. با اینکه من شک ندارم که فتل ببازد اینجا انواع و اقسام دلایل گفته میشود. اما بقول یک عزیزی اگر لکلرک ببرد حالا فتل باید در رکاب لکلرک باشد.
    بدرود.

   • Hassan Mohebbi

    5

    0

    اقای دکتر شفیعی وقتی همچی تموم شده میای کامنت میگذاری بگذار متوجهت کنم.
    این hamilton اومده کامنت گذاشته و اولش نوشته جنون سرعت در حالی که هنوز جنون سرعت کامنتی تا اون موقع نگذاشته بود و بعدنا اومد کامنت گذاشت و من هم گفتم اگه قراره برای کسی هم بنویسی اون کاربر، اسم کاربریش حسام هست نه جنون سرعت چون حسام کانمنت در جواب hamilton گذاشته بود (دکتر شفیعی متوجه شدی).
    در مورد بحرین هم اگر دستوری بود مثل استرالیا و چین پشتش میموند پس دستوری در کار نبوده در کل لکلرک نشون داده پسر گوش حرف کنیه.
    در مورد سوچی وقتی راننده ات با اختلاف بیش از یک مسابقه امتیازش بیشتر از نفر دوم هست پس نیازی به اون دستور نیست که یک برد رو از راننده دیگرت بگیری.

   • Hassan Mohebbi

    4

    0

    در مورد لکلرک هم من قبل از اینکه شما کامنت بگذاری من کامنت گذاشته بودم که اسپانیا برای لکلرک هست اگر خرابی یا برخوردی نداشته باشه.

   • Hassan Mohebbi

    4

    0

    در مورد در رکاب بودن وتل هم من شک دارم اتفاقا اومن موقع است که رقابت ازاد میشه. بعد هم به فرض که در رکاب لکلرک باشه اون موقع اگه باعث شکست همیلتون بشه بیشتر از این که طرفدارای وتل ناراحت باشن شما طرفدارای همیلتون باید ناراحت باشید که با ماشین ظعیف تر فست بوی تون رو شکست داده.

  • hossein46

   16

   2

   جون سرعت نداریم جنون سرعت در ضمن ایشون اصلا اینجا کامنت نذاشته.
   این کامنتت هم از یه جا دیگه که قبلا گذاشته بودی کپی کردی، اینجا پیست دادی حداقل جون سرعتش رو پاک میکردی.
   احساس میکنم hamilton و hammer و hamerton همشون دکتر شفیعی اند چون هروقت یکی هست اون یکی نیست منطق و طعنه هاشون شبیه هم هستش ادمین ها لطفا پیگیری کنید.
   تا اونجایی که یادم میاد دکتر تو بیوگرافیش نوشته بود که چند بار دیلیت اکانت شده و با اکانت های جدید اومده.

   • yas

    14

    3

    نه عزیز دل. یه نفر دیگه است که ۳ تا کامنت مختلف میذاره. قبلا هم اسمش یه چیز دیگه بود که بخاطر توهین به کاربرا بن شده بود. اکانت‌های جدید ساخته با ادبیات مختلف.

   • hossein46

    9

    1

    یاس
    من در جریان نبودم و اگه احتمال میدین اون شخص مورد نظر شماست من از شفیعی معذرت میخوام
    در کل باید کامنت برای افزایش اگاهی و بالا رفتن سطح دانش فرمول یک باشه نه همش توهین و تمسخر

  • جنون سرعت

   14

   0

   من به شخصه از روزی که همیلتون وارد f1 شد رانندگیش رو دوست داشتم الانم واقعا برای عملکردش احترام قائلم و واقعا اگر کسی به رنگ پوست یا هر چیز دیگر همیلتون یا هر کس دیگه ای توهین کرده براش متاسفم هر چند که من تا حالا ندیدم کسی اینجا همچین توهینی کرده باشه،ولی بازم دلیل نمیشه شما تو هر کامنتی داری به یک نفر توهین میکنی،دوست عزیز حرف من فقط اینه که بجای توهین و طعنه بگو به فلان دلیل این حرف یا موضوع اشتباست

  • Arian

   10

   1

   دوست عزیز هیچ طرفدار واقعی از اسپین شدن راننده دیگه خوشحال نمیشه منم طرفدار دو اتیشه مرسدس و همیلتونم ولی همیشه هم دوستارم یه فراری و فتل قوی هم تو رقابت باشن که جذابیت مسابقات بیشتر بشن نه مثل امسال بااینکه شاید الان خوشحال باشیم که مرسدس اوله ولی بجز بحرین تا حالا هیچ مسابقه پر هیجانی رو ندیدیم

 3. iman88

  22

  0

  من که خیلی بهش امیدوارم.انتظار ندارم فراری به عنوان راننده اول انتخابش کنه اما اگرم قرار راننده دوم باشه باید با سیاست بهتری عمل کنن نه روز اول بیان تو رسانه ها بگن طرف راننده دوم تیمه و این فشارو رو هر دو راننده بذارن.هر وقتم تونست بهتر باشه باید تیم ازادش بذاره و ازش حمایت کنه

 4. Hassan Mohebbi

  24

  0

  به نظرم لکلرک مزد رانندگی خوبش رو تو اسپانیا میگیره.
  یادمه فراری میگفت که ما تا باکو یا اسپانیا میتونیم ماشین رو آماده رقابت کنیم و اپدیت ها بهتری رو بیاریم. در باکو ماشین لکلرک خوب بود، همینطور بحرین و خودشم درجه یک بود ولی در مورد وتل و ماشینش نمیدونم. نمیدونم وتل افت کرده یا اینکه با ماشینش راحت نیست و اپدیت های که برای لکلرک مناسب هست برای او نیست.
  برنده اسپانیا لکلرک هست اگه خرابی ماشین و یا برخورد نداشته باشه و حتی میشه گفت یک و دو برای فراری ولی از بابت وتل و ماشینش نمیشه احتمال بالایی براش در نظر گرفت.
  بعد هم این نظر منه شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشند.

 5. E46-M3

  20

  4

  مافیا به کسایی میگن که فراری را از اوج به اینجا رسوندن،نتونستن موفقیتشو تحمل کنن،اونیکه داره با مافیا میجنگه تیم فراریه،جنگ با مافیای FIA , مافیای پیرلی،با مافیای رسانه و … ،مرسدس اگه تو یک جبهه بجنگه فراری تو ۱۰ جبهه میجنگه

 6. Parsa911

  17

  2

  خیلی جالبه بینوتو رسما گفت فتل راننده اولمونه ولی هنوز یه عده میخوان ایراد بگیرن و یا بگن مافیا خب طرف خودش واضح گفته فتل الویت داره نگفته که ما دستور تیمی نمیدیم یا …

 7. Farid

  9

  2

  ینی این طرفدارای همیلتون فنا واقعا جالب تشریف دارن !!😊😊 تیم و رییس و مدیر و … تو فراری اعلان کردن : ایها الناس سباستین وتل راننده ی اول و اولویت ماست ، ینی دستور تیمی هم میدیم به نفعش ، ینی حتی اگه لازم باشه به لکلرک میگیم تو اصلا ترمز کن ! واقعا این اعلامیه نیاز به تفسیر داره ایااااا !!؟؟؟ آقا جووون سب راننده ی یکه ، لکلرک باید به پاش حالا حالاها شهید شه مثل بوتاس ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ واسه لوک خوش شانس !!! حالا چی میگین شماها این وسط !!!؟؟؟؟ آقا خودش میگه فقططططططط سباستین ولاغیر … از کدوم مافیا حرف میزنین!!!! مافیا ینی کار زیرزیرکی به نفع تیم یا نفر خاصی!! کدوم کار فراری پنهانی به نفع وتل بوده !!؟؟؟ همه چیزو که خودشون بیان و اعلان کردن دیگه !!!

 8. iman88

  10

  3

  راستش من با تمام احترامی که برای فتل قائلم امسال امیدی بهش ندارم با این روندیکه داره پیش میره فکر نمیکنم حریف قدری برای صدر جدول باشه مگر اینکه سریعتر خودشو با ماشینش آپدیت کنه و برگرده به رقابت.اما خیلی به چارلز امیدوارم و فکر میکنم خود فراری و طرفداراشم الان بیشتر از شروع فصل روش حساب میکنن.
  در مورد اعلام علنی فراری در مورد راننده اول من فکر نمیکنم این برای تیم افتخار باشه.همه میدونستن به طور پیش فرض فتل راننده اول تیمه اما عنوان کردنش اونم قبل از اینکه حتی یک مسابقه انجام شده باشه هیچ نتیجه ای جز بالابردن فشار مسئولیت روی دوش فتل و لطمه زدن به غرور و اعتماد به نفس چارلز نداشت.از قبل از شروع مسابقات به خاطر همین سیاست تیم یه موج همدردی در دفاع از چارلز به وجود اومد که بیشترین فشارو اول روی فتل و بعد کل تیم وارد کرد.فشار رسانه ها و هوادارای فراری هم بماند.بهترین کار اینه که اگر راننده ای توی تیم اولویت اولو داره تا زمانی که بخشی از فصل طی نشده این تصمیم داخل تیم بمونه اما در نهایت شرایط امتیازات تیمی و انفرادی راننده اولو مشخص کنه.

 9. Farid

  4

  3

  ادمین چه مشکلی با من داری که کامنتهامو تایید نمیکنی ؟؟!!! اگه دوست نداری کامنت بزاریم بگو دیگه نیایم اینجا . مثل خیلی از دوستان که دیگه اینجا کامنت نمیزارن

   • hossein46

    8

    0

    ممنون اقا حسینی که از وقت و اسایشتون برای ما دوستان فرمول یک و در کل موتوراسپورت میگذارید.

   • Farid

    6

    0

    خسته نباشید خدمت تمام برو بچه های سایت و دمتون گرم . عذرخواهی میکنم اگه تند شدم . حق با شماست

 10. Farid

  6

  1

  هر مزخرفی مینویسن سریع تایید میکنی ولی تا میایم جواب بدیم تایید نمیکنی ادمین . ینی چی این برخورد . اگه با ادب باشه کامنت امثال کاربر Hamilton و خیلیای دیگه شبیه اینو اصلا نباید تایید کنی !!! پس منصف باش . مخالف این نیستیم که طرف همیلتونی

   • MERC

    2

    3

    ببخشید خطای کابر خاطی چی بود؟ استفاده از کلمه ی “مافیا”؟
    در اینصورت بیشتر کاربرای این سایت خطاکار هستن.
    (مگه اینکه منظورتون اون شخص و اون کامنت نیس)

  • yas

   2

   1

   اتفاقا سید از معدود ادمین‌هایی هستش که تعصب خاصی نداره. نمیدونم چند وقته سایت رو دنبال می‌کنی ولی سید و تحلیل‌ها و خبرهاش همیشه منصفانه بوده. با اینکه شاید برخی مواقع با تحلیلاش مخالف بودم ولی خب تحلیلش از روی تعصب نیست

 11. Farid

  12

  2

  یکی از دوستان گفته بود که چطوری میگین سباستین پرطرفدارترین راننده فرمول یکه و واسه رد موضوع آلمان ۲۰۱۸ رو مثال زده بودن !! اولا آلمان طرفدار تیم المانیه و خیل کارکنان المانیه مرسدس . تو همون مسابقه نیمه طرفدار سب رو دیدین!!!؟؟؟ من بواسطه کارم ( چیف میت کشتیهای تجاری ) خیلی از مسابقاتو از نزدیک دیدم بخصوص اسپا بلژیک و هوکنهایم آلمان و ابوظبی و قدیما ترکیه و سنگاپور و چین و … شاهد طرفدارای بیشمار سباستین وتل بودم . هیچ راننده ای اندازه سب طرفدار تو دنیا نداره . تو چین و سنگاپور شاهد بودم که حداقل دو سوم تماشاگران طرفدار فراری و سباستین وتل بودن . سب بواسطه ی بی حاشیه بودنش، خوش اخلاق بودن ، تهاجمی و سریع بودنش و برخورد خاکی با طرفداران پرطرفدارترین راننده ی موتو اسپرته .

  • Seb the great

   6

   2

   در جوابmercبخاطر اهانت به اسطوره ما
   مافیای f1 مال فراری نیست مال مرسدس ه
   مثل تغییرات ۲۰۱۴
   لاستیک های پیروی برای امسال و پارسال که مرسدس باهاش مشکلی نداره

دیدگاه خود را بیان کنید