فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک فراری، متیو بینوتو بیان کرده است که تیم مرسدس خودرویی کمی بهتر از خودروی فراری را در اختیار دارد و امتیازات کسب شده نشاندهنده فاصله واقعی خودروها نیستند.

پس از اینکه تیم مرسدس، چهار پیروزی یک دو را بدست اورده و شرایط کمی برای بازگشت فراری سخت شده است، متیو بینوتو مدیر تیم فراری اینگونه در مورد شرایطی که در ان قرار دارند صحبت می کند:

چهار مسابقه گذشته و چهار برد برای مرسدس، هیچ شکی نیست که آنها خیلی قدرتمندند و مطمئنا آن ها خودرویی دارند که کمی از خودروی ما بهتر است. من فکر می کنم که فاصله ای که بین ما افتاده انقدر زیاد نیست و امتیازات و نتایج بدست امده نیز پتانسیل واقعی خودروها را نشان نمی دهد.

ماتیا بینوتو و جیمز الیسون

متیا بینوتو و جیمز الیسون

با توجه به اینکه سباستین فتل توانست در گرندپری آذربایجان کمی روی رانندگان مرسدس فشار بیاورد اما با فاصله ای 10 ثانیه ای نسبت به لوییس همیلتون (رده دوم مسابقه) مسابقه را در رده سوم به پایان رسانید.

بینوتو همچنین اضافه کرد که:

من احساس می کنم که شما اگر خودرویی داشته باشید که پتانسیل لازم برای گرفتن پول پوزیشن را داشته باشد، باید گفت که شما در کل خودروی خوبی را دارید. بله در مسابقه ما به مانند آنها سریع نبودیم ولی اینطور هم نبود که با فاصله 20 ثانیه ای مسابقه را به اتمام رساندیم.

شما اگر به دورهای آخر سباستین دقت کنید می بینید که او در حال نزدیک شدن به مرسدس هاست، اگر خوب به دلتاها و زمان ها بنگرید می بینید همچنان فاصله داریم ولی نه آنقدر. ما باید بیشتر تلاش کنیم و این فاصله را کم کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

40 دیدگاه

 1. Kh.n

  25

  7

  درست میگه ماشین مرسدس کمی سریعتر از فراریه.
  مشکل دمای لاستیک هم که بیاد روش میشه دو کم.
  الله ایلسه آبو لاستیک مشکلینه چاره ایلیلله.

 2. hamilton

  11

  42

  متیو جان ماهم باور میکنیم گاوها پرواز میکنن…..کل کارشناسای فرمول یک میگم فراری چهل اسب بیشتر داره بعد شما میگی …..?????تو اسپانیا فراری دست بالارو داره …..

  • حمید رضا

   41

   4

   همیشه از نظرات افراطی بشدت بدم.
   دوست عزیز شما طرفدارهمیلتون و مرسدس هستی باش.
   ولی اگر ماشین فراری 40 اسب بیشتر (که من نمیدونم) باشه اصلا دلیل برای سریعتر بودن در پیست یا مسابقه نیست چون ماشین یک پکیج هست نه فقط موتور.
   در کل لحن نظرتون بسیار بده

  • جنون سرعت

   33

   1

   جناب hamilton عزیز باور کن قصد توهین ندارم،اتفاقا چون همیشه کامنت دارین توسایت کیف میکنم،ولی داش گلم خدایی 99 و نیم درصد کامنتهای شما یا تیکه به بچه هایی هست کامنت میزارن یا اگه کسی از تیم فراری چیزی بگه توی خبر تیکه و طعنه تون به اوناست،میخوام خواهش کنم یه خورده کامنتای تحلیلی تر،جالب تر و منطقی تر بزارین،سوءتفاهم نشه کاملا مشخصه خیلی وقته فرمول یک رو دنبال میکنی داداشم ونظرت کاملا قابل احترام
   ❤️

  • Muhammad-sv#5

   6

   2

   اون کارشناسا که میگن فراری 40 اسب بخار بیشتر داره فقط شما همیل فنا هستید به افتخار کارشناسای دقیقی مثل شما بگم سمت چپیه کلاهشو از سر برداره که بر نمیداره

 3. E46-M3

  31

  9

  متیو جان خودتم میدونی که فاصله با مرسدس خیلی بیشتر از این حرفهاست و اگه تو آذربایجان هم فاصلتون زیاد نبود به خاطر اینه که مرسدس زیاد به ماشینش فشار نیاورد و داشت بازیتون میداد

 4. iman

  14

  17

  درست میگه بینوتو، اگه بدشانسی چارلز تو بحرین و تصادف تو باکو و شاهکار فتل توی بحرین نبود الان این فاصله به وجود نیومده بود، ماجرا مثل سال قبل که بعضی از پیستا مال فراریه بعضیا مرسدس و حتی بعضی پیستای دانفورس بالا مثل موناکو و مکزیک ردبولها هم شانس دارن ولی متاسفانه مثل سال قبل راننده های فراری تا الان پر اشتباه بودن، البته الان یه سری دوستان میان میگن بینوتو اشتباه میکنه و ما درست میگیم

   • iman

    9

    5

    Muhammadاولا که فتل 2009 هنوز هیچ موفقیتی کسب نکرده بود شما اول خودتو آپدیت کن بعد در مورد زور صحبت کن، هواداری فرهنگ داره یعنی هر زمان که فرد مورد علاقت اشتباه میکنه منصفانه قبول کنی که شماها ندارید، تمام دنیا از اشتباهات فتل صحبت میکنن بعد چهارتا فوق کارشناس اینجا میگن فتل از همه بهتره، در مورد اون چهار سال بردشم که اونایی که اهل فنن میدونن ماجرا چیه

   • Mjyz

    7

    1

    Iman جان
    فتل ۲۰۰۹ تو اولین سالش تو ردبول با باتن سر قهرمانی رقابت داشت و درنهایت دوم شد . این موفقیت نیست با اون سنش ؟

   • Ahmad VETTEL

    8

    3

    iman:
    پیروز شدن تو مونزا 2008اونم با ماشین دوم تیم ردبول یعنی تورو روسو از نظر کارشناسا مژده اومدن یه شوماخر جدید به فرمول یک رو میداد از بس که خارق العاده بود.
    حالا منظورت از اینکه تا 2009 موفقیتی نداشت چیه نمیدونم!

   • Amin

    4

    18

    اینکه تو تعیین خط آذربایجان اشتباه کرد و اسلیپ و استریم رو با فضای خالی عوض کرد
    طبق ویدیو تحلیلی سایت فراری ب راحتی پل پوزیشن رو داشت

   • iman

    10

    1

    yas فتل فعلا تو بحرین که امیدوارم آخریش باشه تا ما هم حالشو ببریم، منظورم از اشتباهات هر دو رانندست

   • Ahmad VETTEL

    11

    2

    Amin:
    هر کدوم طرفدار به راننده و تیم هستیم و به اندازه های متفاوت تعصب داریم.
    ولی به شخصه همیشه سعی کردم منطق رو تو اولویت بذارم. تو ویدئوی تحیلی،صحبتای رادیویی بود که فتل از تیم خواسته بود پست ماشینای دیگه باشه.ولی جوویناتزی کند میکنه تا از فتل اسلیپ استریم بگیره و فتل هم چون تایراش داشتن خنک میشدن نمیتونست کند کنه و مجبور بود بدون اسلیپ استریم دور بزنه.
    پس اشتباه رو فراری کرد که فتل رو جز اولین نفرات بیرون فرستاد.
    تعصب خوبه ولی بیش از حدش بقبه رو اذیت میکنه

   • Kh.n

    9

    3

    توی تعیین خط آذربایجان همه خودشون رو انداختن پشت سب.
    سب باید مینداخت پشت سرکی..خورزوخان..
    یا باید مثل عمو زنجیرباف هی جا عوض میکردن مثل چین که یه عده از ثبت تایم عقب موندن. ولی سب باید خودشو مینداخت پشت لوییس حتی اگه نمیرسید تایم بزنه. آخ اگه من جای سب بودم یک بازی با این لوییس مکردم از سایه خودشم بترسه.

 5. حامد

  16

  2

  به نظر با موتور جدیدی که فراری داره واسه اسپانیا میاره حتما می خوان این مسابقه رو برنده شن و شروع کنن به کم کردن فاصله ولی باید دید این موتور می تونه ۸-۹ تا مسابقه دوام بیاره یا نه؟ به نظرم که خیلی تصمیم ریسکی بوده به خصوص که مسابقه بعد موناکو آن چنان به قدرت موتور نیاز نداره و فقط از دوام موتور کم می کنه واسه مسابقات بعدی که به قدرت موتور زیادی هم نیاز دارند. ولی از اون ور چاره ای هم نداره فراری اگه فاصله بیشتر شه دیگه شانس زیادی برای جبران نمی مونه.

  • H.farahani

   14

   0

   حامد
   اگه موتور دوم تفاوت قابل توجهی داشته باشه می ارزه.در مورد موناکو هم میتونن دوباره موتور اول رو جایگزین کنن.مشکلی نداره.مثل سال قبل که برای مجارستان موتور اول جایگزین دومی شد و سنگاپور که دومی بجای سومی استفاده شد.

   • حامد

    7

    0

    اگه تو موناکو دوباره موتور اول رو بذارن حرف شما کاملا درسته ولی اون وقت باید دید یه مسابقه ارزش اینو داشته که تیم ۱ ماه زودتر موتورشو بده بیرون. تو همین یه ماه کلی کار می تونستن رو موتور بکنن.

   • H.farahani

    5

    1

    حامد
    کاملا درست میگید.اینجوری بهش نگاه نکرده بودم.

 6. داریوش

  12

  2

  فتل با صحبت هاش بعد از گرندپری آذربایجان ، کمی فشار را از روی تیم برداشت
  این دوباره دم گرندپری اسپانیا ، اومد فشار گذاشت روی تیم
  ما فقط فکر میکنیم ، مسئولان خودمون اشتباه میکنند ، بابا اینا هم اشتباه میکنند
  از الان تا اخر فصل ۱۶ تا مسابقه دیگه مونده ، به جز این یکی دو پیست دونفرس لازم ، بقیه رو مرسدس درو میکنه
  البته ما امیدوارم فراری برگرده
  😔

 7. جنون سرعت

  15

  0

  به نظر من درست میگه ماشین مرسدس و فراری واقعا انچنان تفاوتی باهم ندارن(البته که پکیج رو حساب کنی ماشین مرسدس بهتره) وبیشتر تفاوت در مدیریت تیمها و برنامه ریزی فوق العاده مرسدس و مهمتر از همه توتو.وچیزی که به نظر من چند ساله فراری بشدت از نداشتنش رنج میبره و هیچکدوم از کسانی که اومدن نتونستن درستش کنن همدلی و انگیزه اس که فکر میکنم به راننده ها هم سرایت کرده،خود من عاشق فتلم ولی این رو نمیشه امکار کرد که توی صورت فتل میشه کمی بی ذوقی رو دید

 8. just.jeep

  5

  15

  بینوتو جان از تو دیگه انتظار نداشتم.تو دیگه چرا؟؟معلومه هیچی بارت نیست و الکی مدیر فراری شدی.شما یه سر به سایت فرمول یک ایران بزن و تحلیلهای بهضی از دوستانو بخون تا بفهمی که ماشین فراری گاریه و مرسدس هیولا.شما اصلا ویلیامزی و کوروش محمد خانی هم الان پشت مرسدس بشینه پل میزنه و قهرمان میشه و بلکه هم فستست لپ هم بزنه.بینوتو جان شما برو یکم بیشتر اطلاعات از تیمت پیدا کن و بعد مصاحبه کن.

  • Ahmad VETTEL

   13

   2

   نه اصلا حق کاملا با شماست.
   اصلا 40 اسب بخار چیه؟
   فراری 40 فیل بخار بیشتر از مرسدس داره.
   فقط دوتا راننده ی بی خاصیت نمیتونن ازش استفاده کنن.
   این طرز تفکر شما هستش دیگه نه؟

   • yas

    10

    2

    نه احمد جان خرابش نکن. فراری 400 اسب بخار و شاید گاو بخار بیشتر از مرسدس داره

   • Muhammad-sv#5

    10

    2

    فیلو خوب اومدی… دو تا راننده ی بی خاصیت رو هم خوب اومدی 😄😄😀😀 لایک بی نهایت

 9. BEHROOZ

  2

  8

  البته لاستیک خوره مرسدس نباید فراموش کنیم .
  اینکه مرسدس کامل هست درست نیست بعضی از موفقیت ها فوت استراتیژستها ست
  جالب بود نظرات دوستان

  • Ahmad VETTEL

   7

   1

   اون مشکل لاستیک خوری مرسدس برای پارسال بود که اونم با استفاده از آپدیتی که دادن کاملا حل شد که هیچ کمترین لاستیک خوری رو در بین تیم ها پیدا کرد.
   امسالم که تایرایی که پیرلی آورده همونایی هستن که پارسال تو اسپانیا و فرانسه و سیلورستون بود که مرسدس هیچ مشکلی باهاشون نداشت ولی بقیه مشکل داشتن.
   لاستیک خوری فراری فعلا بیستر هست تو سه تیم اول

 10. Mehdi

  6

  1

  واقعا جای تعجب و تاسف هست ک مرسدس 3 تا از 4 تا مسابقه رو با اقتدار کامل برده ولی ی سری دوستان میان و بدون ی دلیل قانع کننده میگن فراری ماشین قوی تری داره!!!!
  فراری اگه قوی تر بود ک توی باکو میتونست فاصلش رو زیر 3 ثانیه برسونه
  سب خودشو کشت چند دور فاصله رو تو 3 ثانیه نگه داشت ولی ب محض اینکه همیلتون شروع ب فشار آوردن کرد فاصله تا 10 ثانیه هم رفت.
  این ینی اینکه مرسدس اگه از اول همینجوری فشار می‌آورد حتی شاید تا 50 ثانیه هم میتونست فاصله بندازه با فراری

  • yas

   3

   0

   نه عزیز شما اشتباه میکنی.فراری ۴۰۰ اسب بخار از مرسدس قوی‌تره فقط تیم و راننده‌ها بلد نیستن چطور از این همه قدرت استفاده کنن

دیدگاه خود را بیان کنید