فرمول یک ایران – میکا هکینن، قهرمان سابق فرمول یک معتقد است که پیروزی والتری بوتاس در گرندپری آذربایجان یکی از بهترین پیروزی هایی بوده که ما از او دیده ایم.

بوتاس مسابقه را از رده پول پوزیشن آغاز کرد و برخلاف مسابقه گذشته استارت خوبی داشت اما لوئیس همیلتون در چند پیچ اول، چرخ به چرخ با او پیش رفت و راننده فنلاندی را تحت فشار قرار دارد اما بوتاس رده ای از دست نداد و پیشتازی را بدست گرفت. در نهایت این بوتاس بود که توانست زودتر از هم تیمی اش، از خط پایان مسابقه عبور کند.

هکینن نیز این پیروزی هم وطنش را ستایش کرد:

بوتاس یکی از بهترین عملکردهایی را داشته که ما تا به الان دیده ایم و از دور اول کنترل مسابقه را بدست داشت.

چند دور مانده به پایان مسابقه، به لوئیس توسط مهندس مسابقه ایش گفته شد که می تواند سریع تر برود اما وقتی او نزدیک تر می شد، والتری نیز پاسخ می داد.

این مسابقه او بود و هیچ کس نمی توانست این پیروزی را از او بدزدد.

میکا هکینن

هکینن همچنین درباره ی وضعیت فراری افزود:

فراری یک خودروی بسیار سریع دارد اما ما دیده ایم که آن ها با مشکل دمای لاستیک ها و رخ دادن بعضی حوادث مواجه هستند، البته آن ها تنها خودروئی هستند که در برابر راننده های فوق رقابتی مرسدس مسابقه می دهند.

در مسابقه بعدی در اسپانیا من انتظار دارم که آن ها فشار زیادی را برای ریکاوری وارد کنند و این چیزی است که به آن نیاز دارند. در سال گذشته و در چنین زمان هایی، فتل دو پیروزی داشته، پس امسال تیم ایتالیایی شروع سختی را تجربه کرده است.

من مطمئن هستم که آن ها برمی گردند و به مرسدس حمله می کنند. لکلرک نیز همیشه در حال یادگیری است و نشان داده که چقدر می تواند سریع باشد.

سباستین هم واکنش نشان داده و اگر فراری بتوانند تنش بین این دو را مدیریت کند، آن ها می توانند چالشی برای پیروزی مرسدس باشند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

   • Mahmood.gh

    9

    10

    دوست عزیز من تقریبا هر هفته این کامنت میذارم ک غیر از تین از مرسدس بعیده درباره بهترین کمپانی خودرو سازی حرف میزنیم
    خودمون قبول داریم
    ولی فراری هم ماشینش عالیه گاری نیست بخدا
    بحرین ک بد شانس بودین
    باکو هم اشتباه فردی پل ازتون گرفت

   • Mohammad44

    9

    8

    سلام نگفته ماشین فوق رقابتی بلکه گفته (البته آن ها تنها خودروئی هستند که در برابر راننده های فوق رقابتی مرسدس مسابقه می دهند.)

  • H.farahani

   14

   6

   جناب محمود
   ای وای برای چیه؟ماشین فراری پتانسیل بالایی داره ولی یه مشکل اساسی هم داره و اون دمای تایرهاست.انگاری رونالدو و مسی با دمپایی
   بازی کنن.میتونن همه توانشونو بکار بگیرن؟
   تو همین باکو زمان سیفتی مجازی مکس دمای تایراشو از دست میده و دیگه به اون حالت ایده ال نمیرسه و کند میشه.مضاف بر این تو پیست خطرناکی مثل باکو نداشتن گریپ احتمال تصادف رو زیاد میکنه و راننده با اعتماد به نفس کمتری میرونه.وقتی سب تو مصاحبه از نداشتن اعتماد به نفس تو ریس حرف میزنه منظورش اینه.
   ولی وضع مرسدس عالیه.تصور کنید با تایری که حدود 35 دور زده الاکلنگی تایم سریع میزدن.مقایسه کنید بالکلرک که بعد از دور 25 هر دور چقدر زمان از دست میده.یعنی نرخ فرسایش تایر مرسدس خیلی کمتر از رقباست و خیلی راحت هم داره به دما میرسه.

   • Mahmood.gh

    9

    6

    دوست عزیز از فوتبال مثال نزن بعضی دوستان ناراحت میشن
    بعد پارسال مرسدس با دمای بالای لاستیکهاش مشکل داشت

   • H.farahani

    6

    3

    محمود خان
    بله.پارسال مرسدس با تایراش مشکل داشت.تو تعیین خط بیشتر از ریس.و همیلتون بیشتر از بوتاس.ولی کسی همیل رو مقصر نمیدونست برعکس امسال که همه فتل رو مقصر میدونن.البته همه مشکل داشتن ولی مرسدس بیشتر از فراری.ولی پیرلی در یه اقدام به موقع به داد مرسدس رسید وگرنه معلوم نبود تو اسپانیا فرانسه. سیلوراستون و اسپا مرسدس چه وضعی داشته باشه.
    مثل مسابقه چین امسال که پیرلی با افزایش میزان فشار باد تایر مشکل دمای پایین مرسدس رو حل کرد و مشکل دمای زیاد بعضی رو تشدید کرد.

   • Mahmood.gh

    4

    0

    دوست عزیز بخدا دیگه لوس و خسته کننده شده پیرلی هم دشمن فراری و دوست مرسدس
    بعضی وقتها بجایی بهونه اوردن و زمین و زمان مقصر دونستن قبول کردن ضعفه
    چند سال فراری در حد مرسدس نیست

 1. REZA.M

  11

  3

  “من مطمئن هستم که آن ها برمی گردند و به مرسدس حمله می کنند. لکلرک نیز همیشه در حال یادگیری است و نشان داده که چقدر می تواند سریع باشد.

  سباستین هم واکنش نشان داده و اگر فراری بتوانند تنش بین این دو را مدیریت کند، آن ها می توانند چالشی برای پیروزی مرسدس باشند.”هاکینن درست میگه.چون ماشین فراری به اندازه ماشین مرسدس سریع نیست نباید بین راننده ها تنش ایجاد بشه.کاری که مرسدس با تحریک چارلز سعی در انجامش داره.

   • Ahmad VETTEL

    12

    7

    بیچاره لکلرک هنوز نه لپ شده نه تو پیت لین رفته تو گراول
    نمیدونم همیلتون چه وجه تشابهی بین خودش و لکلرک دیده؟😂

دیدگاه خود را بیان کنید