فرمول یک ایرانخورخه لورنزو می گوید که دلیل مشکلات ماوریک وینالس در استارت مسابقات را درک می کند و خودش چنین مسائلی را در ابتدای دوران حرفه ایش در موتوجی پی، تجربه کرده است.

موتورسوار یاماها شروع نه چندان خوبی در دو مسابقه ابتدایی فصل 2019 در قطر و آرژانتین داشت و در گرندپری آمریکا نیز او با جریمه عبور از پیت لین رو به رو شد و مسابقه را در رده یازدهم به پایان رساند. در حال حاضر وینالس در رده دوازدهم جدول رده بندی قرار دارد و از سه مسابقه ابتدایی فصل، کمتر از یک سوم هم تیمی اش، ولنتینو روسی امتیاز کسب کرده است.

ماوریک وینالس، تست قطر 2019

ماوریک وینالس، تست قطر 2019

وینالس در ابتدای مسابقات رده های بسیاری را از دست می دهد و لورنزو مشکل او را درک می کند:

من درک می کنم که در استارت او با کلاچش در تقلا است. رده اش اهمیتی ندارد و حتی اگر او در ردیف جلو باشد، باز هم رده های زیادی را از دست خواهد داد.

من هم در ابتدای دوران موتوجی پی ام با چنین مشکلی روبرو بودم. به طور عادی من پول پوزیشن داشتم یا در ردیف جلو بودم اما به دلیل استارت بد، رده از دست می دادم و پس از آن شرایط سخت می شد.

من همیشه خطوط مسابقه ای متفاوتی را در مقایسه با موتورسواران دیگر دنبال می کردم زیرا وقتی شما پشت دیگران هستید، باید یک منطقه ی راحتی نیز برای خودتان در مواقع اشتباه کردن در نظر بگیرید تا به دیگر موتورسوارها برخورد نکنید. اگر شما در پشت باشید، مجبورید که زودتر ترمز کنید و زمان از دست بدهید، فقط به خاطر اینکه آن حاشیه ایمنی را رعایت کنید.

احتمالا چنین اتفاقی نیز برای ماوریک رخ می دهد. او ترجیح می دهد که به تنهایی پیش رود و پیشتازی مسابقه را بدست بگیرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید