فرمول یک ایران – پس از حادثه های اخیر، سباستین فتل معتقد است که فراری قربانی رسانه ها و دیدگاه های نه چندان خوب آن ها شده است و و خبرنگاران می توانند چنین سوالاتی را از لوئیس همیلتون، راننده مرسدس بپرسند.

فراری که در ابتدای فصل 2019 اعلام کرده بود که اولویت تیم، راننده ی آلمانی آن ها خواهد بود، رکورد صد در صدی استفاده از دستور تیمی در فصل جاری را با دادن یک دستور تیمی دیگر در چین حفظ کرد. در اوایل مسابقه به چارلز لکلرک در رادیو تیمی گفته شد که اجازه عبور به سباستین فتل را بدهد. فتل بعد از جابجا شدن با لکلرک از او سریع‌تر بود اما نه به قدری که بتواند فشاری به رانندگان مرسدس بیاورد. در نهایت مرسدس برای سومین بار متوالی در این فصل 1-2 کرد تا هزارمین گرندپری تاریخ فرمول یک با برتری لوئیس همیلتون و مرسدس پایان یابد. اما در طرف دیگر و در گاراژ مارانلویی ها این دستور تیمی باعث شد تا سومی و چهارمی بالقوه‌ی آن‌ها به کسب رده‌ی سوم برای فتل و پنجم شدن لکلرک بیانجامد.

از فتل پرسیده شد که آیا بهترین کار برای کسب عنوان قهرمانی و پیروزی دستور تیمی است؟ او پاسخ داد که:

نمی دانم می توانید این را از همیلتون بپرسید، مرسدس در وضعیت بسیار متفاوت تری بوده است، ما در گذشته چیزهایی شبیه به این را دیده ایم همان طور که متیا گفت ما باید در قالب یک تیم عمل کنیم.

دو هفته پیش چارلز لکلرک در بحرین سریع تر بود و سبقت گرفتنش ساده به نظر می آمد. این ناراحت کننده است که ما در پایان مسابقه ی چین نتوانستیم در رتبه های سوم و چهارم باشیم.

من می خواهم جلو تر از لکلرک باشم و او می خواهد جلوتر از من باشد و این موضوع از این فراتر نمی رود، اما گاهی اوقات سخت می شود و شما می توانید هر چیزی را از این پاسخ به دست آورید.

چارلز لکلرک و سباستین فتل - بحرین 2019

چارلز لکلرک و سباستین فتل – بحرین 2019

فتل گفت که بحث درباره ی راننده شماره یک و راننده شماره دو خسته کننده نیست بلکه فقط دردناک است که مدام به سوالات تکراری پاسخ دهد. او اضافه کرد:

اولویت همیشه تیم است. این گونه چیز ها خوشایند نیست و یکم حالت، از هر دست بدی از همان دست میگیری را دارد.

در حال حاضر همیشه سعی می کنیم کار درست را انجام دهیم. می توانم ببینم که این موضوع برای همه آسان نیست.

SebastianVettelchina2019

سباستین فتل – چین 2019

قهرمان چهار دوره فرمول یک همچنین در کنفرانس خبری چند روز گذشته به شدت با رسانه ها به دلیل پرسیدن چنین سوال هایی برخورد کرد:

بگذارید این را بگویم که در آن لحظه که چنین اتفاقی رخ داد، من می دانستم که با چنین سوال هایی رو به رو خواهم شد.

مطمئن نیستم که بخواهم به چنین سوالاتی جواب بدهم زیرا من کمی مخالف روشی هستم که شما و همه ی شماها کار می کنید چون شما برخی جملات را از پاسخ اینجا و آنجای من جدا می کنید و به سبک غلطی قرار می دهید.

بنابراین اگر دوباره چنین سوالی را نیم ساعت دیگر در پدوک از من بپرسی، شاید من به تو یک جواب بسیار سرراست بدهم که نتوانی آن را بنویسی یا ضبط کنی! بنابراین این روشی است که نه همه ی شما اما بسیاری از شما کار می کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

49 دیدگاه

 1. Hammer

  48

  56

  از همیلتون بپرسن؟ اون پارسال با هم تیمیش فاصله انداخت و تیم رو مجاب کرد که به بوتاس تو یکی دوتا مسابقه دستور تیمی بده… وضعیت الان شما هیچ شباهتی به پارسال نداره… نه فقط به ایندمورد شباهت نداره بلکه شبیه به دستورات تیمی قبل تر از اون هم نیست… در واقع فراری الان داره خودزنی میکنه با این کار…

  • Saeedsl1

   28

   13

   تو ابوظبی هم با رزبرگ فاصله انداخته بود؟

   فتل وقتایی هم ک سفارش تیمی ب نفعش نباشه انجام میده(بجز مولتی21) مثل برزیل فصل پیش یا آمریکا سال گذشته

   ولی همیلتون دستور تیمی رو وقتی دوس داره ک بنفعش باشه

   الحق ک لقب فراموش نشدنی ک سر جکی استوارت بهش داد برازندشه

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    13

    14

    باز شما دوباره مدعی چیزهایی عجیب شدی، فتل اصلا سرنوشت اولین قهرمانیش را با توجه نکردن به دستور تیمی بدست اورده. چی میگی شما؟
    تازه داره فتل شخصیتش را نشان میدهد. طوری جواب میدهم که نتوانید بنویسید. خوب این شخصیت فتل برای همه بغیر هز شماها اشنا است.
    ببینید به چه روزی افتاده، و از اون بدتر شماها به چه روزی افتادید.
    دستور تیمی در مسابقات اول ، دوم، سوم را داره با اولخر فصل یکی میکنه . این یعنی چی؟ الان این دو برابر بود؟ تازه مرسدس فقط در روسیه دستور تیمی داده، انهم هیچ تاثیری در قهرمانی لوییس نداشت. فقط برای ضریب اطمینان کامل اینکار را کرد. چیکار داره به تو که با دستور تیمی هنوزم نمیتونی لکلرک را شکست دهی. حالکا جواب شما، ابوظبی سال 2016، چه ربطی داره به این نسئله، اون دستور تیمی اولا در مورد قهرمانی جهان بود، دوما با دستور ایمی کسی قهرمان جهان نشد.
    واقعا چرا یک مقدار تامل نمیکنید. چرا شماها اینطوری هستید. یک یک چیزه غریبی هستید. براتون نه اعتبارتان مهم است، نه دیدگاهی که حرفتان بجا میگذارد مهم است، نه پرستیژ کلامتان مهم است، واقعا مگر میشه یک انسان هیچ کدام براش مهم نباشد. الان وقتی خواستید این ابوظبی را مثال بزنی، چی فکر کردی شما. گفتی مهم اینه که یک چیزی گفته باشم؟ کسی مگر با دستور تیمی در ابوظبی قهرمان جهان شد؟ کسی مگر با گوش کردن یا نکردن دستور قهرمان شد یا قهرمانی از دست داد؟ یا اصلا ابوظبی مگر مسابقات اول، دوم، و یا سوم فصل بود؟
    همینطوری فقط چیزی گفته باشید.
    در ضمن جکی استوارت چیزی که نشان از صفت بدی به همیلتون باشه تا حالا نگفته، صفات خوب زیاد گفته، اما بد هرگز. میشه بفرمایید چی گفته،؟ که من هم بروم بخوانم، اگر فقط برای شما نشان داده نمیشود، البته….

   • Hammer

    13

    21

    تو چیزی جز این کلمات از فرمول یک یاد نگرفتی…. جکی استوارت… لاروس… امباپه مالدونادو…

   • Saeedsl1

    12

    9

    ب فرض ک من هیچی یاد نگرفتم

    شما چی یاد گرفتی؟

    بجز فحش و فضیحت تو پی وی دوستان!؟

   • Hammer

    18

    19

    ایزدیار جان ما همیشه از نظرات کاملا منطقی شما بهره بردیم و میبریم… تو المان چیو میخوای برای من تشریح کنی اینکه بوتاس حمله کرد و نتونست سبقت بگیره؟ اصلا گیریم که اونم دستور تیمی بوده… حرف فتل کاملا بی ربطی هست که دستورات تیمی خودش رو توجیه کنه… اونم بیاد عین همیلتون از لکلرک بهتر عمل کنه و فراری رو متقاعد کنه که راننده اول باشه و تا اخر فصل تو هر ریس به لکلرک دستور تیمی بدن… خیلی سادست این موضوع

   • ايزديار

    17

    4

    اقا هومن
    ظاهرا راديوي مسابقه المان رو نشنيديد شما
    بوتاس كاملا شرايط سبقت از هميلتون رو داشت
    كه در راديو به بوتاس گفتن جايگاه خودتو حفظ كن
    و اونم شل كرد
    من كلا طرفدار دستور تيمي نيستم
    اما نبايد اينقدر دستور تيمي فراري بزرگ جلوه داده بشه
    پارسال مرسدس بدترين دستور تيمي ها رو داد

   • Hammer

    13

    5

    من هومن نیستم عزیزم. بوتاس حمله اش رو کرده بود و لاستیک های لویس بخاطر سرد بودن به بوتاس اجازه نزدیک شدن دادن وگرنه دیدیم که بعد از یه دور که لاستیکا گرم شد کاملا فاصله باز شد

 2. الف ی برگشت خورده

  36

  36

  جناب فتل
  شما برد مجارستان 2017 ات فقط به علت حفاظت کیمی بود
  شکی نیست که بوتاس تو سوچی 2018 حقش خورده شد
  ولی تفاوت بوتاس و لوییس تو 2018 کجا
  تفاوت شما و لکلرک امسال کجا
  تازه اول فصل که همش میگفتین اجازه رقابت میدیم
  خوب شد
  نمردیم و معنی رقابت آزادانه رو هم دیدیم

  • hamilton

   13

   14

   فتل فنا میگن بعد رد شدن فتل از لکلرک فتل فاصله بازکرد خب لکلرک مجبور بود فاصله بندازه تا لاستیکاشخراب نشه خودش میدونست تو فاصله دی ار اس فتل میشد نمیزاشتن رد شه پس عقب کشید

   • H.farahani

    4

    3

    Hamilton
    همیل فنا هم میگن المان 2018 بعد از چند دور همیلتون با بوتاس فاصله باز کرد.وقتی به بوتاس گفتن رده رو نگه دار و سعی به سبقت نکن چرا باید بچسبه به لوییز؟
    ببینید بنده کاری به دستور تیمی ندارم و بحثی هم نیست تنها خواستم بگم میشه به قضایا به یه چشم نگاه کرد.

  • Saeedsl1

   20

   8

   امیر جان برد همیلتون تو موناکو 2016 برا چی بود؟

   سفارش تیمی
   و پیت 16 ثانیه ای دنیل ریکاردو

   تو ک خودت رزبرگ رو دوست داری

   اونم فرصت رقابت آزادانه داشت تو مرسدس؟

   تازه مسابقاتی مث مالزی 2013 هم بماند…

   • الف ی برگشت خورده

    14

    7

    داداش من
    نمیشه وقتی ریکی که لیدر مسابقه بود رقت پیت و تیمش اشتباه کرد و آماده نبود، به رقبا بگیم شما وایسین سر جاتون
    نرید رتبه اول رو بگیرید!
    نمیشه که
    فوتبال نگا میکنی
    اکثر گل ها با اشتباه یه تیم و حواس جمعی و موقعیت سنج بودن و استفاده مناسب تیم دیگه حاصل میشه
    فرمول یک هم همینه
    هر چیزی رو انکار کنین
    نمی تونین انکار کنین که لوییس کم اشتباه ترین راننده چند سال اخیر و مرسدس کم اشتباه ترین تیم چند سال اخیر فرمول یک بوده
    دارن سود این ویژگی رو هر دو میبرن
    مرسدس ماشینشو میسازه
    لوییس رانندگیش رو میکنه
    هر دو سود میبرن
    ماشین خوب در کنار راننده توانمند به موفقیت میرسه
    و بخشی از توانمندی تیم و راننده، اشتباه نکردنه
    کند بودن خیلی با اشتباه کردن تفاوت داره …

  • H.farahani

   5

   0

   الف ی
   مجارستان 2017 تا حدودی درست گفتید ولی یه پرسش.لوییس برد مجارستان 2018 رو مدیون حفاظت بوتاس نیست.هر دو شبیه هم ولی 2017 ماشین فتل مشکل داشت و کیمی دوم شروع کرد و دوم تموم ولی بوتاس دوم شروع کرد و پنجم تموم(اگر dnf مکس نبود ششم میشد)

 3. hamilton

  36

  37

  فتل جان و فتل فنا::::فصل قبل مقصر اصلی بوتاس بود که با بد شانسی کلی امتیاز از دست داد ماشین مرسدس هم مثل این فصل از فراری عقب بود لوئیس و فتل برا قهرمانی مبارزه میکردن که فتل چند اشتباه مرگبار داشت که باعث شد همیل ازش جلو بزنه حالا شما انصافا قضاوت کنید راننده ای دارید که با بدشانسی کلی امتیاز از دست داده و تو کورس قهرمانی نیست و راننده ای دارید که تو کورس قهرمانی با فتل و فراری داره رقابت میکنه شما تخمرغ هاتونو تو سبد کدوم میزاشتید?????صد در صد اونی که تو کورسه ….خب مرسدس برا اینکه بتونه جلو فراری رو بگیره و اونارو کند کنه از بوتاسی استفاده کرد که تو کورس قهرمانی نبود برا اینکه همیل بتونه استفاده کنه فرق بین مرسدس و فراری اینجاس که اگه دستوری بوده برا اول شدن بوده و تو اوایل فصل قبل بوتاسو ازاد گذاشته بودن مثل این فصل که بوتاس شمشیرو از رو بسته …حالا چرا رسانه هااینقد دارن ب این ماجرا ابو تاب میدن بخاطر اینه که قبل شروع فصل لکلرک رو فراری سر برید و تو سه مسابقه اول دستورها بوده خب میزاشتن تا اسپانیا عملکرد لکلرک و فتل چطوره بعد از راننده اول دومی و دستورات استفاده میکردن

  • نیما

   6

   3

   البته سال قبل بوتاس اول فصل فرم خیلی خوبی داشت و می تونست واسه قهرمانی بجنگه
   3 تا گرند پری قبل نیم فصل که
   در بریتانیا تحت سیفتی کار تایر عوض نکرد و از اول رسید به چهارم و لوئیس دوم شد
   در آلمان می تونست اول بشه که جیمز گفت بشین سر جات و دوم شد
   در مچارستان هم با تعویض تایر دوم یا سوم می شد که پنجم شد
   همیلتون یکی از بهترینای تاریخه و نیاز به دفاع تو یا انتقاد من نداره ولی حقایق نمیشه کتمان کرد
   فتل 2018 به اشتباهات خودش باخت ولی مرسدس بوتاس فدای نه تیم بلکه لوئیس کرد
   این 3 تا مثال هم دقیقا دستوری بود که باعث شد تیم کم امتیاز بگیره

 4. Farid

  14

  7

  دمت گرم سباستین . قربون دهنت . با اینا باید همین مدلی برخورد کرد . سرت اگه پایین باشه و محجوب باشی فکر میکنن لالی و هر مزخرفی میگن و مینویسن. همشون هم رسانه های بریتانیایی زرد هستن . اصلا نباید حتی جواب مصاحبه ی اینا رو بدی . حال کردم با جوابت . ایول پسر . فورزا سباستین فورزا فراری

 5. E46-M3

  39

  22

  منطقی ترین جوابی بود که فتل داد،بهتره خبرنگاران سوال درباره دستور تیمی را از کسایی بپرسن که چندتا پیراهن بیشتر از بقیه تو این زمینه پاره کردن مثل تیم مرسدس

  • just.jeep

   9

   12

   توجه شمارو به دوران همتیمی بودن شوماخر و باریچلو جلب میکنم.اشکهای روبنس باریچلو روی سکو.ترمز در یک قدمی خط پایان.البته ممکنه بعضیها از فرمول یک فقط دوران فتل در ردبول یادشون باشه منهای سال آخ ش(۲۰۱۴)

 6. Mahmoud

  25

  10

  فراری میشه گفت توی این سه مسابقه همه ی دستور های تیمیش براساس اولویت تیم بوده.
  با توچه به چیزایی که تیم میگه براحتی توجیه شده است. توی ملبورن که همه میدونن چرا دستور تیمی بود چون فتل اصلا کنترل مناسبی روی کاشین نداشت و فقط داشت تلاش میکرد ماشینو تا آخر مسابقه ببره و اگه یک درصد توی سبقت لکلرک اتفاقی میافتاد باز همین شماکا هزارتا چیز به فراری میگفتین. توی بحرینم که اولا به لکلرک نگفتن سبقت نگیر گفتن دو دور پشت سب بمون و با توجه به سرعت پایینی که سب داشت لکلرک به راحتی می‌تونست ازش رد شه واز طرفی من فکر میکنم این به خاطر این میتونسته باشه که چون اوایل مسابقه بوده و سرعت فتل کم بود ممکن بود با درگیری با مرسدسا ببازه که دیدیم همیلتون ازش سبقت گرفت در دور های بعدی. پس با موندن لکلرک چند دور پشت فتل فراری میتونست فاصله باز کنه با مرسدس و اگه لکلرک با مرسدس توی اون. دور های ابتدایی درگیر میشد با لکلرک نمیتونست ازش سبقت بگیره. و البته بعد دو دور که فاصله با مرسدس باز کردن لکلرک میتونست هز فتل رد شه. چین هم که واقعا فتل سریع تر بود و واقعا فراری دو اون موقع نگران ردبول بود که داشت نزدیک میشد وآخرشم آندرکات کرد. بنابراین مشخصه که همه ی این دستور ها اولویت تیمی داشته که رسانه ها الکی این همه جو میدن و واقعا اعصاب خورد کنه. پارسال که مرسدس با بوتاس اینکارو کرد چرا رسانه ها اینقدر جو نمیدادن؟؟؟ ببخشید طولانی شد.

 7. Amin

  7

  8

  به جز روسیه پارسال تو هیچ کدوم از ریس ها بوتاس شانس برنده شدن رو نداشت هرچند تو ابوظبی قرار بود اگه بوتاس تا دور های آخر بتونه پشت لوئیز بمونه،با دستور تیمی رده اول رو بدن ب بوتاس بابت دستور روسیه!که این طوری نشد
  اما فرقی که دستور های پارسال و امسال دارن سر اینه که هیچ وقت تو سه تا مسابقه اول اونم ب این شکل تمسخر آمیز دستور تیمی نداشتیم
  تنها دلیل این دستورها امتیاز گرفتن بیشتر فتل بوده برا اینکه زیاد عقب نیفته و مسخره ترین جاش هم اینجاست که الکی دارن سر لکلرک رومیبرن، اون بنده خدا تلاش میکنه،سریعه ولی آخرش باید بکشه کنار دردونه ماتیا امیتاز بگیره😏

 8. REZA.M

  10

  4

  در حالی که فتل توی محدوده دی ار اس لکلرک بود به لکلرک گفته شد سرعت رو افزایش بده و چند دور بعد باز هم فتل توی محدوده دی ار اس لکلرک بود.
  تحلیل مارک هیوز یکی از برجسته‌ترین کارشناسان فرمول یک از گرندپری چین2019.

  مارک هیوز:
  “سباستین فتل یکی از سریعترین رانندگانی است که فراری به استخدام خود در آورده است و مدت زمان زیادی طول میکشید تا بتوانند از روی وی به عنوان راننده‌ی اول و صاحب استراتژی برتر، به راننده‌ی دیگری سوئیچ‌ کند”.

  هیوز:
  “قابل اشاره است که لکلرک از مود‌های بالاتری از موتور نسبت به فتل در مسابقه‌ی اخیر استفاده کرده است که با این وجود فتل در نهایت از لکلرک سریعتر نیز بود”.

  “شروع لغزنده‌ی‌ بوتاس و به تبع آن جلو افتادن همیلتون مجموعه‌ای از رویداد‌هایی پی‌درپی را رغم زد که باعث سقوط ناخوشایندی برای فراری و فتل بود”.

  “همانگونه که دیدیم سباستین فتل بخاطر شروع آهسته‌ی ولتری بوتاس مجبور به عقب نشینی در پیچ یک شد که این به نوبه‌ی‌ خود باعث این شد که لکلرک از طرف دیگر او (سب) را به رده‌ی‌پایین‌تر بفرستد”.

  “فتل در این‌ آخر هفته از لکلرکسریع‌تر بود اما مدت زمان زیادی (11 دور) طول کشید تا فراری تصمیم گرفت از لکلرک بخواهد که به سمت دیگر حرکت کند و راه را برای راننده‌ی سریعتر باز کند”.
  “تا زمانیکه این اتفاق افتاد دیگر دیر شده بود و فتل در پشت لکلرک تایرهای آسیب دیده‌ای داشت و دیگر نمی‌توانست بر روی بوتاس تاثیر گذار باشد”.
  “اگر او (فتل) از همان ابتدا در رده‌‌ی سوم می‌بود می‌توانست شانس درگیر شدن با بوتاس را برای برای رده دوم داشته باشد”.

  “فتل راننده‌ی سریعتری از لکلرک در چین بود؛ تیم‌به لکلرک می‌گوید برای مطابقت با سرعت فتل از مود‌های بالاتری از موتور و توربو استفاده کند که اتفاقاً در آن لحظات فتل از مود‌های معمولی استفاده می‌کرد لذا در چندین مرحله فتل در هرپین‌ها لاستیک‌های خود را قفل کرد که همین استفاده کردن‌های لحظه‌ایه لکلرک از مود‌های بالاتر موتور باعث افزایش فشار بی‌مورد بر روی فتل گردید”.

  • josef6565

   6

   1

   همه حرفایی که ایشون گفته درسته اما یادمون باشه هر چیزی نیاز به انگیزه داره و اگر انگیزه راننده ضعیف تر یا کم تجربه تر به علت دستورات بی مورد از بین بره اونوقت دیگه تیم با یه چیزی مثل کیمی 2017 یا 2018 مواجه میشه و راننده قوی تر حمایت راننده دیگه که همیشه خیلی مهم بوده از دست می ده و صد البته تیم نباید با استعداد و حرارت و نیروی جوونی یه راننده اون هم به خاطر حداکثر دومی بازی کنه. فراری لکلرک رو حداقل در 18 مسابقه آینده نیاز خواهد داشت.
   اعداد و ارقام و نتایج فقط بعد منطقی دنیا هستند و باید به بعد احساسی قضیه هم توجه شه.

 9. JJ_Formula1

  19

  8

  معنی ساده دومین اصل پردازش سیگنال اینه که
  ” وقتی هیچ کاری نمی تونی بکنی هر کاری که می تونی بکن”
  من واقعا به طرفداران مرسدس و قضاوت یکطرفه ای که می کنند حق میدم چون هنوز معنی چند سال ناکامی پی در پی متوجه نشده اند.
  اما ته دلم حسی که متیا بینوتو و مدیریت و طرفداران فراری را دارند کاملا می تونم درک کنم.
  همه میخوان امسال هر جوری شده ناکامی چند سال گذشته رو از بین ببرند یعنی حتی اگه نمی تونند قهرمان تیمی بشن حداقل قهرمان فردی بگیرند.
  فراری تو این سه تا مسابقه (حالا به جز بحرین) دید هیچ کاری نمی تونه برای رقابت با مرسدس بکنه بنابراین هر کاری که می تونست کرد. (که شاید به نظر اشتباه هم بیاد)
  گاهی اوقات بعضی تصمیمات لایق احترام بیشتری هستند.

 10. Saeedsl1

  24

  15

  درباره قهرمانی با دستور تیمی از همیلتون سوال بپرسید

  درباره با استعداد ترین ورزشکار جهان از رونالدو و لبرون جیمز بپرسید

  و درباره قهرمان های آبدوغی از کیلیان امباپه بپرسید😂😂😂

 11. Saeedsl1

  18

  12

  قطعا ار خود فتل هم میشه پرسید وقتی ک تو مالزی میخاستن با مولتی 21 پشت سر مارک وبر نگهش دارن

  ولی ب بهترین شکل ممکن از خجالت اون استرالیایی و اون هلموت مارکوی نوشابه ای دراومد

 12. Seb

  15

  6

  جناب کاربر hamilton .تعریف اصطلاحات جلوتر و عقب تر برات اشتباه جا افتاده.جلوتر ینی بهتر،سریعتر قوی تر و هرچی که معنای برتری داره و عقب تر!
  چجوری می تونه یه نفر ماشین مرسدس این فصل رو از فراری عقب بدونه یا ماشین نیمفصل به بعد ۲۰۱۸ رو دیگه جز سکوت کار دیگه ای نمیشه در مقابلش کرد.عزیز جان تو اصلا فرمول یک میبینی یا فقط جدول رو نگاه میکنی و کل کل می کنی از روش؟!

 13. Seb

  12

  8

  تو مقاله های بعد شانگهای چندین بار به صراحت گفته شده«فراری با دستور تیمی سومی و چهارمی بالقوه رو با سومی و پنجمی عوض کرده!».
  تا اونجایی که ما متوجه شدیم فراری بعد جابه جایی و قبلش در هر دوحالت شانس سومی و چهارمی یا همون به قول شما «سومی و چهارمی بالقوه» رو داشت.اگه استدلالی دارین که این رو رد کنین لطفا بفرمایید.(حتی اگر بگید اون یک‌و نیم ثانیه زمانی که لکلرک از دست داد موثر بوده باید گفت فاصله ی بیشتر لکلرک بافتل بعد از جابه جایی و فستست لپ فتل موید اینه که ممکن بود فتل پشت لکلرک کندتر شه و حتی سومی و چهارمی بالقوه با چهارمی و‌پنجمی بالقوه عوض شه)وگرنه نوشتن«فراری سومی و چهارمی بالقوه رو با سومی و‌چهارمی بالقوه عوض کرد» خیلی معنایی نداره و عامدانه قسمت دوم جور دیگه ای نوشته شده!!!

  • H.farahani

   10

   3

   گل گفتید.اصلا از اون لحظه که لکلرک اندرکات شد حساب کنیم.فراری میتونست بلافاصله بعد از فتل لکلرک رو بیاره پیت.درسته پشت مکس درمی اومد ولی با سرعت فراری احتمال سبقت بود.اگر هم رد نمیشد نزدیک میموند تا موقع پیت دوم مکس رو اندر کات کنه.چرا اینکارو نکردن.به یه دلیل ساده.چون باید اعتراف به اشتباه میکردن که چرا پیش دستی نکردن.چرا اشتباه پارسال در مورد بوتاس و سب رو اینجا تکرار کردن.فراری نمیخواد به راننده بگه ما اشتباه کردیم.بحث افراد استراتژی نیست هر کس دیگه هم باشه وضع همینه.تا قبول نکنیم اشتباه کردیم که اصلاح ممکن نیست.

   این مسابقه است.اشتباه پیش میاد.مهم برگشتن به مسیر درسته.فراری سال پیش چند مسابقه طول کشید تا قبول کنه تو اپدیت اشتباه کرده؟ما خیلی سرخوشیم که انتظار داریم تو دو دور واکنش درست نشون بدن.

   • THE MINDBLOWER

    1

    0

    این مسابقه است.اشتباه پیش میاد.مهم برگشتن به مسیر درسته.
    خدایی ش کسی شماره مو برای فراری رو داره این جمله براشون بفرسته.
    احسنت به شما

 14. Nohed81

  11

  7

  با بمب اتم زد تو برجک یارو، وقتی بهترین ورزشکار جهان باشی و محبوبترین راننده در حال حاضر اف ۱، بایدم اینجوری جواب بدی، ایول فتل ، یه حسی بهم میگه که تو تموم نمیشی داداش. و اف۱ بدون تو رو هرگز نمیشه تصور کرد، و شاید میک کوچک بتونه جاتو تو قلبمون بگیره، شاید؟

   • Nohed81

    4

    4

    همرتون جان، چی شده تمام همیل فنا سنگ لکرک به سینه میزنن، و یه جورایی لکرک براشون عزیز شده؟ شما فعلا نگران همیل خودتون باشید که این فصل بدجور از بوتاس شکست خواهد خورد. همان طوری که ۲۰۱۶ از نیکو شکست خورد. ماهم کاری به بمب اتم نداریم و مسالمت آمیز هستیم، ولی اگه یه بار دیگه حد خودتون ندونید. اونموقع تو پیست بدجور با بمب اتم توسط فتل نابود خواهید شد.

   • hamilton

    4

    5

    نوهد جان ما سنگ.کسی رو ب سینه نمیزنیم نگران بوتاس هم نیستیم تو مسابقه چین تو استارت همرتایم از اون درسایی که ب روزبرگ میداد ب بوتاس داد تو استارت و تو حین مسابقه تا دیگه بوتاس شاخ نشه اما شما نگران فتل باش که باز باد همیل بهش نخوره اسپین شه یا از هم تیمیش شکست نخوره روحیش ضعیف شه

 15. REZA.M

  7

  4

  مگه من چی نوشتم که ادمینای سایت نمیخوان تاییدش کنن تا همه بدونن چه اتفاقی توی چین و مسابقه های قبل از اون افتاده؟به کسی توهین کردم؟

  • hamilton

   5

   8

   …فتل عزیزم ابو بریز جایی که میسوزه ……خیلی زووورررر داره ماشین سریع سه فصل زیر پات باشه ادعا بهترین راننده جهان بکنی بعد رقیبت بیاد یکی یکی پیستارو فتح کنه …..فقط مونده فتل تو پیست همیلو بزنه

 16. امید نورمحمدی

  6

  2

  عجب داستانی شده. این مطلب که تکراریه و واکنشها از اونم تکراری تره. واقعا خسته کننده است (بقول فتل). اینهمه جنجال!!! گند زدن لکرک توی بحرین و عذرخواهیش در حالت گریه و دلداریها و دلسوزیهای همیلتون برای لکرک و حالا هم این پرسشها از سب؟!
  چرا بعداز بحرین کسی از لکرک نپرسید چی شد؟! گندزدی توی کل فصل؟ اگر رنو ها بطرز مشکوکی! همزمان خراب نمیشدند تکلیف این بچه موناکویی چی بود؟! یکم انصاف. سر سوزن صداقت!
  فرض کنید توی بحرین بوتاس با دستور تیمی از همر رد میشد و اون اتفاق میوفتاد. واقعا واکنش مرسدس و همر به این افتضاح چی بود؟ داستان بحرین نشون داد لکرک فقط بخاطر ماشین بهترش توی دو مسابقه اول از سب سریعتر بوده و تجربه کافی برای نگهداشتن رده خودشو نداره.
  دشمنان فراری و سب زوم کردند روی لکرک و سب و خارج از پیست میخوان قهرمانشونو تعیین کنند.

  • امید نورمحمدی

   4

   0

   وقتی نمیخوای قبول کنی که قهرمانی با هیولای مرسدس و شانس و تقلب و چارلی خدابیامرز و دستورهای تیمی به بوتاس (که حالا همه گیر شده و باعث و بانیش مرسدس و همیل هستند) و بارون و سکانس توتو ولف و انگشت طلاییش! و … نمیتونه نشون بده کی بهترین راننده است معلومه که میای به قهرمان 4 دوره متوالی با کلی هوادار توهین میکنی و تحقیر میکنی…!

دیدگاه خود را بیان کنید