فرمول یک ایران – میکا هکینن معتقد است که اگر فراری به اینگونه بازی‌ها ادامه بدهد باید فکر رقابت با مرسدس بر سر قهرمانی را از سرش بیرون کند.

یکشنبه‌ی گذشته و در گرندپری سوم فصل 2019 فراری باز هم نتوانست مرسدس را شکست دهد تا فشارها بر روی این تیم بیشتر و بیشتر شود. از عواملی که حساسیت‌ها را در این باره نیز بیشتر کرد می‌توان به دستورات تیمی فراری اشاره کرد. آن‌ها در هر سه مسابقه‌ی برگزار شده تا به اینجای فصل از این دستورات استفاده کرده‌اند.

هکینن، قهرمان دو دوره رقابت‌های فرمول یک، در ستون شخصی خود در یونیبت اینگونه نوشت:

چارلز لکلرک استارت بهتری نسبت به هم‌تیمی خود، سباستین فتل، داشت و واقعا باید این اجازه به او داده می‌شد تا برتری‌اش را حفظ کند و اگر می‌توانست به والتری بوتاس حمله کند.

به جای این کار فراری به او گفت که باید کند شود و اجازه‌ی عبور به سباستین بدهد، که به نظر حرکت اشتباهی است.

وقتی یک رقیب بسیار قوی مثل مرسدس برای شکست دادن دارید، انجام چنین بازی‌هایی هیچ سودی ندارد. فراری باید تمرکزش را از روی تیم خودش بردارد و بر روی بردن این رقابت [با مرسدس] بگذارد.

سباستین فتل و چارلز لکلرک - چین 2019

سباستین فتل و چارلز لکلرک – چین 2019

وی اضافه کرد:

در جنگ با مرسدس برای هیچکس نباید مهم باشد که این لکلرک است که پیروز مسابقه می‌شود یا فتل. فکر می‌کنم لکلرک حق داشت که به دلیل استراتژی اتخاذ شده، مجبور به تمام کردن مسابقه پشت سر مکس ورشتپن شد، ناراحت باشد.

فتل و لکلرک پتانسیل تبدیل شدن به قوی‌ترین حریفان مرسدس در هر آخر هفته را دارند، اما فراری باید این حمایت و آزادی عمل و در نتیجه تمرکز را به رانندگانش بدهد تا آن‌ها بتوانند موفق شوند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. نیما

  35

  4

  جسارت نمی کنم بلاخره کسی که مایکل تو اوج مغلوب کرده حتما چندصد برابر من در مورد فرمول یک می دونه ولی فتل اصلا در حد چند صدم ثانیه از لکلرک سریعتر بود و اگه فتل به مرسدس ها نرسید، لکلرک هم نمی تونست برسه
  البته در مورد دستور تیمی راست میگی ممکنه اثر خیلی بدی روی لکلرک بزاره و تعادل تیم بهم بزنه

   • پوریا

    12

    7

    بنظرم استراتژی خوبی داشت و پیت استاپ دوم باعث شد لکرک بین دو مرسدس بیافته و این خوب اگه بیشتر میتونست بوتاس رو کند کنه به خواستشون میرسیدن .در کل هر دو مرسدس سریعتر بودن و فراری راهی جز این نداشت در این مواقع ریسک کردن بهتر از اینکه کاری نکنی

   • H.farahani

    11

    4

    پوریا
    سال قبل همین قمار رو برای کیمی انجام دادن و مات شدن.با این فرق که اونجا سرعت دو ماشین تو ریس برابر بود .
    میگن ادم عاقل از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه ولی با تفکر فراری یه بار دوبار هنوز کمه.

   • JJ_Formula1

    2

    1

    یوونتوس رو خوب اومدی 😉
    داغ دلم رو تازه کردی. طرف اصلا به خط هافبک اعتقاد نداره شده مربی. سانتر کنید رونالدو با سر بزنه!!!
    امیدوارم فصل بعد کونته برگرده …

 2. Saeedsl1

  25

  13

  چرا میگید فراری 3و4 رو با 3و5 عوض کرده؟

  فراری در واقع بجای 4و5 تونست 3و5 بیاره
  چون اگ نمیزاشتن فتل بره فرشتپن هر دو فراری رو کات میکرد

  البته رسانه بریتانیایین
  از فتل عقده دارن دیگ…

 3. Amin

  7

  19

  “فتل و لکلرک پتانسیل تبدیل شدن به قوی‌ترین حریفان مرسدس در هر آخر هفته را دارند، اما فراری باید این حمایت و آزادی عمل و در نتیجه تمرکز را به رانندگانش بدهد تا آن‌ها بتوانند موفق شوند.”
  آخه مگه میشه چنین چیزی؟؟؟
  بیچاره لکلرک اونقدر تلاش میکنه آخرش میگن بکش کنار!
  حتی اگه لکلرک به بوتاس هم می‌رسید و ردمیشد میگفتن جلو بوتاس رو بگیر تا فتل رد بشه(کسی که ۵-۶دور با دی آر اس هم نتونس از هم تیمیش رد بشه)بعد ک فتل هم رد شد دوباره دستور تیمی میدادن که بکش کنار فتل دوم باشه😏
  هر توضیحی در باره دستور تیمی فراری مسخره
  چون اونا اول فصل همه چی رو گفتن ،اولویت فتله،حالا هم دارن ب این بازی بال و پر میدن ک مقبولیت بیشتری داشته باشه کار خنده دارشون

دیدگاه خود را بیان کنید