فرمول یک ایران – زمانی که توتو ولف خبر مربوط به هلموت مارکو که ادعا کرده بود مرسدس با مکس ورشتپن در تماس است را شنید، خنده اش گرفت.

در اوایل این ماه بود که هلموت مارکو به یک رسانه آلمانی گفته بود که ولف به طور مستمر با ورشتپن در تماس بوده و یادآور شده بود که در قرارداد مکس، بندی مبنی بر عملکرد وجود دارد. او ادعا کرده بود که ولف با مکس و همچنین پدرش، جوز ورشتپن در تماس است.

پدر ورشتپن، که دوستی نزدیکی با توتو دارد، به نظرش ادعای مارکو مسخره بوده و مدیر مرسدس هم می گوید که هنگام شنیدن این خبر، خنده اش گرفته بود:

هر سه ما به این ادعا خندیدیم! من شماره مکس را ندارم و تا به حال هیچوقت با او تماس تلفنی نداشته ام. همان گونه که مکس گفته، من و پدرش دوستی نزدیکی با هم داریم، من برایش احترام زیادی قائلم و او را دوست نزدیک خودم می دانم.

من و پدرش معمولا در مورد بچه ها و کارتینگ صحبت می کنیم، این که کی بچه ها را به کارتینگ ببریم و از چه تنظیماتی استفاده کنیم.

ما هیچوقت در مورد مکس و قراردادش گفتگویی نداشته ایم.

به دلایل درستی، مکس به تیم هوندا-ردبول وفادار است و به همین دلایل درست، ما هم به راننده های تیممان وفاداریم.

ما هیچ برنامه ای برای ارتباط گرفتن با مکس و پدرش نداریم، من نمی دانم این حرف ها از کجا آمده اند.

والتری بوتاس، توتو ولف و لوئیس همیلتون

والتری بوتاس، توتو ولف و لوئیس همیلتون

مدیر مرسدس در نهایت گفت که با توجه به یک-دو تیم در هر سه گرند پری این فصل، هیچ دلیل منطقی برای تغییر رانندگانش نمی بیند:

اولویت قرارداد ها برای فصل 2020 با والتری و لوییس است، پس از آن به پدوک می رویم و شرایط را بررسی می کنیم. هر چند که امیدوارم این راننده ها تا ابد با تیم باشند!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Saeedsl1

  24

  8

  مرسدس ماشینی رو داره ک اگ یکی هم بیارن تو مسابقات یک دو سه میکنن

  ضمنن بوتاس هم بین راننده های برتر کمترین دستمزد رو داره(بجز لکلرک ک تازه اومده)

  هیچ دلیلی برا عوض کردن راننده وجود نداره

  ولی اگر ب هر دلیلی امسال قهرمانی از دستشون بره ک خیلی بعیده تغییرات خیلی زیادی تو تیم و حتی کمپانی مرسدس بوجود میاد

  مث چیزی ک فراری تو سالهای 2005 و 2006 داشت

 2. MERC

  0

  7

  اگه مرسدس اکون رو از دست بده, مطمئنم ردبول بلافاصله باهاش قرارداد میبنده
  بوتاس به هیچ وجه قابل اعتماد نیس, اصلا روحیه جنگندگی نداره, همینقدر هم که داره بهتر عمل میکنه چون نفس اکون پشت گردنشه
  به نظرم دیگه نباید با بوتاس تمدید کنن, فصل بعد اکون

 3. just.jeep

  3

  6

  به نظر من بنیتو از همین الان بره و با مکس برای جایگزینی فتل برای سال بعد صحبت کنه.فتل زیر فشار و استرس اصلا قابل اطمینان نیست.شاید برای فتل فنا قابل هضم نباشه.نیم فصل خیلی چیزا روشن میشه و بعید میدونم‌ فتل از پس لکرک بر بیاد یا حداقل برتری قابل ملاحظه ای داشته باشه.

  • josef6565

   2

   2

   کاربر عزیز فشاری که یه راننده تو فرمول یک تحمل می کنه برای من و شما قابل هضم نیست نه برتری وشتپن. توی استارت اون ها کوهستانی از استرس رو روی شونه های خودشون تحمل میکنند البته راه مبارزه با اون رو هم بلدند و بعد با هر تکون ماشین ممکنه برن برای خودشون و تازه اثر اینرسی ماشین ها در برخورد با هم که از همه بدتره و عملا ماشین مطابق نیروی عکس العمل برخورد می کنه. پر استرس ترین ورزش به نظر من همین فرموله.
   وقتی تیمی مثل فراری این همه اشتباه استراتژیک انجام می ده و از یه راننده می خواد که بیشتر از توان یه ماشین کار بکشه و راننده دوم تیم هم یا دشمنه یا عملا کاری نمی کنه و البته چارلی و مکس و بوتاس و رسانه ها هم که همیشه در کمین هستند دیگه نباید انتظار عصای موسی رو از فتل داشته باشی که دریا رو شکافت.
   در ضمن اگه توتو واقعا با مکس در ارتباط نبوده چطور با نیکو رزبرگ در مورد مکس صحبت کرده و ایشون مکس رو تایید نکرده.

دیدگاه خود را بیان کنید