موتوجی پی ایرانولنتینو روسی، موتورسوار یاماها اذعان کرد که الکس رینز مستحق کسب پیروزی در مسابقه ی موتوجی پی آمریکا بوده است.

روسی در جایگاه دوم پشت مارک مارکز مسابقه را دنبال می کرد و زمین خوردن موتورسوار رپسول هوندا در پیچ دوازدهم، بهترین فرصت را در اختیار دکتر قرار داد تا بعد از مدت ها، یک پیروزی را برای خودش و یاماها بدست آورد. اما این پایان ماجرا نبود و موتورسوار سوزوکی با نزدیک شدن به روسی، در چهار دور مانده به پایان مسابقه از او سبقت گرفت و تلاش های دور آخر دکتر برای پس گرفتن جایگاهش بی ثمر ماند و رینز توانست اولین پیروزی موتوجی پی خود را کسب کند. روسی گفت:

من بسیار متاسفم که پیروزی را از دست دادم. وقتی دیدم که مارکز با حادثه رو به رو شد با خودم گفتم “شاید بتوانم پیروزی را بدست آورم” اما بعدش رینز رسید.

من واقعا با حداکثر توان فشار آوردم، و سرعت مسابقه بسیار بالا بود اما در پایان او سریع تر از من بود و بسیار خوب راند و نتوانستم از او سبقت بگیرم.

من دو اشتباه در ترمزگیری داشتم و اگر چنین اتفاقی رخ نمی داد شاید می توانستم در دور آخر حمله کنم اما اینطور نشد. مایه تاسف است زیرا مدت زیادیست که برنده نشدم اما ما قوی هستیم و برای دفعات بعد تلاش خواهیم کرد.

الکس رینز و ولنتینو روسی - آمریکا 2019

الکس رینز و ولنتینو روسی – آمریکا 2019

اولین پیروزی موتوجی پی برای رینز یک اتفاق کاملا ویژه خواهد بود و موتورسوار اسپانیایی درباره ی آن گفت:

بسیار خوشحالم و با هیچ کلمه ای نمی توانم احساسم را توصیف کنم. از سوزوکی ممنونم زیرا واقعا کار آن ها عالی بود و برای همه ی این سال ها، موتور خوبی ساخته اند. حداکثر تلاشم را کردم و ولنتینو را شکست دادم که برای من باورنکردنی است، زمانی که بچه بودم، او الگوی من بود.

قطعا در تست های پیش فصل معتقد بودم که می توانیم پیروزی کسب کنیم. ما موتور قوی داریم و در قطر پیروزی بسیار نزدیک بود اما در آرژانتین از انتها مسابقه را شروع کردیم.

دور گرم کردن آمریکا نیز برای ما فاجعه بود و ست آپ مختلفی را تست کردیم اما باز بدتر شد. برای مسابقه ما به ست آپ استاندارد برگشتیم و نتیجه فوق العاده بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. Akbar (Ghasemi)

  14

  5

  با احترام
  سوزوکی از یاماها بهتر نیست.
  بعضا اول نشدن دکتر رو به ضعف موتورش نسبت به سوزوکی ربط میدن.
  الان خودش گفت دکتر.
  هرچند دوم شدنش هم کار بزرگی بوده اما دو دور اخرش رو دکتر ایده ال نزد که اگه میزد میبرد و کمتر از رینز شایسته برد نبود.
  زنده باد خدای قدیم و خدای جدید موتو جی پی دکتر و مارکز.

 2. Vetel

  9

  1

  اندره دوی رو بگید که چقدر عالی خودشو جلو کشید, امسال باید سال اون باشه نسبت به پارسال مصمم تره, ای کاش تو تایم گیری تو چهار تای اول بود تا نشون میداد موتورسوار کیه

 3. mosi

  4

  1

  پیشرفت سوزوکی از یاماها خیلی بیشتر بوده اینو دیگه همه میدونن
  اگه موتور یاماها بهتر بود وینالس اینقدر بگیر نگیر نداشت دوست عزیز
  ضعف یاماها ماکزیمم سرعتش هست که از همه کمتره ولی پیچ ها رو خوب می ره
  اگه یاماها در خرز اسپانیا رقابتی باشه میشه بهش خوشبین بود چون از 2016 که دکتر اونجا برنده مسابقه شد دوسال بعدش فاجعه بود کلا…..

دیدگاه خود را بیان کنید