فرمول یک ایرانمکس ورشتپن، راننده ی تیم ردبول می گوید که مشکلی با دفاع سباستین فتل در مسابقه شانگهای نداشته با اینکه راننده ی فراری او را به بیرون پیست هل داده بود.

ورشتپن با لاستیک های گرم ترش برای رده سومی و سکو در هیرپین پیچ چهاردهم سعی کرد از داخل فتل سبقت بگیرد اما خروجی بهتر راننده ی آلمانی باعث شد تا ورشتپن ناکام مانده و کمی به بیرون هدایت شود. ناظران مسابقه نیز با بررسی این صحنه، هیچ اقدامی را لازم ندانستند و ورشتپن با آن ها موافق است:

من در منطقه ی ترمزگیری سعی در سبقت داشتم زیرا لاستیک های او هنوز کمی سرد بود. در خروجی نیز او بسیار بسته عمل کرد و من نیز همین کار را کردم و مشکلی وجود ندارد.

ما برنامه ی خوبی برای آندرکات فراری داشتیم و قطعا حداکثر نتیجه ای که بدست می آمد، چهارمی جلوتر از چارلز لکلرک بود.

ما هنوز سرعت بیشتری برای رقابت با مرسدس و فراری نیاز داریم اما در موقعیت خوبی قرار داریم و حداکثر امتیازها را از هر مسابقه کسب می کنیم.

مکس ورشتپن و سباستین فتل - چین 2019

مکس ورشتپن و سباستین فتل – چین 2019

فتل نیز درباره ی رقابتش با مکس گفته بود:

من متوجه نزدیک شدن مکس بودم و می دانستم که او اقدام به سبقت از داخل پیچ می کند و برای همین برای او فضای عبور گذاشتم و با اینکه حرکت اخرم به اندازه کافی جذاب نبود ولی خب موثر واقع شد و توانستم رده خود را حفظ کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. INDECENT

  21

  36

  اگه قضیه برعکس بود الان از دید فن های محترمش تو یه بچه ی خرابکار و راننده ی دیوانه بودی که با رانندگیه خطرناکت فتل رو به خطر انداخته بودی .
  خوبه که ضعف خودت و برتریه حریفت رو پذیرفتی و با متهم کردن بقیه و آسمون به ریسمون بافتن نخواستی قضیه رو پیش ببری .

 2. Saeedsl1

  30

  13

  واقعا کارش کار بسیار هوشمندانه ای بود

  چون حتی اگ مکس قفل نمیکرد بازم فتل ب لطف ترکشن بهتر تو خروج پیچ جلوی اون در میومد

  شاید خیلی ها از این کار شگفت زده شده باشن ولی برا مایی ک سبقت از تو چمن میبینیم ک چیزی نیست

  بعضیا هم میان تو بارسلونا اسکی برن و از تو چمن سبقت بگیرن همزمان اسپین و چمنزار و شنزار و دبل dnf رو تجربه میکنن…

  اسمشونم همیلتون نیست…

 3. نیما

  22

  4

  انقدر خودش اینجوری دفاع کرده و حرکت تهاجمی داشته که نتونسته چیزی به وتل بگه
  شاهکار سال قبل ژاپن بود که از پیچ رفت بیرون و برگشتنی کوبید به کیمی و تو رادیو گفت فراری باید منتظر می شد من وارد بشم نه اینکه سبقت بگیره . زد ماشین و ریس کیمی داغون کرد و فقط 5 ثانیه جریمه شد

 4. Farid

  12

  2

  احساس میکنم مکس امسال نسبت به ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ کمی بزرگ و پخته تر شده . کمتر غر میزنه و انتقاد از تیم و بقیه میکنه و اینکه اینطوری جواب داده هم خوشم اومد . مکس خیلی با استعداده و تهاجمی . اگه حرکات احمقانه و بچگانه انجام نده و از اشتباهات درس بگیره و کمی از فتل و همیلتون تجربه کسب کنه اونوقت با توجه به سن کمش قطعا سه چهار سال آینده قهرمان خواهد شد . سباستین این ریس خوب بود و بدون اشتباه . اگه ماشینش توان و سرعته مرسدسو داشت میتونست به اونا حمله کنه . بازم اشکال نداره . باکو خیلی مستقیمی داره . به امید باکو و قهرمانی سب

  • Mr.FoX

   3

   5

   پس حتما روح مایکل شوماخر بزرگ در کالبد فتل بود که تو بحرین اسپین کرد و گفت اشتباه من بود وگرنه خود فتل که اسپین نمیکنه. یه چیزی بهت بگم کلا به فتل میگن اسپینر من قبول ندارم تو مونزا برخوردش با همیلتون جلوی ماشین ضربه خورد که باعث شد ماشین بچرخه اتفاق مشابه اش تو آستین آمریکا افتاد که بازم تقصیر فتل نبود بازم قبول دارم تو تست بارسلونا اسپین کرد بازم مقصر نبود چون ماشین تنظیم نیست و به دنبال تنظیم کردنش هستن تو تمرین بحرین اسپین کرد بازم قبول ندارم تقصیر فتل بود چون تو تمرین بیشترین فشار رو روی ماشین توی حالت های مختلف شبیه ساز میارن تا ستاپ ماشین دستشون بیاد و فشار بیش از حد همیشه می‌تونه اسپین شدن و از بین رفتن کنترل ماشین رو به همراه داشته باشه نمونه اش همیلتون تو برزیل پارسال ولی ناموسا هر جوری حساب کنیم تو ریس بحرین مقصر اسپین شدن کسی غیر از خودش نبود خواهشاً تقصیر باد نندازین خودش هم گفت تقصیر من بود همیلتون هم ازش دفاع کرد این مشکلات پیش میاد تو ورزش ما قبول دارم پیش میاد ولی خواهشاً نگو بی اشتباه بود. اگه اینجوری کامنت می‌زارم ناراحت نشو من کلا رو تعصب مشکل دارم هر دو یه فراری فن هستیم همدیگه رو نکوبیم بهتره

  • Mr.FoX

   2

   3

   داداش من این ریس رو امسال دیدم شرمنده XD XD به بزرگی خودت ببخش. من چشم آب نمیخوره ولی به امید باکو. فراری تو مستقیمی سریع تره ولی فکر نکنم ۸ کیلومتر هم برسه این اختلاف عوضش مرسدس خیلی تو پیچ ها سریع تره البته باکو پر از پیچ های آروم نود درجه ست که خیلی خطرناکه با اینکه چشمم آب نمیخوره با این هیولا مرسدس و کاش فراری برگرده به مسابقات و امسال مثل تیم مرسدس نیکو و لوئیس نشه که خیلی کسل کننده ست

 5. mehdi vettel

  2

  0

  مکس یه خورده عاقل تر شده و داره امتیاز جمع میکنه
  اگه این صحنه پارسال اتفاق میوفتاد قطعا لاستیک سب پنچر میشد و بال جلو مکس هم کنده میشد که خوشبختانه اتفاق خاصی نیوفتاد

  البته خود سب هم یه خورده تهاجمی رانندگی میکنه و همین باعث این همه برخوردش با مکس شده

دیدگاه خود را بیان کنید