فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون می گوید که پس از پایان دوران حرفه ایش در فرمول یک، مسابقات فرمولE یکی از گزینه های جدی او برای رقابت کردن خواهد بود.

راننده ی 34 ساله بریتانیایی تا سال 2020 با مرسدس قرارداد دارد اما تغییرات قوانین فرمول یک در 2021 و افزایش تعداد گرندپری ها، ادامه ی حضور برخی رانندگان را به هاله ای از ابهام برده است. همیلتون در حاشیه ی مراسم 125 سالگی مرسدس بنز در موتوراسپورت که در سیلوراستون برگزارشد، درباره ی جداییش از فرمول یک گفت:

این موردی است که جای بحث دارد. تا به الآن همه چیز من درباره ی فرمول یک بوده است.

وقتی که من از هشت سالگی در مسابقات شرکت کردم، [می دانستم که] که پایان فرمول یک برای من، تاثیرات روانی زیادی را خواهد داشت، مانند هر راننده ای که به زندگی مسابقه ای خود پایان داده است.

اما کارهای دیگری برای انجام دادن وجود دارد و سری مسابقات دیگری نیز وجود دارد تا من بتوانم رقابت کنم. فرناندو آلونسو در ایندی کار مسابقه می دهد و شما می بینید کیمی رایکونن هنوز هم در حال جابجایی مرزهای سنی مسابقات است.

لوئیس همیلتون - بحرین 2019

لوئیس همیلتون – بحرین 2019

دوست لوئیس همیلتون، گری پافیت که در حال حاضر در مسابقات فرمول ای شرکت می کند، می تواند در راننده ی بریتانیایی برای ورود به این رشته اشتیاق ایجاد کند:

راستش با گری پافیت در یک زمان بزرگ شده ام. او کمی از من بزرگتر است و در فرمول ای مسابقه می دهد و این قرار است آینده [مسابقات] باشد.

خب، چه کسی می داند؟ شاید در آینده روزی من از مهارت هایم در چنین محیطی استفاده کنم اما هر چقدر بزرگتر می شوید، چالش پیدا کردن انگیزه دشوارتر خواهد شد و باید چیزی را پیدا کنید که عاشقش هستید.

مطمئن هستم که همیشه عاشق خودروها خواهم ماند و برای الان سعی خواهم کرد در فرمول یک بمانم و تا زمانی که تمرکز داشته و از لحاظ جسمانی آماده باشم، با بهترین توانم به رانندگی ادامه خواهم داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

26 دیدگاه

 1. Hassan Mohebbi

  10

  1

  با عرض سلام و خسته نباشید به گروه فرمول یک ایران.
  میخواستم یک انتقادی بکنم از نحوه تیتر زدن مطالبتون، بعضی وقت ها تیترها با موضوع متن خیلی تفاوت دارد. یکیش تیتر همین پست بود. وقتی من این رو خوندم گفتم یعنی همیلتون خدافظی کرد، امکان نداره. ولی وقتی متن رو خوندم دیدم بعد از 2020 اونم شاید.
  خیلی ممنون از سایت و مطالب خوبتون

  • Hassan Mohebbi

   7

   0

   “انتهای سال 2020، خداحافظ فراری و شاید خداحافظ فرمول یک” این تیتر که برای وتل گذاشته بودید خوب بود و برای این متن هم به نظرم این جور تیتر میزدید خیلی بهتر بود، دیگه آدم یهو جا نمی خوره. این سایت برای ما یه مرجع معتبر هست و مطالبش رو هر روز پیگیری میکنیم.

 2. Saeed

  31

  11

  ی سوال تقریبا بیربط

  حالا ک حرف رشته ای غیر از فرمول یک شد بگید بهترین راننده تاریخ خارج از فرمول یک بنظرتون کیه؟

  من ک خودم میگم سباستین لوب و سباستین اوژی (همیشه پای ی سب وسطه)

 3. Mahmoud

  24

  1

  اگه راننده هایی مثل همیلتون فتل یا راننده های بزرگ برن به فرمول E به احتمال زیاد طرفداران این مسابقات بیشتر میشه و آروم آروم میاد در مقابل فرمول یک قرار میگیره. واقعا هیچی معلوم نیست!!!

 4. MERC

  18

  1

  فرمول E جذابیتی نداره, شاید بعدا خوب شه اگه شرکت های بزرگ وارد رقابت شن و راننده های درجه یک رو بیارن
  و کاری کنن که ماشینا یه کم صدا از خودشون در بیارن

 5. نیما

  10

  2

  جزو بهترین و احتمالا فرصت طلب ترین رانندگان تاریخه
  فرمول یک اوج و قله مسابقات موتور اسپورت و فک نکنم چالش در جای دیگه همیلتون راضی کنه
  بیشتر داره میره به سمت موسیقی و فشن تا ورزش های دیگه
  فرمول ای هم فرسنگ ها از سطح رانندگی همیلتون عقب تره

 6. Mehrdad

  2

  3

  حالا از کجا میخواد بدونه کدوم ماشین تو فرمول یک از همه قوی تر هست بره اون تیم؟
  یعنی جراتش رو داره بره یه تیم ضعیف خودشو به چالش بکشه یا مثل فرمول یک دنبال تیم و ماشین سریع تر هست اونجا هم

دیدگاه خود را بیان کنید