فرمول یک ایرانرومن گروژان، راننده‌ی فرانسوی هاس، بعد از دو مسابقه‌ی ابتدایی فصل 2019 و کناره گیری‌اش از گرندپری بحرین گفت که این شرایط دقیقا مثل پارسال است.

گروژان در هشت مسابقه‌ی ابتدایی فصل 2018 موفق به کسب امتیاز نشد، و این در حالی بود که به مانند امسال، فصل 2018 را با یک پیت استاپ (برای اطلاعات بیشتر در مورد اصطلاحات فرمول یک اینجا کلیک کنید) ناموفق در استرالیا و خرابی در بدنه‌ی ماشینش در بحرین شروع کرد.

او فصل 2019 را نیز با یک پیت استاپ ناموفق دیگر در استرالیا شروع کرد و در مسابقه‌ی شب گذشته در بحرین نیز به دلیل برخوردی که در دور ابتدایی داشت مجبور به کناره گیری از دور مسابقه شد.

ماشین VF-19 تیم هاس سرعت بسیار خوبی را در تک دورها به نمایش گذاشت و هم‌تیمی گروژان، کوین مگنوسن، موفق به کسب جایگاه ششم در تعیین خط شد، اما این سرعت در مسابقه دیده نشد و مگنوسن هر دور رو به عقب حرکت می‌کرد.

گروژان در مصاحبه‌ی بعد از مسابقه گفت:

در حال حاضر دقیقا به مانند پارسال است. اما ما قوی هستیم و همیشه [به شرایط خوب] برمی‌گردیم، پس مسابقه‌ی بعدی قرار است بهتر باشد.

گروژان در تعیین خط و بعد از بستن راه لندو نوریس در مرحله‌ی اول، با سه رده پنالتی مواجه شد تا مسابقه را از جایگاه یازدهم استارت بزند.

رومن گروژان و دنیل ریکاردو - بحرین 2019

رومن گروژان و دنیل ریکاردو – بحرین 2019

در دور اول مسابقه و در پیچ شماره 2، تایر جلوی سمت راست ماشین لنس استرول با ماشین گروژان برخورد کرد تا گروژان مجبور به پیت استاپ شود و در دور شانزدهم نیز از دور مسابقه کناره گیری کرد.

وی ادامه داد:

فکر کنم کسی از پشت با من برخورد کرد و همین کافی بود [تا این اتفاقات بیافتد]، به هر حال ماشین بسیار صدمه دیده بود و تایر عقب نیز پنچری داشت، بعد از پیت استاپ نیز شما زمان بسیار زیادی از دست می‌دهید و ماشین نیز صدمه دیده بود پس چاره‌ای نداشتم.

هر دوی گروژان و گینتر استاینر، مدیر تیم هاس، نسبت به پنالتی داده شده به راننده‌ی 32 ساله‌ی فرانسوی اعتراض داشتند، و در مسابقه نیز بار دیگر به دلیل تصمیم داوران برای جریمه نکردن استرول نیز متعجب شدند. لازم به ذکر است که یک امتیاز منفی نیز در گواهینامه‌ی وی ثبت شد.

گروژان در این باره گفت:

من دقیقا به شما نمی‌گویم که چگونه فکر می‌کنم جون تبعات خوبی نخواهد داشت. همیشه ریسک استارت از جایگاهی که شما آن را نمی‌خواهید وجود دارد و فکر می‌کنم ما باید مسابقه را از جایگاه هشتم شروع می‌کردیم.

ما [در مورد اتفاق بستن نوریس] پشیمان هستیم و بله، ما عملکرد درستی نداشتیم، اما در نهایت آن اتفاق نه در تعیین خط لندو تاثیری داشت نه در تعیین خط ما. و مشخصا استارت از رده یازدهم مسابقه‌ی ما را خراب کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید