موتوجی پی ایرانولنتینو روسی در آخرین دور مسابقه موتوجی پی آرژانتین، جایگاه دومی را از آندره دویزیوسو گرفت و اذعان کرد که این موتورسواری، او را به یاد زمان جوانی اش انداخته است.

مارک مارکز در تمام طول مسابقه بی رقیب بود اما تنها رقابت جذابی را که در ترماس دو ریو هندو شاهد بودیم، جدال بین موتورسوار یاماها و دوکاتی بوده است. روسی در پیچ هفتم دور آخر توانست سبقتش را از دویزیوسو تکمیل کند و  اولین سکوی خود را پس از مسابقه زاکسنرینگ سال گذشته کسب کند:

برای خودم، تیم و یاماها بسیار خوشحال هستم زیرا با توجه به دو اشتباه در انتهای سال گذشته، مدت طولانی بود که بر روی سکو نرفته بودم.

بسیار خوشحالم زیرا ما به این نتیجه نیاز داشتیم. از جمعه بسیار خوب کار کردیم و مانند زمان جوانی ام موتور را راندم و بسیار لذت بردم. مسابقه ی خوبی بود و انتظار داشتم سرعت بیشتری را نسبت به دویزیوسو داشته باشم اما نشد، بنابراین در پشت او ماندم اما در پایان در دو یا سه نقطه سریع تر شدم.

در دور آخر تلاشم را کردم و نتیجه اش خوب بود و دویزیوسو نیز نتوانست کاتبک (دوباره سبقت بگیرد) معروف خودش را انجام دهد.

آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی - آرژانتین 2019

آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی – آرژانتین 2019

آندره دویزیوسو نیز می گوید از اینکه به هدفش یعنی کسب سکو در آرژانتین رسیده، راضی است اما برای از دست دادن جایگاه دومی خوشحال نیست:

برای سکو خوشحالم، زیرا وقتی به اینجا آمدیم، هدفمان سکو بوده است. اما از عملکرد لاستیک هایم در طول مسابقه خوشحال نیستم و در نهایت این ولنتینو بود که توانست به من درس [موتورسواری] بدهد.

نمی توانستم کسی را تعقیب کنم زیرا با لاستیک هایم در تقلا بودم و شاید این بهترین استراتژی ممکن برای انتخاب لاستیک نبود.

برای جایگاه سومم خوشحال نیستم زیرا دومی در دسترس بود اما باید برای سکو خوشحال باشیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. Empt1984

  10

  0

  كاملا مشخص بود دكتر نخواست با دووي درگير بشه واسه همين گذاشت بره اونم باهاش باشه تا دور آخر دوتا پيچ آخر سبقتش و بگيره . يه چيزه ديگه 👈 لورنزو داره چيكا ميكنه؟

 2. Peyman

  14

  0

  روسی تکنیک همیشگی خودشو خیلی خوب اجرا کرد اواسط مسابقه سبقت گرفت و دید نمیتونه نگه داره سبقتو و گذاشت برای دورهای اخر که به خوبی انجامش داد

 3. E46-M3

  8

  1

  اسطوره تمام نشدنی که اگه یه موتور خوب داشت تا پایان فصل امید قهرمانی داشت،هر چند که هنوز اول فصله و ایشالا سکوهای بیشتری از دکتر را میبینیم

 4. 46 تــا ابـــد !!!

  8

  1

  متاسفم برای یاماها که از جهل خودش نمیخواد انگار بیرون بیاد و یه فکر اساسی برای موتور 2019 نکرد که تجربه تلخ 2018 تکرار نشه . اینطور که بوش میاد نه به افتضاحی سال گذشته اما بازم یاماها از لحاظ شتاب ثانویه , نسبت به نه تنها دوکاتی , بلکه نسبت به هوندا هم خیلی ضعیفتر و کند تره . و این حق روسی نیست ! به هیچ وجه حقش نیست ! اگر روسی موتوری با خصوصیات دوکاتی یا هوندا زیر پاش بود , مارکز پارسال فهرمان نمیشد . حتی این مسابقه هم اول نمیشد . ای خدا دلم خـــــــــــــــــــون از دست تیم فنی و مدیریت یاماها ! دلم خـــــــــــــــــون واسه روسی ! دکتر سالطان موتو جی پیه ! موافقی؟ پ چرا لایک نکردی !

دیدگاه خود را بیان کنید