فرمول یک ایران – تیم ردبول در یازدهمین فصل حضور خود در فرمول یک اولین بار با هوندا همکاری خود را در فصل 2019 با اولین سکو مکس ورشتپن آغاز کرد.

در حالی که سکو به دست آمده در افتتاحیه فصل ۲۰۱۹ در استرالیا فشار ها را از هوندا کم کرده است اما این موضوع باعث نشده است تا مدیر هوندا از فاصله میان خود و تیم های فراری و مرسدس غافل شود. هوندا فصل ۲۰۱۵ بازگشت بسیار ناامید کننده ای به فرمول یک داشت و پس از سه سال همکاری یا مک لارن و یک سال با تورو روسو به اولین سکو خود دست یافت. این سکو اولین سکو هوندا پس از سکو باریکلو در جایزه بزرگ بریتانیا در فصل ۲۰۰۸ است.

مدیر ورزشی هوندا، تویوهارو تانابه از اهمیت سکو به دست آمده گفت:

بسیار مهم بود و بسیار خوشحالم که این نتیجه بسیار زود به دست آمد. این سکو میزان زیادی از فشارها را از روی ما کم کرد.

این نتیجه همچنین قدم موثر دیگری در مسیر ارتقا ما بود و این موضوع اهمیت زیادی دارد. مکس ورشتپن در جایزه بزرگ استرالیا توانست سبقت خوبی از سباستین فتل داشته باشد و فشار زیادی نیز به راننده مرسدس همیلتون وارد کرد.

پیر گسلی 2018

ردبول هوندا

تانابه همچنین در مورد رقابت برای قهرمانی جهان و رقابت با تیم های فراری و مرسدس گفت:

اینکه شما از تلویزیون چنین رقابتی را پس از فصول ضعیف قبل ببینید بسیار خوب است. فاصله بوتاس برنده مسابقه با مکس حدود ۲۰ ثانیه بود و این فاصله میان ما و تیم های برتر را کاملا نشان می دهد. ما از تمرینات بارسلونا اطلاعات خوبی داشتیم و می توانستیم در استرالیا ارائه دهیم.

خوشبختانه هر چهار خودرو که از موتور هوندا استفاده می کردند مسابقه را به پایان رساندند و دنیل نیز توانست یک امتیاز برای تورو روسو کسب کند. برای ما بسیار مهم است که به عملکرد فراری فکر کنیم. شاید در قدرت بین ما و فراری همه چیز برابر باشد.

ما در استرالیا سریع بودیم، این موضوع به خصوصیت خودرو، راننده و پیست هم مربوط می شود. حال ما به مکان جدید می رویم و دقیقا نمی دانیم که چه اتفاقی خواهد افتاد. فراری در بارسلونا بسیار قوی بود و کسی نمی داند که چه وقت آن ها به قدرت خود بازگردند. در کل نمی توانم بگویم که ما دقیقا کجا قرار داریم اما سکو در استرالیا مشوق بسیار خوبی بود و کل تیم با روحیه بالا برای ادامه مسابقات تلاش خواهد کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. THE MINDBLOWER

  20

  0

  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولان‌گه توست
  عرض ما می‌بری و زحمت ما می‌داری
  برو اقا یه سکو گرفتن که از چهرتا راننده مرسدس و فراری سه‌تاشون نتونستن درست مسابقه بدن و اینا اومدن یه سکو گرفتن انگار قهرمان شدن.
  عجله و بی‌عقلی مارکو امگار مسریه.

 2. محمدرضا

  12

  1

  خودشونم فهمیدن که سبقته مکس از فتل توشرایطه نابراربوده . بانگاه ب فاصلشون بابوتاس . و شرایط غیرمعمول فراری فهمیدن که هنوز واسه کری خوندن خیلی زوده . اخرش زورزدنه مکس بود که بااون شرایط نتونست از لوییس سبقت بگیره

دیدگاه خود را بیان کنید