فرمول یک ایرانگانتر اشتاینر مدیر تیم فرمول یک هاس بعد از گرندپری استرالیا 2019 اعلام کرد که احساس دوگانه ای دارد چرا که کوین مگنوسن ششم شد اما رومن گروژان به دنبال تکرار اتفاق پارسال و در واقع دِژاوو تیم هاس، از مسابقه خارج شد.

رومن وقتی وارد پیت لین شد لاستیک سمت چپ وی به سختی وارد شد و باعث شد زمان زیادی را از دست بدهد، بعد هم که وارد پیست شد چند دور نگذشته بود که همان لاستیک لق شد و او را مجبور به خروج از مسابقه کرد. گانتر گفت:

رتبه ششمی کوین دستاورد بزرگی برای تیم ما بود. می دانیم که ماشین قدرتمندی داریم و می توانیم ۲۰ مسابقه دیگر را همینطور قوی ظاهر شویم.

متاسفانه دژاوو برای ماشین رومن مجددا و مشابه پارسال رقم خورد. پارسال نیز بعد از آن خطا ۲۰ مسابقه دیگر را بدون خطا در پیت استاپ طی کردیم. فکر می کنم اینجا بد شانسیم! البته قبل از هر حرفی باید به دقت بررسی کنیم و علت اصلی ماجرا را بفهمیم.

رومن گروژان - استرالیا 2019

رومن گروژان – استرالیا 2019

گروژان بعد از مسابقه ناراحت بود و نمی دانست چه کلماتی را به کار ببرد. او گفت:

هنوز نمی دانم چه اتفاقی افتاده است. قبل از این حادثه من آن بالا ها پشت کوین بودم اما راستش نمی دانستم باید چکار کنم تا بتوانم از او عبور کنم. قوانین جدید برای دنبال کردن ماشین دیگر مناسب هستند اما لاستیک ها تغییری نکرده اند و مشکل سبقت گیری هنوز پابرجاست.

وقتی فشار می آورید و نزدیک می شوید ماشین سُر می خورد و مشکل عدم چسبندگی به وجود می آید. مایه تاسف است چراکه در کل این هفته و حتی مسابقه قوی ظاهر شدیم.

رتبه ششمی مگنوسن به تیم نوید فصل قدرتمندی را داد و خود او نیز خوشحال بود. کوین گفت:

بابت مسابقه خیلی خوشحالم. نتیجه خیلی خوبی بود. رتبه ششمی نتیجه راضی کننده ای است. استارت خوبی داشتم و بعد از آن نیز ماشین خوب عمل می کرد. می توانستم فشار بیاورم و مراقب لاستیک های خود نیز باشم. واقعا از شروع فصل به این چنین خوشحالم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  • محمدرضا

   11

   0

   بنظرم بانگاهی به ماشین هاس میشه قدرت موتوریه فراریو فهمیدکه موتور ۲۰۱۸ اونا روماشین هاس چه کیفیتیه داره . قدرت موتورشونم که تو۲۰۱۹ از تستایه پیش فصل معلومه . ولی متاسفانه تو استرالیا ست اپ مناسب نداشتن. باید منتظر بحرین موند و قدرت اصلیشونو اونجادید

   • H.farahani

    1

    2

    محمد رضا خان
    بنظرم اشتباه کردید.امسال هاس از موتور 2019 استفاده میکنه نه 2018.شاسی و طراحی ماشین شبیه فراری 2018 هست.

دیدگاه خود را بیان کنید