فرمول یک ایرانمکس ورشتپن اشتباه خود در دور های پایانی و رفتن داخل چمن ها را مانع کسب رتبه دومی ندانست. والتری بوتاس با اختلاف ۲۱ ثانیه ای پیروزی مقتدارنه ای را رقم زد و هم تیمی وی ۱ و ۲ مرسدس را تکمیل کرد. تمام اتفاقات پشت سر والتری افتاد، مکس فشار را بر روی لوییس برای کسب رتبه دوم زیاد کرده بود اما اشتباه او در دور ۵۰ و از دست دادن پیچ یک و رفتن داخل چمن ها باعث شد همیلتون با خیالی آسوده به مسابقه خود ادامه دهد و رتبه دوم خود را حفظ کند. مکس گفت:

بد شانس بودم ولی فکر نمی کنم در نتیجه پایانی تاثیری می داشت. اینکه اولین مسابقه فصل را با سکو و به چالش کشیدن مرسدس شروع کنیم، خیلی خوب است. بعد از جمعه سخت، روز خیلی خوبی برای تیم بود.

ورشتپن نیز مانند گروژان از داع شدن بیش از حد لاستیک ها هنگام نزدیک شدن به ماشین جلویی انتقاد کرد. وی افزود:

در بخش اول مسابقه، به محض اینکه به فاصله ۱.۵ ثانیه ماشین جلویی می رسید، لاستیک ها به حدی داغ می شوند که اجازه هیچ حمله ای را نمی دهند.

وقتی لاستیک های خود را به مدیوم تعویض کردم، ماشین حس و حال بهتری داشت و هر وقت فرصت نزدیک شدن پیدا می کردم، اقدام می کردم اما سرعت لوییس از سباستین بیشتر بود و آلبرت پارک پیستی است که سبقت گیری در آن دشوار است.

دائما در حال تلاش برای فشار آوردن به لوییس و ثبت سریع ترین دور بودم اما متاسفانه هیچکدام محقق نشد اما از رده سومی خود و همچنین تیم و هوندا خوشحالم. از وقتی همکاری با آنها را شروع کردیم، خوشحالم.

سبقت مکس ورشتپن از سباستین فتل – استرالیا 2019

ورشتپن در دور ۳۱ از فتل سبقت گرفت و سوم شد. او در پایان گفت:

برای کسب سکو باید از سباستین سبقت می گرفتم که کار آسانی نبود. سپس برای لحظاتی توانستم همیلتون را به چالش بکشم. من واقعا از این اتفاقات خوشحالم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. پوریا

  26

  2

  شهر چقدر شلوغ شده که هوندا داره رجز میخونه .بنظرم فراری تو طراحی بال جلو قمار کرده .اگه دقت کنید مرسدس و ردبول تقریبا رویه مثل هم رو انتخاب کردن و هدفشون گذر هوا از روی چرخ جلو و هدف فراری عبور هوا از کنار چرخ بنظر میاد رویه مرسدس و ردبول بهتره

 2. mazroid7

  9

  22

  در جواب احمد فتل که گفت : (لاستیک قفل کردنای همیلتون تو باکو که اگه شانس نمیاورد سوم میشد)

  یکیم اگه شانس میاورد در هوکنهایم اول میشد 😂 😂 😂

  #wallman

  • THE MINDBLOWER

   8

   0

   سعید داداش خیلی زوده واسه قضاوت دربارش.
   هم استرالیا واسه سبقت سخته هم اولین ریس با ردبول بود.
   ردبول آزادش بزاره و کمی زمان و مدیریت ذهن میتونه نشون بده که ایا واقعا در حد ردبول استش یا نه؟؟؟

 3. TRANS AM

  9

  1

  بوتاس امروز کارش تمیز بود همین فرمون بره جلو امسال شگفتی ساز میشه. مکس هم براحتی میتونست از پس همیلتون بربیاد ، ولی این کارو نکرد شاید هنوز احتیاج به کسب تجربه بیشتری داره !

دیدگاه خود را بیان کنید