فرمول یک ایران– رومن گروژان راننده تیم هاس طی مصاحبه ای بیان کرد که قوانین جدید که ماشین ها بر مبنای آنها ساخته شده اند دنبال کردن یکدیگر را آسان کرده اند ولی همچنان مشکل سبقت گیری پابرجاست.

مدیران فرمول یک اصرار به تغییر قوانین داشتند و تغییراتی از جمله ساده کردن بال های عقب و جلو و کوچک و محدود کردن مجرای خنک کننده ترمز ها و بارج بوردها را اعمال کردند تا سبقت گیری راحت تر شود، اما این تغییرات با استقبال تمام تیم ها همراه نشد و شک و شبهه های زیادی به همراه داشت و حتی کریستین هورنر اعلام کرده بود که این تغییر قوانین اشتباه بزرگی خواهد بود.

رومن بعد از پایان مسابقه گفت:

مشخصا دنبال کردن خودروها آسان شده است اما فرصت های سبقت گیری به خصوص با جنس لاستیک های پیرلی همچنان کم و محدود است.

گروژان خود را پشت آنتونیو جیوویناتزی یافت که لاستیک هایش بسیار کهنه بودند. او افزود:

وقتی که شما قصد دارید به خودروی جلویی فشار بیاورید لاستیک ها زیاد از حد داغ می شوند و سبقت گیری بسیار بسیار سخت می شود. این را در نظر بگیرید که سبقت گیری از خودروی جلویی مقداری زمان می برد و اگر بخواهید دائما فشار بیاورید گرما چه بلایی سر لاستیک ها می آورد.

به مرور چسبندگی خود را از دست می دهید و نمی توانید نزدیک شوید‌‌. از دید بیننده تلویزیونی این اتفاق خوبی است اما برای بهتر شدن مسابقات لاستیک ها باید قطور تر شوند.

رومن گروژان - استرالیا 2019

رومن گروژان – استرالیا 2019

رومن که درحال رقابت برای کسب رتبه چهارم بود به دلیل لق شدن لاستیک جلو سمت چپ مجبور به ترک مسابقه شد و مشابه اتفاق سال ۲۰۱۸ برای او تکرار شد. رومن در پایان گفت:

دِژاوو؛ برای دومین سال پیاپی مشکل مشابه و برای سومین سال پیاپی من در آستانه امتیازگیری هستم اما به دلیل مشکل فنی نمی توانم آن را کسب کنم. فکر کنم استرالیا من را دوست ندارد اما من از بودن در اینجا لذت می برم و آخر هفته خوبی داشتم اما واقعا نتیجه شرم آور بود.

اصلا راه خوبی برای شروع فصل نیست و نمی توان آن را به سادگی هضم کرد ولی ما باید تیمی کار کنیم تا دیگر چنین اتفاقی تکرار نشود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. Nico

  8

  1

  بدشانس استرالیا ریکیاردو نیست این بشره
  دو سال تمام با یک مشکل اونم توی رتبه های بالا
  رقابت میانه جدول با حضور هاس رنو و آلفا و تورو روسو قشنگ شده

دیدگاه خود را بیان کنید