فرمول یک ایران – تیم فرمول یک ایران به عنوان تنها مرجع رسمی موتوراسپرت در ایران تصمیم بر این گرفته تا در بستری که فرمول یک برای هواداران فراهم کرده است، لیگی تشکیل دهد تا بتوانیم در کنار یکدیگر هرچه بیشتر از این فصل فرمول یک لذت ببریم و مشارکت بیشتری داشته باشیم. بنا بر این عقیده تصمیم گرفتیم تا در این پست به صورت دقیق نحوه‌ی ثبت نام در فانتزی فرمول یک و تمام قوانین و سیستم امتیاز دهی آن را شرح دهیم.

ساختن حساب کاربری

در اولین قدم به سراغ راهنمایی شما عزیزان برای ساختن حساب کاربری خودتان می‌رویم. به دلیل محدودیت‌های که برای این سایت وجود دارد شما احتیاج به وارد شدن به این سایت با آی پی کشورهای دیگری به جز ایران هستید. در مرحله‌ی اول و همانگونه که در تصویر 1 و در مرحله‌ی 1 مشاهده می‌کنید، آدرس (https://fantasy.formula1.com) این سایت در نوار مرورگر خودتان وارد کرده و به این سایت بروید. در مرحله دوم بر روی گزینه‌ی Sign Up که دور آن خط کشیده شده و با عدد 2 مشخص شده است کلیک کنید تا به صفحه‌ی ثبت نام سایت ارجاع داده شوید.

تصویر 1

تصویر 1

در مرحله‌ی بعد و همانگونه که در تصویر 2 ملاحظه می‌کنید شما باید مشخصات فردی خودتان را برای ایجاد حساب کاربری در قسمت‌های مشخص شده وارد کنید. تنها نکته‌ی این قسمت در بخش انتخاب کشور محل اقامت شماست که اگر در ایران زندگی می‌کنید، باید توجه داشته باشید که در این لیست نام ایران وجود ندارد، اما شما با انتخاب هر کشور دیگری (پ.ن: اگر فامیل،دوست یا آشنایی در خارج از ایران دارید، توصیه می‌شود کشور محل اقامت آن‌ها را در این قسمت وارد کنید) برای این ثبت نام به مشکل بر نخواهید خورد. بعد از کامل کردن مشخصات فردی بر روی Submit که با عدد 2 نشان داده شده است کلیک کنید.

تصویر 2

تصویر 2

با کلیک کردن بر روی Submit حساب کاربری شما ساخته می‌شود و شما به صفحه‌ای که در تصویر 3 می‌بینید انتقال پیدا می‌کنید. در این مرحله شما باید تیم فانتزی خود متشکل از 5 راننده و یک سازنده را انتخاب کنید. در باکس سمت چپ تصویر و نام تمامی رانندگان و تیم‌های (با ستاره مشخص شده‌اند) فرمول یک را مشاهده می‌کنید. طبق معمول تمام لیگ‌های فانتزی شما سقفی از بودجه در اختیار دارید که با بیضی قرمز رنگ در تصویر مشخص شده است. شما با توجه به این بودجه (100 میلیون دلار) تیم خود را انتخاب کنید.

تصویر 3

تصویر 3

در مرحله‌ی بعد شما باید یک راننده از ترکیب خود را به عنوان Turbo معرفی کنید. با کلیک کردن بر روی Select که در تصویر شماره 3 با عدد 2 نشان داده شده است پنجره‌ی انتخاب این راننده برای شما باز خواهد شد. امتیازات این راننده در هر گرندپری برای تیم شما دو برابر حساب خواهد شد اما این راننده نمی‌تواند از بین رانندگانی باشد که قیمتی بیش از 19 میلیون دلار دارند.

تصویر 4

تصویر 4

در مرحله‌ی بعد شما باید نام دلخواه تیم خود را در کادر وارد و از منوی پایین این کادر تیم فرمول یک مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید. (تصویر 5)

تصویر 5

تصویر 5

بعد از اتمام این مرحله و تایید کردن تیم خود صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که 3 لیگ که به صورت پیش فرض شما در آن عضو خواهید شد را برای شما نشان خواهد داد. اولین لیگ، لیگ Global است که اصلی‌ترین لیگ این بازی به حساب می‌اید و اگر می‌خواهید جوایز اصلی فرمول یک را ببرید باید سعی کنید بین 3 نفر برتر این لیگ کار را به اتمام برسانید. دو لیگ دیگر بستگی به تیم مورد علاقه‌ی شما در فرمول یک است و آی پی شما در هنگام ثبت نام در سایت که لیگ مخصوص به آن کشور را در بر دارد. (تصویر 6)

تصویر 6

تصویر 6

با کلیک کردن بر روی OK صفحه‌ی ساخت لیگ شخصی خودتان برای شما باز خواهد شد که اگر می‌خواهید لیگی برای خود و دوستانتان داشته باشید می‌توانید از طریق این صفحه این کار را انجام دهید، اما برای عضو شدن در لیگ فرمول یک ایران شما باید به پایین صفحه بروید و بر روی Join a League که در تصویر 7 مشخص شده است کلیک کنید.

تصویر 7

تصویر 7

در صفحه‌ی باز شده کد لیگ فرمول یک ایران (8b31923fe8) را وارد و بر روی Join کلیک کنید. (تصویر 8)

تصویر 8

تصویر 8

در کادر باز شده و در قسمت مشخص شده تیم خود را انتخاب و بر روی Join کلیک کنید. (تصویر 9)

تصویر 9

تصویر 9

بعد از این مرحله پیام موفق بودن عملیات پیوستن به لیگ ما را دریافت خواهید کرد. حالا اگر به صفحه‌ی اصلی (https://fantasy.formula1.com) بازگردید، تیم خود را مشاهده می‌کنید. در نوار بالا بر روی Leagues و سپس بر روی Joined کلیک کنید تا لیگ‌هایی که شما در آن عضو هستید برایتان به نمایش در آید. (تصویر 10)

تصویر 10

تصویر 10

در این صفحه که در تصویر 11 مشاهده می‌کنید، نام لیگ F1IRAN در پایین مشخص می‌باشد.

تصویر 11

تصویر 11

قوانین لیگ فانتزی فرمول یک

 1. به محض شروع مرحله‌ی تعیین خط هر گرندپری تمامی تیم‌ها قفل شده و امکان تغییر آن‌ها برای گرندپری پیش رو نخواهد بود. ضمنا بعد از قفل شدن تیم‌ها، تمامی تیم‌های انتخاب شده توسط رقبا برای شما قابل رویت می‌شود و شما می‌توانید رانندگان انتخابی حریفتان را ببینید.
 2. تمامی امتیازات تیم‌ها به صورت آنی تغییر خواهند کرد و شما قادر به دیدن عملکرد تیم خود در لحظه هستید.
 3. با فاصله‌ی کوتاهی بعد از مسابقه امتیازات تیم‌ها به آن‌ها تخصیص یافته و جداول لیگ‌ها به روز رسانی می‌شوند.
 4. قبل از شروع فصل شما به صورت نامحدود می‌توانید در تیم خود تغییرات ایجاد کنید. اما بعد از شروع رسمی اولین گرندپری فصل این تغییرات محدود خواهند شد به یک تغییر مجانی در فاصله‌ی بین گرندپری‌ها. از یک تغییر بیشتر در فاصله‌ی هر دو گرندپری 10 امتیاز منفی برای شما به همراه خواهد داشت.
 5. در طول فصل شما مجاز به دو بار استفاده از Wildcard هستید و این بدان معنی است که شما می‌توانید برای گرندپری پیش رو کل تیم خود را به صورت نامحدود تغییر دهید. به این نکته توجه داشته باشید که اولین Wildcard فقط تا گرندپری مجارستان مجاز به استفاده خواهد بود و شما بعد از این گرندپری نمی‌توانید هر دو Wildcard خود را استفاده کنید.

سیستم امتیاز دهی

دو بخش امتیاز دهی در این بازی پیش بینی شده است. یکی برای رانندگان و یکی برای تیم‌ها. ابتدا به سراغ سیستم امتیاز دهی به عملکرد رانندگان در هر گرندپری خواهیم رفت.

1. رانندگان

تعیین خط

عملکردامتیاز
بازماندن از Q21+
راهیابی به Q2 و بازماندن از Q32+
راهیابی به Q33+
شکست دادن هم‌تیمی2+ (فقط برای راننده)
از دست دادن تعیین خط5- (فقط برای راننده)
پول پوزیشن10+
رده دوم9+
رده سوم8+
رده چهارم7+
رده پنجم6+
رده ششم5+
رده هفتم4+
رده هشتم3+
رده نهم2+
رده دهم1+

مسابقه

عملکردامتیاز
گذشتن از خط پایان1+
شکست دادن هم‌تیمی3+ (فقط برای راننده)
کسب رده نسبت به جایگاه تعیین خط2+ برای هر رده (ماکسیمم 10+)
سریع‌ترین دور 5+ (فقط برای راننده)
شروع در بین 10 نفر برتر و از دست دادن رده در پایان نسبت به جایگاه تعیین خط2- برای هر رده (ماکسیمم 10-)
شروع خارج از 10 نفر برتر و از دست دادن رده در پایان نسبت به جایگاه تعیین خط1- برای هر رده (ماکسیمم 5-)
به اتمام نرساندن مسابقه15- (فقط برای راننده)
اخراج از مسابقه20- (فقط برای راننده)
رده اول25+
رده دوم18+
رده سوم15+
رده چهارم12+
رده پنجم10+
رده ششم8+
رده هفتم6+
رده هشتم4+
رده نهم2+
رده دهم1+

جدا از این امتیازاتی که در هر گرندپری به تیم‌ها و رانندگان اختصاص می‌یابد، امتیازاتی نیز برای عملکرد با ثبات رانندگان و تیم‌ها نیز در نظر گرفته شده است.

 1. 5+ برای هر راننده‌ای که بتواند در 5 گرندپری متوالی در بین 10 راننده‌ی برتر تعیین خط قرار گیرد.
 2. 10+ برای هر راننده‌ای که بتواند در 5 گرندپری متوالی در بین 10 راننده‌ی مسابقه قرار گیرد.
 3. 5+ برای هر تیمی که هر دو راننده‌ی آن‌ها در 3 مسابقه‌ی متوالی در بین 10 راننده‌ی برتر تعیین خط قرار گیرند.
 4. 10+ برای هر تیمی که هر دو راننده‌ی آن‌ها در 3 مسابقه‌ی متوالی در بین 10 راننده‌ی برتر مسابقه قرار گیرند.

2. تیم‌ها

گفتنی است که امتیازات محاسباتی برای تیم‌ها در هر گرندپری، از مجموع امتیازات کسب شده توسط دو راننده‌ی این تیم در آن گرندپری بخصوص محاسبه می‌شود و امتیازاتی که در جداول با عنوان “فقط برای راننده” مشخص شده‌اند برای تیم‌ها به حساب نخواهند آمد.

با امید فصلی پرهیجان برای فرمول یک و طرفداران این ورزش در سرتاسر جهان و بخصوص ایران.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

 1. پوریا

  1

  0

  سلام .طبق راهنمایی جلو رفتم و همه کار رو انجام دادم عضو گروه f1 هم شدم.اونplay onچیه؟اونو هم باید بزنم .البته زدم ولی نتونستم لاگین کنم هر چی ایمیل دو میزنم با پسورد قبول نمیکنه و میگه قبلا این ایمیل ثبت شده و پسورد رو قبول نمیکنه .پسورد هم ریست نمیشه

دیدگاه خود را بیان کنید