فرمول یک ایران – چارلی وایتینگ، مدیر مسابقه ای فرمول یک فیا (فدراسیون جهانی اتومبیلرانی) امروز در ملبورن، 3 روز قبل از مسابقه افتتاحیه فصل 2019 در سن 66 سالگی بر اثر آمبولی ریه درگذشت.

او از سال 1977 کار خودش را در فرمول یک در تیم هسکث آغاز کرد بعدها در 1980 به براباهام پیوست. او از سال 1988 که وارد فدراسیون جهانی شد به عنوان یکی از ارکان جدایی ناپذیر سازماندهی مسابقات فرمول یک مشغول به کار شد تا سال 1990 که از آن پس به عنوان مدیر مسابقه ای فرمول یک شناخته شد.

ژان تاد، رئیس فیا گفت:

من از درگذشت چارلی بسیار اندوهگین هستم. خیلی سال است که چارلی وایتینگ را می‌شناختم. او یک مدیر بزرگ بود، یک شخصیت مرکزی و بی نظیر در فرمول یک که اخلاق و روح این ورزش فوق العاده را ترسیم کرده است.

با درگذشت چارلی، فرمول 1، یک دوست وفادار و یک سفیر خارق‌العاده را از دست داده است، تمامی افکار من، اعضای فیا، و تمام اعضای انجمن ورزشهای موتوری، با خانواده، دوستان و طرفداران فرمول یک همدردی می‌کنیم.

چارلی وایتینگ- کنفرانس پنجشنبه برزیل 2016

چارلی وایتینگ

راس براون، مدیر ورزشی فرمول یک گفت:

من چارلی را در تمام طول زندگی مسابقه‌ایم می‌شناختم. ما کنار هم به عنوان مکانیک کار کردیم، دوست شدیم و زمان زیادی را در مسابقات سراسر دنیا با هم گذراندیم.

به هنگام شنیدن این خبر دردناک، من بسیار اندوهگین و ویران شدم. این یک ضایعه بزرگ نه فقط برای من بلکه برای کل خانواده فرمول یک، فیا و کل ورزشهای موتوری است. ما همگی با خانواده او همدرد هستیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Mehrdad

  31

  2

  سنی هم نداشت
  خدایش بیامرزد
  چه موقعی هم فوت کرد…

 2. مهراد عصری

  26

  6

  هر آمدنی یه رفتنی هم داره، چه خوب که در حد فاصل رخوتناک این دو همآغوشی خودمون رو جاودان کنیم. چارلی و افرادی همچون او حتما جاودان خواهند ماند.
  “زندگی شاید افروختن سیگاری باشد، در فاصله‌ی رخوتناک دو همآغوشی” فروغ فرخزاد