فرمول یک ایران – مدیر سابق فرمول یک، برنی اکلستون می گوید که در حال حاضر لوئیس همیلتون بهترین و بدترین راننده ی فرمول یک است.

راننده ی مرسدس در فصل 2019 به دنبال کسب ششمین عنوان قهرمانی جهان خود خواهد بود تا از هر راننده ی دیگری به رکورد مایکل شوماخر نزدیک تر باشد. اکلستون همیلتون را یک راننده ی منحصر به فرد توصیف کرد که می تواند تمام توجهات موجود در فرمول یک را به سمت خود جلب کند:

او یک راننده ی منحصر به فرد است. او بهترین و بدترین راننده ی فرمول یک است.

بهترین به این دلیل که او می داند چطور این ورزش را ترویج و ترقی دهد و بدترین به این دلیل که او بیشتر توجهات فرمول یک را به سمت خود جلب می کند. او هیچ کاری اشتباهی انجام نمی دهد، اما رانندگان دیگر باید از خواب غفلت بیدار شوند و شخصیت و هویت خود را نشان دهند.

سباستین فتل - تعیین خط فرمول یک چین

سباستین فتل

اکلستون همچنین سباستین فتل را قهرمان فصل 2019 فرمول یک دانست:

من معتقدم که این بار فتل به همراه فراری پیروز خواهند شد. من جو خوبی را در تیم و درباره ی خودرویشان احساس می کنم اگرچه همیلتون نیز مدعی است.

فتل بسیار باهوش است و در هر زمینه ای استعداد بسیاری دارد. اما همه چیز برای او از قبل تعیین شده است، به محض اینکه مسابقه به پایان می رسد، او به خانه و نزد همسر و فرزندانش باز می گردد و این کاملا برعکس لوئیس است.

می دانید که به او چه پیشنهادی کردم؟ اینکه آزادتر باشد، اینکه به دیگران نشان دهد کمی متفاوت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

شما می توانید به سباستین اعتماد کنید، او یک انسان واقعی است. من به شدت به او اعتماد دارم و به او چک سفید امضا می دهم.

سباستین فتل و آریوابنه

سباستین فتل و مائوریزیو آریوابنه

اکلستون همچنین درباره ی تغییر در کادر مدیریت تیم فراری افزود:

مائوریزیو آریوابنه سعی کرد تا بعضی چیزها را تغییر دهد اما با افراد داخل فراري هماهنگ نبود.

متیا بینوتو کاملا متفاوت است و 25 سال در فراری کار کرده است. او فراری و افراد تیم را برای تصمیم گیری هر چه سریع تر می شناسد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. Mjyz

  36

  5

  فتل و همیلتون . دو فرد با سبک زندگی کاملا متفاوت ( ۱۸۰ درجه با هم فرق دارن )
  اول فتل . اکثرا میدونن که فتل هیچ اکانتی در هیچ شبکه اجتماعی نداره و اون رو صرفا تلف کردن وقت میدونه و فتل خانواده داره و همیشه پیش خانواده‌ش هست و فردی هست که اگر ماشین مشکلی داشته باشه کل تیم رو به باد انتقاد نمیده و همیشه حامی مکانیک‌هاست حتی براحتی به خاطر اشتباهاتش عذرخواهی میکنه .
  ولی همیلتون سبک زندگی متفاوتی داره که به گفته شخص توتو ولف، لویس سبک زندگی ثروتمندانه ایی داره و هزینه زیاده برای این سبک زندگی‌ش می پردازه ( اکثرا بعد هر ریس با جت شخصی میره امریکا ) و تو کار مد و طراحی لباس ( که یک برند هم داره ) و با افراد معروف قرار میزاره و حتی اکانت های اینستاگرام دوتا سگش سالیانه بالای ۲۷۰ هزار دلار درآمد داره ( 🤣😂)
  من این حرفا رو نزدم که بگم فتل خوبه و لویس بده . میخوام این رو بگم برای یک سیستم که بخواد یک فرد رو انتخاب کنه و اون رو بلد کنه و الگو و بهترین جلوه بده کدوم رو انتخاب میکنه ؟!

  راستی چارلی فوت شد . خدا بیامرزتش 🙏

  • josef6565

   16

   1

   خیلی ها باید چارلی وایتینگ رو حلال کنن. یکی سب که تو حسرت دادن پنالتی به مد بازی های مکس موند. دیگری ما طرفدارها که اعتماد مطلقمون به نسبی تقلیل پیدا کرد و صد البنه تیم فراری که بر اساس شناخت خودش از مدیدریت جهت دار انگلیسی سخنی به میون نیاورد.
   چارلی نه می تونست فراری رو قهرمان کنه و نه مغلوب فقط کیفیت کار خودش رو زیر سوال برد.

 2. امید نورمحمدی

  11

  6

  🤣🤣🤣 خیلی باحاله. هم از این تعریف میکنه و هم از اون!!! اینا دیگه آخر حقه بازی و پوپولیسم هستند. استاد معلوم نیست چرا و برای چی مصاحبه خنثی میکنه. شاید دوباره میخواد سر و کله اش پیدا بشه.
  در باره خبر فوت چارلی امیدوارم صحت نداشته باشه با اینکه میدونم سایت خبر جعلی نمیزاره ولی یه سر سوزن امیدوار هستم. حیفه. سن کمیه برای فوت شدن. به هر روی واقعا شغل سختیه و استرس زیادی به مدیران وارد میکنه. اینطوریکه مشخصه کمترین فشار روی راننده هاست.
  اصلا مهم نیست که قضاوت ما در مورد چارلی و عملکردش خوبه یا بد. بنظر من ما اصبلا صلاحیت قضاوت کردن در موردیکه چیزی ازش نمیدونیم و یا خیلی کم میدونیم درستو نداریم. مگر اینکه عضو هییت مدیره فرمول 1 باشیم . با جمع کردن اطلاعاتی که از طریق مجله های تخصصی و سایتهای معتبر هم بهمون داده میشه هم نمیشه مدیری بزرگ مثل چارلیو قضاوت کرد.

  • josef6565

   19

   2

   فهم بریدن پیت لین و رفتن تو چمن در حالی که راننده های دیگه حتی به خاطر لمسش پنالتی میگیرن که تخصص نمی خواد. فرمول یک مثل هر ورزش دیگه ای دارای دو بخش تخصصی که میشه مهندسی ممتاز ماشین ها و عمومی که میشه آگاهی از قوانین و مفاهیم رقابت هستش که دومی نیاز به سال ها مطالعه و تخصص نداره.
   تازه هر چی نشریات خارجی می گن که درست نیست مثلا ما کلی نشریه داریم که در مورد مسائل غیر اخلاقی هست.ملاک باید عقلمون باشه.
   سال ها زحمت مهندسین و راننده ها رو از بین بردن و اعتماد هوادار هایی که عشق این ورزش هستن و هزینه یا حداقل وقت صرف می کنن رو خدشه دار کردن چیزی نیست که بشه به راحتی ماس مالی کرد.

   • H.farahani

    3

    1

    Josef گرامی
    چارلی وایتینگ که داور مسابقه نبوده.مدیر مسابقه ای فرمول یک بوده.هر ریس سه تا داور داره که هر ریس عوض میشن که یکیش از راننده های سابق فرمول یکِ.تصمیمات رو داورا میگیرن و چارلی دخالت نداشته.مثل ناظر داوری در فوتبال که حق دخالت نداره.
    ادمین جان اگه اشتباه میکنم لطفا تصحیح کنید.ممنون

  • محمد.ج

   3

   0

   حقه بازی نیست. این دو نفر بهترینهای حداقل یک دهه ی اخیر فرمول یک هستند. از هرکدومشون در مورد مزایاشون تعریف کرد. مثلا شما اگر همزمان از رونالدو و مسی تعریف کنید باید بهتون بگن پوپولیست؟ فتل و همیل هرکدوم مزایایی نسبت به هم دارند که اشاره کرد.

  • Saeedsl1

   13

   2

   موافقم

   ولی فتل بیشتر شبیه مایکل شوماخر میمونه

   با خود مسی

   از اونایی ک قهرمان شدن و اسطوره شدن شخصیتشون رو عوض نمیکنه…

   چون متواضعن

   هیملتون ولی همیشه دوس داره تو توجه باشه و خودشو بهترین معرفی کنه

   شاید خیلیا حتی خود من خوششون نیاد ولی برا جیب خودش خوبه ک کافیه

   • مهدی کوپایی

    3

    0

    اتفاقا مسی هم داره مثل رونالدو تو سبک زندگی خودش و می کنه
    سعید آلمانی ها وفاداری شون به خانواده بیشتر از بقیه اروپایی هاس
    تو زندگی کروس و مولر و نویر هم بری رفتار شون مثل سب هست

دیدگاه خود را بیان کنید