فرمول یک ایران – مدیر تیم فراری متیا بینوتو تایید کرد که در طول تعطیلات زمستانی تنش هایی داخلی، میان افراد تیم به وجود آمده و او تا مرز خداحافظی از فراری پیش رفته بود.

پس از پایان فصل 2018 و از دست رفتن یک قهرمانی دیگر برای فراری، رسانه های ایتالیایی از به وجود آمدن اختلافاتی میان بینوتو و آریوابنه خبر دادند.

قبل از شروع رقابت های فصل جدید، متیا یکسری موضوعات جدید را درباره اتمسفر تیم در فصلی که گذشت مطرح کرد و اینکه با توجه به فضای کاری آن دوره، او به فکر ترک فراری بود:

احساس کردم که دیگر در جایگاهی نیستم که بتوانم کارم را به درستی انجام دهم و این موضوع را پنهان نکردم.این چیزی نبود که فقط من درگیرش شده باشم و به تمام تیم مربوط می شد. اگر مدیر فنی تیم نتواند در بهترین حالت خود باشد، تمام زیر مجموعه های مربوطه هم آسیب می بینند.

همچنین متیا بینوتو تایید کرد که تیم های دیگر مانند مرسدس، به دنبال جذب او بوده اند اما او به فراری وفادار مانده:

بله این واقعیت دارد. تیم های دیگر با من در ارتباط بوده اند چراکه تجربه من در فرمول یک بسیار با ارزش است.من از بچگی طرفدار فراری بوده ام. هیچوقت به هیچ تیمی جز فراری فکر نخواهم کرد.

پس از این موضوع متیا دوباره اسم آریوابنه را مطرح کرد و گفت که در طول این مسیر، با وجود اختلافاتی که با هم داشته اند، توانسته موضوعاتی را از او یاد بگیرد:

من همیشه در حال یادگیری از دیگرانم، حتی از آریوابنه و باید برای این از او تشکر کنم. رابطه شخصی ما همیشه خوب بوده. هرگز بحث و جدلی پیش نیامد، فقط تفاوت در دیدگاه ها بود. زمانی که یک گرندپری در راه بود یا هنگامی که تیم مدیریت می شد، اختلاف ها خودشان را نشان می دادند.

در نهایت متیا بینوتو از سرجیو مارکیونه یاد کرد و اینکه او می خواهد راه سرجیو را ادامه دهد:

در همان دوره که او من را مدیر بخش موتور های 2014 کرد، در فکر تغییرات بزرگ تر بود و با انتخاب دومش انتظار داشت قالب ها را عوض کند؛ نه فقط فراری بلکه فرمول یک. او مدیر فنی را به کار گرفت که تا آن لحظه هیچ ماشینی طراحی نکرده بود. او وارد قماری شد که ما همین حالا هم با آن به کارمان ادامه می دهیم.

دیگر به عنوان مدیر چنین امکاناتی در اختیار ندارید و نمی توانید وارد جزییات شوید و به شخصی خاص قدرت بدهید.این ماشین بینوتو نیست، این متعلق به همه است: هنرمند، نقاش، راننده… حالا مشارکت کنندگان خودشان شخصیت های اصلی هستند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. شاهین

  50

  6

  تازه داره معلوم میشه چه فشاری روی فتل و کل تیم فراری بوده. امیدوارم فراری بتونه دوباره خودش رو جمع و جور کنه و این فصل بترکونه. به امید قهرمانی فتل و فراری ❤☝️

   • H.farahani

    7

    1

    شفیعی
    کمر انسان خیلی محکمه به این راحتی نمیشکنه.شما از 2010 تا 13 تحت فشار بودی بهتر از همه میدونی البت.😎

  • yas

   15

   1

   معلوم نبود تو دوران مدیریت آریوابنه چه بلبشویی تو تیم وجود داشت که الان دارن در موردش حرف میزنن.
   میگن جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته. تفسیرش این میشه که رفتن آریوابنه از تیم با اینکه کمی دیر انجام شده ولی باز جای شکر داره.
   به امید یه فصل خوب و جذاب

 2. Saeed

  20

  4

  بخدا زشته

  تنها بازمونده فراری دوران شوماخر رو بندازن بیرون بخاطر یکی مث آریوابنه؟!

  راستی گفتید مارکیونه

  فردا عید امواته

  خدا بیامرزدش

 3. Behzad

  16

  2

  این سردرگمی و سرخوردگی تنها در گاراژ فراری نبوده بلکه سایر تیم ها نیز دچار همین آشفتگی هستند و متاسفانه قوانینی که از 2014 وضع شد هیچ تیمی غیر از مرسدس نتونست پکیج خوبی ارائه بده و از راننده بگیرید تا مهندس و طراح و مدیر و … همگی در تنش بودن.
  حداقل با رفتن آریوابنه خیال طرفداران راحته دیگه خبری از استراتژی های اسفناک فراری نیست و امیدواریم تیم ها رقابت نزدیکی داشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید