فرمول یک ایران – در برهه ای از سال قرار داریم که همه پیش بینی خاصی برای فصل 2019 فرمول یک دارند و پیش بینی میکا هکینن این است که ردبول به همراه موتور هوندا نمی تواند با مرسدس و فراری رقابت کند.

کمپانی ژاپنی برای فصل 2019 تامین کننده موتور دو تیم ردبول و تورو روسو خواهد بود و این دو تیم در طول تست های پیش فصل بارسلونا، 1768 دور به عبارتی 8230 کیلومتر را به ثبت رساندند و همین باعث شده تا مورد ستایش کریستین هورنر و جودی اگینتون قرار گیرند. دکتر هلموت مارکو نیز معتقد است که آن ها می توانند حداقل پنج پیروزی را در 2019 کسب کنند.

هکینن شک دارد که مکس ورشتپن یا پیر گسلی بتوانند برای عنوان قهرمانی جهان رقابت کنند:

اول از همه به این فکر می کنم که همکاری آن ها حتی جوابگو باشد، شک بزرگی دارم.

اما آن ها یک پشتیبانی کامل از طرف کارخانه هوندا را دارند که اعتماد به نفس بسیاری را برای موفقیت به همراه دارد. هوندا یک راه پرپیچ و خم برای یادگیری و سال های سختی به همراه مک لارن در فرمول یک داشته است. به نظر من الان آن ها در موقعیتی هستند که بتوانند عملکرد خوب خود را ارائه دهند.

اما فکر نمی کنم که آن ها از نظر قدرتی هنوز در سطح مرسدس و فراری باشند. اگر شما قدرت کافی در مستقیمی را در اختیار نداشته باشید نمی توانید از خودروهای دیگر سبقت گیری کنید و این حقیقت است.

میکا هکینن

قهرمان سابق فرمول یک همچنین درباره ی رنو گفت:

اگر به رنو نگاهی بیاندازید می بینید که آن ها به دنبال پیشتازی هستند. با نگاهی به تست ها و عملکرد موتور و کاری که آنها انجام داده اند، به نظر من آن ها قوی هستند.

اما آیا ردبولی ها تصمیم درستی گرفتند؟ آن ها رنو را خط زدند اما فرانسوی ها الان در راه پیشتازی هستند! کدام درست و کدام اشتباه است؟ فصل جالبی خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید